ismek 2014

Merhaba değerli istanbulda yaşamanın ayrıcalıklarından birisi olan ismek kursları için 2013 – 2014 eğitim dönemi kayıtları 5 eylül pazartesi günü başlamıştır. Eylül ayı boyunca devam edecek olan ismek kayıtlarını kaçırmamalısınız. İstanbul genelinde 233 kurs merkezinde hafta içi, hafta sonu kayıt olma imkanı mevcuttur. Sizde ücretsiz eğitim olanaklarından yararlanmak için 16 yaşına girmiş olmak ve istanbulda yaşıyor olmanız yeterlidir.

ismek 2013 2014 223x300 ismek 2014 Detaylı Bilgi

ismek 2014 ne zaman başlıyor?
En çok sorulan sorulardan birisine yanıt verelim isterseniz. Basit bir teknik aktarıyım değerli arkadaşlar kurslarımız ilk ve orta dereceli okullar gibi olup başlangıç tarihleri hemen hemen aynı zamana denk gelmektedir. Eylül ayında kayıtlar başlayacak olup muhtemelen ekim’in ilk haftasıda kurslarımız başlayacaktır.

İsmek 2013 – 2014 Kayıt Tarihi
Genel merkezden yapılan açıklamada bu yıl ismek kayıtları 5 eylül 2013 perşembe günü yapılacağı açıklanmıştır. Bu tarihten önce telefon yada bizzat kurs merkezlerine giderek herhangi bir işlem yada kayıt imkanı yoktur.

Kimler faydalanabilir?
İstanbulda yaşayan tüm insanları kapsayan imkanlarımızdan Türkiye Cumhuriyeti ve yabancı vatandaşlarımızda gerekli evrakları sağlamaları durumunda ismek kurslarından özgürce yararlanabilir. Tek aranan şart eğitimlerin mesleki özellik taşıması nedeniyle 16 ve üzeri yaşta olmak gereklidir.

Kayıt için gerekli belgeler
Başlığa aldanmayın hiç bir belge gerekmiyor. Eğitim almak istediğiniz ismek kurs merkezine yanınızda Nüfus Cüzdanınız ile bizzat uğramanız yeterli olacaktır. Size verilecek olan formu doldurarak kayıt yaptırabilirsiniz.

İnternetten kayıt yaptırabilirmiyim?
Hayır değerli arkadaşlar sakın böyle bir arayış içine girerek zaman kaybetmeyin. Aksi halde kontenjanlar dolarak yedek kayıtlara kalabilirsiniz. Yapılması gereken açık ve net eğitim almak istediğiniz kurs merkezine gidip kayıt yaptırmaktır. Çok uzun bir zamana ihtiyaç yok 10 dakikada kolayca işleminiz gerçekleşecektir.

ismek branslar 300x300 ismek 2014 Detaylı Bilgi

ismek 2014 kurs branşları

Bu konuda size sevindirici bir haber vermek istiyorum. İsmek 2013 – 2014 eğitim döneminde branş sayısını 250′e yükseltmiştir. Dünyanın hiç bir yerinde bu kadar fazla branşta belediye imkanları ile sağlanan kurs merkezi yoktur.

Hangi kursa gitmeliyim?
Konunun erken açma sebeplerimizden biriside kayıtlar başlamadan gerekli araştırma ve planlamayı yapmanızdır. İsmekte 250 branş mevcut fakat bir kurs merkezinde maksimum 40 – 45 tanesi verilmektedir. Bu sebeple almak istediğiniz eğitim bazen size en yakın ismek kurs merkezinde yer almayabilir. Örnek bilgisayar destekli proje çizimi istanbul genelinde sadece yenibosna ismek mesleki uzmanlık merkezinde mevcuttur.

Buna benzer bir çok branş mevcuttur. Bu sebeple branşınızı seçin, nerede verildiğini öğrenin verilen kurs merkezi iletişim bilgilerini elde edin ve kayıtlar başladığında geç kalmadan harekete geçin.

233 İsmek Kurs Merkezi
Artan branş sayısına karşın kurs merkezleri geçen yıl ile aynı orandadır. Herhangi yeni bir ismek kurs merkezi açılmamıştır. İstanbul genelinde 233 ola ismek kurs merkezleri arasında mesleki uzmanlık merkezi, spor eğitim ve engelli vatandaşlarımız için engelli eğitim merkezleri mevcuttur.

250 Branşa Ulaştık
Bilim ve teknoloji alanı her zaman gelişmekte olup, yeni meslekler türemeye devam etmektedir. Buna paralel olarak kurslarımız yeni branşlara yer vermektedir. 2013-2014 eğitim dönemi ile birlikte branş sayısı 250′e çıkmış olup özellikle webmaster olmak isteyenler için imkanlar iki katına çıkmış durumdadır.

Kurslarımız ve kayıtlar, hakkında soru, öneri ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum ve soru formundan iletin yanıtlayalım.

   Paylaş
ismek 2014 Detaylı Bilgi için 19 yorum yapılmış


admin - WEBMASTERYOLCU

Gulse: o şekilde bir branş yoktur. Farklı bir ismi olabilir mi?

gulse

Ismekte mine yapimi dersleri varmidir varsa hangi semte

admin - WEBMASTERYOLCU

Eve: 16 yaşına girmeden eğitim almanız mümkün değildir.

admin - WEBMASTERYOLCU

Büşra: Eğitimler İstanbul’da yapılıyor. Farklı bir şehirde yaşayan insan ulaşım sıkıntısı yaşayacaktır.

büşra

istanbulda oturmayanlar neden kayıt olamıyor.

Eve Özdemir

Ya ben 15 imi doldurdum çok istiyorum fotoğrafçılık alanında eğitim gormeyi alırlarmı acaba

admin - WEBMASTERYOLCU

Sabiha: Girişimcilik kursları iş kuracaklar için idealdir.

sabiha

Merhabalar ben cafe tarzı bir işletme açmak istiyorum bana hangi kursa gitmem gerektiğini söyleyebilirmisiniz

admin - WEBMASTERYOLCU

Ezgi: Yaş kısmında yıl baz alınır.

ezgi

ben bu yıl ismek kurslarına katılmak istiyorum ama yaş konusunda kimlikte sene olarak tam 16 yaşindayım ama ay olarak doldurmadım bu kayıtta sıkıntı olur mu ? ve okulda okumuyorum lise ye gitmedim bu bir problem yaratırmı

admin - WEBMASTERYOLCU

Asya: Kimlikte yazan geçerli olup, bu konuda İsmek’in yapabileceği birşey yoktur.

asya

merhabalar, ben aslında 17 yaşındayım fakat kimlikte 2 yıl küçük yazılmışım çoğu yerlerde bunun sıkıntısını çekiyorum. Bu yıl ismek te kursa gitmeyi düşündüm fakat yaş sınırını görünce vazgeçtim. Aslında yaşım tutuyor ama kimlikte yanlış yazılmış bir kere … Bunun bir çözümü var mıdır? Yani kayıt yapabilir miyim ?

admin - WEBMASTERYOLCU

Emir: Yaz ayları okullarda olduğu gibi tatil olarak geçirilmektedir.

emir

merhbalar ben üniversite okuyorum ve yaz tatilinde üç ay boyunca ingilizce ve bilgisayar kurslarına gitmek istiyorum.Bilgi alabilirmiyim

aysun

ismekte surucu kursuna giden varmi bilgilendirirmisiniz tesekkurlr

fatma canba

ya 16 yaş sınırı olmasa iyi olur ben 15 yaşındayım ama:(((((((((

admin - WEBMASTERYOLCU

Size en yakın ismek kurs merkezine kontenjan durumu sormalısınız.

Bade Kandemir

kayıtları kaçırdık ara kayıt olamazmıyız?

handan yurucu

Merhaba
Ben şişli mecdiyeköy şubenize eylül ayında kayıt yaptırmıştım arayacaklarini söylediler fakat ekim ayı bitmek üzere ve hala beni kimse aramadi durumla ilgili bana dönüs yapabilirmisiniz
Şimdiden tesekkür ederim…

İsmek Kursları