Altıntepe İsmek

Anadolu yakasında merkezi noktalarından biri olan Maltepe aynı zamanda en yaşanılası yerlerden biridir. Uzun sahilleri ve yüksek tepeleri ile dikkat çeken ilçe 18 mahalleden oluşmaktadır. O semtlerden biride Altıntepe olup, adından da anlaşılacağı üzere tepe üzerine kurulmuştur. Özellikle yaz aylarında püfür püfür esen rüzgar insanı ferahlatır. Ulaşımı en kolay yerlerden olan Altıntepe D 100 karayolu, Metro ve Banliyö treni  ile İstanbul’un her yerine kolayca ulaşabilirsiniz. İlçenin gözde eğitim yerlerinden biri olan Altıntepe aynı zamanda sanat ve meslek kurslarının merkezi haline gelmiş olup, Maltepe’de en fazla branşı bulacağınız İsmek Altıntepe şubesini bulacaksınız.

İsmek Altıntepe

Altıntepe Mahallesi Değirmenyolu Sokak No:29
0216 519 94 89

İsmek Altıntepe Branş Listesi
Maltepe Altıntepe

4 Farklı Branşta Yabancı Dil Eğitimi
Sevim Çelik Koçyiğit ve Feriha Okumuş yönetiminde eğitim veren Maltepe Altıntepe ismek kurs merkezinde özellikşe gelişmiş yabancı dil eğitimleri yer almaktadır. Çünkü çağın en gerekli eğitimleri haline gelen yabancı dil kursları İsmek’te sayısı 10’a yaklaşmıştır. Altıntepe şubesinde İngilizce, Arapça, Rusça ve Fransız olmak üzere 16 yaş üzeri herkese ücretsiz eğitim vermektedir. İngilizce eğitimleri başlangıç, temel ve ileri seviye kurslardan oluşmaktadır.

Adli Kalem İşleri
Hukukun üstünlüğünü sağlamak için sizde elinizden geleni yapabilirsiniz. Bunun için illede hakim, savcı yada avukat olmak gerekmez. Son yıllarda ortaya çıkan mesleklerden biride Adli Kalem İşleri olup, hatta bu işi yapmak isteyenler için ücretsiz kurslar bulunmaktadır. Altıntepe şubesinde de bulacağınız Adli Kalem İşleri eğitimi ile sizde 120 saat eğitim sonrası farklı bir iş hayatına adım atabilirsiniz.

Aşçı Çırağı, Pastacı Yardımcısı
Sağlıklı her insanın asla hayır diyemeyeceği yemek ve pastaların yapımını öğrenerek meslek haline getirmek ister misiniz? bunun için sizlere aşçı çırağı ve pastacı yardımcısı eğitimleri yanı sıra ev yemekleri hazırlama, çikolata yapımı gibi çeşitli alternatifler sunulmaktadır. Yukarıda yer alan branş listesinden tümünü görebilirsiniz.

Bilgisayar Destekli Eğitimler
İş hayatında artık meslek sahibi olmak yetmiyor, çünkü bilgisayar bilmeniz gerekir. Bunun için ilk önereceğimiz branş bilgisayar kullanımı olup, bilgisayar bilenler içinde bu bilgisini iş hayatına yansıtmaları için bilgisayarlı muhasebe, bilgisayar destekli reklam tasarım ve ileri düzey ofis programları yanı sıra profesyonel anlamda resim düzenlemek için Photoshop eğitimleri verilmektedir.

Web Tasarım
Konu teknolojiden açılmışken çok özel bir meslek olan Webmasterlik ile devam edelim. Son yıllarda en çok tercih edilen eğitimlerden biri Web Tasarımı Altıntepe şubemizde yer almakta olup, sizde 192 saat eğitim sonrası Statik İnternet siteleri tasarlama ve yayınlama yeteneği kazanacaksınız. Eğitimlerde CSS ve HTML öğretilmektedir. İleri seviye eğitimler içinde Web Programlama branşına ücrtsiz devam edebilirsiniz.

Cilt Bakımı ve Erkek Kuaförlüğü
Tine çok özel olduğunu düşündüğüm eğitimlerden ikisini bir arayara getirerek önermek istiyorum. Birincisi daha çok kadınların üzerinde durduğu cilt bakımı olup, bu konuda 2 farklı branş ile ister kendi cildiniz isterseniz cilt bakımı uzmanı olarak hizmet verebilirsiniz. Bir diğer eğitim ise insanlık var oldukça geçerli bir meslek kuaförlük Altıntepe şubesinde erkek kuaförlüğü alanında eğitimler verilmektedir. Burada alacağınız eğitim ve sertifika sonrası Mesleki Eğitim Merkezi MEM’den sınav ile kalfalık ve ustalık belgesi alabilirsiniz.

Etkili Sosyal Medya Kullanımı
Bu yıl eğitimi verilmeye başlanan branşlardan biri yine İnternet teknolojisini en iyi şekilde kullanmaya yönelik olup, sosyal medyanın etkin, etkili ve doğru kullanılması halinde sağlayacağınız yararları anlatmaktadır. Yani sosyal medya araçlarını sadece eğlen ve hobi olarak kullanmak yerine kazanç fırsatlarına dönüştürmek için fikirler edinebilirsiniz.

Diksiyon
Son aktaracağımız branş ise tüm insanların mutlaka katılmasını önerdiğimiz Diksiyon üzerine olacaktır. Etkili ve ikna edici iletişim yeteneği kazanacağınız bu branş ile emin olan sosyal ve iş hayatında daha başarılı olacaksınız. Çünkü ikna edici yönünüz sürekli artacak, insanlar tarafından taktir edileceksiniz.

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.