ismek

Ülkemizin bir sosyal doku projesi olarak 1996 yılında dönemin istanbul büyükşehir belediye başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından açılan ismek geçen zaman içerisinde milyonlarca vatandaşımızın eğitim kaynağı haline gelmiştir. İlk etapta sadece 141 kursiyer ile 3 kurs merkezinde başlamış olduğu mesleki eğitimlerine şuan istanbulun 38 ilçesinde bulunan 233 kurs merkezi ile devam etmektedir. Türkiyenin en kapsamlı ve en fazla (218) branşta eğitim veren ücretsiz kurs merkezi olarak tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır. ismekkurslari.net sitesi olarak sizlere güncel bilgi, belge ve duyuruları ileteceğiz. Dileyen arkadaşlarımız facebook twitter gibi sosyal medya ilede yayınlarımıza ulaşabilirler.

ismek ismek

ismek kursları

2012 yılı incelendiğinde kurumdan eğitim alan sayısı bir milyon yüz yetmiş beş bin kişi eğitim almıştır. Türkiyenin en büyük halk üniversitesi konumu gören merkezimiz bir çok belediye tarafından örnek alınıp il ve ilçe bazında uygulandığı görülmektedir.

ismek kurs merkezleri
İstanbul genelinde yaygın olarak 233 noktada bulunan şubelerimizle sizlere en yakın kurs merkezini kullanma özgürlüğünüz mevcuttur. Web sitemizde detaylıca aktarılacak olan kurs merkezleri adres, telefon ve eğitim alabileceğiniz eğitim branşlarına detaylıca yer verilmektedir.

ismek kurslari ismek

ismek eğitim branşları
218 branşta ücretsiz eğitim öğretim imkanı sunan kurumumuz seçim hyapmakta zorlanacağınız yüzlerce branş, uzman eğitimciler ile uygulamalı olarak eğitim verilmektedir. Hobi olarak kurslardan akademik eğitim gerektiren uzmanlık derecesinde eğitimler mevcuttur. Bunlardan bazı örnekler ise web tasarım, web proğramlama, Veritabanı gibi eğitimler bile siz değerli kursiyerlere ücretsiz sunulmaktadır.

ismek kursları ücretsizdir
Bir taraftan sevindiğimiz fakat bir yönü ilede istanbul dışındaki vatandaşlarımızın bu imkanlardan uzak kalışına üzüldüğümüz aşikar gönül isterki sadece istanbul değilde tüm Türkiyedeki insanlarımıza faydalandırmak lakin belediye bazında verilen bu imkanlar tüm masrafları istanbul büyükşehir belediyesi tarafından karşılanmakta olup kursiyerlerden hiçbir ücret talep edilmez. Kayıt esnası, kurs başlangıcı ve kurs bitimide dahil olmak üzere hiç bir görevli sizden ücret talep etmez.

ismek kayıt 300x208 ismek

ismek sertifikalı eğitimler sunar
Eğitim sonunda sizlerin başarısını belgeleyen kurumumuz özel kurslarda ücretli eğitimlerinizde bile sadece katılım sertifikası verilirken ismek sizlere Türkiyenin her yerinde iş kapılarını açacak olan özellikle memurlar içinde süper bir fırsat olan Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifi vermektedir.

ismek eğitimlerine kimler katılabilir
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin faydalanabileceği eğitim kurumumuz 16 yaşını doldurmuş herkese eğitim kapılarını sonuna kadar açmaktadır. Okuma yazma kursundan uzmanlık derecesine kadar yüzlerce kurs için kendinize bir şans verin ve bu fırsatı kaçırmayınız.

Kayıt için istanbulda ikamet etmek gerekirmi?
Kesinlikle istanbulda ikamet etmeniz gerekmez başvurmuş olduğunuz kurslara katılma imkanı olan tüm bireyler dilerse kurs saatlerinde bulunduğu yerden gelebilir dileyen istanbulda misafir olarak kalabilir. Kayıt esnasında kursiyerlerimizden ikamet ettiği yer şeklinde resmi belge istenmez.

ismek kursları ne zaman başlıyor?
Okul gibi düşünün değerli arkadaşlar okullar ile eğitim öğretim’e başlayan ismek kursları 1 ay öncesinde ön kayıt ve nihai kayıtların alımları başlamaktadır.

ismek kurs kayıtları ne kadar sürer?
Eğtiim başlamadan 1 ay öncesinde başlayan kayıtlarımız kursların başlaması ile büyük ölçüde kapanmaktadır. Bazı kursların eğitim süreleri dönem boyunda 2-3 defa yenilenmesi sebebi ile belirli dönemlerde yeni ismek kurs kayıtları alınmaktadır. Bu tür açık kayıt ve duyuruları web sitemizden takip edebilirsiniz.

ismek kurs saatleri
Katılmak istediğiniz kurslar, eğitim süresi başlangıç ve bitiş tarihi ile size uygun saatleri şubelerimizde bulunan görevlilerimiz kayıt esnasında sizlere detaylı bilgi vermektedir. Eğitimlere göre değişen saatler ile hafta içi gündüz, hafta içi akşam ve hafta sonu ismek kurs faaliyetlerinden size uygun olan işinize ve okulunuza engel olmadan eğitim imkanı sunuyor.

ismek 2014 kayıtları için hazırmısınız

İçerisinde bulunduğumuz ismek 2013 eğitim öğretim dönemi okulların kapanması ise son bulacak olup ismek 2014 dönemi başlayacaktır. Kayıtlar ağustos ayı itibari ile başlayacak olan ismek 2014 kayıt bilgileri, size en yakın kurs merkezleri ve katılmak istediğiniz branşlar hakkında detaylı bilgiler sitemizde olacaktır.

ismek ve kurslar hakkında sorularınızı sorun yanıtlayalım
Bu sayfa yada incelediğiniz her hangi bir sayfada aklınıza takılan yada öğrenmek istediğiniz tüm kurs, eğitim ve merkez hakkında sorularınızı sayfanın alt kısmında yer alan yorum ve soru formunu kullanarak iletiniz kısa sürede sorunuz cevaplanıp yayınlanacaktır. Lütfen yorumlarda telefon numarası, beni arayınız çağrı atınız gibi isteklerde bulunmayınız.

Kaynak: ismek

   Paylaş
ismek için 16 yorum yapılmış


admin - WEBMASTERYOLCU

Ozan: detaylı bilgi için eylül ayı ilk haftası başlayacak olan kayıtlarda sizide şubemize bekleriz.

Ozan Ekinci

Ismek Kavacik’da gerceklesece Yabancılar için Türkçe kursu seviye A1 kursunun ders programi ile ilgili bilgi rica edebilir miyim? Haftaiçi veya haftasonu secenegi mevcut olacak mi?
Tesekkurler

admin - WEBMASTERYOLCU

Filiz: Toplamda 269 branş olup onlarcası haftasonuda mevcuttur. Bunları tek tek yazamam. Kayıtlar eylül ayı ilk haftası başlamaktadır.

filiz

hafta sonu kursları varmı hangi braşlarda var?kayıtlar nezaman başlıyor? tşekkürler

admin - WEBMASTERYOLCU

Selin: Aynı alanda olmak kaydıyla evet mümkündür.

selin

Mehaba;
Birden fazla branşa kayıt yaptırabiliyor muyuz?

admin - WEBMASTERYOLCU

Ayşe: hayır onlar toplam eğitim süresini saat olarak belirtmektedir.

ayse

Meslek programının toplam eğitim süresi 520/392 saat derken 520 burada günmü? oluyor

admin - WEBMASTERYOLCU

Ayşe: 394 Saat sürmektedir.

admin - WEBMASTERYOLCU

Tuğçe: Yaz kursları şeklinde eğitimler yoktur. Okullar ile birlikte tatile girmektedir.

Tuğçe M.

İsmek kursları yaz döneminde hafta sonları açık oluyor mu? Sertifika almak için soruyorum.

ayse

Merhaba Masaüstü yayıncılık kursu tahminen kaç ay sürüyor?

admin - WEBMASTERYOLCU

ilknur: Genel kayıtlar eylül ayında başlar, bazı branşlarda ise ara kayıtlar alınır.

ilknur dağlı

belirli bir kayıt tarihi varmı istediğimiz zaman kayıt olabiliyormuyuz

admin - WEBMASTERYOLCU

İhsan: Yakında Kosgeb kursları hakkında detaylı bilgiler aktarılacaktır.

ihsan kazdal

Sultangazide oturuyorum girişimcilik kursuna katılmak istiyorum, en yakın kurs ne zaman ve nerede ve telefon rica ediyorum

İsmek Kursları