Kategori: İsmek Haber ve Duyurular

İstanbulluların ücretsiz eğitim merkezi ismek hakkında haber ve duyuruları burada bulacaksınız

İSMEK 2018-2019 Kayıtları Başladı (Devam Ediyor)

İsmek Kayıt Tarihleri

İstanbul’un ücretsiz sanat ve meslek edindirme kursları İSMEK 2018-2019 eğitim öğretim dönemi için kayıt tarihleri belli oldu. Yapılan açıklamaya göre bu yıl kurs kayıtları 3 Temmuz’da başladı. Başvurular İnternet sitesi üzerinden online ve kurs merkezlerinde bizzat yapılacaktır.

Branş Sayısı 752’ye Yükseldi
Eğitimini verdiği kurs sayısında her yıl artış sağlayan İSMEK branş listesi bu yıl 40 alanda 752 branş şeklinde artırıldı. İsmini bile bilmediğiniz birçok mesleği bu kurslarda öğreneceksiniz.

Kurs Merkezi Sayısı 240’a Yükseldi
İstanbul’un tüm ilçelerinde eğitim hizmeti veren İSMEK kurs merkezi sayısını geçtiğimiz yıla göre artırarak bu yıl 240 farklı noktada hizmet vereceğini duyurdu. Bu merkezlerin birçoğu uzmanlık okullarından oluşmaktadır.

İsmek İş Başvurusu (Uzman ve Usta Öğretici)

Usta Öğretici Alımı

Kurulduğu günden beri 2 milyondan fazla insana kültürel, sanatsal ve mesleki eğitimler veren İsmek, aynı zamanda 3500 eğitimci kadrosuna da kariyer ve kazanç imkanı sağlıyor. Sizde usta öğretici ve uzman olmak isterseniz kariyer.ismek.org adresinden Online başvuru yapabilirsiniz. 600’den fazla Branşta eğitici alınmaktadır. Tam ve yarım gün çalışma seçenekleri bulunmaktadır.

İSMEK Yaz Kurslarında Kayıtlar Başladı

İstanbul'da Yaz Kursları

İstanbul’da bu yıl 3. düzenlenecek olan İsmek yaz kursları için geri sayım başladı. Büyük değişikliklerin yaşanacağı kurslara bu yıl 12-16 yaş arası çocuklar ve gençler kabul edilecek olup, eğitimler sadece yaz dönemi ile sınırlı kalmayacaktır. Çocuklar eğitimlerine hafta sonları devam edecekler. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

21. Yıl Genel Sergisi (18 Mayıs’ta Başlıyor)

Feshane Kültür Merkezi

Sanat ve meslek edindirme kurslarında her yıl geleneksel olarak düzenlenen sergi ve festivaller için haberler gelmeye başladı. İstanbul’da yaşayanların merakla beklediği İsmek 21. Yıl genel sergisi 18-30 Mayıs tarihlerinde Feshane kültür merkezinde gerçekleştirilecektir.

Usta Öğretici Nedir, Nasıl Olunur?

Usta Öğreticilik

Türkiye’de çalışmak ve gelir elde etmek isteyenler için binlerce iş imkanı bulunmaktadır. Onlardan biride Usta Öğretici olarak bilinen kurs eğitim görevlisidir. Bu meslek için üniversite mezunu olmak da gerekmiyor. Usta öğretici belgesi olan herkes bu mesleği icra edebilir. Bu konuda hazırladığımız yazıyı görmek için tıklayınız.

Kursların Alt Yaş Sınırı Kaç?

Yaş Sınırlaması

Ülkemizin en başarılı eğitim kurumu İsmek Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne bağlı olması nedeniyle alt yaş sınırı uygulaması bulunmaktadır. Genel anlamda bakıldığında 16 olmasına karşın müzik kurslarında 15 olabilmektedir. İsmek perakende okulu 18, yaz kurslarında ise 9-21 olarak uygulanıyor.

Anne Babalar Bebeklerde Hemanjiom’a Dikkat

Hemanjiom

Bebek bekleyen anne ve babaların en çok dikkat etmesi gereken sağlık sorunlarından biri Hemanjiom olup, halk arasında damar beni olarak da bilinmektedir. Kırmızı bir nokta şeklinde başlayan bu hastalık kontrol altına alınması gerekmektedir. Büyüme sürecine girmesi halinde cerrahi müdahale gerekmektedir.

Boğaz Kuruluğu Neden Olur?

Solunum Yolları Enfksiyonu

Boğaz Kuruluğu Merhaba arkadaşlar sitemizin yayın kapsamı ücretsiz sanat ve meslek kurslarını sizlerle buluşturmak olup 5 yıldır bu yönde hizmet vermektedir. Fakat hayatımızın önemli bir unsuru da sağlığımız olup, bu nedenle arada bir sağlığımızın korunması yönünde zaman ayırıp, bilgi edinmeliyiz. Bunun için haftada bir insanları ilgilendiren konularda yayınlar yapacağız. Her hafta bir uzman (doktor) ile […]

Bilge Adam %100 Burslu ve İş Garantili Kurslar

Bilge Adam Kursları

Türkiye’nin en önemli eğitim kurumları arasında yer alan Bilge Adam 1997 yılından beri özellikle Bilişim Teknolojileri alanında ülkemizin ihtiyacı olan uzman kişileri yetiştiriyor. Diğer kurumlara göre biraz fiyatı yüksek olup, fakat aldığınız eğitim ve süresi hiç bir yerde bulamayacağınız düzeydedir. Bilge Adam ücretsiz kurs veriyor desem bir çoğunuza şaka gibi gelecektir. Ama bu işin arkasında […]

Yüzme Bilmeyen Kalmasın (Yüzme Kursları)

Yüzme Kursları

Geçmiş uygarlıklarda yüzme askeri eğitimler kadar önemli görülürdü. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte maalesef boğulma haberleri de peş peşe gelmektedir. Çünkü insanlarımızın %50’den fazla yeteri kadar yüzme bilmiyor. Denizde karşılaşabileceği tehlike ve dip akıntılarına karşı hazırlıklı olmadığı için üzücü haberleri almaya devam ediyoruz. Bu sorunun önüne geçebilmek için ücretsiz yüzme kurslarından daha fazla insanın yararlanmasını […]

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.