Çalışlar İsmek

Bahçelievler’de bir cadde olan Çalışlar sanki bir semt bir mahalle gibi algılanmaktadır. İlçe’nin en özel caddeleri arasında yer alan bu yerde aradığınız her şeyi kolayca bulabilirsiniz. Bulacağınız imkanlardan biride ücretsiz sanat ve meslek eğitimleri veren İsmek olacaktır. Bahçelievler İsmek kapsamında eğitim veren kurumlardan biride Çalışlar İsmek ve Spor Eğitim Merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Şimdi dilerseniz ilk olarak kursun iletişim bilgi ve devamında eğitimi verilen branş bilgisine geçelim.

İsmek Çalışlar
İzzettin Çalışlar Caddesi No:56 Ziraat Bankası Üstü Bahçelievler
0212 504 35 92

İsmek Çalışlar Branş Listesi
Bahçelievler Çalışlar

5 Farklı Branşta Yabancı Dil Eğitimi
Ayşe Güner yönetiminde hizmet veren Bahçelievler Çalışlar İsmek kurs merkezinde alabileceğiniz özellikli eğitimlere bakalım. Bahçelievler ve çevre ilçelerinde yaşayan insanlar genelde kurs faaliyetleri için Bakırköy ve Şirinevler gibi yerlere gelmektedir. Çünkü bir çok eğitimi kurumu buralarda bulunmakta olup, artık yabancı dil eğitimleri için para ödemeye gerek yok, çünkü Çalışlar İsmek kurs merkezi 5 farklı branşta yabancı dil eğitimi vermektedir. Onlardan birisi ve en çok tercih edileni İngilizce olup, ikinci sırada ise başlangıç, temel ve ileri düzeyde Arapça eğitimleri olduğunu göreceksiniz. Aynı şekilde Almanca, Rusça ve İtalyanca eğitimlerinden ücretsiz yararlanabilirsiniz. Tek şart İstanbul’da yaşamak ve 16 yaş üzerinde olmalısınız.

Adli Kalem İşleri
Şimdi ise hukuk alanında meslek edinmek isteyenler için sunulan eğitimlere bakalım. İlk olarak yararlanabileceğiniz kurs Adli Kalem İşleri olup, dava ve soruşturma, belge takibi yaparak hukuk bürolarında kendinize kolayca iş bulabilirsiniz. Hukuk terminolojisi ve işleyişine dair tüm detayları bulacaksınız.

Çocuk Bakım Elemanı
Kadınlara bir meslek önerisinde bulunmak gerekirse özellikle çocuk bakımı severek yapacağınız işlerden biridir. Çocuk sevgisi olan hanımlara özellikle önerdiğimiz eğitimlerden biri olan Çocuk Bakım Elemanı kursu ile kısa sürede sizde yeni bir meslek sahibi olabilirsiniz. Okul öncesi çocuk bakımı, beslenmesi, sağlık süreci ile ilgili ihtiyaç duyacağınız her şeyi burada öğreneceksiniz. İster mesleki anlamda isterseniz kendi çocuklarınızı en iyi şekilde yetiştirmek için bu eğitimlerden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Diksiyon
Son olarak aktaracağımız branş çalışanların en çok ihtiyaç duyacağı bilgi birikimlerinden biri olan diksiyon üzerine olacaktır. Türkçe’nin düzgün ve etkili kullanımı ile ayrıca etkili ve ikna edici konuşma yeteneği 60 saat sürecek eğitimler sonucunda elde edilmektedir.

Mesleki Eğitimler İçin Yenibosna İsmek
Branş listesinde yer alan eğitimler mesleki anlamda belki yeterli gelmeyebilir. Ama bilmeniz gereken İstanbul’un en geniş kapsamlı mesleki eğitim merkezi Bahçelievler’de olduğudur. Yenibosna İsmek mesleki uzmanlık merkezi 70’den fazla mesleki eğitim ile yenibosna metrobüs durağına sadece 2 dakika uzaklıktadır.

Çalışlar Spor Eğitim Merkezi
İlçemizde sağlıklı yaşamak, formda ve zinde kalmak için 2 farklı spor eğitim merkezi olup, onlardan biride Çalışlar spor eğitim merkezi olarak kurs ile aynı binada hizmet vermektedir. Kadın ve erkekler için ücretsiz spor eğitimleri vermekte olup, kadınlar için Aerobik, Pilates ve Fitness eğitimleri bulunmaktadır. Erkekler içinde sadece Fitness eğitimi verilmektedir.

Fitness bildiğiniz gibi vücut geliştirme sporu olarak bilinmektedir. Bir çok insan spor ile birlikte daha kısa süreden kaslı bir vücuda sahip olmak için kas geliştirici ilaçlar kullanmaktadır. Bu ürünler bir çok hastalığa neden olduğu gibi erkeklerde Jinekomasti dediğimiz meme büyümesi problemine neden olmaktadır. O nedenle yapmak istediğinizi biraz sabırla yapın, ama mutlaka sağlıklı bir şekilde yapın. Erkeklerde meme büyümesi önemli bir sorun olup, bu konuda Op. Dr. Can İşler’in yazısını okumanızı öneririm. Aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak inceleyebilirsiniz. http://www.doktorcanisler.com/erkeklerde-meme-buyumesi-jinekomasti-neden-olur/

1 Comment

Add a Comment
  1. Tülay

    Bende ismek de eğitim almak istiyorum sevgıler saygılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.