İsmek 21. Yıl Genel Sergisi

Sanat ve meslek edindirme kurslarının her yıl vazgeçilmez uygulaması olan genel sergiler yine başlıyor. İlk sergi haberimiz İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi İsmek ’ten geldi. Bu yıl 21. Düzenlenecek olan genel sergi için son hazırlıklar yapılıyor.

Feshane Kültür Merkezi

18 Mayıs Perşembe Saat 14:00’da başlıyor
İsmek 21. Genel sergisi sevindirici olsa da eğitim öğretim döneminin sonuna geldiğimizi görmek haliyle bizleri üzüyor. Çünkü 200 Binden fazla insanın eğitim aldığı İsmek kısa bir yaz tatiline girecektir. Bu süreçte çocuklar ve gençler için yaz kursları olacaktır. Yeni dönem kurs kayıtları ise Temmuz ayında başlayacaktır.

Feshane Kültür Merkezine Bekliyoruz: 18 Mayıs Perşembe günü saat 14:00’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından açılışı yapılacak olan genel sergiye herkesi bekliyoruz.

30 Mayıs’a Kadar Açık Kalacak
Büyük bir festival havasında geçen genel sergiler bu yıl 30 Mayıs 2017 tarihine kadar devam edecektir. Gerek İstanbul’dan gerekse İstanbul dışından gelen herkesi Feshane Kültür Merkezine bekliyoruz.

Kursiyerlerin Başarılarını Yakından Göreceksiniz
Sergilerin an ekseni eğitim süreci boyunca kursiyerlerin aldıkları eğitimle ortaya koydukları eserleri sergilemeleridir. Özellikle el sanatları alanında onlarca branşta eğitim veren İsmek 2016-2017 eğitim sürecinde bizlerle olan kursiyerlerimizin başarılarını yakından göreceksiniz.

Beğendiğiniz Eserleri Satın Alabileceksiniz: El emeği göz nuru eserlerin görücüye çıkacağı İsmek genel sergisinde aynı zamanda satış merkezleri de olacaktır. Kursiyerlerin eğitim sürecinde ürettikleri eserleri satın alma imkânı bulabileceksiniz. Böylece kursiyerlerin gelir elde etmesine imkân sağlamış olacaksınız.

Seminer, Söyleşi, Konser ve Canlı Performanslar Olacak
Sergide sadece el sanatı eserleri olmayacak aynı zamanda her güne özel programlarla karşılaşacaksınız. İlerleyen günlerde sergi günlük program açıklanacak olup, bizde bunu sabırsızlıkla bekliyoruz.

Canlı Performanslar: İsmek bünyesinde eğitimi verilen 500’den fazla branşı yakından tanımak isterseniz tam fırsatı diyebilirim. Çünkü canlı performanslar ile ne olduğu ve nasıl yapıldığını göreceksiniz. Böylece belki sizde bir sonraki eğitim öğretim döneminde o branşa kayıt olmak isteyebilirsiniz.

Konserler: Aynı şekilde İsmek müzik kurslarında eğitim görenlerin oluşturduğu koro ve bireysel ekiplerden canlı müzik gösterileri yer alacaktır.

Söyleşi ve Seminerler: Bir diğer önemli konu ise yeni bilgilere ulaşmak isteyenler için her gün farklı bir ünlü isim ile söyleşi ve seminerlere imza atılacaktır.

Katılım Ücretsizdir
Her yıl olduğu gibi bu yılda katılım ücretsiz olup, Feshane Kültür Merkezine gelmeniz yeterlidir. 18-30 Mayıs tarihlerinde hafta içi, hafta sonu dilediğiniz zaman katılabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.