Seymer

Sanat ve meslek edindirme kursları Türkiye’nin her yerinde yaygınlaşmayı ve gelişmeye devam ediyor. Şimdiki durağımız ülkemizin en büyük 6. şehri unvanı alan Adana olacaktır. 2 Milyonu aşkın nüfusu ile sürekli adından söz ettirmektedir. Bizim sizlere aktarmak istediğimiz husus ücretsiz yararlanabileceğiniz kurslar olup, Adana’da kısa adı SEYMER olan (Seyhan Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi) hizmet vermektedir. 14 Yaş üzeri herkesin herhangi bir ücret ödemeden katılabileceği eğitimleri yakından tanıyacağız.

Adana Yaz Kursları

Seymer Yaz Kursu Kayıtları Başladı

2015-2016 Eğiim öğretim dönemine muhteşem bir sergi ile veda eden Seymer 2016-2017 eğitim öğretim dönemi için hazırlıklara başladı. Yaz aylarını da boş geçirmeyerek Seymer yaz kursu kayıtlarının başlayacağını duyurdu. Toplamda 12 branşın yer aldığı Seymer yaz kurslarında İngilizce, Arapça, Almanca, Hasta kabul, Aile eğitimi, Diksiyon, Bilgisayar, El sanatları, Bağlama, Gitar, İş ve sosyal hayatta iletişim, Özel gün ve nikah şekeri,
F klavye ve Kuaförlük kurslarından ücretsiz yararlanabilirsiniz. Başvurular başlamış olup, kayıtlar kurs merkezlerinde bizza yapılmaktadır.

Seymer 2016-2017 Kayıtları Ne Zaman Başlıyor
Tüm eğitim kurumlarının yaz tatiline girmesi ile birlikte Seymer’de eğitimlerine kısa bir ara vermiştir. Yeni dönem kayıtları her yıl olduğu gibi Eylül ayında başlayacak olup, Seyhan Belediyesi kesin kayıt tarihini açıklaması ile birlikte bu sayfadan sizlere duyuracağız.

Seymer Kursları Nedir?
Türkiye’nin en büyük 5. ilçesi olan Seyhan Adana’nın neredeyse hepsini kaplamaktadır. Bu nedenle Seyhan Belediyesi şehrin tamamına hizmet vermektedir. Sağladığı hizmetlerden biride meslek edindirme kursları olup, Seyhan Halk Eğitim Merkezi ile birlikte proje geliştirmektedir. Bu projelerden biride Seymer olup, 10 farklı kurs merkezi ile size en yakın noktada yer almayı hedeflemektedir. 20 Farklı alanda onlarca branş seçeneği bulunmaktadır.

Kimler Yararlanabilir?
Yerel bir eğitim merkezi olduğu için ilk olarak Adana’da yaşıyor olmanız gerekir. 2. Husus ise Seymer Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne bağlı bir eğitim kurumu olması nedeniyle zorunlu alt yaş sınırına uyması gerekir. Halk Eğitim Merkezlerinde alt yaş sınırı 14 olması nedeniyle Seymek kurslarından yararlanmak için Adana’da yaşıyor ve 14 yaş üzeri olmanız gerekir. Üst yaş sınırı yoktur.

Hangi Eğitimler Veriliyor?
10 Farklı Seymer Kurs Merkezinin bulunduğu ilçemizde her kurs merkezi farklı eğitimlere yer vermektedir. Yaklaşık 30 farklı branşın yer aldığı eğitim listemizde özellikle geleceğin mesleği ve bilişim teknolojileri önemli yer tutmaktadır. Bu kapsamda bilgisayar kullanımı, web tasarım ve Autocad gibi eğitimlere yer verilmektedir. Aynı şekilde moda alanında kendini geliştirmek isteyenler içinde stilistlik, hazır giyim ve mefruşat gibi branşlar bulunmaktadır. Aynı şekilde iş hayatında itiyaç duyacağınız yabancı dil eğitimleri Seymer kalitesi ve ücretsiz olarak sunulmaktadır. Seymer yabancı dil eğitimleri olarak ingilizce, almanca ve fransızca branşlar bulunmaktadır. Aşağıda Seymer branş listesinde yer alan eğitimleri görebilirsiniz.

Aşçılık, Ahşap Boyama – Almanca – Bağlama – Benim Ailem 0-6 Yaş Aile-Çocuk Eğitimi – Bilgisayar – Ev Ekonomisi – Ev Mefruşatı – Güzel Konuşma ve Diksiyon – Halı Dokuma – Hazır Giyim – Hüsnü Hat – İngilizce – Kuaförlük – Kurdela Nakışı – Makine Nakışı – Mantar Yetiştiriciliği – Muhasebe – Okuma-Yazma – Resim – Satranç – Sekreterlik – Takı Tasarımı – Trikotaj – Türk Halk Oyunları, Web Tasarım, Yönetici Asistanlığı, Autocad, Grafikerlik yanı sıra öğrenciler için TEOG hazırlık eğitimleri ve tabii ki sağlıklı bir hayat için olmazsa olmaz hale gelen spor kursları sizi bekliyor.

Kayıtlar Nasıl, Nerede Yapılır?
Yazının üst kısımlarında güncel kayıt tarihleri sizlere duyurulmaktadır. Kayıt sürecinin başlaması ile birlikte özellikle zaman kaybetmeden Online başvuru yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak açılan sayfada http://seyhansem.kursyonetim.net/Registration/Step1 öncelikle yerleşke yani katılmak istediğiniz kurs merkezini seçmeniz gerekir. Seçim yaptığınızda seçtiğiniz kurs merkezinde eğitimi verilen branşları görebilirsiniz. Bu şekilde başvuru yapabilirsiniz. Katılmak istediğiniz eğitim örnek Web Tasarım seçtiğiniz Seymer kurs merkezinde yoksa ulaşım sıkıntısı olmayacak başka bir şubeyi de seçebilirsin. Unutmaman gereken Online kayıt sadece ön kayıt niteliğinde olup, kesinlik kazanması için aşağıda yer alan belgelerle birlikte geç 2-3 gün içinde kurs merkezine gelmelisin.

  • 1 Adet Kimlik Fotokopisi
  • 1 Adet Diploma Fotokopisi
  • 2 Adet Fotoğraf

Seymer Adana Genelinde 10 Farklı Noktada
İlçe genelinde 10 farklı noktada bulunan Seymer Kursları size en yakın noktada olup, her biri ulaşımı en kolay olacak şekilde planlanmıştır. Aşağıdaki yer alan listede kurs merkezleri bilgisi ve iletişim bilgilerine yer verilmiştir. Hızla gelişen kurslara yenilerinin eklenmesini temenni ediyoruz.

Seymer Şubeleri

Eğitim Sonunda MEB Onaylı Sertifika Alacaksınız
Seyhan Belediyesi Meslek Edindirme Merkezinde yer alan kursların tamamına yakını Modüler eğitim olması nedeniyle eğtime belirli bir devamsızlık sınırını aşmadan katılan ve yapılacak sınavlarda başarılı olan herkese Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifika verilmektedir.

Seymer Genel Sergisi 20-21 Mayıs Tarihlerinde
Eğiten, öğreten aynı zamanda üretim imkanı sağlayan Seymer yıl boyunca elde edilen el emeği göz nuru eserlerin sergileneceği sergi ile görücüye çıkıyor. Kursiyer ve usta öğreticilerin başarısını yakından görmek için 20-21 Mayıs tarihlerinde gezip görebilirsiniz.

Gitar Kursları Başlıyor (İboosman Kurs Merkezinde)
Genelde meslek kursları olarak başlayan bu kurumlar zamanla eğitim alanını genişleterek aynı zamanda yeni yetenekleri ortaya çıkarmaktadır. Kültür ve sanat eğitimleri ile dikkat çeken Seymer bağlama eğitiminden sonra şimdide Gitar eğitimleri ile müzik alanındaki eğitimlerini genişletiyor.

Seymer Usta Öğretici Başvuruları Başladı
Bu tür eğitim merkezleri sadece öğrenciler için değil aynı zamanda öğretmen ve usta öğreticiler içinde kariyer imkanı sağlamaktadır. 30’dan fazla branşta eğitim veren kurslara sürekli yeni uzman ve usta öğretici alımı yapılmaktadır. Seymer 2016-2017 eğitim öğretim dönemi hazırlıkları başlaması ile birlikte usta öğretici alımı için duyuru yayınlandı. Seymer’de usta öğretici olarak görev yapmak isteyenler 7-17 Haziran tarihlerinde Seyhan Belediyesi- Kültür Merkezi Seymer binasına 08:30 ile 17:00 saatleri arasında gelerek başvuru yapabilirler. Gelirken yanınızda mutlaka CV bilginiz yanı sıra nüfus cüzdanı diploma fotokopisi getirmeyi unutmayınız. Seymer iş başvurusu hakkında daha fazla bilgi için 0322 432 74 74 dahili 1417 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Seymer Yaz Kursu Kayıtları Başladı için 10 yorum yapılmış


admin - WEBMASTERYOLCU

Haluk: Bu tür eğitimleri ancak halk eğitim merkezi kurslarında bulabilirsiniz.

Haluk

Merhaba;
Mantar yetiştiriciliği kursu ne zaman acılması öngörülüyor acaba?
İyi çalışmalar
Haluk

admin - WEBMASTERYOLCU

Halil: Aldığınız eğitimle alakalı tabii ki istihdam edilirsiniz.

halil

Ben akşam lisesi mezunuyum tıbbi sekreterlik kursu görürsem bir sağlık kuruluşunda işe girmem mümkün olurmu.

admin - WEBMASTERYOLCU

Serhan: Bu tür eğitimleri ancak Mesleki Eğitim Merkezleri ve İşkur Kurslarında bulabilirsiniz.

serhan

merhaba mobilya üretimi ve dosemecılık kursu var mı ?

admin - WEBMASTERYOLCU

Hasan: Evet bilgisayar kullanımı branşı mevcuttur.

hasan

seymer kursunda acaba bilgisayar kursu var mıdır

sevim

satranç ı seçmek istiyorum nasıl bi mesleğe giriyor acaba?

leyla

Merhaba, ağda yapımı ile ilgili kurs ve belge var mı? Bununla ilgili iş yeri açmak istiyorum. Yardımlarınızı rica ederim.İsmek Kursları