2008 Yılında Kadıköy, Üsküdar ve Ümraniye’den aldığı bazı mahalleler ile ilçe olan Ataşehir özellikle planlı yapılanması ile dikkat çekiyor. İş ve eğlence merkezinin yeni gözdesi haline gelen ilçe aynı zamanda eğitim üssü olacak gibi görünüyor. 400 bin’den fazla insanın yaşadığı ilçede özellikle ücretsiz sanat ve meslek kurslarıda bulunmaktadır. Bu imkanı sağlayanlar arasında özellikle Ataşehir Belediyesi Kursları Atamem dikkat çekiyor. Herkesin bir mesleği, sevdiği kolayca istihdam edileceği bir işi olsun diye belediye meslek eğitimleri vermektedir. Şimdi dilerseniz aşağıda kurs merkezleri ve eğitimi verilen branşları inceleyelim.

Ataşehir Belediyesi Kursları

Atamem Kurs Merkezi
Küçükbakkalköy Mahallesi Vedat Günyol Caddesi No:6 Ataşehir
0216 574 80 79

Atamem Branş Listesi

  • Aşçılık
  • Bilgisayar Kullanımı
  • Bilgisayarlı Muhasebe
  • El Sanatları
  • İngilizce
  • Kuaförlük
  • Web Tasarım

Atamem’den Nasıl Yararlanılır?
Öncelikle ilçe halkına sunulan bir hizmet olduğu ve ücretsiz olduğunu bilmelisiniz. Eğitimler için kesin bir başlangıç tarihi belirtilmemekle birlikte başvurular kurs merkezinde bizzat yapılmaktadır. Listede yer alan eğitimlerden biri ilginizi çekiyorsa sizde Küçükbakkalköy Mahallesi Vedat Günyol Caddesi No:6 adresine gelerek başvuru formu doldurmanız gerekecektir. Bu aşamada ilerleyen zamanlaarda açılması plananlanan kurslara ön kayıt yaptırmış ve kontenjanda kendinize sıra almış oluyorsunuz.

Tüm Eğitimleri Çok Değerli
Geçtiğimiz gün Avcılar Belediyesi kurslarını incelerken genelde bale, modern dans vs gibi eğitimlere daha çok yer verdiği görülüyordu, burda ise daha çok insan hayatından önemli bir değişikliğe neden olacak mesleki eğitimler yer almaktadır. En güzeli ile zincirleme şekilde kendinizi geliştirebileceğiniz branlar mevcuttur. Örnek bilgisayar kullanımını bilmeyen biri öncelikle bilgisayar kullanımı eğitimi alarak devamında ise wweb tasarım yada muhasebe eğitimleri tercih edebilir. Her ikiside geleceğin meslekleri arasında yer alıp, hayatınızda yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Aynı şekilde ingilizce ile yabancı dil bilgiside ücretsizdir. Yine aynı şekilde günlük hayatın vazgeçilmez 2 sanatkarı aşçılık ve kuaförlükte sizlere sunulan eğitimler arasında yer alıyor.

Ataşehir’de Meslek Kursları
İlçemizde ücretsiz kurslar sadece Atamem ile sınırlı kalmayıp, ilçemizin 5 farklı noktasında bulunan Ataşehir İsmek kurslarına ek olarak ayrıca yine ilçenizin 4 farklı noktasında bulunan Ataşehir Halk Eğitim Merkezi ile kalfa ve ustaların yetişmesini sağlayan Ataşehir Ulubatlı Hasan Mesleki Eğitim Merkezi bulunmaktadır.

Ataşehir Belediyesi Kursları Atamem için 2 yorum yapılmış


Oya akal

Belediye tarafından açılan ıngilizce ve kuaför kursları beni çok memnun etti arkadaslarimla da paylaşıyorum,devam etmesini diliyorum,teşekkür ederim.

Fadime GÜNGÖR

Ingilizce kurslarına gittim …coookkk memnun kalsın hocamız neslihan Ataman a
Ve ATASEHIR BELEDIYESI ATAMEM ÇALIŞANLARINA VE BELEDIYE
BAŞKANIMIZA SONSUUUZZ TEŞEKKÜRLER EDIYOR DEVAMINI
DLIYORUM…SEVGIYLE KALIN.

İsmek 2017 2018

İsmek Kursları