Türkiye’nin yüzölçümü bakımından en büyük ili Konya 3 milyona yaklaşan nüfusu ile ülkemizin en kalabalık 7. şehridir. Ekonomisi ağırlıklı olarak tarıma dayalı olsa da gelişmiş sanayi alanları ile sürekli vasıflı ve meslek sahibi elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Konya’da vasıflı eleman açığını kapatmak için hayata geçirilen planlardan biri Komek Kursları olup, ilk etapta şehir merkezinde başlayan eğitimler Konya’nın tüm ilçelerinde yaygınlaşarak devam etmektedir. 16 Yaş ve üzeri herkesin ücretsiz yararlanabileceği Komek ücretsiz olup, aynı zamanda eğitim sonunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifika verilmektedir.

Komek 2015 – 2016 Kayıtları Başladı
1-18 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek olan Komek 2015-2016 eğitim öğretim dönemi kayıtları başlamış olup, aşağıda yer alan linke tıklayarak başvuru yapabilirsiniz. Kayıt için son gün 18 Eylül 2015 olup, başvuru yaptığınız kurs merkezine kesin kayıt için gelmeyi unutmayınız.

Kayıt Sayfası: http://88.255.225.24/konyabs/komek/indexkomek.php

Komek

Komek Kursları Nedir?
Kurumu ilk defa duyanlar için kısaca özetleyerek konumuza devam edelim. İlk olarak Konya Büyükşehir Belediyesinin il merkezinde açtığı meslek kursları sonrasında merkezi ilçe belediyelerin eğitim kurumları bir araya gelerek Komek çatısı altında toplanmıştır. Uzun süre sadece Konya il merkezinde yaşayanlara eğitim veren Komek geçtiğimiz yıl Konya’nın tüm ilçelerinde yer alma kararı almış ve ilk etapta gelişmiş ilçeler olan Beyşehir, Seydişehir, Bozkır, Ilgın, Akşehir, Kulu, Doğanhisar, Çumra, Cihanbeyli, Ereğli, Karapınar ve Sarayönü ilçelerinde kurslar açmıştır. En kısa sürede diğer ilçelerde de Komek’in eğitim faaliyetlerine başlanacaktır.

Komek Kurslarından Kimler Yararlanabilir?
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından zorunlu kılınan 16 yaş ve üzeri Konya il merkezi ile yaşadığı ilçede Komek kurs merkezi olan kadın, erkek herkes yararlanabilir. Eğitimler tamamen ücretsiz olup, tek yapmanız gereken sadece kayıt dönemlerini takip ederek başvuru yapmanızdır.

Komek Kursları Nerede?
Konya il merkezinde yaşayanlar için 20’den fazla şube bulunmakta olup, 31 ilçeden oluşan Konya’nın şuan belirli (gelişmiş) ilçelerinde Komek kursları bulunmaktadır. Şuan hizmet verilen yerleri aşağıdan görebilirsiniz.
Konya Kurs
Komek Kayıtları Nasıl Yapılır?
Önemli konulardan biride başvuru süreci olup, mutlaka bu konuya odaklanmalısınız. Gelişen teknoloji ile birlikte Komek kayıtları sadece İnternet üzerinden yapılmaktadır. Komek kayıt tarihleri olarak ise yılda 2 defa başvuru imkanı sunulmaktadır. Kayıt tarihlerinde özel bir kayıt adresi verilmekte olup, bu süreçte başvuru linki bu sayfada da yayınlanacaktır.

Komek Kayıt Tarihleri (2015-2016)
Bu yıl ücretsiz eğitimlerden yararlanmak isteyenler için güz dönemi kayıtları 1-18 Eylül 2015 tarihinde gerçekleşecek olup, bu fırsatı kaçıranlar için bahar dönemi kayıtları ise 1-12 Şubat 2015 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Sonrasında ise çocukların merakla beklediği Komek yaz okulu kayıtları başlamaktadır.

El Kart İle Onaylatmayı Unutmayın
İnternet üzerinden yapılan başvuru sadece ön kayıt niteliğinde olup, kesin kayda dönüşmesi için başvuru yaptığınız kurs merkezine yanınızda Konya ulaşım araçlarında kullanılan El Kart ile gitmelisiniz. El kart istenme amacı kursiyerlerin eğitime katılımını takip etmek içindir. Yani yoklama yapmaya gerek kalmadan kursiyerin eğitime katılıp, katılmadığı el kart ile takip edilmektedir.

Devamsızlık Yapmak Hak Mahrumiyeti Getirir
Eğitim almaya hak kazandığınız kurslara katılı zorunlu olup, özürsüz olarak belli bir devamsızlık süresini aşan kursiyerler sertifika alma hakkını kaybettiği gibi aynı zamanda Komek kurslarından 1 yıl yararlanamama cezası almaktadır. Önemli bir husus olup, planlarımızı çok iyi yapmamız gerekiyor.

Komek Yaz Okulu Uygulaması Başladı
Normal eğitim süreçlerinde sadece 16 yaş ve üzeri bireylere eğitim veren Komek okulların kapanması ile birlikte öğrencilere eğitim vermektedir. Bu yıl ikincisi düzenlenen Komek Yaz Okulu uygulaması ücretli olup, bir defaya mahsus 100 – 150 TL gibi bir ücret alınmaktadır. Çok özel eğitimlerin yanında bir birinden renkli etkinliklere imza atılmaktadır. Ayrıca çocuklara dini bilgileri, siyer ve Kur’an-ı Kerim öğretilmektedir.

Konya KosgebKosgeb Girişimcilik Kursları Başlıyor
Geçen yıl ilk defa düzenlenen Kosgeb Uygulama Girişimcilik Kursları ile 120 kişi girişimcilik sertifikası alıp, Kosgeb’in kendi işini kurmak isteyenlere yönelik desteklerinden yararlandılar. Şimdi sıra sizde Komek Bosna Hersek Sadrettin Kütükçü ve Dumlupınar kurs merkezinde Kosgeb girişimcilik kurs kayıtları başlamış olup, 2 grup halinde yapılacaktır. Her grupta 30 kursiyer yer alacak olup, aşağıda tarih bilgileri yer almaktadır. Kursiyerler belirlenmiş olup, aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak eğitim almaya hak kazananların listesini görebilirsiniz. http://www.ismekkurs.com/kosgeb-kursiyer-listesi

Uygulamalı CNC Torna / Freze Eğitimleri Başlıyor
Gelişmiş sanayi alanlarına sahip olan Konya’da özellikle metal sektöründe kalifiye elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Geçtiğimiz dönem Solid Works eğitimi ile CNC operatörlüğünün alt yapısını hazırlayan Komek CNC Freze ve Torna kurslarına bu yıl başlıyor. İlk etapta sadece Dumlupınar kurs merkezinde eğitim verilecek olup, çalışanlarda katılabilmesi için eğitimler 18:00 ile 21:00 saatleri arasında uygulamalı eğitimler Selçuklu Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde yapılacaktır. Başvurular Dumlupınar Komek kurs merkezine İnternet üzerinden online olarak yapılması gerekmektedir. Kursiyerler sınav ile belirlenecektir.

İngilizce Sınav Sonuçlarıİngilizce Sınavı Sonuçları Açıklandı
Konya’da ücretsiz yabancı dil eğitimi almak isteyenlerin adresi her zamanki gibi Komek kursları oluyor. A1, A2 seviyesind başlangıç ve temel seviyelerde eğitim verilmekte olup, İngilizce A2 eğitimlerine katılmak isteyenler sınavla belirlenmekte olup, 2015-2016 yılında yapılan sınav sonuçları açıklanmış olup, aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak sınav notunuzu görebilirsiniz. İlk 30’a girenler asil kayıt yaptırma imkanı olup, ayrıca 10 kişilik yedek kayıtları bulunmaktadır. http://www.ismekkurs.com/komek-ingilizce-sinav-sonuclari

Komek Öğretim Modeli UNESCO’da tanıtıldı
Türkiye’nin sanat ve meslek eğitimlerinde lider kurumlarından biri olan Komek dünya genelinde dikkat çekmeye devam ediyor. Meksika’da bu yıl ikincisi düzenlenen UNESCO Öğrenen Şehirler Uluslararası Konferansı Komek yönetimi tarafından dünya genelinde eğitimcilerin yer aldığı seminerde sunum yapmıştır.

Halı Dokuma EğitimiKonya’da Halı Kilim Sergisi
Teknolojik eğitimlerin önem kazandığı günümüzde el sanatları da unutulmayarak yaşatılmaya çalışılıyor. Komek’in halı ve kilim dokuma atölyelerinde uygulamalı eğitim gören kursiyerlerimizin hazırladığı Selçuklu ve Anadolu motifleri ile süslenmiş el emeği göz nuru eserleri yakından görmek için 12-26 Ekim tarihlerinde sizleri Kültür Park Satış Merkezine bekliyoruz.

Konya Komek Kursları için 3 yorum yapılmış


SERAP KAKAN

Kış dönemi A1-Fransızca kursundan yararlandım ve son derece memnun kaldım emeği geçen personele ve özellikle hocam Mine Başkaya ya çok teşekkür ederim..,A2 seviyesinin en kısa zamanda açılması temennisiyle..iyi çalışmalar diliyorum..

admin - WEBMASTERYOLCU

Tunahan: Konya komek kursları kayıt sayfası ip bloğundan oluşan bir adrestir. Sadece kayıt zamanlarında aktif olmaktadır. Bu nedenle bizde sadece kayıt tarihlerinde sayfamızda yer veriyoruz.

tunahan

konya komek kursları kayıt olabilceğimiz sayfa hangisi
gece saat 12 den beri arıyorum . Sadece kocaeli komek kayıt sayfası bulunmakta lütfen yardımcı olurmusunuzİsmek Kursları