Seymer

Sanat ve meslek edindirme kursları Türkiye’nin her yerinde yaygınlaşmayı ve gelişmeye devam ediyor. Şimdiki durağımız ülkemizin en büyük 6. şehri unvanı alan Adana olacaktır. 2 Milyonu aşkın nüfusu ile sürekli adından söz ettirmektedir. Bizim sizlere aktarmak istediğimiz husus ücretsiz yararlanabileceğiniz kurslar olup, Adana’da kısa adı SEYMER olan (Seyhan Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi) hizmet vermektedir. 14 Yaş üzeri herkesin herhangi bir ücret ödemeden katılabileceği eğitimleri yakından tanıyacağız.

Adana Yaz Kursları

Seymer Yaz Kursu Kayıtları Başladı

2015-2016 Eğiim öğretim dönemine muhteşem bir sergi ile veda eden Seymer 2016-2017 eğitim öğretim dönemi için hazırlıklara başladı. Yaz aylarını da boş geçirmeyerek Seymer yaz kursu kayıtlarının başlayacağını duyurdu. Toplamda 12 branşın yer aldığı Seymer yaz kurslarında İngilizce, Arapça, Almanca, Hasta kabul, Aile eğitimi, Diksiyon, Bilgisayar, El sanatları, Bağlama, Gitar, İş ve sosyal hayatta iletişim, Özel gün ve nikah şekeri,
F klavye ve Kuaförlük kurslarından ücretsiz yararlanabilirsiniz. Başvurular başlamış olup, kayıtlar kurs merkezlerinde bizza yapılmaktadır.

Seymer 2016-2017 Kayıtları Ne Zaman Başlıyor
Tüm eğitim kurumlarının yaz tatiline girmesi ile birlikte Seymer’de eğitimlerine kısa bir ara vermiştir. Yeni dönem kayıtları her yıl olduğu gibi Eylül ayında başlayacak olup, Seyhan Belediyesi kesin kayıt tarihini açıklaması ile birlikte bu sayfadan sizlere duyuracağız.

Seymer Kursları Nedir?
Türkiye’nin en büyük 5. ilçesi olan Seyhan Adana’nın neredeyse hepsini kaplamaktadır. Bu nedenle Seyhan Belediyesi şehrin tamamına hizmet vermektedir. Sağladığı hizmetlerden biride meslek edindirme kursları olup, Seyhan Halk Eğitim Merkezi ile birlikte proje geliştirmektedir. Bu projelerden biride Seymer olup, 10 farklı kurs merkezi ile size en yakın noktada yer almayı hedeflemektedir. 20 Farklı alanda onlarca branş seçeneği bulunmaktadır.

Kimler Yararlanabilir?
Yerel bir eğitim merkezi olduğu için ilk olarak Adana’da yaşıyor olmanız gerekir. 2. Husus ise Seymer Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne bağlı bir eğitim kurumu olması nedeniyle zorunlu alt yaş sınırına uyması gerekir. Halk Eğitim Merkezlerinde alt yaş sınırı 14 olması nedeniyle Seymek kurslarından yararlanmak için Adana’da yaşıyor ve 14 yaş üzeri olmanız gerekir. Üst yaş sınırı yoktur.

Hangi Eğitimler Veriliyor?
10 Farklı Seymer Kurs Merkezinin bulunduğu ilçemizde her kurs merkezi farklı eğitimlere yer vermektedir. Yaklaşık 30 farklı branşın yer aldığı eğitim listemizde özellikle geleceğin mesleği ve bilişim teknolojileri önemli yer tutmaktadır. Bu kapsamda bilgisayar kullanımı, web tasarım ve Autocad gibi eğitimlere yer verilmektedir. Aynı şekilde moda alanında kendini geliştirmek isteyenler içinde stilistlik, hazır giyim ve mefruşat gibi branşlar bulunmaktadır. Aynı şekilde iş hayatında itiyaç duyacağınız yabancı dil eğitimleri Seymer kalitesi ve ücretsiz olarak sunulmaktadır. Seymer yabancı dil eğitimleri olarak ingilizce, almanca ve fransızca branşlar bulunmaktadır. Aşağıda Seymer branş listesinde yer alan eğitimleri görebilirsiniz.

Aşçılık, Ahşap Boyama – Almanca – Bağlama – Benim Ailem 0-6 Yaş Aile-Çocuk Eğitimi – Bilgisayar – Ev Ekonomisi – Ev Mefruşatı – Güzel Konuşma ve Diksiyon – Halı Dokuma – Hazır Giyim – Hüsnü Hat – İngilizce – Kuaförlük – Kurdela Nakışı – Makine Nakışı – Mantar Yetiştiriciliği – Muhasebe – Okuma-Yazma – Resim – Satranç – Sekreterlik – Takı Tasarımı – Trikotaj – Türk Halk Oyunları, Web Tasarım, Yönetici Asistanlığı, Autocad, Grafikerlik yanı sıra öğrenciler için TEOG hazırlık eğitimleri ve tabii ki sağlıklı bir hayat için olmazsa olmaz hale gelen spor kursları sizi bekliyor.

Kayıtlar Nasıl, Nerede Yapılır?
Yazının üst kısımlarında güncel kayıt tarihleri sizlere duyurulmaktadır. Kayıt sürecinin başlaması ile birlikte özellikle zaman kaybetmeden Online başvuru yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak açılan sayfada http://seyhansem.kursyonetim.net/Registration/Step1 öncelikle yerleşke yani katılmak istediğiniz kurs merkezini seçmeniz gerekir. Seçim yaptığınızda seçtiğiniz kurs merkezinde eğitimi verilen branşları görebilirsiniz. Bu şekilde başvuru yapabilirsiniz. Katılmak istediğiniz eğitim örnek Web Tasarım seçtiğiniz Seymer kurs merkezinde yoksa ulaşım sıkıntısı olmayacak başka bir şubeyi de seçebilirsin. Unutmaman gereken Online kayıt sadece ön kayıt niteliğinde olup, kesinlik kazanması için aşağıda yer alan belgelerle birlikte geç 2-3 gün içinde kurs merkezine gelmelisin.

  • 1 Adet Kimlik Fotokopisi
  • 1 Adet Diploma Fotokopisi
  • 2 Adet Fotoğraf

Seymer Adana Genelinde 10 Farklı Noktada
İlçe genelinde 10 farklı noktada bulunan Seymer Kursları size en yakın noktada olup, her biri ulaşımı en kolay olacak şekilde planlanmıştır. Aşağıdaki yer alan listede kurs merkezleri bilgisi ve iletişim bilgilerine yer verilmiştir. Hızla gelişen kurslara yenilerinin eklenmesini temenni ediyoruz.

Seymer Şubeleri

Eğitim Sonunda MEB Onaylı Sertifika Alacaksınız
Seyhan Belediyesi Meslek Edindirme Merkezinde yer alan kursların tamamına yakını Modüler eğitim olması nedeniyle eğtime belirli bir devamsızlık sınırını aşmadan katılan ve yapılacak sınavlarda başarılı olan herkese Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifika verilmektedir.

Seymer Genel Sergisi 20-21 Mayıs Tarihlerinde
Eğiten, öğreten aynı zamanda üretim imkanı sağlayan Seymer yıl boyunca elde edilen el emeği göz nuru eserlerin sergileneceği sergi ile görücüye çıkıyor. Kursiyer ve usta öğreticilerin başarısını yakından görmek için 20-21 Mayıs tarihlerinde gezip görebilirsiniz.

Gitar Kursları Başlıyor (İboosman Kurs Merkezinde)
Genelde meslek kursları olarak başlayan bu kurumlar zamanla eğitim alanını genişleterek aynı zamanda yeni yetenekleri ortaya çıkarmaktadır. Kültür ve sanat eğitimleri ile dikkat çeken Seymer bağlama eğitiminden sonra şimdide Gitar eğitimleri ile müzik alanındaki eğitimlerini genişletiyor.

Seymer Usta Öğretici Başvuruları Başladı
Türkiye’de sanat ve meslek edindirme kursları sadece kursiyerler değil aynı zamanda eğitimcilerin de yüzünü güldürmeye devam ediyor. Öğretnen yada usta öğretici olarak görev yapmak isteyenler için işte fırsat Seymer 2016-2017 eğitim öğretim döneminde uzman ve usta öğretici olmak isteyenleri bekliyor. Başvurular 15 Ağustos 1 Eylül tarihinde Seyhan Halk Eğitim Merkezi ve ASO’ya yapılmaktadır. Bu konuda daha fazla bilgi için dilerseniz öncelikle Usta Öğretici Nedir, Nasıl Olunur? sayfasında yer alan bilgilere göz atmalısınız. Daha fazla bilgi için Seyhan Halk Eğitim Merkezi telefon numarası 0322 435 77 35’den ulaşabilirsiniz.

Seymer’de Kuaförlük Kursları Devam Ediyor
Yaz tatilinde de kurslara ara vermeden devam eden Seyhan Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi Türkiye’de en çok tercih edilen mesleklerden biri haline gelen kuaförlük için kayıt duyurusu yaptı. Sizde böylesine güzel ve kazançlı mesleğe adım atmak için geç kalmayın. Aynı şekilde takı tasarım alanında eğitim almak isteyenler içinde çok keyifli bir eğitim için sizleri kayıt olmaya bekliyoruz.

Seymer Kursları (Adana) için 58 yorum yapılmış


admin - WEBMASTERYOLCU

Şeyma: Evet ilgilendiğiniz branş eğitimi verilen kurslar arasında yer almaktadır. Kayıt tarihleri düzenli olarak duyurulmaktadır.

şeyma dolek

bilgisayarlı muhasebe kursu var mı acaba bide ne zaman kaydolabiliriz acaba

Deniz Köylü

İbo osman da kuaforluk colt bakımı kurslarına katılmak istiyorum halk eğitim tlf cevap vermiyor ya kurs do
ludur diyorlar yada kapı duvar toplum merkezi belediye evlerindeki kurs için başladık yarım bırakmak zorunda kaldım hiçbir malzeme yok öğretmeni görmeye gitmiyoruz eksikleri tamamlamadan kurs açılır mı dikkate alınır umarım bu mesajım Teşekkürler

seda can

seymer de kursa katılıyorum hem sertifika alırsan 50 tl alacaklarmış hem de Adana Tellidere de bizden sınıfı temizlememizi istiyorlar bu ne saçma iş anlamadım.

admin - WEBMASTERYOLCU

Hürkan: Evet bilgisayar kullanımı branşı yer almaktadır.

Hürkan

Merhaba bilgisayar kursu veriyor musunuz acaba?

admin - WEBMASTERYOLCU

Esin: Branş listesine göz atınız.

esin baran

Muhasebe kursu egitim suresi nedir acaba ?

Deniz köylü

Kuaför kursu için başvuru

admin - WEBMASTERYOLCU

Celal: Bu tür eğitimleri Halk Eğitim Merkezlerinde bulabilirsiniz.

celal

İyi günler kalorifercilik bölümü var mı acaba ?

admin - WEBMASTERYOLCU

Şükrü: Bu tür eğitimleri Halk Eğitim, İşkur ve Mesleki Eğitim merkezlerinde bulabilirsiniz.

şükrü

elektirık bolumu var mı?

admin - WEBMASTERYOLCU

Fatma: Tabii ki başvuru yapabilirsiniz.

Fatma

Ben ascilik bölümden usta ogretici sertifikami yeni aldim usta ogretici olarak başvuru yapavilirmiyim şimdi

Sevda

Pastacılık kursu varmı veya açılacak mı?

admin - WEBMASTERYOLCU

Fatma: Eğitimler olması halinde sizde ücretsiz olarak katılabilirsiniz.

Fatma

Merhaba, yurtdışında yaşıyorum, yaz tatiline geldiğimde ahşap boyama kursuna katılmak istiyorum. Mümkünmü acaba??

admin - WEBMASTERYOLCU

Nihal: Usta öğreticilik belgeniz var mı?

nihal

merhaba usta öğretmenlik için ne yapabilirim[ makine nakış]İsmek Kursları