Bir zamanlar balıkçı köyü olan Avcılar şuan 10 mahallesi ile İstanbul’un parlayan yıldızı olmaya devam ediyor. İlçe merkezinde göze çarpan modern yapılar ve doğal güzellikleri ile dikkat için Avcıların güneyi masmavi Marmara denizi doğusu ile Küçükçekmece Gölü ile çevrilidir. Doğusu aynı zamanda küçük bir ormanlık alanla kaplı olup, yaz aylarında temiz hava almak isteyenlerin akınına uğramaktadır. 1999 Yılında yaşanan büyük depremde ilçe büyük yara almış olup, yaklaşık 2000 vatandaşı hayatını kaybetmiştir. Özellikle D 100 karayolu üzerinde yer alan boşluklar yıkılan evlerin oluşturduğu boşluklardır. Kısa sürede yaralarını saran Avcılar yeniden kalkınma konusunda sanayi, üretim ve eğitim baz alınmıştır. Bu kapsamda Avcılar ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ücretsiz sanat ve meslek kursları açmış, açmaya devam ediyor.

Avcılar Ücretsiz Kurs

Avcılar İsmek Kursları
Kültür ve Sanat faaliyetlerinin en üst seviyede olduğu Avcılar İsmek Kursları ile ilçenin 3 noktasında eğitim fırsatı sağlamaktadır. İlçe Merkezi, Parseller ve Firuzköy İsmek şubeleri mevcut olup, bir tıkla kayıt olarak dilediğiniz şubede ücretsiz ve sertifikalı eğitimin tadoını çıkarcaksınız.

AVCILAR (MERKEZ)
Şubeleri tanımaya ilk olarak ilçe merkezinden başlayalım. İlçenin en işlek yeri Marmara Caddesi üzerinde yer alan Avcılar İsmek Kurs merkezi eğitimleri ilk bakışta Bilişim Teknolojileri ve Yiyecek alanında öne çıkmaktadır. Aynı şekilde ilçemizde yaşayan yabancı vatandaşların Türkçe öğrenebilmesi için Yabancılar İçin Türkçe Kursu başlangıç A1 ve temel seviye A2 ile imkan sağlamaktadır.

Merkez Mahallesi Marmara Caddesi No:19 Avcılar
0212 591 74 99

İsmek Avcılar Branş listesi
Semra Hançer ve Zarife Şahin Ulusoy yönetiminde hizmet veren Avcılar (Merkez) İsmek şubesinde 42 branş sayısı ile en fazla eğitimi bulabileceksiniz. Aşağıda yer alan branş listesinden inceleyebilirsiniz.
Avcılar

FİRUZKÖY
İstanbul’da köy olur mu? demeyin oluyor. Bundan 15 yıl öncesine kadar ilçenin en sakin semti Firuzköy üzüm bağları, elma bahçeleri yanı sıra insanların sebze yetiştirdiği bir yerdi. Geçmişi çok eskiye dayanan ve geçtiğimiz yıllarda yapılan kazılarda antik fener bulunması buranın geçmişte balıkçı köyü olduğunu göstermektedir. Firuzköy İsmek kursları ile meslek edinin, iş hayatına hemen atılmak için geç kalmayın.

avcilar

PARSELLER
Eski adı karşı parseller olan çok sakin bir semt olduğu söylenebilir. Esenyurt’a bağlı saadetdere mahallesinde yaşayan insanların o dönem boş arazilerden oluşan arsalara karşı parseller demesi ile oluşan bir isimdir. Avcılar’da ücretsiz kurs denince en çok tercih edilen şubelerden biride Üniversite mahallesinde Parseller İsmek adıyla yer almaktadır. Detaylı bilgiye aşağıdaki görsele tıklayarak görebilirsiniz.

avcilar

Bilişim Teknolojileri Alanında Eğitimler Artırılmış
Avcılar İsmek kurs merkezinde eğitim almak isteyenler için bu yıl Bilişim Teknolojileri alanında eğitimlerin artışı göze çarpmaktadır. Bilgisayar bilmeyenler için Bilgisayar Okur Yazarlığı, Bilgisayar Kullanım eğitimleri dikkat çekerken, kendini geliştirmek isteyenler içinde hızlı klavye kullanım branşı eklenmiştir. Aynı şekilde geleceğin mesleği haline gelen Web Tasarım eğitimi kaçırılmayacak gibi görünüyor. Son olarak Ofis programları konusunda eğitim almak isteyenler Firuzköy İsmek kurs merkezinde bu eğitimi bulabilirler.

Arapça ve Osmanlıca Eğitimleri Parseller İsmek’te
Özellikle geçtiğimiz yıl en çok tercih edilen branşlar arasında yer alan Osmanlıca eğitimleri Avcılar’da yaşayanlar için Parseller İsmek kurs merkezinde yer almakta olup, aynı şekilde Arapça temel ve ileri seviye eğitimleri bulacaksınız.

Diksiyon Eğitimleri (Tüm Şubelerde)
İş hayatında daha başarılı, etkileyici ve ikna edici hale gelmek için sizlere kısa süreli bir eğitime diksiyon kursuna davet ediyoruz. Avcılarda bulunan tüm şubelerimizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Emlak Danışmanlığı Parseller İsmek Şubesinde
Avcılar çok geniş bir alana kurulu olup, bir yanı Küçükçekmeceye uzanırken, diğer bir yanı ise nerdeyse Bahçeşehir’e kadar dayanmaktadır. Bir çok mahallesinde gelişim sürecinde olup, emlak ve inşaat alanında önemli bir pazar olduğu söylenebilir. Sizde kendinizi gayrimenkul alanında geliştirmek isterseniz emlak danışmanlığı kursu parseller İsmek şubesinde kayıtları devam etmektedir.

Aşçılık ve Lezzet Kurslarını Kaçırmayın
Avcılar İsmek’te ücretsiz yararlanabileceğiniz eğitimler arasında özellikle hanımların severek katılacağı lezzet kursları yer almaktadır. Aşçı çırağı, Kurabiye Hamuru Yapımı ve Cup Cake, Muffin yapımı konusunda eğitim alabilirsiniz.

Yabancılar İçin Türkçe Kursları
Son yıllarda nüfusu hızla artan ilçelerden biri olan Avcılar özellikle yabancı vatandaşların en çok tercih ettiği yerler arasında başı çekmektedir. İlçemizde yaşayan vatandaşların iletişim imkanlarını artırmak için Avcılar Merkez İsmek şubesinde yabancılar için Türkçe kursu verilmektedir. Yabancı uyruklu vatandaşlar kursiyer.ismek.org adresinden başvurularını kolaylıkla yapabilirler.

Avcılar İsmek Spor Salonu Var mı?
2015-2016 yılı eğitimlerine bakıldığında ilçemizde henüz spor salonu yada spor eğitimleri verilmemektedir. Spor eğitimi almak isterseniz size en yakın şubelerden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Avcılar Halk Eğitim Merkezi
1992 Yılında Kküçükçekmeceden ayrılıp ilçe olan Avcılar Halk Eğitim Merkezi aynı yıl faaliyetlerine başlamıştır. 20 Yılı aşkın bir süredir ilçe halkına sanat ve mesleki eğitimler veren Avcılar HEM dersanelerin kapanması ile birlikte şimdide lise mezunlarına yönelik üniversiteye hazırlık kursları vermektedir. Aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak kurum ve eğitimlerini inceleyebilirsiniz. http://www.ismekkurs.com/avcilar-halk-egitim-merkezi

Avcılar Belediyesi Kursları (Çocuk ve Yetişkinler için)
İlçemizde yaşayanlar için tek seçenek İsmek olmayıp, aynı zamanda Avcılar Belediyesi ilçe halkına yönelik sanat ve meslek eğitimleri vermektedir. Çocuk ve yetişkinler için kategorize edilmiş branşlardan ücretsiz yararlanabilirsiniz. Size en yakın kültür ve kent evi olarak 6 şube bulunmaktadır.

Yorum yapılmamışİsmek Kursları