Yaklaşık 500 bin insanın yaşadığı İstanbul Esenler ilçesi belediyesi tarafından eğitimini açıktan tamamlayanlara muhteşem bir fırsat sunuluyor. 18 Mahalleden oluşan Esenler Belediyesi açıköğretim öğrencilerine ücretsiz kurs imkanı ile derslerinde başarılı olarak mezun olmalarını amaçlıyor.  Açığı kapatıyoruz sloganıyla açık ilköğretim ve lise öğrencilerine yönelik 13 Ekim 2014 ile 30 Mayıs 2015 tarihleri arasında sunulacak fırsatları kesinlikle kaçırmamalısınız. Dershane parası vermeye son veren uygulama detaylarını inceleyin.

Açık  İlköğretim ve Lise Öğrencileri
Esenler Belediyesi Gençlik ve Bilgi Evleri tarafından düzenlenen takviye ders uygulaması için kayıtlar başladı. Eğitimler ise 13 Ekim’de başlayacaktır. Tamamen ücretsiz olup, ayrıca yaş sınırı ve kontenjan sınırlaması yoktur. Yalnızca ilköğretim ve lise düzeyinde eğitim görenler yararlanabilmektedir.

8 Branşta Ek Ders Verilecek
Dershane gibi işleyecek olan eğitim süreci içerisinde kursiyerlere 8 farklı derste eğitim verilecektir. Bunlar Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Tarih, Fizik, Kimya ile Fen ve Teknoloji derslerinden oluşacaktır. Sınıf ortamında gerçekleşecek eğitimlerde aynı zamanda sorularınızı alanında uzman öğretmenlerimize soracak takıldığınız noktaları birlikte aşma fırsatı bulacaksınız.

Nasıl Kayıt Olunur?
Yukardaki kurallara uygun olup, Esenler ilçesinde ikamet eden yaşı ne olursa olsun, sadece açık ilköğretim ve lise okuyan bay ve bayanlar aşağıdaki başvuru noktalarına yanlarında öğrenim belgeleri ile gelmeliler.

Başvuru Noktaları

  • Esenler Belediyesi Bilgi Evleri
  • Yavuz Selim Halk Kütüphanesi
  • Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi

Konu hakkında daha fazla bilgi ve danışmak için 0212 438 30 81 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Açıköğretim Kurs

Eğitimi yarım kalan ve azmi ile açıktan okuyan değerli arkadaşlarımız bu fırsatı kaçırmayın ve şimdi sizde daha kolay ve başarılı bir şekilde mezun olabilmek için Esenler Belediyesi Düşünce Merkezi tarafından sunulan bu imkanı değerlendirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.