Çukurbostan İsmek

Biliyorsunuz ki İstanbul Bizanslılardan Fatih Sultan Mehmet ve askerleri tarafından büyük bir zaferle geri alınmıştır. Onların açık hava sarnıcı olarak kullandıkları derin çukurlar Osmanlı döneminde su depolamak için kullanılmıştır. Geçen süreçte kullanılmaz hale gelince dibi oldukça verimli bir toprak haline gelen bu sarnıçlar halk arasında bostan (sebze) yetiştirme amaçlı kullanılmıştır. O nedenle adı çukurbostan olup, İstanbul’da 4 farklı çukurbostan bulunmaktadır. Onlardan biride Fatih ilçemizde olup, aynı zamanda bulunduğu semte adını vermiştir. Aynı ismi taşıyan birde İsmek kurs merkezi açılmış olup, yaklaşık 30 farklı branşta eğitim verilmektedir.
Fatih Çukurbostan
Balat Mahallesi Sultan Selim Caddesi Çarşamba Çukurbostan Muhtarlık yanı
0212 491 01 29

İsmek Çukurbostan Branş Listesi
Çukurbostan İsmek

3-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri
Sabahat Yazıcı yönetiminde hizmet veren Fatih Çukurbostan Kurs ve Uygulama Merkezinde ilk ele alacağımız branş anne ve okul öncesi çocukları ilgilendiren 3-6 yaş çocuk etkinlikleri üzerine olmaktadır. 464 Saat sürecek olan kurslarda okul öncesi çocukların bakımı, eğitimleri ve bir birinden özel etkinlikleri içermektedir.

İngilizce ve Arapça
Yabancı dil alanına bakacak olursak burada karşımıza en çok tercih edilen yabancı dil eğitimlerinden ikisi İngilizce ve Arapça kursu karşınıza çıkmaktadır. Başlangıç ve temel seviye yabancı dil eğitimleri bulacağınız kurslarda her bir branş toplamda 120 saat sürmektedir.

Bahçe Bakımı
Bir zamanlar bostan bahçeleri haline gelen semtimizde yeşile büyük önem verilmektedir. Sizde bu alanda eğitim almak isterseniz bahçe bakımı kursu 216 saat sürecek olan kurslarda bitkiler ve ağaçlarla ilgili eğitimler verilmektedir.

İğne Oyası
Özellikle başörtüsü / yazma kullanan hanımların önem verdiği hususlardan biri yazmaların kenarına bir birinden özel oyalar olup, sizde bu oyaları kendiniz yapmak isterseniz İğne oyası kursuna katılabilirsiniz.

2 Comments

Add a Comment
  1. İsmail

    Aşçı kursuna kayıt olmak istiyorum
    Yardımcı olabilirmisiniz lütfen

    1. admin - WEBMASTERYOLCU

      İsmail: Kurs başvuruları kursiyer.ismek.org adresinden online olarak yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.