İsmek Sergi Duyuruları

Türkiye’nin sanat ve meslek edindirme kurslarında lideri haline gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi İSMEK eğitim, üretim ve istihdamı aynı anda sağlamaktadır. Her yıl 200 binden fazla insana eğitim imkanı sağlayan kurum aynı zamanda bir birinden özel sergi ve etkinlikler ile de kursiyer ve öğretmenlerin başarılarını herkese gösteriyor. Eğitim öğretim dönemi içinde gerçekleştirdiği ara etkinliklere ek olarak yıl sonunda düzenlediği genel sergi ile adeta görsel şölen yaşatıyor. Her yıl geleneksel hale gelen sergileri tarihleri ve diğer detayları bu sayfadan takip edebilirsiniz.

İsmek Sergi

İsmek 20. Genel Sergi ve Festivali

2015-2016 Eğitim öğretim döneminin son bulması ile birlikte İstabul’da yaşayan herkesi İsmek 20. Genel Sergi ve Festival heyecanı sardı. Bu yıl kurumun 20. yılı olması nedeniyle daha heyecanlı olacağını belirtmeliyim. 18-31 Mayıs tarihlerinde her zaman olduğu gibi Feshane Kültür Merkezinde gerçekleşecek olan serginin açılışı 18 Mayıs Çarşamba günü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sn. Kadir TOPBAŞ tarafından yapılacaktır. Her güne ayrı bir etkinlik, gösteri ve canlı performansın yer alacağı sergiye mutlaka katılmalısınız. İsmek 20. Genel Sergi ve Festivali ile gelişmeleri yakından takip etmek isteyenler aşağıda bağlantıya tıklayınız. http://www.istanbulkurslari.com/ismek-genel-sergisi/

Lale Bahçeli Sokaklar Sergisi
Havaların ısınması ile birlikte İstanbul’un her yerinde renk renk laleler görülmeye başlandı. Aynı zamanda sanat etkinliklerinin hız kazandığı bu günlerde lale festivali yanı sıra İsmek Çini Öğretmeni Gülen Kesova ve eğitim alan 23 kursiyerin hazırladıkları 82 parçadan oluşan eser Lale Bahçeli Sokaklar isimli sergi ile sanat severlerle buluştu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi MAKSEM’de yapılan açılışa bir çok ünlü isim katılırken Bağlarbaşı Türk-İslam Sanatları İhtisas Merkezi öğretmeni Gülen Kesova yaptığı konuşmada bu imkanı sağlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir TOPBAŞ’a teşekkür etti. İsmek’in Ustaları kapsamında yapılması planlanan 10 etkinlikten ikincisi olup, artık 19. genel sergi içinde geri sayım başladığı söylenebilir. Lale Bahçeli Sokaklar Sergisi 30 Nisan 2016 tarihine kadar ziyaret edilebilir.

İstanbul’un Merdivenleri Fotoğraf Sergisi
400’den fazla branşta ücretsiz eğitim imkanı sağlayan İsmek Halkalı Toplu Konutlar Kurs Merkezi kursiyerleri muhteşem bir organizasyona imza attılar. Fotoğraf çekimi branşında eğitim gören kursiyerler İstanbul’un çeşitli mekanlarından çektikleri 67 farklı eserin sergilendiği İstanbul’un Merdivenleri isimli serginin açılışını İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Müdürü Ali Koca ve Küçükçekmece Belediyesi Başkanı Temel Karadeniz birlikte yaptılar. 4-12 Nisan tarihlerinde arasında açık kalacaktır.

Kütüphane Haftası
Geçtiğimiz günlerde bu yıl 52. kutlanan Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında İsmek muhteşem bir sergiye daha imza attı. Daha önce düzenlenen İsmek Sanat Yarışmalarında dereceye giren Hat, Tezhip, Ebru ve Minyatür’den oluşan eserler 16 Nisan’a kadar Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi’nde sergilenecek olup, sizde dereceye giren bu nadide eserleri görmek için geç kalmayın.

Tuvalden Kumaşa Kadın Yansımaları
Her alanda eğitimleri bulacağınız İsmek aynı zamanda kültürümüz ve unutulmaya yüz tutmuş sanat dallarını yaşatmaya devam ediyor. Onlardan biride kırkyama olup, bu alanda eğitim gören kursiyer ve usta öğreticilerimizin hazırladıkları nadide eserler muhteşem bir sergi ile sanat severler ile buluştu. Tuvalden Kumaşa Kadın Yansımaları isimli sergi Marmara Üniversitesi Sultanahmet Rektörlük Binası’nda açılmış olup, 120 farklı eser sergilenmektedir. 18 Mart 2016 tarihine kadar açık kalacak olan sergide 21 öğretmen / usta öğretici ile 110 kursiyer görev almıştır. İsmek’in ustaları adı altında gerçekleşen sergilerden ilki olup, geriye kalan 9 tanesini merakla bekliyoruz.

İsmek Sergileri Ücretsizdir
20 Yıldır verdiği eğitimler ile 2 milyondan fazla insanı kültür, sanat ve bilimle buluşturan İsmek Sergileri içinde ziyaretçilerden herhangi bir ücret almamaktadır. Sürekli farklı mekanlarda yapılan bu sanat cümbüşüne dilediğiniz zaman katılabilirsiniz.

Yorum yapılmamışİsmek Kursları