Esenyurt İsmek

Bir zamanlar köy içi (ilçe merkezi) dahil her yeri çamur kent olan Esenyurt şimdilerde İstanbul’un en hızlı gelişen ilçeleri arasında yer almaktadır. 2008 Yılında ilçe olması ile birlikte hızla gelişime başlamıştır. Bu gelişimde meslkei eğitimlerinde payı büyük olup, İsmek Esenyurt olarak 3 farklı noktada (Esenyurt Markez, Kıraç ve Haramidere’de) hizmet vermektedir.

Esenyurt’ta 3 İsmek Kurs Merkezi Bulunuyor
Yukarıda da belirtildiği gibi bu ilçede yararlanabileceğiniz İsmek kurs merkezi sayısı 3 olup, ilçe genelinde dağıtıldığı görülmektedir. Bir tanesi (en fazla branş içereni) ilçe merkezinde olup, tarif etmek gerekirse Eskulenin olduğu bulvara çıktığınızda bulut durağı yönüne 2-3 dakika yürüdüğünüzde görürsünüz. Diğerleri ise eskiden Kıraçköy olarak tabir edilen Kıraç ve Haramidere semtlerinde yer almaktadır. Şimdi dilerseniz kurs merkezleri ve eğitimlerine özet şekilde bakalım.

Esenyurt (Merkez)
İlçenin cazibe merkezi yıllardır köy içi denen yer olup, bilmeyenler için Eskule AVM’nin olduğu yerdir. İlçe sakinleri oraya rahatlıkla geldiği için İsmek Esenyurt burada yer almaktadır. Aynı şekilde yazının devamında adres bilgilerine yer verilecektir. Eğitimlerine baktığımızda yukarıda da belirtildiği gibi en fazla branşı burada bulabilirsiniz. 55 Farklı branşta eğitim vermekte olup, en etkin olan alan 12 farklı eğitim ile Yabancı Dil olduğu görülmektedir. İngilizce, Arapça ve Almanca yanı sıra ilçemizde çok fazla yabancı ülke vatandaşı bulunması nedeniyle onlara yönelik Türkçe eğitimleri verilmektedir.

Tüm Şubelerde Bilgisayar Kullanımı Öğretilmekte
Yine aynı şekilde henüz bilgisayar kullanmayı bilmeyen kalmasın diye her 3 şubede de bilgisayar kullanım branşı olup, bu konuda eksiği olmayanlar içinse bilişim teknolojileri eğitimlerini incelemenizi öneriyoruz.

Phtosohop İçin Esenyurt, Web Tasarım Haramidere
Bilgisayara hakim olan 16 yaş üzeri bireylere farklı ve geleceğin mesleklerinden birini önermek istyoruz. Esenyurt İsmek şubesinde yer alan Photoshop eğitimi ile sizde Fotoğrafçılarda çalışmaya başlayabilirsiniz. Yada İnternet alanında kendini geliştirmek isteyenler için 192 saat sürecek olan Web Tasarım eğitimi Haramidere İsmek şubesinde sizlere farklı bir mesleki deneyim kazandıracaktır.

Bilgisayar Tamir Kursu İçin Haramidere
Kendi işini kurmak, yada bir teknik serviste görev yapmak isteyenler için önerebileceğim kurslardan biride bilgisayar bakım onarım olup, bilgisayarları kullanmakla kalmayıp, onların sorunlarını çözmek, format atmak, donanımlarına tam anlamıyla hakim olma fırsatı bulacaksınız. Bu eğitime katımak isteyenler Haramidere İsmek şubesinden yararlanabilirler.

Esenyurtta Emlak Danışmanlığı Kaçmaz
1990 Yılından beri en hızla artan yerleşim yerlerinden biri olup, özellikle emlak alanında çok büyük bir pazar olduğu söylenebilir. Genelde kulaktan doğma bilgilerle yapılan bu işi profesyonelce yapmak isterseniz Esenyurt ve Haramidere şubelerinde yer alan emlak danışmanlığı eğitimlerine katılmalısınız.

Tekstil Kursları İle İşiniz Hazır
Yine aynı şekilde ilçe merkezi ve Haramidere şubesinde giyim kurslarına öncelik verilmiş olup, Esenyurt sanayisi büyük bir oranda tekstil firmaları içermektedir. Eğitim sonunda kolayca iş bulabilir 1500 TL’den başlayan maaşlarla bütün sosyal imkanlarla istihdam edilirsiniz.

Yeni Kent Mahallesi Doğan Araslı Caddesi No:206 C Blok Esenyurt
0212 596 33 18

HARAMİDERE

Haramidere

Yaklaşık 30 branşta eğitimlerin yer aldığı Haramidere İsmek kurs merkezi benzersiz ve en çok tercih edilen eğitimler yanı sıra yabancı vatandaşlarımız içinde Türkçe eğitimleri vermektedir. İngilizce ve Arapça gibi yabancı dil eğitimlerine ek olarak aynı zamanda iş hayatında etkili olmanın yolu Diksiyon branşı içermektedir. Finans eğitimi olarak temel muhasebe, bilişim alanında Web Tasarım kesinlikle kaçırılmayacak eğitimler arasındadır.

Güzel Yurt Mahallesi Mimar Sinan Caddesi  21. Sokak No:20 Haramidere
0212 853 47 03

KIRAÇ
Kıraç
Eski adı Kıraçköy olup, Esenyurt ilçe olası ile birlikte Esenyurt’a katılmıştır. İlçemizde yer alan 3 kurs merkezinden biri Kıraçköy İsmek olup, özellikle bölgemizde okuma yazma bilmeyen insan sayısı fazla olması nedeniyle burada okuma yazma kursları verilmektedir. 16 Yaş üzeri okuma yazma bilmeyenler Kıraçköy İsmek şubemizden yararlanabilir. Yabancı dil eğitimi için Arapça ve İngilizce eğitimleri bulunmaktadır.

İstiklal Mahallesi Nisa Sokak No:1 Kıraç
0212 689 81 79

ESENYURT HALK EĞİTİM MERKEZİ
Esenyurt ilçe olması birlikte kazanılan imkanlardan biri Esenyurt Halk Eğitim Merkezi olup, adı Esenyurt Şerife Bacı Halk Eğitim Merkezi olarak geçmekte ve doğa ile iç içe bir noktadadır. Geniş bir park içerisinde yer alan eğitim kurumunda sanat ve mesleki eğitimlere ek olarak lise mmezunlarına yönelik YGS / LYS üniversiteye hazırlık kursları başlamıştır.
İnönü Mahallesi 410. Sokak No:45 Esenyurt
0212 699 80 00
ESENYURT MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ
Bahçeşehir’in hemen yanında bulunan Evren Sanayi Sitesi içerisinde yer alan Esenyurt Mesleki Eğitim Merkezi özellikle kalfalık ve ustalık eğitimleri verilmektedir. Aynı şekilde belge alma imkanıda sunan kurum sizlerin daha başarılı ve daha verimli çalışma imkanı sunmaktadır.
Sanayi Mahallesi 1656 Sokak No:54
0212 672 46 73

Esenyurt Tarihi Bilgileri
Eğitimlere kısa bir ara vererek dilerseniz ilçemizin biraz geçmişini ele alalım. Cumhuriyet döneminde bir aileye ailt çiftlik olan bu bölge aynı zamanda o çiftlikte çalışan ailelerin yer edindiği bir yer olduğu bilinmektedir. 1989 Yılında belediye statüsü kazanan Esenyurt ilk belediye başkanı Gürbüz Çapan olup, 1989-2004 yılında yönetmiştir. 2004 Yılında ise Necmi Kadıoğlu seçilmiş olup, 3 dönem üst üste seçilmiştir. Asıl kalkınma süreci Necmi Kadıoğlu belediye başkanlığı döneminde olmuştur.

Esenyurt’un İlk AVM’si Eskule
İlçemizin ilk yerleşim yerlerinden biri olan köyiçi dediğimiz yer Eskule AVM’nin olduğu yer eskiden derme çatma bir çay bahçesinin olduğu bir yerdi, ilçenin ilk alışveriş merkezi olan Eskule ilçe halkının en uğrak alışveriş ve kafa dağıtma yeri haline gelmiştir. Hemen önünde geniş bir meydan çalışması devam etmekte olup, trafik yer altına alma çalışması gerçekleştirilmektedir.

İstanbul’un En Büyük PArkı (Recep Tayyip Erdoğan)
Daha önce boş bir arazi olan ve hayvan pazarı olarak kullanılan alanın park olarak değerlendirilmesi kararlaştırılmıştır. Çok güzel bir şekilde ağaçlandırılan Recep Tayyip Erdoğan parkı içinde bir çok sosyal tesis, düğün salonu, kafeterya ve su gösterileri yer almaktadır. 24 Saat özel güvenlik ile korunan park ailelerin en çok sevdiği piknik ve mesire alanları arasında yer almaktadır.

Esenyurt Devlet Hastanesi Açıldı
İlçe olmadan önce insanlar sağlık ihtiyaçları için Büyükçekmece yada Bakırköy gibi ilçelere giderdi. İlçe merkezine 2 dakika uzaklıkta modern bir yapıda kurulan Esenyurt Devlet Hastanesi bölgenin en önemli sağlık merkezleri arasında yer almaktadır. Acil, Yoğun Bakım ve Doğum alanlarında hizmet veren kurumda yaklaşık 100 doktor görev yapmaktadır. Bu kurumun yapımı için emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Esenyurt Üniversitesi Kuruldu
Sürekli artan yüksek öğrenim kurumlarından biride ilçemizde bulunan Esenyurt Üniversitesi olup, 2013 yılında Yeşilköy 2001 Eğitim, Kültür, Sağlık Vakfı tarafından kurulmuştur. İlk olarak 2013-2014 yılında eğitim öğretim faaliyetlerine 296 öğrenci ile başlamıştır. Esenyurt Üniversitesi 4 Fakülte, 2 Yüksekokulu, 2 Meslek Yüksek Okulu ve 3 Enstitü’den oluşmaktadır. İstanbul’da yaşayan öğrencilerin tercihi olmaktadır.

Mahalle Sayısı 43’a Yükseldi
700 Bin’e yaklaşan nüfusu ile İstanbul’un en kalabalık ilçeleri arasında yer alan Esenyurt Mahalleleri %100 artarak 43’e yükselmiştir. Daha önce 19 olan mahalle sayısı yenileri eklenerek artmıştır. Aşağıdaki görselde Esenyurt’un eski ve yeni mahalle isimlerini görebilirsiniz. İlçe halkına hayırlı olmasını temenni ederiz.

Yorum yapılmamışİsmek Kursları