İstanbul’un Avrupa yakasında en gelişmiş ilçelerden biride Zeytinburnu olup, bu ismi almasında en önemli nedenlerden biri geçmişte buraların geniş çaplı zeytin bahçeleri olduğundan bahsedir. Aynı şekilde eskiden yüksek binalar olmadığı için bir yerden bir yeri görmek daha kolay olup, Sirkeci, Sultan Ahmet ve Gülhane semtinden baktığınızda ilçenin burun şeklinde görüntüsü dikkat çektiği için İsmi Zeytinburnu şeklinde kalmıştır. 1957 Yılında ilçe olmasına karar verilen Zeytinburnu özellikle kumaş ve deri sanayinin İstanbul’daki kalbi diyebiliriz. Kültür, sanat, sağlık ve eğitim gibi tüm alanlarda gelişmişlik örneği göreceğiniz ilçede ücretsiz sanat ve meslek eğitimleri veren İsmek kursları bulunmaktadır. İsmek Zeytinburnu Kursları 3 farklı noktada 50’den fazla branşta branş seçeneği sunmaktadır. Daha fazla bilgi sayfanın devamında bulacaksınız.
Zeytinburnu Kurs
Zeytinburnu İsmek (Gökalp Mahallesi)
Gökalp Mahallesi 58. Bulvar Caddesi 48/2 Sokak No:11/13
0212 664 13 26

İsmek Zeytinburnu Branş Listesi (Gökalp Mahallesi)
Yukarıda da belirtildiği şekilde ilçede 3 farklı kurs merkezi bulunmaktadır. Bunlardan en gelişmiş eğitimi bulacağınız şubelerden biride Gökalp Mahallesi İsmek olup, detayları aşağıda bulacaksınız.
İsmek Zeytinburnu

Lezzet Eğitimleri (Aşçılık ve Pastacılık Dahil)
Özgecan Meral ve Fatma Balcı yönetiminde hizmet veren Zeytinburnu Gökalp Mahallesi İsmek kurslarında en dikkat çekici branşlardan birisi lezzet alanında verilen eğitimler olmaktadır. Aşçı olmak isteyenler için ilk basamak olan Aşçı Çırağı kursu dışında ayrıca hanımların evlerinde daha fazla lezzet ortaya koymasını sağlayacak olan (Çikolata Yapımı ve Sunumu, Cup Cake, Muffin, Ev Yemekleri, Mezeler, Kurabiye Hamuru, Makaron, Sütlü Tatlılar ve Pastacı Çırağı) eğitimleri bulunmaktadır. İster meslek edinmek amaçlı ister hobi amaçlı bu eğitimlere katılabilirsiniz.

Ney ve Repertuar Eğitimi
Dikkat çeken bir diğer alan ise müzik olup, özellikle klasik hale gelen bağlama ve gitar yerine daha çok tasavvuf müziğin olmazsa olmaz enstrümanlarından biri haline gelen Ney ve Türk Sanat Müziği Nihavent Makamı ve Repertuarı Eğitimleri yer almaktadır. Kültür ve sanat alanında kendini geliştirmek isteyenleri bekleriz.

İşaret Dili
İşitme engelli kardeşlerimizin tek iletişim kaynağı haline gelen Parmak Alfabesi (İşaret Dili) öğrenmek için yine bu şubemizden yararlanabilirsiniz. Sadece engelli vatandaşlarımıza yönelik olmayıp, aynı zamanda engelli vatandaşlarımız ile iletişim kurmak isteyen, onların yalnızlığını paylaşmak isteyen herkes katılabilir.

Bilgisayar ve Bilişim Teknolojileri Alanı (Oldukça Gelişmiş)
Gökalp Mahallesi İsmek Kurslarında son olarak ele alacağımız kurslardan biride Bilgisayar ve Bilişim Teknolojileri olup, Bilgisayar bilgisi olmayanlar için ilk etapta Bilgisayar Kullanımı, Hızlı Klavye ve Ofis Programları Kullanımı gibi eğitimler yer almaktadır. Bunun dışında finans alanında meslek edinmek isteyenler için Temel Muhasebe ve Bilgisayarlı Muhasebe Kursları yer alırken, aynı şekilde Bilişim Teknolojileri kısmında ise 192 saat sürecek olan Web Tasarım kursları dikkat çekmektedir. HTML ve CSS bilgisi edinerek sizde Statik İnternet sitelerinin tasarım ve yayınlama aşamasını öğreneceksiniz.

TELSİZ MAHALLESİ İSMEK
13 Mahalleden oluşan Zeytinburnu’nun en büyük mahallesi Telsizler olup, aynı zamanda nüfusu en kalabalık semtler arasında yer almaktadır. İsmini şuan Yüzüncü Yıl Ticaret Lisesinin bulunduğu alanda kurulan telsiz direklerinden almıştır. Tekstil sanayinin en yoğun yaşandığı yerlerden biri olup, hemen hemen tüm binaların alt katlarında tekstil firmalarını görürsünüz. Bu durum mahalleye olan göçün ve nüfusun artmasını sağlamıştır. Zeytinburnu ilçesinde hizmet veren kurslardan biride Telsizler İsmek olarak burada Seyitnizam Caddesi üzerinde hizmet vermektedir. Aşağıda yer alan butona tıklayarak şubeyi daha detaylı inceleyebilirsiniz.

58. BULVAR İSMEK
Aktaracağımız son kurs bilgisi ise yine Gökalp Mahallesinde olup, 58. Bulvar Caddesi üzerinde hizmet verdiği için 58. Bulvar İsmek olarak isimlendirilmiştir. Eğitimlerine bakacak olursak özellikle yabancı dil eğitimleri (İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca ve Rusça) gibi en çok tercih edilen 5 farklı branşta eğitim verdiği görülmektedir. Aynı şekilde sağlıklı nesillerin yetirmesi için 3-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri, Çocuk Beslenmesi sağlık alanında çalışmak isteyenler içinde Hasta Kabul Kurslarına yer verilmiştir. Şubenin adres ve iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır. Eğitimlerde tüm arkadaşlara başarılar dileriz.
Gökalp Mahallesi 58. Bulvar Caddesi 48/5 Sokak No:12
0212 547 01 13

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.