17. Genel sergi ile tatile giren İsmek 2014 – 2015 için hazırmısınız? İstanbul Büyükşehir Belediyesi sanat ve meslek eğitimi kursları ücretsiz imkan sağlamaya devam ediyor. İstanbul’un her yerinde kolayca ulaşabileceğiniz 240 kurs merkezi ile hizmet vermektedir. Eylül ayında başlayacak olan İsmek 2014- 2015 kayıt dönemi için hazırlıklarınızı ve araştırmalarınızı yapmaya başlayın. Çünkü bu yıl bir ilke imza atılarak İsmek Online kayıt dönemi başlıyor. 1996 Yılından beri kayıtlar sadece kurs merkezlerinde bizzat yapılırken bundan böyle internet bağlantısı olan her yerden bir tıkla başvuru yapableceksiniz. Başvurular yaz aylarına gelmesi nedeniyle bir çok İstanbullu şehir dışı yada tatilde olması nedeniyle kayıt işlemi için geç kalıyordu. Online kayıt uygulaması ile nerede olursa olsun başvuru yapabilmektedir.

348 Branşta ücretsiz eğitim
1996 yılında dönemin belediye başkanı şuan Cumhurbaşkanımız olan sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından projelendirilen ve uygulamaya konan İsmek Kursları ilk olarak 3 branş ile başlamış olup, geçen süreçte hızla gelişerek İsmek 2014-2015 eğitim öğretim dönemiminde ise 348 branş ile devam etmektedir. Her yaş grubuna hitab eden eğitimlerden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Bir çok eğitimde temel ve ileri seviye branşları bulunmaktadır.

İsmek 2014 – 2015 Kayıtları Eylül Ayında Başlıyor
Yaz kurslarının olmadığı İsmek 2014 – 2015 eğitim öğretim dönemi için kayıtlar 8 Eylül tarihinde başlamaktadır. Yine bir ilke imza atılacak olan eğitimlerde kayıtlar okullar kapanana kadar devam etmektedir. Başvurusu açık olan branşları İsmek Online sayfasında görebilir, asil ve yedek listeden başvuru yapabilirsiniz.

16 Yaş ve Üzeri Herkes Katılabilir
Sağlanan imkanlardan yararlanmak için zorunlu ilköğretim yaşını aşmış olmak gerekir. Bu kapsamda ismek yaş sınırı 16 olup üst yaş sınırı yoktur. Bazı branşlarda ise 15 yaşındaki bireylerde başvuru yapabilmektedir.

MEB Onaylı Sertifika
3 Aydan 10 aya kadar süren eğitimlerde başarılı olan ve belirli devamsızlık süresini aşmayan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı Türkiye genelinde özel ve kamu kurumlarında geçerliliği olan sertifika verilmektedir. Fakat kurs esnasında yeterli başarıyı gösteremeyenlere ise kurs katılım belgesi verilmektedir. MEB onaylı sertifika tüm eğitimlerde geçerli olmayıp, bazı branşlar ise katılım belgesi verilmektedir.

ismek kayıt için gerekli belgeler
İsmek sadece kültür, sanat ve mesleki eğitimlerle sınırlı olmayıp aynı zamanda sağlıklı bir yaşam için spor eğitimleride vermektedir. Normal kurslara katılacaklar için sadece nüfus cüzdanı fotokopisi yeterli olmaktadır. İsmek spor eğitimlerinden yararlanacaklar ise ayrıca sağlık raporu getirmeleri gerekmektedir.

İsmek başvuru nasıl yapılır?
Bir eğitim belirlediniz ve kayıt olmak istiyorsunuz. 8 Eylül tarihinde başlayacak olan kayıtlardan yararlanarak online başvuru yapmanız gerekir. İsmek kursiyer kayıt için http://kursiyer.ismek.org sayfasından TC kimlik numaranız ile 2 dakikanızı ayırarak kayıt olabilirsiniz. Fakat unutumamalısınız ki bu sadece ön kayıt niteliğindedir.

Online Başvuru İmkanı Sunuluyor
İlk defa İsmek 2014 – 2015 eğitim öğretim döneminde uygulamaya konacak olan İsmek Online başvuru uygulaması ile kurs merkezlerine gitmek yerine ismek.org sitesinden bir tıkla online başvuru işlemi yapabilecekler. Yıllardır merakla beklenen uygulamayı tercih edebilirsiniz. Asil ve yedek kayıtların alındığı uygulamada asil listede yer alanlar vazgeçmedikleri ve iptal edilmedikleri sürece başvuruları onaylanmış olup, yedek listede yer alanlar ise asil listeden vazgeçen, iptal eden olması halinde yedek sırasına göre asil listeye alınmaktadır.

İsmek Kursları Ücretli mi?
Tüm imkanları İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan İsmek tamamen ücretsizdir. Kayıt yada eğitim esnasında sizden bir kuruş talep edilmez. Sadece eğitim esnasında kullanacağınız malzemeleri kendiniz temin etmeniz gerekir. Kağıt, kalem, dosya vs gibi masraflarınız olur. Başkada hiç bir ücret talep edilmez.

KOSGEB Kursları İçinde İsmek’i Tercih Edebilirsiniz!
Kendi işini kurmak isteyenlere imkan sağlayan Kosgeb aynı zamanda İsmek ile işbirliği yapmaktadır. İsmek’in belirli şubelerinde Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kursları bulunmakta olup, 70 saatlik eğitim sonrası alacağınız sertifika ile sizde Kosgeb’in kendi işini kurmak isteyenlere sağladığı hibe ve faizsiz kredi desteğinden yararlanabilirsiniz.

İsmek 2014

Konu hakkında daha fazla bilgiyi size en yakın ismek kurs merkezleri ve 0212 531 01 41 molu telefondan ulaşabilirsiniz. Eğitim alacak tüm arkadaşlara canı gönülden başarılar dileriz.

   Paylaş
Yorum yapılmamış

İsmek Kursları