Küçük bir başlangıç ileride büyük projelerin önünü açmaktadır. 1996 Yılında sanat ve meslek eğitimlerine başlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi İsmek’i ilk etapta büyükşehir, il ve ilçe belediyeleri tarafından örnek alınmış olup, şuan Türkiye genelinde belediyeler tarafından uygulanan onlarca sanat ve meslek kursları bulunmaktadır. Onlardan biride Komek olup, aynı marka altında Konya ve Kocaeli’de eğitim faaliyetleri gerçekleştirmektedir. Tamamen ücretsiz olan bu eğitim kurumu yüzlerce branşta sanat ve mesleki eğitimler vermektedir. Her yıl yenilenen kayıtları ile 16 yaş ve üzeri herkese eğitim fırsatı sağlamaktadır.

Komek Kayıt

Komek Kayıt Tarihleri Ne Zaman Başlıyor?
Yukarıda da belirtildiği gibi Konya’da Komek, Kocaeli’de Ko-mek markası ile 2 farklı eğitim kurumu bulunmaktadır. Her ikisinin kayıt tarihleri ve şartları değişmekte olup, başvurulara kısa bir süre kala sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Şimdiden branşları inceleyerek eğitim planınızı yapmalılınız.

Komek 2015-2016 (KONYA)
Yüzölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük kenti Konya Büyükşehir Belediyesi ile başlayalım. Geçtiğimiz yıla kadar sadece şehir merkezinde yaşayan bireylerin yararlanabildiği Komek şimdi tüm ilçelerde hızla yaygınlaşmaktadır. 16 Yaş ve üzeri Konya ve ilçelerinde yaşayan herkesin yararlanabildiği Komek kayıt tarihleri yılda 2 defa gerçekleştirilmektedir.

Başvuru için Tıklayınız. (Son Gün 18 Eylül 2015)
http://88.255.225.24/konyabs/komek/indexkomek.php

Kayıtlar 1 Eylül 2015’te Başlıyor
Özlenen ve beklenen günler geldi, Konya ve ilçelerinde yaşayanlar için Komek kayıtları başlıyor. İlk başvuru süreci 1 Eylül’de başlayacak olup, 18 Eylül’e kadar başvuru yapabileceksiniz. İnternet üzerinden online yapılan kayıtlar için kayıt sürecinde özel bir link hazırlanmaktadır. Burada da yer vereceğimiz komek kayıt sayfasından bir tıkla başvurabilirsiniz. Eğitimler 28 Eylül Pazartesi günü başlayacak olup, güz dönemi kayıtlarını kaçıranlar üzülmesin bir sonraki kayıt fırsatından yararlanabilirsiniz.

Bahar Dönemi Kayıtları 1 Şubat 2016’da
Komek güz dönemi kayıtlarını kaçıranlar için yılın son fırsatı bahar dönemi kayıtları ile 1-12 Şubat 2016 tarihlerinde tekrar bir kayıt imkanı sunulmaktadır. 2. Dönem eğitimleri ise 15 Şubat Pazartesi günü başlayacaktır. Hafta içi ve hafta sonu eğitimlerinden ücretsiz yararlanın, meslek ve iş sahibi olun.

El Kart İle Onaylatmak Gerekir
Konya’da ücretsiz sanat ve meslek eğitimi almak isteyen 16 yaş ve üzeri bireyler Komek tarafından kayıt dönemi açılan başvuru sayfasından ön kayıt yaptırarak devamında ise başvuru yaptıkları kurs merkezine giderek şehir merkezinde yaşayanlar yanlarında mutlaka El Kart götürmeleri gerekmektedir. Bu şekilde başvurularını asıl kayıt haline getirmeleri gerekmektedir. İlçelerde şuan için el kart istenmeyebilir.

Devamsızlık Yapana Kurs Mahrumiyeti Cezası
Konya komek hakkında son bir hatırlatma daha yaparak Kocaeli Komek’e geçmek istiyorum. Konya’da yaşayan arkadaşlarımız başvuru yaptıkları ve asil kursiyer seçildikleri eğitimlere belirlenen devamsızlık sınırını aşmaları halinde 1 yıl boyunca Komek’in tüm eğitimlerinden men edilmektedir. O nedenle başvuru yapmadan önce mutlaka çok düşünmeli, eğitimlere katılmanıza engel olmamasına dikkat ediniz. Konya Komek kayıt bilgileri hakkında aktaracaklarımız bu kadar olup, kurslar, branşlar ve daha fazla bilgiye aşağıda yer alan linkten ulaşınız. http://www.ismekkurs.com/komek

Ko-mek 2015-2016 (KOCAELİ)
Şimdide Marmara’nın en gelişmiş sanayi kendi Kocaeli Ko-mek kayıt tarihleri hakkında bilgi verelim. Konya Komek’e göre daha esnek ve daha oturmuş olan Kocaeli Ko-mek kayıt tarihleri yine Eylül ayında başlamaktadır. Kocaeli genelinde tüm ilçelerde bulabileceğiniz Ko-mek 16 yaş ve üzeri herkese ücretsizdir.

Kayıtlar Hep Açıktır
Ko-mek Eylül ayı ilk haftası başlayan kayıtları eğitim dönemi boyunca hep açık kalmaktadır. Aşağıda yer alan linkten sürekli başvuru yapabilirsiniz. Halk Eğitim Kurslarının benimsediği sistemi uygulayan Kocaeli Ko-mek eğitim tarihi net değildir.

Yeterli Başvuru Sayısı Dolunca Eğitim Başlar
Kocaeli Ko-mek’te eğitimlerin başlayacağı kesin bir tarih yoktur. Çünkü öncelikle eğitim için belirlenen kursiyer sayısına ulaşmak gerekir. Örnek Web Tasarım eğitimi almak isteyen bir arkadaşımız bu eğitime başvuru yaptıktan sonra bu eğitim için belirlenen kursiyer sayısına ulaşılmayı bekleyecektir. Belirlenen kursiyer sayısına ulaşıldığında kurs merkezi yetkilileri size telefon ile ulaşarak kesin kayıt için kurs merkezine gelmenizi isteyecektir. Bu nedenle planlarını çok iyi yapmalısınız.

Komek Kayıt İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?
Her iki kurumda da nüfus cüzdanı fotokopisi öncelikli belge olup, Konya şehir merkezinde yaşayanlar ayrıca şehrin ulaşımında kullanılan El Kart ile nihai başvuru için kurs merkezine gelmesi gerekir. El kart istenme nedeni kursiyerlerin eğitime katılım durumunu takip etme amaçlıdır.

Komek Başvuru

Komek Kayıtları Nasıl Yapılır?
Öncelikle temel seviyede bilgisayar bilgisi gerekmektedir. Çünkü başvurular sadece İnternet üzerinden yapılması nedeniyle gerekirse çevrenizden yardım almalısınız. Konya Komek kursları için sizlere şuan kayıt sayfası verme imkanımız olmayıp, çünkü Konya Büyükşehir Belediyesi kayıt tarihlerinde ip adresinden oluşan bir sayfada kayıt işlemi gerçekleştirmektedir. O nedenle kayıt tarihlerinde burada gerekli adresi bulabilirsiniz. Kocaeli Komek için http://www.komek.org/Komek.Web/Login.aspx yandaki linki kopyalayarak Firefox ve Chrome gibi tarayıcıların birinden açabilirsiniz. Açılan sayfada her iki sistemden sizden vatandaşlık numaranızı isteyeyecektir. Herhangi bir üyelik gerektirmeyen komek kayıtları için ayrıca video görüntüleri eklenecektir.

Komek Kayıt Tarihleri (2015-2016) için 2 yorum yapılmış


admin - WEBMASTERYOLCU

Merve: 08:30 itibari ile kayıtlar başlayacaktır.

merve gul

komek kursunuza kayit olamiyoruzİsmek Kursları