Telekomünikasyon Okulu

20 Yılı aşkın bir süredir İstanbul’da eğitim alanında bir çok ilke imza atan İsmek (İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi) 2017 yılında sadece ücretsiz mesleki eğitimlerle sınırlı kalmadan zamanda sizleri Türkiye’nin en büyük telekomünikasyon firmalarından biri olan Türk Telekom’da iş sahibi yapıyor. İSMEK ve Türk Telekom arasında gerçekleşen proje ile Telekomünikasyon satış danışmanı eğitimleri verilecektir. 64 Saat sürecek eğitim sonrası Türkiye’nin 81 ilinde hizmet veren Türk Telekom bayilerinde çalışma fırsatı bulabilirsiniz.

Telekom Eğitimleri

Telekomünikasyon Satış Danışmanı Eğitimi Nedir?
Yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi eğitimin amacı Türk Telekom bayilerinin ihtiyacı olan yetkin ve sektörde deneyimli elemanlar yetiştirmektir.

Kimler Yararlanabilir?
Telekomünikasyon okulu İsmek’in diğer eğitimlerinden farklı olarak yaş ve mezuniyet şartı bulunmaktadır. İlk koşul olarak 18-40 yaş aralığında olmanız gerekir. Eğitim düzeyi olarak ise kursiyerler en az lise mezunu olması gerekir. Eğitimler İstanbul’da olacağı için kurs sürecinde İstanbul’da olmanız gerekir.

Eğitimler Ne Kadar Sürecek?
Kursun toplam süreci 64 saat olup, eğitim 3 kategori halinde işlenecektir. İlk 24 saat teknik eğitimler olup, sonraki 24 saatlik eğitimler ise iletişim konularına dair olacaktır. Geri kalan 16 saatlik eğitim ise kursiyerlerin satış becerilerini artırma yönünde olacaktır. Konu başlıklarına kısaca bakacak olursak 4.5 G üzerine teknik detaylar ile başlanacaktır. Telekomünikasyon alanında kullanılan teknik kavramlar, cihaz eğitimleri, iletişim, iş hayatında iletişim, yanı sıra satış başarınızı artırmaya yönelik detaylar yer almaktadır.

Hangi Kurs Merkezlerinde Eğitim Verilecek?
Öncelikle bu eğitimin bulunduğu kurs merkezi sayısı maalesef sınırlı olduğunu belirtmeliyim. İstanbul’da biri Avrupa biri Anadolu yakasında olmak üzere 2 farklı kurs merkezinde bulunmaktadır. Aşağıda Telekomünikasyon eğitiminin bulunduğu kurs merkezleri, adres ve iletişim bilgilerini bulabilirsiniz.

Bahçelievler Şirinevler
Şirinevler Mahallesi Fetih 3 Sokak No:2-4 Bahçelievler
0212 652 37 81

Maltepe Altayçeşme
Altay Çeşme Mahallesi Bağdat Caddesi No:353 B Maltepe
0216 519 94 89

Kurs Başvurusu Nasıl Yapılır?
İsmek son yıllarda tüm kurs başvurularını İnternet üzerinden online olarak gerçekleştirmektedir. Bu eğitimler içinde başvurular kursiyer.ismek.org üzerinden online olarak yapılacaktır. Başvurular başlamış olup, tüm başvurular ön kayıt niteliği taşımaktadır.

Kursiyerler Mülakat İle Seçilecektir
Kayıt olan arkadaşlarımız kesin kursiyer olabilmeleri için öncelikle mülakata tabii tutulacaktır. 16 Kişilik sınıflarda gerçekleşecek olan eğitimler sınırlı sayıda olması nedeniyle başvurular mülakat sonucu kesinlik kazanacaktır.

Telekomünikasyon Satış Danışmanı Sertifikası Verilecek
Eğitime katılan kursiyerlere iş hayatında büyük bir avantaj sağlayacak olan Telekomünikasyon Satış Danışmanı sertifikası verilecektir. Bu belge ise sadece Türk Telekom ile sınırlı kalmadan aynı zamanda diğer rakip markalarda da çalışma ve kariyer yapma fırsatı bulabilirsiniz.

Eğitim Sonunda İş Garantili mi?
Öncelikle eğitime katılan tüm arkadaşların kesin işe alınacağını söylemek hata olur. Çünkü eğitime katılan arkadaşlar arasında yapılacak yetenek testi ile işe kabul edilecektir.

Türkiye’nin Her Yerinde Çalışabilirsiniz
Eğitimlerin İstanbul’da verildiğine bakmayın kursu başarıyla tamamlayan ve işe kabul edilen arkadaşlarımız Türkiye’nin 81 ilinde bulunan Türk Telekom bayilerinden birinde görev yapabilir. Yani arzu ederseniz memleketinizde bu işi icra edebilirsiniz.

Ne Kadar Maaş Verilecek?
Değerli arkadaşlar en çok merak ettiğiniz hususlardan biri de işe kabul edilmeniz halinde ne kadar maaş alacağınız hususudur. Bu konuda gerek İsmek gerekse Türk Telekom yaptıkları yazı açıklamada herhangi bir bilgi vermemiştir. Bu nedenle şu aşamada size bir rakam belirtmem mantıklı olmaz. Satış başarınıza göre dolgun bir maaş alacağınızı söyleyebilirim.

Eğitimler Ücretli mi?
İsmek’in tüm kursları gibi Telekomünikasyon eğitimi de ücretsiz verilmektedir. Bu konuda kimse sizden eğitim öncesi yada sonrasında herhangi bir ücret talep etmez.

Evet arkadaşlar bu konuda aktaracaklarımız şimdilik bu kadar olup, yeni bir eğitim ve iş modeli olup, vatana ve millete hayırlı olmasını, devamının gelmesini temenni ediyorum.

2 Comments

Add a Comment
  1. faruk

    Slm verdiginiz bilgiler icin tskrler turktelekom kursu icin basvuru yapmayi dusunuyorum yaanliz lise 1 terk bu engel mi nasil yapabilirim tskrler

    1. admin - WEBMASTERYOLCU

      Faruk: Yazıda da belirtildiği gibi mezuniyet şartı bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.