Parseller İsmek

Avcılar’a bağlı 10 mahalle arasında en hızlı gelişen diyebilirim. Orjinal adı Mustafa Kemal Paşa Mahallesi olmasına karşın burada yaşayan insanlar parseller, karşı parseller şeklinde anılmaktadır. Bunun nedeni 15-20 yıl öncesine dönüp baktığımızda geniş kapsamlı arsalar ile alakalıdır. Yaklaşık 50 bin insanın yaşadığı Parselle’de eğitim imkanları hızla gelişmektedir. Ücretsiz yararlanacağınız eğitim kurumlarından biride İsmek olup, ilçenin en geniş kapsamlı kurs merkezini burada bulacaksınız. Branş bilgilerine geçmeden önce dilerseniz adres ve iletişim bilgilerine göz atalım.

Parseller İsmek
Üniversite Mahallesi Selvi Sokak No:63 Avcılar
0212 694 70 66

46 Branşta Eğitim Veriliyor
Avcılar’da İsmek kursları olarak ilçe merkezi, firuzköy dahil 3 farklı noktada eğitim verilmektedir. En geniş kapsamlı, en fazla branşı içeren merkeze bakacak olursak Parseller İsmek karşımıza çıkmaktadır. Başlıkta da belirtildiği gibi 46 farklı branşta eğitim seçeneği yer almaktadır. Bu 46 farklı eğitimi aşağıda yer alan görsellerden görebiliriz.

Adli Kalem İşleri
Gülseren Sivri Tat ve Sinem Yıldırım yönetiminde hizmet veren Parseller İsmek kurs merkezinde benzersiz eğitimlere bakmaya ilk olarak hukuk alanı ile başlamak istiyorum. Adli kalem işleri gibi güzel bir mesleğe adım atmak isterseniz 120 saat sürecek eğitim boyunca ilk olarak hukuk alanında kullanılan terminoloji öğretilmektedir. Diğer modüllerde ise hukuk dosyalama, arşivleme sistemi ile, dava hizmetleri ile insanların anayasal hak ve sorumlulukları öğretilmektedir.

Müzik Eğitimlerinde En Fazla Branşı Parseller İsmek’te Bulacaksınız
Benzersiz branşlardan biride Müzik ve Gösteri Sanatları olurken ilçe merkezi (Marmara caddesinde) yer alan şubemizde bu alan bulunmuyor. Firuzköy şubesinde ise tek branş ile bağlama eğitimi verilmektedir. En geniş kapsamlı eğitimleri ise Parseller’de buluyorsunuz. Müzik ve Gösteri Sanatları alanında 6 branş (Bağlama, Gitar, Ney, Türk Halk Müziği Korosu, Türk Halk Oyunları ile Drama) branşı yer almaktadır. Müzik alanında daha fazla eğitime ihtiyaç duyarsanız İsmek Müzih İhtisas Merkezi bu konuda size en geniş kapsamlı ücretsiz eğitimleri vermektedir. Konu müzikten açılmışken önemli bir hususu aktarmak istiyorum. İsmek kursiyeri olabilmek için alt yaş sınırı 16 olmasına karşın müzik eğitimlerinde 15’e düşebilmektedir. Zaten bildiğiniz gibi üst yaş sınırı bulunmuyor.

Yabancı Dil Eğitimlerine Almanca’da Eklendi
İstanbul’da kurslara ödenen para en çokta yabancı dil eğitimi veren kurumlara gitmektedir. Ücretsiz yabancı dil eğitimi sunan İsmek Avcılar’da çeşitli eğitim imkanı sunmaktadır. İlçe merkezinde İngilizce, Arapça eğitimleri yer alırken Parseller’de bunlara ek olarak Almanca eğitimleri de bulunmaktadır. Tabii ki İngilizce eğitiminde ileri seviye B1 düşünürseniz ilçe merkezinde yer alan şubeyi tercih etmelisiniz.

Emlak Danışmanlığı Sadece Parseller’de
Sizlere önerebileceğim eğitimlerden biride emlak danışmanlığı eğitimi olup, özellikle kentsel dönüşümün başlaması ile büyük bir kazanç fırsatı haline gelmiştir. 200 Saat sürecek kurslarda emlak alım, satım, kiralama, ekspertiz ve tapu işlemlerine dair geniş çaplı eğitimler verilmektedir. Bu eğitime katılarak sizde profesyonel gayrimenkul danışmanı haline gelebilirsiniz.

İş Hayatında Başarılı Olmanızı Sağlayacak Eğitimler
Önemli gördüğüm alanlardan biride bireylerin çalışma alanında kendilerini geliştirmeleri yönünde olup, bu kapsamda 2 farklı branş iş hayatında iletişim ve iş organizasyonu kesinlikle yeteneğinize ek tecrübeler kazandıracaktır. Aynı şekilde liderlik eğitimi ile yönetici adayı olmaya kendinizi hazırlayabilirsiniz.

Osmanlıca ve Kur’an-ı Kerim Eğitimi
Parseller İsmek şubesinden aktarmak istediğim son branşlar birincisi Osmanlıca olup, Cumhuriyet öncesi yaşayan insanların eski yazı olarak tabir ettiği bu dili öğrenebilirsiniz. Bunun dışında biz Müslümanların kerim kitabı Kur’an-ı Kerimi henüz öğrenme fırsatınız olmadıysa geç kalmış sayılmazsınız. 16 Yaş üzeri üst yaş sınırı olmaksızın Kur’an-ı Kerim öğreten İsmek sıfırdan başlayanlar için Elifba ile başlamaktadır. Kur’an bilgisi olan fakat kurallara uygun ve hatasız okumak isteyenler içinde tecvid eğitimleri vermektedir.

Parseller İsmek Nerede?
Kursumuz ile ilgili yapılan Google aramalarına baktığımda en çok şubenin adresi ve nerede olduğu merak edilmektedir. Adres ve harita bilgisi yukarıda yer almakta olup, konum olarak belirtmek gerekirse Pelican Mall Alışveriş ve Yaşam Merkezine 3 dakika Avcılar İğdaş ile arasında 1 dakikalık mesafe bulunmaktadır. Eskiden benzinci olarak adlandırılan noktada yer almaktadır. Aynı şekilde hemen yanında Avcılar Hospital (Hastanesi) yer almaktadır. Bu kadar detay bulmanız için yeterli sanırım.

4 Comments

Add a Comment
 1. Eda

  Merabalar TDİ kursunuz varmı ? Çok istiyorum işaret dilini ögrenmeyi. Mesajinizi bekleyeceğim. Bilgilendirirseniz sevinirim.?

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Eda: TİD kurslarının olduğu şubeleri, eğitim saatleri ve başvuruyu kursiyer.ismek.org adresinde bulabilirsin. Başarılar

 2. leyla

  Nasıl basvuruda buluna bılıırm? Ingılızce ve temel muhasebe kursuna yazılmak ıstıorm

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Leyla: kursiyer.ismek.org adresine girdiğinde kolayca kayıt olabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.