İstanbul’un doğal güzellikleri yönünden ele aldığınızda sanırım en güzel yerlerinden biri Arnavutköy çevresi göl ve denizlerle çevrili olup, aynı zamanda İstanbul’da en geniş tarım alanlarını bulabileceğiniz yerlerden biridir. Tarihi geçmişi çok eski olmamakla birlikte Cumhuriyet dönemi ve öncesi yaklaşık 200 hanenin yaşadığı rum köyü olarak bilinmektedir. Halkların değişimi (Mübadele) ile Rumlar gönderilerek Yunanistan’ın Drama şehrinde yaşayan Türkler yerleştirilmiştir. Yaklaşık 250 bin insanın yaşadığı Arnavutköy sanayi alanında hızla gelişmektedir. Özellikle Hadımköy kısmı gelişmiş organize sanayi alanına sahiptir. Dünya’nın en büyük hava alanı ise bu ilçemize yapılması planlanmış ve çalışmaları hızla devam etmektedir. İlçemizde gelişen sanayi vasıflı ve meslek sahibi eleman açığını öne çıkarmış olup, bunun için başta İsmek Arnavutköy olmak üzere çeşitli kurslar ücretsiz hizmet vermektedir. Sayfamızda bunların detaylarını bulacaksınız.

ismek Arnavutköy

Arnavutköy İsmek
Merkez Mahallesi Genç Osman Caddesi Dağğülü Sokak No:2
0212 597 89 74

İsmek Arnavutköy Branş Bilgileri

 • Arı Yetiştiriciliği
 • Bahçe Bakımı
 • Bilgisayar Kullanımı
 • Emlak Danışmanlığı
 • İğne Oyası
 • İngilizce A1
 • Kadın Giysileri Dikimi
 • Kalıp Hazırlama
 • Nevresim Takımları Dikimi
 • Kuaförlük
 • Temel Muhasebe

Arnavutköy Engelliler Merkezi
İstanbul’da sadece 3 farklı ilçede bulabileceğiniz İsmek Engelliler Merkezi biride Arnavutköy’de olup, doktor raporu ile engelli olduğu kanıtlanmış vatandaşlarımız yanı sıra İşaret Dili eğitimlerinden engelli olmayan insanlarda yararlanabilir. Eğitimleri arasında engelli vatandaşlara yönelik bilgisayar kullanımı, İnternet E-posta yönetimi ve hobi kursları dikkat çekmektedir.

Nene Hatun Mahallesi Semt Konağı 783. Sokak No:8 Çardaktepe
0212 597 83 12

Bolluca İsmek
Arnavutköy’ün yine sanayi semtlerinden biri olan Bolluca İsmek kursları ile Bilişim Teknolojileri, Giyim ve Yabancı Dil ağırlıklı eğitimler vermektedir. Arnavutköy Kültür Merkezi binasında yer almakta olup, ayrıca adres ve iletişim bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Hicret Mahallesi Abdullah Gül Sokak No:11 Bolluca
0212 685 00 27

Hadımköy İsmek
2008 Yılına kadar Çatalca ilçemize bağlı olan Hadımköy bu tarihten sonra Arnavutköy’e bağlı bir semt haline gelmiştir. Yaklaşık 20 bin insanın yaşadığı kendi halinde sakin fakat sanayi alanında hızla gelişmektedir. Geçmişte özellikle kış aylarında ulaşım sıkıntısı yaşayan Hadımköy sorunlarını aşmıştır. İsmek Hadımköy kurslarının yer aldığı semtimizde ayı zamanda Muhasebe ve Web Tasarım eğitimleri bulunmaktadır.

Belediye İşhanı İstasyon Mahallesi Kat:4
0212 771 56 36

Taşoluk İsmek
32 Mahalleden oluşan Arnavutköy en şirin semtlerinden biri Taşoluk olduğu söylenebilir. İlçemizde bulunan İsmek kurslarının sonuncusu Taşoluk olup, eğitimleri diğer şubelerden çok farklı değildir.

Merkez Mahallesi İstanbul Caddesi No:15 Kat:3
0212 682 17 54

Arnavutköy Halk Eğitim Merkezi
2008 Yılında ilçe olması ile birlikte kurulan Arnavutköy Halk Eğitim Merkezi 4 derslik ve yaklaşık 70 öğretmen ile eğitim vermektedir. Onlarca branşta kurs açılması mümkün görünmekte olup, belirlenen sayıya ulaşılmalıdır.

Ayazma İlköğretim Okulu Yunus Emre Mahallesi Necip Fazıl Caddesi No:190
0212 597 85 76

Arnavutköy Mesleki Eğitim Merkezi
2009 Yılında nitelikli işgücü yetiştirilmesi için açılmış olan Arnavutköy Hacı Şamil Şayir Mesleki Eğitim Merkezi, ustalık ve kalfalık eğitimleri ile insanlarımızın yeteneklerini ortaya çıkarmaktadır.

Hadımköy Atatürk Sanayi Sitesi Ziya Meriç Caddesi No:13
0 212 771 31 87

Arnavutköy Belediyesi Kursları (ARGEM)
İlçemizde yaşayan gençlerin eğitimi ve gelişimine son derece etkili olacak eğitimlerin yer aldığı ARGEM (Arnavutköy Gençlik Eğitim Merkezi) ilçe genelinde yaklaşık 10 farklı noktada eğitim merkezi bulunmaktadır. Ücretsiz yararlanabileceğiniz bu kurum ile ilgili bilgilere de sitemizden ulaşabilirsiniz.

Arnavutköy Belediyesi Yaz Okulu Uygulaması
Başlayan tatil süreci ile birlikte çocuklarımızı çok renkli bir eğitim süreci daha bekliyor. ARGEM ve Arnavutköy Belediyesi arasında gerçekleşen Yaz Kursları uygulaması için 4.5.6.7.8.9. sınıf öğrencilerine yönelik olup, herhangi bir ücret alınmamaktadır. 22 Haziran 7 Ağustos arasında gerçekleşecek olan eğitimler, geziler ve ödüllü yarışmalar ile gerçekleşecektir. Sizde çocuklarınızı bu imkanlardan yararlandırın. Son başvuru 20 haziran olup, kayıt için Argem kurs merkezlerine bizzat gelmeniz gerekir.

Argem Yaz Okulu

İstanbul’da Bir İlk Hobi Bahçeleri
Her ne kadar yeni bir ilçe olmasına karşın büyük bir özveri ile çalışan yerel yönetim İstanbul’da bir ilke imza atarak toprak sevdalıları için Hobi Bahçeleri uygulamasını hayata geçirmiştir. Özenle oluşturduğu bahçelerde sizde dilediğiniz sebze ve meyveyi yetiştirebilirsiniz. İstanbul’da ekicek yerim yok diye üzülmeyin.

   Paylaş
Yorum yapılmamış

İsmek Kursları