İnsanlığa rehber olarak gönderilen Kur’an-ı Kerim’i çocukken öğrenemeyenler üzülmeyin işte şimdi bizler içinde öğrenme imkanları sunuluyor. İstanbul’un sanat ve meslek eğitimi kursları olan İsmek kişisel gelişim alanında yer alan eğitimlerden birid kur’an-ı Kerim olup, İstanbul’da bir çok kurs merkezinde yer alan eğitimlerde 16 yaş ve üzeri herkese sıfırdan kur’an eğitimi verilmektedir. 2 Farklı branşta eğitimi verilmekte olup, gerek hiç bilmeyen gerekse güzel okumak isteyen herkes bu kurslardan ücretsiz ve aynı zamanda sertifikalı olarak yararlanabilir. Sizlerde bu fırsatı kaçırmayın ve Allah’ın bize bir lütfu olan bu kitabı arapça olarak okuma imkanını kaçırmayın.

Kur'an-ı Kerim

İsmek Kur’an Kursu
İlk olarak ismek 2013 – 2014 eğitim döneminde eğitim müfredatına giren ismek kur’an kursu sıfırdan öğrenmek ve kendini geliştirmek isteyenler için onlarca kurs merkezinde sizlerin yararlanmasını bekliyor. Genelde ilahiyat fakültesi mezunu öğretmenler eşliğinde kolaylaştırılmış anlama teknikleri ile kısa sürede anlama, okuma, hızlandırma ve mahreçlere uygun ses çıkış teknikleri öğretilmektedir.

Elifba İle Sıfırdan Öğrenin
2 Branş olduğundan bahsetmiştik bu kapsamda ilk branş temel kur’an-ı kerim eğitimi olup, sıfırdan başlayanlar içindir. Elifba ile başlanacak bu eğitim hiç bir bilgi gerektirmemektedir. ilk etapta harfleri tanıyarak başlayacağınız bu eğitim 32 saat sürmektedir. ilk etapta harfler saf haliyle tanıma sonrasında başta, ortada ve sonda yazılış şekilleri ile esre, üstün, ötre, cezm, şedde kurallarını tanıyarak kelime öbeklerini okumaya başlayacaksınız. Geçen süreçte med ve uzatma harflerini tanıyarak artık adım Kur’an okumaya geçeceksiniz.

Tecvidli Kur’an Eğitimi İle Okumanızı Güzellştirin
Bu eğitim daha çok kur’anı güzel okumaya yönelik olup, özellikle yukardaki eğitimi alan yada zaten kur’an okumayı bilenler için geçerlidir. Aynı şekilde buda 32 saat sürecek bir eğitim olup, artık harflerle uğraşmak yerine bilinmesi gereken önemli teknikleri içermektedir. İlk başta med harflerinin gelişmiş halleri gösterilmekte olup, aslında bir kaç konudan oluşmaktadır. Daha çok uzatma, durak ve harflerin bir birine katılması üzerine yoğunlaşacak bir eğitim olup, bu eğitimi aldığınızda aslında çok şey bilmediğinizi farkedeceksiniz.

Kimler Yararlanabilir?
Yaz aylarında camilerde açılan kur’an kurslarına genelde yetişkinler gitmeye utanıyorlardır. Bu soruna bir son vermek isteyen ismek 16 yaş ve üzeri herkes’in yararlanabileceği ücretsiz kur’an kursları için yaş engeli yoktur. Ücretsiz ve aynı zamanda sertifikalı eğitimler verilen merkezimizde sizde müslümanlar için yol gösterici ve kurtuluşa ermemize vesile olan bu yüce kitabı okuyarak, yaşantımızı kur’andaki emir ve yasaklara göre yapmalıyız. Kurslara geldiğinizde 70 yaşına kadar insanların katıldığını göreceksiniz. Unutmayın öğrenmenin ve öğrenipte öğretmenin yaşı ve böyle bir güzellik hiç bir şeyde yoktur.

32 Saat Yeterli Olmayabilir
Eğitimler 32 saatlik olup bazı kurslar haftada bir gün bazıları 2 gün şeklinde ayarlanmıştır. 32 Saatlik süre bazı insanlar için yeterli olmayabilir. Eğitimler hızlandırılmış olup, sadece kurslarda öğrendiklerinizle yetinmeyin evinizdede bol bol çalışın. Evinizde okumayı bilenlerden destek alın.

Diyanet’in Kur’an Kurslarına Katılın
Daha önce genelde yaz aylarında açılan kursların kapsamı genişletildi 3,5 yaşından itibaren çocuklara anaokulu tarzında kur’an kursları açılmaya başladı aynı zamanda kadınlar için eğitim veren bu kurslar erkekler içinde genelde camilerde yatsı namazı sonrası eğitim vermektedir. Bu kurslarda kendinizi daha fazla geliştirin.

İsmek Arapça Eğitimleri
Yabancı dil eğitimi almak isteyenler için yaklaşık 10 farklı branşta eğitim imkanı sunan İsmek Arapça kursu onlardan biridir. Arapça öğrenmek size okuduğunuz kur’anın mealini yapmayı öğretecektir. Aynı zamanda türkçesinide aynı anda anlayabilir. Temel ve ileri seviye eğitimler yanısıra çalışanlar içinde mesleki arapça eğitimleri verilmektedir. Bildiğiniz gibi ülkemizde arap ülkelerinden gelen turist sayısı ve ticareti oldukça gelişmiştir.

Konu hakkında soru, öneri ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum formundan iletebilirsiniz. Okadar kitap okuyoruz, ya peki neden kur’an okumuyoruz bu eksikliği ölüm gelmeden tamamlamak isteyen herkese başarılar dileriz.

   Paylaş
Kur’an Kursu (Elifba ve Tecvidli) için 3 yorum yapılmış


admin - WEBMASTERYOLCU

Can Bey: Yeni dönem kayıtları Eylül ayı ilk haftası başlayacak olup, sizinde başvuru yapmanızı bekleriz.

Can ozar

tecvitli güzel kuran okumak istiyorum… 40 yaşında bay …..Allah rızası için bilgi verin … çok Öğrenmek istiyorum …..

nuransekul

Kur’an- ı Kerim ‘i baştan sona okuyabileceğimiz tefsir dersiniz varmı? eğer yoksa böyle bir sınıf oluşturulabilirmi.ben pendikte oturan 45 yaşında bayanım ve çalışıyorum. durumumua uygun böyle bir ders sınıfı oluşturulmasını talep ediyorum. teşekkür ederim, iyi çalışmalar…

İsmek Kursları