Türkiye’nin en büyük 5. ilçesi olan Seyhan Adana ilimize bağlı bir ilçe olmasına karşın şehrin %50’lik kısmını oluşturmaktadır. 2 Milyon ve üzeri insanın yaşadığı Adana Büyükşehir Belediyesi 800 bin kişisi sadece Seyhan ilçemizde ikamet etmektedir. İş, kültür ve yaşam merkezi haline gelen Seyhan Belediyesi aynı zamanda Adana ilimizde yaşayan insanların sanat ve meslek eğitimlerinde yanında olmaya devam ediyor. Seyhan Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi SEYMER şehrin en çok tercih edilen eğitim kurumları arasında yer almaktadır.

Seymer Kursları

Seymer Kursları Nedir?
Adana ve Seyhan ilçemizde yaşayan bireylerin ücretsiz yararlanabildiği sanat ve meslek edindirme kursları olup, amacı şehrimizde istihdama katkı sağlamaktadır. İlçe genelinde 10 kurs merkezi ile sizlere en yakın noktada ve daha fazla insana ulaşmayı hedeflemektedir. Eğitimleri ise sayı olarak şuan yaklaşık 30 branş bulunmaktadır. Adana ve Seyhan halkının talep ettiği eğitimler sürekli eklenmektedir.

Seymer’den Kimler Yararlanabilir?
İlk koşul Adana yada Seyhan ilçemizde yaşıyor olmaktır. Bunun dışında sanat ve meslek statüsünde olan branşlara yalnızca zorunlu eğitim yaşını tamamlamış bireyler alınmaktadır. Aşağıda yer alan iletişim numaralarından merak ettiğiniz konularda sorularınızı iletebilirsiniz.

Hangi Eğitimler Veriliyor?
10 Farklı Seymer Kurs Merkezinin bulunduğu ilçemizde her kurs merkezi farklı eğitimlere yer vermektedir. Yaklaşık 30 farklı branşın yer aldığı eğitim listemizde özellikle geleceğin mesleği ve bilişim teknolojileri önemli yer tutmaktadır. Bu kapsamda bilgisayar kullanımı, web tasarım ve Autocad gibi eğitimlere yer verilmektedir. Aynı şekilde moda alanında kendini geliştirmek isteyenler içinde stilistlik, hazır giyim ve mefruşat gibi branşlar bulunmaktadır. Aynı şekilde iş hayatında itiyaç duyacağınız yabancı dil eğitimleri Seymer kalitesi ve ücretsiz olarak sunulmaktadır. Seymer yabancı dil eğitimleri olarak ingilizce, almanca ve fransızca branşlar bulunmaktadır. Aşağıda Seymer branş listesinde yer alan eğitimleri görebilirsiniz.

Ahşap Boyama – Almanca – Bağlama – Benim Ailem 0-6 Yaş Aile-Çocuk Eğitimi – Bilgisayar – Ev Ekonomisi – Ev Mefruşatı – Güzel Konuşma ve Diksiyon – Halı Dokuma – Hazır Giyim – Hüsnü Hat – İngilizce – Kuaförlük – Kurdela Nakışı – Makine Nakışı – Mantar Yetiştiriciliği – Muhasebe – Okuma-Yazma – Resim – Satranç – Sekreterlik – Takı Tasarımı – Trikotaj – Türk Halk Oyunları

Seymer Kayıt Bilgileri
Yukarıda yer alan eğitim bilgilerinden birini seçerek sizde Seymer’in serfitikalı eğitimlerinden yararlanabilirsiniz. Başvurular kurs merkezlerinden bizzat yapılmaktadır. Aşağıdaki linkte yer alan başvuru formunu bilgisayarınıza indirip gerekli alanları doldurunuz. Size en yakın Seymer kurs merkezine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler
Seymer başvuru formu dışında ayrıca başvuru esnasında aşağıdaki belgeleri yanınızda hazır etmelisiniz. Diplodama yada öğrenim belgesi geçerlidir.

  • 1 Adet Kimlik Fotokopisi
  • 1 Adet Diploma Fotokopisi
  • 2 Adet Fotoğraf

Seymer Kurs Merkezleri
İlçe genelinde 10 farklı noktada bulunan Seymer Kurs Merkezleri size en yakın noktada olup, her biri ulaşımı en kolay olacak şekilde planlanmıştır. Aşağıdaki listede size en yakın Seymer şubesini görebilirsiniz.

Eğitim Merkezleri

Sertifika alacakmıyım?
Katıldığı eğitimde başarı gösteren 1/5’ten fazla mazeretsiz devamsızlık yapmayan kursiyerler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifika sahibi olmaktadır. Gelecek adına önemli imkanlar sağlayacaktır.

Seymer Genel Sergisi
Başarılı bir eğitim öğretim dönemini daha tamamlayan Seymer kursiyerleri öğrenerek hazırladıkları eserleri Seymer Sergisinde tanıtma imkanı buldular. 4-15 Mayıs tarihinde Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezinde yapılan etkinlik ile Seymer yaz tatilile girmiştir.

Seymer 2015 – 2016
Muhteşem bir sergi ile yaz tatiline giren kursiyer ve usta öğreticilerimiz yeni eğitim yılına hazırlanmaktadır. Seymer 2015 – 2016 eğitim öğretim dönemi kayıtları Eylül ayında başlayacaktır.

Seymer Kursları (Adana) için 8 yorum yapılmış


admin - WEBMASTERYOLCU

Halil: Aldığınız eğitimle alakalı tabii ki istihdam edilirsiniz.

halil

Ben akşam lisesi mezunuyum tıbbi sekreterlik kursu görürsem bir sağlık kuruluşunda işe girmem mümkün olurmu.

admin - WEBMASTERYOLCU

Serhan: Bu tür eğitimleri ancak Mesleki Eğitim Merkezleri ve İşkur Kurslarında bulabilirsiniz.

serhan

merhaba mobilya üretimi ve dosemecılık kursu var mı ?

admin - WEBMASTERYOLCU

Hasan: Evet bilgisayar kullanımı branşı mevcuttur.

hasan

seymer kursunda acaba bilgisayar kursu var mıdır

sevim

satranç ı seçmek istiyorum nasıl bi mesleğe giriyor acaba?

leyla

Merhaba, ağda yapımı ile ilgili kurs ve belge var mı? Bununla ilgili iş yeri açmak istiyorum. Yardımlarınızı rica ederim.İsmek Kursları