Haramidere İsmek

Haramidere yada yeni ismi ile Güzelyurt mahallesi olan semtin tarihi geçmişi hayli eskiye dayanmaktadır. Öyle ki XVI yüzyılında Mimar Sinan tarafından yapılmış olan kapı ağası köprüsü D 100 (E 5) karayolu kenarında eski ihtişamı ile durmaktadır. Semt daha önceleri Büyükçekmece ilçesine bağlı iken 2008 yılında Esenyurt’un ilçe olması ile birlikte yeniden yapılandırılmıştır. Sayfamızın konusu Haramidere İsmek kursları olup, Esenyurt ilçesinde ücretsiz yararlanabileceğiniz 3 kurstan biri ve en gelişmişlik sıralamasında 2. sırada yer almaktadır. Toplamda 5 dersliğin bulunduğu kursta sizlere eğitim vermek üzere 22 uzman ve usta öğretici görev yapmaktadır.
Güzelyurt Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 21. Sokak No:20
0212 853 47 03

Haramidere

29 Branşta Eğitim Veriliyor
İsmek haramidere adres ve iletişim bilgilerine baktıktan sonra şimdi dilerseniz birazda bu şubede tercih edebileceğimiz eğitimlere göz atalım. 29 Farklı branşta kurs seçeneği olup, bunların 10 tanesi yabancı dil alanına ayrılmış durumdadır. Yabancı dil eğitimi düşünenler için İngilizce, Arapça yanı sıra mahallemizde bulunan yabancı ülke vatandaşlarına yönelik Türkçe eğitimleri bulunmaktadır. Haramidere İsmek branş listesine aşağıda yer alan görsellerden göz atabilirsiniz.

ismek-haramidere-kurs-merkezi haramidere-ismek-kurslari

Bilişim Teknolojileri Meslek Sahibi Yapıyor
İlçemizde 3 farklı kurs merkezi olmasına karşın bazı branşları sadece Haramidere İsmek şubesinde bulacaksınız. Özellikle Bilişim Teknolojileri alanında eğitimler Esenyur’ta yaşayanları buraya çekecek gibi görünüyor. Çünkü Bilgisayar Sistem Bakım Onarım yanı sıra Web Tasarım eğitimi sadece buradadır.

Bilgisayar Tamircisi Olabilirsiniz
Ev ve iş yerlerinin olmazsa olmazı haline gelen bilgisayarları sadece kullanmakla yetinmeyin. Onların tamir ve bakımlarını yaparak farklı bir mesleğe adım atabilirsiniz. Bunu yapmak isterseniz Bilgisayar Sistem Bakım Onarım kursu 144 saat sürecek eğitimlerde bakım onarım ve arıza giderme şeklinde 6 farklı modülde eğitim verilmektedir.

Web Tasarım (Webmaster Olmak İster misiniz?)
Bilişim teknolojileri alanında tercih edebileceğiniz branşlardan biride Web Tasarım olup, İnternet yayıncısı olmak isterseniz yapmanız gereken tek şey kursiyer.ismek.org adresinden kayıt olmaktır. Web Tasarım kursu 192 saat sürecek kurslardan biri olup, HTML ile basit ve gelişmiş Web işlemleri yanı sıra İnternet sitelerinin olmazsa olmazı CSS ve kodlamayı keyifli hale getiren Web Tasarım Editörü ile HTML ve CSS kodlaması öğretilmektedir. Bu eğitimi tamamladığınızda statik siteler yapacak şekilde Webmaster olabilirsiniz.

Kişisel Gelişim Kursları
İstanbul’da ücretsiz hizmet veren kurslarda en çok ilgiyi Kişisel Gelişim alanı görmektedir. Güzel konuşma sanatı olan Diksiyon branşı en çok tercih edilen eğitimler olmakla birlikte aynı zamanda kendi işini kurmak isteyen girişimciler için Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri bulunmaktadır.

Diksiyon:  İnsanlarla iletişim kurarken daha etkili, etkileyici ve ikna edici olmak sanırım herkesin ortak arzusudur. Bu yeteneğe kavuşmak için yapmanız gereken tek şey 64 saat sürecek olan Diksiyon kurslarına katılmaktır. 2 Farklı modülden oluşan eğitimlerde ses ve nefes ile ilgili bir çok bilinmeyen ve dikkat etmediğimiz hususu göreceksiniz. Özellikle çalışma hayatında insanlarla yüz yüze görüşmeler yapanların kesinlikle böyle bir eğitime iştirak etmelerini öneriyoruz.

Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik (Kendi İşinin Patronu Ol) 1996 Yılından beri sanat ve meslek eğitimlerinde çığır açan İsmek aynı zamanda diğer kurum ve kuruluşlar ile iş birliği yaparak sizlere daha fazla imkan sunmaktadır. Sunulan imkanlardan biride KOSGEB destekleri olup, bu desteklerden yararlanmak için zorunlu olan 32 saatlik Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kursu kurumun kendisi yanı sıra İstanbul’da yaşayanlar için aynı zamanda belirli İsmek kurs merkezlerinde gerçekleşmektedir. Esenyurt’ta Kosgeb kursları için belirlenmiş olan şube Haramidere İsmek olup, yazının içinde de belirttiğim gibi eğitim yeni düzenleme ile 70 saatten 32 saate düşürülmüştür. Eğitimi tamamlayıp, sertifikanızı aldığınızda artık girişimcilik desteğine başvuru yapabilirsiniz.

Photoshop Kurslarını Kaçırmayın
Haramidere İsmek kurslarından aktaracağım son branş bilgisi teknolojinin nimetlerinden biri olan Photoshop ile alakalı olacaktır. Piksel tabanlı resim düzenleyiciler arasında dünyanın en iyisi olan Photoshop her türlü resim düzenleme yanı sıra sizlere Grafikerlik gibi güzel bir mesleğe kavuşturmaktadır. Öğrenirken çok keyif alacağınız bu programı öğrenince hayalinizdeki yeteneği resimlere yansıtacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.