Arnavutköy Belediyesi Kursları ARGEM

Cumhuriyet döneminde 180 haneden oluşan rumların yaşadığı yer olarak bilinen Arnavutköy halkların değişimi kapsamında burada yaşayanlar gönderilerek yerlerine yunanistanda bulunan Türkler yerleştirilmiştir. İstanbul’un en farklı ilçelerinden olan Arnavutköy 3 çevresi deniz, göl ve akarsularla çevrilidir. Bunun dışında verimli tarım alanlarınada sahip olan Arnavutköy özellikle son günlerde yapımı devam eden dünyanın en büyük havalimanı projesi ile gündem olmaya devam ediyor. 2008 Yılında ilçe statüsü kazanan Arnavutköy yaklaşık 250 bin insana ev sahipliği yapmaktadır. İlçemizde yaşayan insanların kültür sanat ve eğitim ihtiyaçları için kolları sıvayan Arnavutköy Belediyesi ARGEM’i kurmuştur. Arnavutköy Gençlik Merkezi özellikle gençlere eğitim ve kurs imkanı sağlamaktadır. Aynı zamanda okul ve sınavlara destek eğitimleri verilmektedir.

Arnavutköy Belediyesi Kursları

Arnavutköy Belediyesi Kursları Argem Nedir?
Kısa adı ARGEM olan (Arnavutköy Gençlik Merkezi ) ilçemizin 9 farklı noktasında bulunan şubeleri ile özellikle gençlerin kurs ve eğitim ihtiyaçları karşılanmaktadır. Dilerseniz yararlanabileceğiniz imkanları kategorize halde görelim. Öğrenci kardeşlerimiz için matematik, türkçe, fen, fizik, kimya, biyoloji derslerine yardımcı eğitimler ile okul dışında ayrıca eğitim almanız sağlanmaktadır. Yine aynı şekilde belediye tarafından sağlanan ücretsiz kaynak CD’ler ve konu tekrar anlatımları ile eksiklerinzi kapatabilirsiniz. Özel test teknikleri ve soru bankaları ile deneme sınavları gerçekleştirilmektedir.

Argem Öğrencileri Sınavlara Hazırlıyor
2015 Yılında dershanelerin kapanması ile birlikte daha bir değer kazanan Argem bir nevi dershane vazifesi görmektedir. Yukarda yer alan dersler dışında aynı zamanda sınavlara hazırlık eğitimleri verilmektedir. SBS, YGS ve yetenek sınavlarına öğrencilerimiz Arnavutköy Gençlik Merkezleri’nde hazırlanıyor. İmkanlar sadece bununla sınırlı kalmayıp, aynı zamanda güzel sanatlar ve konservatuara hazırlık eğitimleri verilmektedir.

Argem’de Verilen Eğitimler
Klüp ve etüt olarak ikiye ayrılan Argem branşları etüt dersleri olarak Matematik, Türkçe, Edebiyat, İngilizce, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Kimya, Fizik, Geometri ve Muhasebe yer almaktadır. Kulüp dersleri olarak ise Resim, Müzik, Tiyatro, Dans, Satranç, Kütüphane ve Fotoğrafçılık eğitimlerine yer verilmektedir.

Ney ve Kur’an-ı Kerim Eğitimleri Başladı
Kültür sanat eğitimlerine ek olarak kişisel gelişimede önem veren Argem müslümanların kutsal kitabı ve yönlendiricisi olan Kur’an-ı Kerim öğrenmek isteyenler içinde eğitimlere başlamıştır. Aynı şekilde tasavvuf müziğin önemli bir enstürmanı olan ney üflemek isteyenler içinde Argem imkan sağlamaktadır.

Arnavutköy Argem
Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Gençlik Lise Sokak No:12 Arnavutköy
0 212 597 09 91

Nenehatun
Nenehatun Mahallesi Tebessüm-Şehbeden Sokak No:11
0 212 597 94 57

Durusu
Durusu Mahallesi Terkos – Karaburun Caddesi No: 62
0 212 767 64 80

Taşoluk
Taşoluk Mahallesi Akdeniz Caddesi No:4/A Taşoluk Semt Konağı
0 212 682 18 33

Anadolu Mahallesi
Anadolu Mahallesi Mimar Sinan Caddesi No:24
0 212 597 66 22

Haraççı
Haraççı Mahallesi Hadımköy Yolu Caddesi No:24
0 212 683 22 64

Bolluca
Hicret Mahallesi Abdullah Gül Caddesi No:11
0 212 771 20 47

Hastane Mahallesi
Hastane Mahallesi Balkanlar Sokak No:21 D:1
0 212 771 00 45

Hadımköy
Hadımköy Mahallesi Abdulezel Caddesi Rukiye Sokak No : 5
0 212 780 05 93

Arnavutköy Meslek Kursları
Argem imkanları özellikle öğrenci ve gençlere yönelik olması nedeniyle meslek eğitimleri verdiği söylenemez. Tabiki bu ilçemizde meslek kursları olmadığı anlamına gelmez. Arnavutköy Halk Eğitim Merkezi ve İsmek Arnavutköy Kursları kapsamında gelişmiş imkanlara imza atmaktadır. Arnavutköy İsmek biri engelliler merkezi olmak üzere 5 şube ile 16 yaş ve üzeri bireylere ücretsiz sanat ve meslek kursları vermektedir. Sizde online kayıt imkanından yararlanarak İsmek’te sanat ve meslek kurslarına katılabilirsiniz.

Arnavutköy İsmek Engelliler Merkezi
Doğuştan yada sonradan engelli olan kardeşlerimiz için özel bir eğitim merkezi açan İsmek burada engelli vatandaşlarımıza başta işaret dili olmak üzere sanat ve meslek eğitimleri vermektedir. Alacakları eğitimler ile engelli vatandaşlarımız kendi ayakları üzerinde duracak uygun işlerde çalışabileceklerdir.

6 Yorum

Yorum yap
  1. Ben resim kursu için bilgi almak istiyorum?

  2. Hafta sonları var mı?

  3. ben ygs kursunuz hakkında bilgi almak istiyorum.
    hangi günler ygs kursunuz var? ayrıca yaş şartı varmı ?

  4. Bence en kısa zamanda tüm ARGEM şubelerine dil bölümü açmalılar. Herkesin ilgisini çekeceğinden eminim. İngilizce var sadece. O da okulda öğrendiklerimizin aynısı. Anadolu liselerinde Almanca eğitimi var buraya da getirebilirler. Fransızca, İtalyanca, İspanyolca yapabilirler. Şahsen ben dil bölümü olsaydı gidecektim.

  5. bu kurslar kaç yaştan başlıyo ben 14 yaşındayım kurslara gitmek istiyorum fakat kaç yaştan başlıyo bilmiyorum

    1. Şüheda: yaşınız uygundur başvuru yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir