İstanbul’un en büyük mahallerinden biri 500 Evler aslına bakarsanız 3 ilçe tarafından sahiplenilmiş olup, yarım milyondan fazla insana ev sahipliği yapmaktadır. Gaziosmanpaşa ilçesinde kalan kısmında Barbaros, Hayrettin, Hürriyet ve Kareniz mahallesi yer almakta olup, Bayrampaşa ilçesinde kalan kısmında ise Cevatpaşa ve Yıldırım mahallesi yer almaktadır. Aynı şekilde Sultangazi ilçesinde kalan kısmında ise yine 200 bin kişi yaşamaktadır. Asıl konumuz olan eğitim faaliyetlerine dönecek olursak, 500 Evler İsmek Kurs ve Uygulama Merkezi 16 yaş ve üzeri herkesin yararlanabileceği 30’dan fazla branş içermektedir. Sayfanın devamında önce kursun adres ve iletişim bilgileri devamında ise branş listesine yer verilecektir.
Gaziosmanpaşa 500 Evler
Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 1082 Sokak No:6 Gaziosmanpaşa
0212 535 71 73

İsmek 500 Evler Branş Listesi
İsmek 500 Evler

İleri Düzeyde İngilizce Kursu
Ayşegül Sayan ve Öznur Karlıklı yönetiminde eğitim hizmeti icra eden Gaziosmanpaşa 500 Evler İsmek kurs merkezinde verilen eğitimlere ilk olarak yabancı dil alanı ile başlamak istiyorum. Arapça ve İngilizce alanında 2 farklı eğitim seçeneğinin yer aldığı kurslarda özellikle İngilizce eğitimi almak isteyenler için başlangıç, temel ve ileri seviye B1 branşında eğitim seçeneği bulunmaktadır.

Emlak Danışmanlığı
Türkiye’nin her yerinde aynı anda uygulanmaya başlayan kentsel dönüşüm ile özellikle emlak sektörü daha fazla ilgi çeker hale gelmiştir. Özellikle sanat ve meslek kurslarında açılan Emlak Danışmanlığı kursları bu işi daha bilinçli ve profesyonel bir şekilde yapmanızı sağlıyor. Alım, Satım, Kiralama gibi işlemlerden aylık binlerce TL kazanma imkanınız bulunuyor.

Diksiyon
Günümüzde başarılı olmanın bir diğer parçası ise daha anlaşılır ve ikna edici olmakla mümkündür. Özellikle yukarıda belirttiğimiz Emlak Danışmanlığı gibi satışa yönelik işlerde ikna kabiliyeti çok önemlidir. İkna kabiliyetinizin yükselmesi, etkili konuşma ve iletişim sanatına sahip olmak için sizleri yaklaşık 70 saat sürecek olan Diksiyon kurslarına katılmanızı tavsiye ediyoruz.

Modelist Yardımcılığı
Şimdi dilerseniz bölgenin önemli iş kaynaklarından biri olan Tekstil alanında tercih edebileceğiniz eğitimlere göz atalım. Bu kapsamda baita modelist yardımcılığı olmak üzere artistik çizim, kalıp hazırlama ve kadın giysileri dikimi üzerine uygulamalı eğitimler yer almaktadır.

Yatak Örtüleri Dikimi
Özellikle ev hanımları sürekli kendine ait küçük bir işi bir uğraşı olsun ister, sizde böyle bir düşünceye sahipseniz yatak örtüleri dikim branşında alacağınız eğitimde kendinize güzel bir iş ve uğraş ortaya çıkmaktadır.

Makyaj Eğitimleri
Yine kadınlara yönelik eğitimlerden biride günlük hayatta adeta olmazsa olmaz hale gelen ve çantalarından malzemelerini ayırmadıkları makyaj olmaktadır. Bu alanda güzellik salonlarına çok fazla masraf etmemeniz için özellikle sizlere temel ve profesyonel makyaj eğitimleri verilmektedir. Yapmanız gereken kısa süreli ve ücretsiz eğitimlerden yararlanmaktır.

Okuma Yazma
Türkiye’nin bir çok yerinde halen okuma yazma gibi en temel ihtiyaçlarını karşılayamayan milyonlarca insan bulunmaktadır. Geçmişteki yöneticiler utansın diyelim. Fakat bir şeyler yapmak gerekirse hayatta olup okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızı bu ücretsiz kurslara yönlendirerek onların eğitim özlemini dindirelim.

Kur’an-ı Kerim
%99 gibi büyük bir bölümü Müslüman olan bir ülkede bilmediğimiz bir diğer husus ise maalesef Kur’an-ı Kerim her Müslüman bilmesi ve hayatında önemli yer vermesi gereken bu kerim kitabımızın öğretilmesini yasaklayan yöneticiler utanır mı? bilmem ama bizler ömrümüz henüz son bulmamışken kalan zamanı iyi değerlendirelim ve kerim kitabımızı öğrenelim. 16 Yaş üzeri herkesin katılabileceği İsmek Kur’an-ı Kerim kursu sıfırdan başlamakta olup, bir harf bile bilmenize gerek yoktur. Çünkü burada öz verili Kur’an öğreticileri size öğretecektir. Aynı zamanda daha güzel ve kurallara uygun okumak içinde Kur’an-ı Kerim Tecvidli branşı bulunmaktadır. Her biri 64 saat sürecek olan kurslarda sizde bu güzel kitabı okumaya başlarsınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.