Asmek 2018-2019 Kayıtları Başladı

Antalya Türkiye’nin en gözde turistik kentlerinden biri her yıl milyonlarca turisti ülkemize çekerek ülke ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Bizim konumuz turizmden çok Antalya’da yaşayan yaklaşık 2,5 milyon insanın ücretsiz yararlanabileceği kurslar olacaktır. Hazırsanız başlayalım

ASMEK Yeni Dönem Kayıtları

ASMEK 2018-2019 Kayıtları Başladı

Yaz tatilinin sonuna yaklaştığımız bugünlerde kayıt heyecanı ilk olarak kurslarda başladı. Kayıt heyecanının yaşandığı kurslardan biride ASMEK olup, 2018-2019 eğitim öğretim dönemi kayıtlarının ilki 3 Eylül itibari ile başladı. 15 Yaş üzeri herkesin ücretsiz yararlanabildiği ASMEK kurslarından yararlanabilmek için yapmanız gereken tek şey geç kalmadan (kontenjanlar dolmadan) başvuru yapmaktadır. Başvurular ile ilgili detaylar aşağıda yer almaktadır.

Başvurular İnternet Üzerinden Yapılıyor

Evet, arkadaşlar 3-4-5 Eylül tarihlerinde aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak online başvuru yapabilirsiniz. https://mek.antalya.bel.tr/Login Bağlantıya tıkladığınızda aşağıda göreceğiniz şekilde bir sayfa açılacaktır. Açılan bu sayfada sistem kursiyer adayından T.C. Kimlik numarası, ad, soyad ve doğum tarihi bilgilerini girmesini istemektedir. Bu bilgileri doğru girdiğinizde başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz.

ASMEK Kurs Başvurusu

Kesin Kayıt İçin Gerekli Evrakları Teslim Etmeyi Unutmayın

Yukarıda yaptığımız işlem sadece ön kayıt niteliği taşımaktadır. Başvurumuzu tamamlamak için bizden istenen evrakları 6-9 Eylül tarihlerinde başvuru yaptığınız merkeze götürmeniz gerekir. Peki, hangi evraklar isteniyor. Hemen aşağıda liste halinde onları da görelim.

 • Kimlik Fotokopisi
 • 1 Adet Fotoğraf
 • Kursiyer Kayıt Formu
Kursiyer kayıt formunu online başvuru yaptığınızda başvurularım kısmında bulabilirsiniz. Buradan yazdırmak kaydıyla gerekli evrakların arasına dahil ediniz.

ASMEK Nedir?

Evet, arkadaşlar yazının giriş kısmında ASMEK kayıt tarihleri ve başvuruların nasıl yapılacağına dair bilgiler verdik, şimdi ise kurum hakkında biraz özet bilgilendirme yapmak istiyorum. Kısa adı ASMEK olan (Antalya Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları) daha çok 15 yaş üzeri yetişkinlere eğitim vermek üzere planlanmıştır. 2006 Yılında eğitim faaliyetlerine başlayan kurum aradan geçen süreçte kendini bir hayli geliştirmiş ve inanılması zor başarılara imza atmıştır.

Kimler Yararlanabilir?
ASMEK mesleki eğitim kapsamında olması nedeniyle belirli bir yaş üzerine hitap etmektedir. Bu sadece Antalya’da değil, Türkiye’nin her yerinde bu şekilde uygulanmaktadır. Alt yaş sınırına baktığımızda 15 olduğu görülüyor. Herhangi bir üst yaş sınırlaması olmadan yaşadığınız il merkezi ya da ilçede ASMEK kurs merkezi varsa ve 15 yaş üzeri iseniz yararlanabilirsiniz. 15 Yaş altı çocuklar ve gençler içinde AKBEM adında yine ücretsiz eğitim veren bir kurumumuz bulunuyor. 8-14 Yaş arası çocuk ve gençlerin yararlanabildiği AKBEM kurslarını aşağıda yer alan bağlantıdan detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Kurslardan yararlanmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekmez. Antalya’da bulunan yabancı ülke vatandaşları da yararlanabilir.

ASMEK Branş Sayısı 570’e yükseldi

Türkiye’de ücretsiz kurs denince ilk akla gelen markalardan biri hiç şüphesiz İSMEK olmaktadır. Bunun nedeni yüzlerce branşta eğitim vermesi ile alakalıdır. Fakat ASMEK’TE yeni döneme öyle bir gelişme ile girdi ki eğitimi verilen branşların sayısı %100’den fazla artış yapıldı. Şuan başlıkta da belirtildiği gibi eğitimi verilen kursların sayısı 36 alanda 570 branş olarak açıklandı. Şimdi dilerseniz tercih edebileceğiniz alanları görelim.

Alan bilgisi

ASMEK Kurs Merkezi Sayısı 29’a yükseldi
Gelişen sadece eğitimi verilen Branşlar olmayıp, aynı zamanda kurs merkezi sayısında da hızla artış görülüyor. İlk kurulduğunda sadece il merkezinde hizmet veren ASMEK kurs merkezleri ilçelerde de hızla yaygınlaşmaya devam ediyor. Başlıkta da belirtildiği gibi şuan 29 farklı noktada ASMEK şubesi bulabilirsiniz. Aşağıda yer alan listede size en yakın kurs merkezini görebilirsiniz.

Asmek Şubeleri

Manavgat Asmek Kurs Merkezi Eğitime Başladı
Antalya genelinde daha fazla insana ulaşmayı hedefleyen Asmek son olarak Antalya’nın en büyük ikinci ilçesi Manavgat’ta şube açmıştır. Eski Sarılar Belediyesi binasında açılmış olan şubemizde özellikle bilişim teknolojileri ve yabancı dil alanında eğitimler verilmektedir.

Rusça Olimpiyatlarında Büyük Başarı
Akdeniz Üniversitesi ve Rusya Dostluk ve Kültür Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Rusça Olimpiyatlarına katılan 2 kursiyerimiz Rusça A 1 seviyesinde önemli bir başarıya imza attılar. Osman Aydeniz isimli kursiyerimiz birinci olurken, yine aynı branşta eğitim gören Sabire Osman isimli kursiyerimiz ise üçüncü olmuştur. Dünya standartlarında eğitim veren Asmek böylesi başarılı bireyler yetiştirmeye devam ediyor. Yarışmaya katılıp, ülkemize başarılar kazandıran arkadaşlarımızı canı gönülden tebrik ederiz.

AKBEM ile 8-14 Yaş Arası Çocuklara Eğitim
Sadece yetişkin eğitimleri ile sınırlı kalmayan Antalya Büyükşehir Belediyesi özellikle yaz aylarında okulların kapanması ile birlikte 8-14 yaş arası çocuk ve gençlere bir birinden özel akademik eğitimler vermektedir. Bu organizasyonu kısa adı AKBEM (Atatürk Kültür Bilgi Eğitim Merkezi) ile gerçekleştirilmekte olup, aşağıda yer alan bağlantıya tıkladığınızda Akbem hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz. https://www.ismekkurs.com/akbem

Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kursları Bulunuyor
Antalya’da yaşayanların ücretsiz sanat ve meslek eğitimi ihtiyacını karşılayan Asmek aynı zamanda meslek sahibi olan insanların kendi işlerini kurmaları için devlet kurumları ile işbirliği içerisine girmektedir. Kendi işini kurmak isteyenler için 50 Bin TL’si hibe olmak üzere toplamda 150 Bin TL faizsiz, taksitli maddi imkan sağlayan Kosgeb desteklerinden yararlanabilmek için öncelikle 32 saat sürecek Kosgeb uygulamalı girişimcilik kurslarına katılmak gerekir. Asmek yeni dönemde Kosgeb kursları yeniden olacak olup, burada sizlere duyurusunu yapacağız. Aynı şekilde Antalya Kosgeb Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından açılması planlanan kursları aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak inceleyebilirsiniz. https://www.ismekkurs.com/kosgeb-kurslari-antalya

Diyetisyen Eşliğinde Ücretsiz Spor Faaliyetleri
Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından Antalya’da yaz spor kursları açılacak olup, eğitimlerde aynı zamanda diyetisyen görev yapacaktır. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak ve formda kalmak isteyenleri spor ile buluşturacak uygulama aynı zamanda sağlıklı beslenme için gerekli olan diyet bilgileri içermektedir. Eğitimlerde görev alacak olan diyetisyen arkadaşımız kişiye özel diyet önerileri vermektedir. Eğitimler 20 Temmuz itibari ile başlamış olup, Step, Aerobik, Fitness, Yoga, Zumba ve Pilates gibi önemli spor faaliyetleri içermektedir. Yaz aylarında bu uygulama sürekli yapılacaktır.

Orf Destekli Müzik Eğitimleri Başladı
Türkiye’de bir ilke imza atan Asmek Elmalı kurs merkezinde Orf destekli müzik kursu açılmış olup, farklı bir deneyim yaşamak isteyen kursiyerler başvurulara yoğun ilgi gösterdiler.

Türkiye’de Bir İlk (Mankenlik Kursu) Başlıyor
Kurs kayıtlarının devam ettiği bu günlerde kurumun facebook hesabından yapılan açıklamada bu yıl mankenlik kursu açılacağı duyurulmuştur. Uncalı Asmek kurs merkezinde gerçekleşecek eğitimin başvuruları 11-12 Eylül tarihlerinde bizzat yapılması gerekmektedir. Sanat ve meslek kurslarında bil ilk olan mankenlik kursu ücretsiz ve MEB onaylı sertifikalıdır. Detaylı bilgi için 0242 229 43 20 nolu telefonu arayınız.

Toplu Ulaşım Sürücü Eğitim ve Meslek Edindirme Programı
Antalya’da yaşayanların istihdam olanaklarını artırmayı ilke edinmiş olan Asmek farklı bir eğitim ile sürücülerin karşısına çıkıyor. E sınıfı (ağır vasıta) ehliyet sahibi olanları toplu taşıma alanında iş sahibi olabilmeleri için eğitim verecektir. Başvurular 11-30 Eylül tarihlerinde Asmek Atatürk Kurs Merkezi yanı sıra Kepez ve Konuksever şubelerinde bizzat yapılması gerekmektedir.

Muratpaşa Belediyesi Kurslarını Gördünüz mü?
Antalya’nın birinci Türkiye’nin ise yarım milyona yaklaşan nüfusu ile en kalabalık ilçesi olan Muratpaşa eğitim alanında da çığır açmaya devam ediyor. Muratpaşa Belediyesi Kursları yeni eğitim öğretim dönemine 14 kurs merkezinde yaklaşık 60 branşta eğitim planlaması yapmıştır. Muratpaşa Belediyesi, Kaymakamlık, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi tarafından gerçekleştirilecek olan kurslara kayıtlar başlamış olup, 444 80 07 numaralı telefondan kayıt ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Abiye ve Gelinlik Dikimi Kursları Başladı
Asmek Uncalı şubesinde kursiyerler hem öğreniyor, hemde kazanç sağlıyor. Kişiye özel abiye ve gelinlik dikimi eğitimlerinin verildiği kurs merkezinde el işi gelinlikler göz kamaştırırken, aynı zamanda dışarıdan siparişler alınıyor. Gelin adaylarının istekleri doğrultusunda ölçüleri alınarak gelinlik modelleri hazırlanmaktadır. Prova işlemlerininde yapıldığı eğitimler bol uygulama, kazanç sağlıyor.

Kemer’de Asmek Kursu Açıldı
Antalya genelinde hızla yaygınlaşan Asmek kursları son olarak il merkezine 40 km uzaklıkta bir ilçe olan Kemer’de kurs merkezi açmaya hazırlanır. Daha önceleri Kemer devlet hastanesi olarak kullanılan bina yenilenerek kurs merkezi haline getirilmektedir. Yeni dönemde eğitim vermeye başlayacak olan kurum aynı zamanda kreş ve spor merkezi olarak hizmet verecektir. Konuyla ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

ASMEK Öğretmen Başvuruları Başladı
Yeni dönemin hazırlıkları son sürat devam ederken yeni eğitim öğretim döneminde ihtiyaç duyulan Branşlar içinde öğretmen alımı başlıyor. Başvurular YAYGIN EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNDE bizzat yapılmaktadır. Adayların başvuru için gelirken yanlarında 2 adet fotoğraf, sağlık raporu, adli sicil kaydı, nüfus cüzdanı fotokopisi, askerlikle ilişiği olmayanlar için terhis belgesi, evlilik cüzdanı ve kan grubunu gösterir bilgi kartı yanı sıra ikametgâh belgesi gibi çeşitli evraklar istenmektedir. Detaylı bilgiye aşağıda yer alan telefon numarasından ulaşabilirsiniz. Gitmeden önce aramanızı tavsiye ederim.

Başvuru Adresi: Yükseliş Mahallesi Mithat Paşa Caddesi Görkem Apartmanı No:22/A Kepez
Telefon: 0242 34615 71-72

63 Yorum Yorum yap
 1. Okul dersleri için dershane tarzı etütler veriliyor mu ?

  1. Kübra: AKBEM’DE çocuklar için bu yönde imkanlar sağlanmaktadır.

 2. Fotoğrafçılık kursu varmı branşların arasında

  1. Safiye: Evet aradığınız branş yer almaktadır.

 3. 2. Kayıt Dönemi ne zaman başlıyor acaba ?

  1. Gülşah: Güncel kayıt tarihleri sayfada yer almaktadır.

 4. Yaz dönemi için rusça kursu açılacak mı? Açılır ise nerede ve ne zaman olacağı hakkında bilgi alabilir miyim?

  1. Huriye: Güncel duyurular geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

 5. Dikiş veya kuaförlük kursu varmi

  1. Arzu: Evet istediğiniz eğitimler bulunuyor. Branş listesinden detaylarına göz atabilirsiniz.

 6. Spor kurslarinix için hangi tarih araliginda kayit
  Yaptira biliriz? Ve ne kadar sürüyor ?

  1. Meryem: Her yıl 2 farklı tarih aralığında kurs kayıtları yapılmaktadır. Sayfada yer alan gelişmeleri takip etmelisiniz.

 7. ben manavgatta çalışan biriyim ve benım gıbı gunduz calısıp aksam kurslara gıtmek ısteyen bırcok bayan arkadasımız vardır mutlaka.bızım gıbı calısanlara aksam kursları yapılmalı ve zamanla katılımın artacagına emınım.

 8. Merhaba aşçı ve pastacı cirak belgesi icin suan komekte ders aliyorum burdan sertifikamialdiktan sonra kalfalik ve ustalik kurslarina gidicem ama ne nasil yapacagimi bilmiyorum kurs basvurulari ne zaman olucak ve ben gelirken bu settfikayi yanimd getirmek zorunda miyim

  1. Pınar: Kalfalık ve ustalık belgeleri MEM yani mesleki uzmanlık merkezleri tarafından verilmektedir. Yaşadığınız yere en yakın MEM şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz. Yanınızda sertifikanızı da götürünüz.

 9. Merhaba ben başvuru için geç kaldım, şimdi başvursam olur mu,alırlar mı ?

  1. Adina: 2. Dönem kayıtlarını takip etmelisiniz.

 10. Yabancı dil kursu veriliyor mu ücretsiz ?

  1. Mustafa: Tabii ki bir çok yabancı dilde ücretsiz eğitim verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir