Türkiye’nin en büyük 3. kenti İzmir Büyükşehir Belediyesi halkın meslek sahibi olması için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bu anlamda büyük bir özveri ile çalışan kent yönetimi İzmir genelinde 2 farklı kurs merkezi hizmete sunmuş olup, bunlardan biri sizinde yakından tanıdığınız İzmeb diğeri ise önemli bir alternatif olarak bu yıl ikincisi düzenlenen Kent Koleji Kursları olduğu görülmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Koleji Kursları daha çok meslek eğitimleri olup, kültür sanat eğitimleri için İzmeb’i tercih etmeniz gerekir. Her iki kurumda ücretsiz eğitim imkanı sağlamakta olup, şimdi detayları ele alalım.

İzmir Kent Koleji Eğitimleri

Kent Koleji Kursları Nedir?
Sanayi ve endüstriyel anlamda mesleki eğitimlerin bulunduğu Kent Koleji Kursları bir çok kurumun işbirliği ile gerçekleşmektedir. Onlardan ilki İzmir Büyükşehir Belediyesi olup, Türkiye İş Kurumu İŞKUR ve şehrin önemli eğitim kurumlarından birisi olan Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliği ile gerçekleşmektedir.

Bu Yıl Eğitimlerin İkincisi Gerçekleşecek!
İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Kalkınma Ajansı İZKA arasında gerçekleştirilen bu proje ilk olarak 2014 yılında uygulamaya konmuş ve bugüne kadar 50 bin’den fazla İzmir’linin sanat ve meslekle buluşması, daha güzel işlerde isthidam edilmesi sağlanmıştır. Şimdi sıra sizlerde olup, 14 branştan oluşan bir birinden özel eğitimlere katılmaya bekliyoruz. Tamamen ücretsiz olan Kent Koleji Kursları hayatınızda yeni bir yol açacaktır.

Hangi Eğitimler Verilecek?
Tekrar belirtmek gerekirse sadece mesleki eğitimlerin yer aldığı bir kurs olup, kültür, sanat, yabancı dil vs eğitimleri yer almamaktadır. Bu tür eğitimler için İzmeb’i incelemelisiniz dihyerek konuya devam edelim. Kent Koleji Kursları 2015 döneminde verilecek eğitimler aşağıda farklı renkte gösterilmiştir.

Elektrik Tesisatçısı – Asansör Tamircişi – Kaynakçı – Klima Montajcısı – Boyacı – Fayans Seramik ve Karo Döşemecisi – Alçı Dekorasyon (Kartonpiyer) – İnşaat Demircisi – Sıvacı – Isı Yalıtımcı ve Duvarcı Ustası

Kayıtlar Başladı
Branşlara dikkat ettiğinizde genelde sadece erkeklere yönelik eğitimler olduğu görülmektedir. O nedenle hanımlardan şimdilik özür dileyerek bir sonraki kursumuzda onlar içinde eğitimler eklenmesini umut ediyoruz. Yukarıda yer alan branşlardan severek katılacağınız bir eğitim seçerek hemen kayıt olabilirsiniz. Başvurular başlamış olup, aşağıda vereceğim adrese bizzat yapılmalıdır. Aynı şekilde 293 11 77 nolu telefondan detaylı bilgi alınabilir.

Öncelikle İşkur’a Kayıt Olmalısınız
Türkiye İş Kurumu İşkur ile ortak eğitim proğramı olması nedeniyle başvuru yapmadan önce İşkur’a kayıtlı olmalısınız. Daha önceden kayıt olanlar tekrar kayıt olmasına gerek yoktur. İşkur’a kayıt olduktan sonra aşağıda açık adresi yer alan İzmir Kent Kolejine gelerek başvuru yapmanız gerekir.

(Başvuru Adresi) Kent Koleji Şube Müdürlüğü
Cengizhan Mahallesi 1620/39 Sokak No:23/B Bayraklı
0232 293 45 45

Mülakat 2 Temmuz’da Yapılacak
Sınırlı sayıda alınacak olan kursiyerlerin tespiti için özellikle mülakat etkili olup, eğitimlere gerçekten ihtiyaç sahibi insanlar belirlenecektir. Yukarıda yer alan kurs merkezine başvuru yaptığınızda 2 Temmuz’da mülakata çağrılacaksınız unutmayın. Burada kesin kayıtlar tespit edilecektir.

Yıl İçerisinde Yeni Kurslar Açılacak
Kent Koleji Kursları uygulamasına ağırlık veren İzmir Büyükşehir Belediyesi bu kurslarda istediğini elde edemeyen, herhangi bir branşa katılma imkanı bulamayan İzmirliler için yıl içerisinde yeni branşların yer alacağı kurslar açacaktır. Bu sayfadan güncel kayıt bilgileri duyurulacaktır.

Eğitim Sonunda Sertifika Alacaksınız
Eğitim almaya hak kazananlar eğitim sonunda başarılı olması halinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sertifika verilecek olup, iş bulma konusunda büyük kolaylık ve avantaj sağlayacaktır.

İzmeb Kursları Nedir?
Sayfamızın tümü hemen hemen İzmir Kent Koleji Kurslarına ayrılmış oldu, dilerseniz birazda 16 yaş ve üzeri İzmirlilerin yararlanabileceği bir diğer kurs imkanı olan İzmeb’i tanıyalım. Yaklaşık 40 farklı branşta eğitim imkanı sunan İzmeb İzmir genelinde yaklaşık 10 kurs merkezi ile hizmet vermektedir. Aşağıda yer alan linke tıkladığınızda İzmeb geniş kapsamlı detyalara ulaşabilirsiniz. https://www.ismekkurs.com/izmeb-kurslari

2 Comments

Add a Comment
  1. rustu bulduk

    sayın yetkılıler Acmıs oldugunuz dıl kursalrına katılmak ıstıyorum yolcu ve yuk gemılerınde calısmaktayım….yeterlıgımı sızın kurslarınızla yukseltmek ıstıyorum..

  2. gülsüm şahin

    aşçılık pastacılık kursuna katılmak istiyorum.hangisi olursa .farketmez .emekli öğretmenim.ne zaman açılacak bilmiyorum .saygılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.