Kategori: ismek branş listesi

Yüzlerce branşta ücretsiz kurs imkanı sunan ismek branşlarını yakından tanımak ve size uygun olanı seçmek için tıkla

Grafik Tasarım Okulu Açıldı

İSMEK grafikerlik kursları bir arada

Uzmanlık okullarına bir yenisini daha ekleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Merkezi İSMEK, Fatih ilçesinde bulunan Grafik tasarım okulu projesini hayata geçirdi. Merkez’de görsel tasarımdan, televizyon grafiğine 20’den fazla eğitim seçeneği bulunmaktadır.

Resim Düzenleme Programları Photoshop, CorelDRAW, Illustrator

Eğitimi verilen dallardan bir bölümü piksel ve vekörel tabanlı resim düzenleme işlemi yapan programlara ayrılmış durumdadır. Başlıkta da belirtildiği gibi piksel tabanlı programlarda Photoshop, vektörel tabanlı çalışma yapanlar için CorelDRAW ve Illustrator bulunmaktadır.

Proje Çizimlerini Kolaylaştıran Yazılımlar

Okulun amacı tabii ki sadece Grafiker yetiştirmek değildir. Aynı zamanda mühendislik harikası proje çizim programları da sizi bekliyor. AutoCAD, 3D Studio MAX ve Revit gibi programları yakından tanıyın.

Teorik ve Uygulamalı Eğitimler Bir Arada

Kurslarda aradığınız her şeyi ücretsiz bulabileceğinizi bir kez daha belirtmek istiyorum. 72 Saatten 400 saate varan eğitimlerde gerek teorik gerekse bol bol uygulama imkânı bulacaksınız.

Eğitimi Verilen Branş Sayısı 652’ye Yükseldi

İlk kurulduğu yıl olan 1996’da sadece 3 dal ile eğitimlerine başlayan bir kurum İSMEK aradan geçen 22 yıllık süreçte çok geliştiğini görüyoruz. En bariz ibarelerden biri hiç şüphesiz eğitimi verilen kursların sayısıdır. Başlıkta da belirtildiği gibi eğitimi verilen branş sayısı 652’ye yükseldi. Bu kadar eğitimi halk eğitim merkezleri dışında bir arada bulma imkânınız yoktur.

36 Alanda Yüzlerce Eğitim Seçeneği Sunuluyor

652 Eğitimi 36 alanda toplamış bulunuyoruz. Yeni bir meslek edinmek ya da mesleğinizde daha da uzmanlaşmak için size 36 alanda yüzlerce eğitim seçeneği sunuyoruz. Yapmanız gereken tek şey hazırlanan branş rehberine göz atmaktır. Size en yakın kurs merkezinden ücretsiz temin edebilir ya da sayfada yer alan PDF formatındaki dosyadan inceleyebilirsiniz.

Telekomünikasyon Eğitimi Kayıtları Başladı

Telekom Eğitimleri

Türkiye’nin en büyük ücretsiz eğitim kurumu İsmek ve Telekomüniskasyon’un lideri Türk Telekom arasında gerçekleşen Telekomünikasyon okulu ile eğitim ve iş fırsatı bir arada sunuluyor. 64 Saat sürecek eğitim sonunda Türkiye’nin 81 ilinde bulunan Türk Telekom bayilerinde çalışma ve kariyer yapma fırsatı bulacaksınız.

Ücretsiz İngilizce Kursu

İngilizce Eğitimleri

İngilizce öğrenmek artık çok kolay hemde ücretsiz Türkiye’nin her yerinde bulacağınız sanat ve meslek edindirme kursları yabancı dil alanında bir çok dilde eğitim vermektedir. En geniş kapsamlısı İngilizce olup, A1,A2,B1 ve B2 yanı sıra mesleki İngilizce ve YDS hazırlık kursları herkese özel eğitim seçenekleri içermektedir.

Kuaförlük Kursları (Bay ve Bayan)

Bay Bayan Kuaförlüğü

Türkiye’nin en büyük çalışma alanlarından biri olan kuaförlük erkek ve kadınlar için Türkiye’nin her yerinde en az sermaye ile bol kazanç imkanı sağlamaktadır. Sizde bay ve bayan kuaförü olmak isterseniz yapmanız gereken tek şey ücretsiz kurslardan yararlanmaktır. İstanbul’da yaşayanlar için ücretsiz eğitim veren İsmek 16 yaş ve üzeri herkesi bekliyor.

Yabancı Dil Kursları

Yabancı Dil Eğitimi

Yabancı dil öğrenmek artık hem kolay hemde ücretsiz olduğunu biliyor muydunuz? İsmek yabancı dil kursları 11 farklı dilde 34 farklı branş seçeneği ile ücretsiz eğitim vermektedir. İstanbul’un her yerinde bulabileceğiniz kurs merkezleri, MEB onaylı sertifika yanı sıra İngilizce eğitimlerinde dünya genelinde geçerliliği bulunan sertifikasyon sahibi olursunuz.

Kişisel Gelişim Kursları

Bireyin Gelişmesi

Örgün eğitimler ile bir noktaya kadar ilerleyebilirsiniz. Bu noktadan sonra mutlaka kendinizi geliştirmeye yönelik adımlar atmalısınız. Bunun için ücretsiz yararlanabileceğiniz kişisel gelişim eğitimleri ile günlük hayat ve iş yaşamında daha bilgili ve donanımlı olabilirsiniz.

Diksiyon

İstanbul'da Diksiyon Eğitimi

Günlük hayatta ve iş yaşamında güzel ve etkili konuşmak isteyenler bu günlerde diksiyon kurslarına akın ediyor. İstanbul’da en çok tercih edilen branşlar arasında yer alan Diksiyon eğitimi Sesin güzel çıkmasını ve sözlerin doğru seslendirilmesini amaçlamaktadır. Sadece 64 saat gibi kısa bir sürede sizde bu yeteneğe kavuşun.

Ahşap Teknolojisi

Ahşap Eğitimleri

Geçmişte çok sık kullanılan ahşap insan sağlığına ve doğaya karşı koyucu olması ile bilinir. Son yıllarda kullanımı hızla artan ahşap aynı zamanda sanatsal faaliyetler içinde en uygunudur. Mesleki eğitimler için Autocad, sanatsal ve hobi eğitimleri içinde model gemi yapımı ve ahşap şekillendirmeci, ahşap boyama ve vernikleme gibi eğitimler yer almaktadır.

Ücretsiz Bilgisayar Kursu

Günlük ve iş hayatında en çok ihtiyaç duyacağımız bilgilerden biri bilgisayar olup, özellikle İnternet teknolojisinden en iyi şekilde yararlanmak isteyenler için gereklilik halinden çıkıp, zorunluluk haline gelmiştir. İşletmenlik düzeyinde ücretsiz bilgisayar kursu için tıklayınız.

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.