Bilgisayar Kursu

Öyle bir devirden geçiyoruz ki işlerimizi kolaylaştırmak için en çok ihtiyaç duyduğumuz araçlardan biri hiç şüphesiz bilgisayardır. Öylesine cezbedici hale geldiki, ondan nerdeyse kaçışımız mümkün değildir. Masaüstü, Dizüstü, Tablet ve hatta yarı bilgisayar diyebileceğimiz Akıllı Telefonlar her adımda karşımıza çıkmakta ve günlük hayatta bu cihazlara saatlerce zaman ayırabiliyoruz. Kimimiz döküman hazırlamakta, kimisi oyun eğlence, kimileri ile daha üst düzey işlemler ve ticari kazanç sağlamak için bilgisayar kullanmaktadır. Sınırsız bir bilgi düzeyi olan bilgisayar ile kendimize bir iş, kazanç ve hatta yeni bir meslek edinebiliriz. Onun için bilgisayara tam anlamıyla hakim olmalı ve basit problemlerin çözümü için birilerine ihtiyaç duymamalıyız. Bunun için İsmek Bilgisayar Kursu bizlere ücretsiz imkan sağlamaktadır. Hemen hemen İstanbul’un her yerinde bulabileceğiniz ücretsiz bilgisayar kursu aynı zamanda MEB onaylı sertifikalıdır.

Bilgisayar Kursu

Ücretsiz Bilgisayar Kursları
Türkiyenin her yerinde artık ücretsiz bilgisayar kursu bulmak mümkündür. Bizlerde buradan size en yakın bilgisayar kullanım kurslarını aktaracağız. İlk olarak başlayacağımız il istanbul olup, sonrasında ise Türkiyenin her yerinden ücretsiz bilgisayar kullanım ve ileri seviye eğitim veren yerleri paylaşacağız. İstanbulda İsmek, Ankarada Beltek, Bursa Busmek, Konya Komek, Kocaeli Ko-mek, Kayseri Kaymek Bilgisayar kursları gibi bir çok seçeneğimmiz olduğunu sakın unutmamalısınız. Bu kurslar aynı zamanda MEB onaylı sertifika vermektedir.

İsmek Bilgisayar Kursu
Bilgisayar kullanma bilmeyenler ve bilgisi oldukça zayıf olanlar için, İsmek bilgisayar kullanım kursu sizleri sıfırdan öğretme amaçlı olarak hazırlanmıştır. 160 Saat sürecek olan eğitimlerde kişi hiç bir bilgisi olmasa bile eğitim sonunda kendinden emin bilgisayar işletmeni olacaktır. Pratik ve bol uygulamalı eğitimlerde kendinize olan özgüveniniz ikiye katlanacak ileri seviye eğitimleri hayal edeceksinniz. Eğitim İçeriğinde ilk etapta kursiyerler klavye ile tanışıp yazı yazma ve hızlı yazma yeteneklerini artıracaklardır. Sonrasında ise bilgisayarda resim ve grafik çalışmaları ile çizim ve yine günlük hayatın gereksinimi haline gelen sunum hazırlama işlemleri öğretilmektedir.

Windows’a Hükmedeceksiniz
İşletim sistemleri özellikle Windows işletim sistemlerini en eskiden güncele doğru yakından tanıyıp, gereksinim ve gelişmiş özelliklerini tanıma ve kolayca ayarlama yapma imkanı bulacaklardır. Evet değerli arkadaşlar gerekli tüm bilgileri alacaksınız. Peki bilgisayar kullanımı öğrenmek bize ne kazandıracak birazda bunları görelim.

Mesleki Gereklilik
İş bulmak için nerdeyse bilgisayar kullanmak yakında zorunlu hale gelecek gibi görünüyor. İsmek bilgisayar kursarından eğitim aldığınızda eğitim sonunda sizlere MEB onaylı sertifika verilmektedir. Buda sizin kamu ve özel firmalarda daha kolay iş bulmanız anlamına gelmektedir.

Web Proğramlama Kursu

Webmaster Yada Grafiker Olabilirsiniz
Yukardaki söylediklerimi doğrular nitelikte örnekler vereceğim. Web sitesi tasarlamak, başarılı bir webmaster olmak istiyorsunuz, burda ilk basamak bilgisayar bilgisidir. Bilgisayar bilginiz olmadan yada çok zayıf olması durumunda web tasatım ve kodlama olayı hayal gibi birşeydir. Çünkü kodlamaya geçmeden önce klavye hakimiyeti ve işletim sistemi ve proğram kurulum, ayar vs takılmadan yapabilmek gerekmektedir.

Resim Yönünüzü Ortaya Koyun
Grafiker olmak istediğinizde ise yine aynı şekilde Corel, Photoshop, Illustrator gibi proğramlara hükmedebilmek için mauseye mutlak hakimiyet gerekir. Öyleki grafikerle normal mause kullanmaz, ağırlık yönünden ayarlanabilir özel ürünleri tercih etmektelerdir. Çünkü bazı çizimleri milimetrik olarak yapmaları gerekmektedir. Bu sebeple öncelikle bilgisayara yeterince hakim olmak gerekir. Çünkü grafikerlik kursunda hiç bir eğitmen sizlere bilgisayar kullanım eğitimi verecek zamanı yoktur.

İsmek Donanım Kursu

Bilgisayar Tamircisi Olabilirsiniz
Örnek ben webmasteryolcu bilgisayar ile 1999 yılında tanışmıştım. O zaman bukadar gelişmiş olmayan bilgisayarlarda CD, DVD dahil bulunmayıp, disket kullanılırdı, toplam boyutu 1.44 MB olan disketlere sadece dosya kaydederdık. Bilgisayar kullanımına öğrenmeye müteakip 2 yıl içinde web tasarım alanında araştırmalar yapıp sonrasında ise donanım eğitimi alarak bilgisayar tamircisi olarak buldum kendimi :) Evet değerli arkadaşlar bakınız bilgisayarı öğrenmekle ilerleyebileceğimiz okadar çok meslek varki birazcıkta siz düşünün. Bilgisayar kullanımı sonunda alacağınız bilgisayar bakım onarım kursu sizi teknik servislerin aranan elemanı haline getirecektir.

Hızlı Klavye Kullanım Eğitimi
Eskiden hakimler yaz kızım der katip kardeşimiz 10 parmak daktiloya başlardı, çünkü o zaman bilgisayar yoktu, daktilo çok önemli hatta meslek liselerinin bölümlerinden birisi idi, mezun olan kardeşimiz daktilo uzmanı olarak iş bulurdu. Şimdi ise anı görevi bilgisayar ile yapılıyor. Yine aynı şekilde hızlı yazım gerekmektedir. Bu sebeple ismek 10 parmak klavye kullanımm eğitimi sizi bekliyor. Kısa süreli bu eğitim sonunda 10 parmağınızıda kullanmayı öğreneceksiniz. alacağınız eğitim size hangi parmağınızla hangi tuşa basmanızı ezberletecektir.

İnternet Proğramcısı
Bir zamanlar özellikle iş amaçlı kullanılan bilgisayar 2000 ve sonrasında yaygın hale gelen ve bir okadarda hızlanan internet ile artık keyf haline gelmiştir. Milyonlarca kullanıcı internette sörf yapmak, sohbet etmek haber vs okumak için özellikle bilgisayardan faydalanmaktadır. Bu sebeple ismek sizlere internet proğramcısı eğitimi vermektedir. Bu eğitimler aynı zamanda bilgilerinizin güvenliği açısındanda önemlidir.

İleri Seviye Ofis Proğramları Kullanımı
Adındanda anlaşılacağı üzere ofis proğramları daha çok Microsoft tarafından üretilen Word, Excel gibi proğramlar bilgisayar kullanan kişinin aşina olması gereken yazılımlardandır. Bu sebeple sizleri yöneticiliğe hazırlamak için ileri seviye Word ve Excel eğitimleri mevcuttur. Bir işe başlayacağınızda genelde bilgisayar bilen şeklinde başlıyrsa bir ilan genelde ofis proğramları kullanmanız amacıyladır. Zaten webmaster arayan bir insan bilmesi gereken proğramları yazar iş ilanına bunuda geçiyorum.

Görme Engelliler için Bilgisayar Kursu
İsmek engelliler merkezleri engelli vatandaşlarımız için bilgisayar kullanım kursları düzenlemektedir. Çevrenizdeki engelli kardeşlerimize bu konudan haberdar ederek onlarında bu imkanlardan ücretsiz yararlanmasını sağlayın. Engelli vatandaşlarımıza uygun öğretme teknikleri ile bilgisayar kullanımı ve hatta web tasarım kursları mevcuttur.

İstanbulda Her İlçede Bilgisayar Eğitimleri
İsmek istanbul genelinde yüzlerce kurs merkezinde ücretsiz bilgisayar işletmenlik eğitimi verilmektedir. Aşağıdaki linke tılayarak eğitim verilen şubelerimizi arama yapabilirsiniz. Yada aşağıdaki yorum ve soru formundan size en yakın ismek şubesini sorabilirsiniz. http://www.ismekkurs.com/?s=Bilgisayar&x=0&y=0

İstanbul Dışı Bilgisayar Kursları
Hayat elbette sadece istanbulda devam etmiyor. Bu nedenle istanbul dışında ücretsiz faydalanabileceğiniz bilgisayar kursları bu sayfada sizlere detaylıca aktarılacaktır.

Beltek
Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gazi Üniversitesi arasında sağlanan ücretsiz kurs imkanı ile Ankara’da yaşayan 17 yaş ve üzeri herkes Beltek Bilgisayar Kullanımı eğitimlerinden ücretsiz yararlanabilir.

Komek – Ko-mek
Eğitim kurumu olarak isim benzerliği olan iki ilimiz Konya Büyükşehir Belediyesi Komek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ko-mek yine aynı şekilde belirttiğim şehirlerde ücretsiz eğitim imkanı sağlamaktadır.

Busmek
Tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken ilimiz Bursa içinde Busmek kursları ücretsiz Bilgisayar Kullanımı alanı dahil olmak üzere 19 kurs merkezi ile eğitim imkanı sağlamaktadır.

İzmeb
3 Büyükşehirden biri olan İzmir’de yaşayanlar içinde İzmeb 16-35 yaş arası bireylerin yararlanabileceği eğitim imkanı sağlanmaktadır. 9 Kurs merkezi ile İzmir genelinde şubeleri vardır.

Halk Eğitim Merkezi
Yukardaki iller dışında ise Türkiye genelinde her ilçede bulunan şubeleri ile eğitim veren Halk Eğitim Merkezi bilgisayar kullanım kursu yine tercih edebileceğiniz eğitim kurumları arasında yer almaktadır.

   Paylaş
Bilgisayar Kursu için 2 yorum yapılmış


admin - WEBMASTERYOLCU

Elbette İstanbul’un onlarca farklı noktasında bulabilirsiniz.

user20

Bu Kurslarda İSTANBUL Ümraniyede Şubeniz Varmı Acaba?

İsmek Kursları