ismek 2014

Lütfen dikkat aşağıdaki bilgiler geçtiğimiz yıla ait olup, İsmek 2014 – 2015 kurs, kayıt ve yenilikkleri görmek için yandaki linki kullanınız. http://www.ismekkurs.com/ismek-2014-2015 İsmek 2014 – 2015 kayıtları 8 Eylül pazartesi günü başlayacak olup, size en yakın kurs merkezleri ve internetten online olarak yapılacaktır.

Merhaba değerli istanbulda yaşamanın ayrıcalıklarından birisi olan ismek kursları için 2013 – 2014 eğitim dönemi kayıtları 5 eylül pazartesi günü başlamıştır. Eylül ayı boyunca devam edecek olan ismek kayıtlarını kaçırmamalısınız. İstanbul genelinde 233 kurs merkezinde hafta içi, hafta sonu kayıt olma imkanı mevcuttur. Sizde ücretsiz eğitim olanaklarından yararlanmak için 16 yaşına girmiş olmak ve istanbulda yaşıyor olmanız yeterlidir.

ismek 2013 2014

ismek 2014 ne zaman başlıyor?
En çok sorulan sorulardan birisine yanıt verelim isterseniz. Basit bir teknik aktarıyım değerli arkadaşlar kurslarımız ilk ve orta dereceli okullar gibi olup başlangıç tarihleri hemen hemen aynı zamana denk gelmektedir. Eylül ayında kayıtlar başlayacak olup muhtemelen ekim’in ilk haftasıda kurslarımız başlayacaktır.

İsmek 2013 – 2014 Kayıt Tarihi
Genel merkezden yapılan açıklamada bu yıl ismek kayıtları 5 eylül 2013 perşembe günü yapılacağı açıklanmıştır. Bu tarihten önce telefon yada bizzat kurs merkezlerine giderek herhangi bir işlem yada kayıt imkanı yoktur.

Kimler faydalanabilir?
İstanbulda yaşayan tüm insanları kapsayan imkanlarımızdan Türkiye Cumhuriyeti ve yabancı vatandaşlarımızda gerekli evrakları sağlamaları durumunda ismek kurslarından özgürce yararlanabilir. Tek aranan şart eğitimlerin mesleki özellik taşıması nedeniyle 16 ve üzeri yaşta olmak gereklidir.

Kayıt için gerekli belgeler
Başlığa aldanmayın hiç bir belge gerekmiyor. Eğitim almak istediğiniz ismek kurs merkezine yanınızda Nüfus Cüzdanınız ile bizzat uğramanız yeterli olacaktır. Size verilecek olan formu doldurarak kayıt yaptırabilirsiniz.

İnternetten kayıt yaptırabilirmiyim?
Hayır değerli arkadaşlar sakın böyle bir arayış içine girerek zaman kaybetmeyin. Aksi halde kontenjanlar dolarak yedek kayıtlara kalabilirsiniz. Yapılması gereken açık ve net eğitim almak istediğiniz kurs merkezine gidip kayıt yaptırmaktır. Çok uzun bir zamana ihtiyaç yok 10 dakikada kolayca işleminiz gerçekleşecektir.

İsmek Branşları

ismek 2014 kurs branşları

Bu konuda size sevindirici bir haber vermek istiyorum. İsmek 2013 – 2014 eğitim döneminde branş sayısını 250’e yükseltmiştir. Dünyanın hiç bir yerinde bu kadar fazla branşta belediye imkanları ile sağlanan kurs merkezi yoktur.

Hangi kursa gitmeliyim?
Konunun erken açma sebeplerimizden biriside kayıtlar başlamadan gerekli araştırma ve planlamayı yapmanızdır. İsmekte 250 branş mevcut fakat bir kurs merkezinde maksimum 40 – 45 tanesi verilmektedir. Bu sebeple almak istediğiniz eğitim bazen size en yakın ismek kurs merkezinde yer almayabilir. Örnek bilgisayar destekli proje çizimi istanbul genelinde sadece yenibosna ismek mesleki uzmanlık merkezinde mevcuttur.

Buna benzer bir çok branş mevcuttur. Bu sebeple branşınızı seçin, nerede verildiğini öğrenin verilen kurs merkezi iletişim bilgilerini elde edin ve kayıtlar başladığında geç kalmadan harekete geçin.

233 İsmek Kurs Merkezi
Artan branş sayısına karşın kurs merkezleri geçen yıl ile aynı orandadır. Herhangi yeni bir ismek kurs merkezi açılmamıştır. İstanbul genelinde 233 ola ismek kurs merkezleri arasında mesleki uzmanlık merkezi, spor eğitim ve engelli vatandaşlarımız için engelli eğitim merkezleri mevcuttur.

250 Branşa Ulaştık
Bilim ve teknoloji alanı her zaman gelişmekte olup, yeni meslekler türemeye devam etmektedir. Buna paralel olarak kurslarımız yeni branşlara yer vermektedir. 2013-2014 eğitim dönemi ile birlikte branş sayısı 250’e çıkmış olup özellikle webmaster olmak isteyenler için imkanlar iki katına çıkmış durumdadır.

Kurslarımız ve kayıtlar, hakkında soru, öneri ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum ve soru formundan iletin yanıtlayalım.

   Paylaş
ismek 2014 Detaylı Bilgi için 5 yorum yapılmış


Nurten Salman

Evimde PSR 70orgum var çalmak istiyorum hiç bir kursunuzda ORG ÇALMA YOK Suadiyede oturuyorum.Piyano yanında org kursuda olsa çok iyi olur.

admin - WEBMASTERYOLCU

Birgen: Online kayıt sonrası 28 Eylül’e kadar başvuru yaptığınız kurs merkezine yanınızda nüfus cüzdanı fotokopisi ile gelmelisiniz.

Birgen Cano

Nasıl kesin kayıt yaptırabilirim?

admin - WEBMASTERYOLCU

Ebru: online kayıt dışında başvuru yaptığınız ismek şubesine 28 Eylül’e kadar yanınızda nüfus cüzdanı fotokopisi ile giderek kesin kayıt yaptırmanız gerekir.

ebru aydin

Ben kayıt yaptırdım fakat sonradan o kayitin dışında bi kayıt daha yapickmsz glba 28 inde buna gerek varmi?

İsmek Kursları