Enstitü İstanbul İsmek 2023-2024 Kayıtları Başlıyor.

Enstitü İstanbul İSMEK kayıt tarihleri açıklandı: İsmek 2023-2024 (1. dönem) kayıtları 4 Eylül Pazartesi günü saat 10.00’da başlayacak olup uzaktan eğitimler 11 Eylül, yüz yüze eğitimler ise 18 Eylül’de ders başı yapacaktır. Aşağıda yer alan tabloda, kayıt tarihleri ile ilgilii detaylara yer verilmiştir.

1. Dönem2. Dönem
Kayıt Tarihleri:4 Eylül 20235 Şubat 2024
Yüz Yüze EğitimUzaktan Eğitim
Eğitim Tarihleri:18 Eylül 2023 – 30 Haziran 202411 Eylül 2023 – 30 Haziran 2024

İsmek online kayıt işleminin nasıl yapılacağı ve nelere dikkat edilmesi gerektiği ile ilgili hazırladığımız yazıya aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. https://www.ismekkurs.com/ismek-online-basvuru-nasil-yapilir

İsmek online kayıt için İstanbul Büyükşehir Belediyesinin giriş sayfasını kullanmanız gerekiyor. İsmek giriş sayfası için aşağıda yer alan bağlantıyı tıklayabilirsiniz. https://enstitukayit.ibb.istanbul/

Giriş işlemi için, “giris.ibb.istanbul” adresini ziyaret edebilirsiniz. Sayfa açıldığında, giriş ekranı görüntülenecektir. Aşağıdaki görselde de belirtildiği gibi ilk adım olarak “Üye Ol” butonuna tıklamanız gerekecektir. Bu şekilde hesap oluşturup, kayıt işlemlerine başlayabilirsiniz. (1)

İsmek kayıt tarihleri

Başvurular Yıl Boyu Devam Ediyor!

İsmek kayıt sürecinin başlamasıyla birlikte dilediğiniz kurs merkezine ve dilediğiniz eğitim programına kayıt olabilirsiniz. Unutmamanız gereken bir diğer husus ise İSMEK kayıt sürecinin yıl boyu devam edecek olmasıdır. Kurs merkezi ve branşlara göre kayıt tarihleri farklılık gösterecektir.

İSMEK Kursları Ücretli mi?

İsmek kursları ücretsizdir. İstanbul’un en kaliteli eğitimlerinin verildiği bu kurslarda sizlerden herhangi bir ücret talep edilmez. Enstitü İstanbul İsmek’in kurs merkezi, yönetici, öğretmen ve diğer personel ücretleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesinden karşılanmaktadır. (2)

İSMEK Branş Listesini İncelemden Kayıt Olmayın!

İsmek kurs başvurusu yapmadan önce İsmek’te hangi kurslar olduğunu öğrenmek için “Branş Rehberi” sayfasını mutlaka incelemelisiniz. Her yıl yeni eğitimler eklenmekte ya da çıkarılmaktadır; ayrıca koşullar ve eğitim süreleri değişebilmektedir. Bu nedenle İsmek kayıt öncesinde eğitim almak istediğiniz branşı aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilir ve detaylarını görebilirsiniz. https://enstitu.ibb.istanbul/portal/enstitu_egitimler.aspx

Aynı Alanda 2 Branş Seçebilirsiniz!

Kursiyerlerin en çok merak ettiği konuların başında kaç kursa başvuru yapabilecekleri gelmektedir. Burada bilmeniz gereken en önemli husus tercihinizi aynı alan üzerinden en fazla 2 branş şeklindedir. Yani ilk seçimi yabancı dil alanından yapmanız halinde diğer hakkınızı da yine yabancı dil alanında yapmalısınız.

Alan, Branş, Program Nedir?

İSMEK yeni döneme 40 farklı alanda eğitim vereceğini duyurdu. Burada kafanızı karıştıran bazı hususlar olabilir. Peki alan, branş ve program ne anlama gelmektedir. Alan deyince aklınıza şu gelmelidir. Yabancı dil, bilişim teknolojileri, el sanatları vb anlamalısınız.

Branş dendiğinde ise yabancı dil altında yer alan Türkçe hariç tüm diller eklenebilir. İngilizce, Almanca, Arapça, Rusça, Fransızca daha birçok dil sayılabilir.

Program ise yine yabancı dil örneğinden gidersek İngilizce branşı kendi içerisinde A1, A2, B1,B2 ya da mesleki İngilizce gibi kendi içerisinde programlara ayrılmaktadır.

Eğitimlerinizi tamamladığınızda farklı dallardan eğitim seçebilirsiniz. Örnek ilk başladığınız eğitimi eğitim öğretim dönemi bitmeden tamamlarsanız. Siz farklı alanlardan eğitim seçebilirsiniz. Bunun dışında bir de genel branşlar altında siz hakkınızı tamamlamış olsanız bile seçebileceğiniz bazı genel branşlar yer almaktadır. Dilerseniz o eğitimlere de kayıt olabilirsiniz.

İSMEK Kurs Merkezlerini İnceleyerek Karar Verin

İsmek kurs merkezleri

Eğitim almak istediğiniz İSMEK kurs merkezini, kayıt olmadan önce tespit etmelisiniz. Aradan geçen 1 yıllık süreçte adresi değişen veya geçici olarak kapanan merkezler olabilmektedir. Bu nedenle İSMEK kurs merkezleri sayfasına aşağıdaki bağlantıdan ulaşarak, size en yakın veya eğitim almak istediğiniz branşı içeren şubeyi tespit edebilirsiniz. https://enstitu.ibb.istanbul/portal/kursmerkezleri.aspx

İSMEK Yabancı Dil Okulu

İstanbul’da yabancı dil eğitimi almak için binlerce TL ödemenize gerek kalmıyor. Çünkü İSMEK yabancı dil okulu ile onlarca yabancı dil eğitimi ücretsiz olarak sunuluyor. İstanbul’un Fatih ilçesinde bulunan İSMEK dil okulu, 50’den fazla programda eğitim vermektedir.

En çok tercih edilen yabancı dil eğitimleri arasında İngilizce kursları yer almaktadır ve 7 farklı program ile size sunuluyor. İngilizce kursu seçeneklerine göz atarsak, İngilizce A1, A2, B1, B2 ve C1 seviyeleri yanı sıra YDS hazırlık kursu ve İngilizce kitap çeviri eğitimleri bulunmaktadır.

Yabancı dil eğitimleri sadece İngilizce ile sınırlı değildir. İSMEK dil okulunda Almanca, Arapça, Çince, Farsça, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Rusça ve yabancılar için Türkçe kursları gibi birçok seçenek bulunmaktadır. Ayrıca, Osmanlıca eğitimleri de İSMEK dil okulu içinde yer almaktadır.

Fırıncılık ve Pastacılık Okulu

İstanbul’un fırıncı ve pastacıları artık İSMEK kurslarında yetişiyor. Geçtiğimiz yıllarda başlatılan İSMEK fırıncılık ve pastacılık okulu, ekmek ve pasta üretimi konusunda uzmanlar yetiştirmektedir. İstanbul Halk Ekmek (İHE) tarafından kullanılan ve boşaltılan bir binada eğitimler gerçekleştirilmektedir.

Bu tam donanımlı merkezde, her türlü teorik ve uygulama eğitimleri verilmektedir. Fırıncılık ve pastacılık okulunda 20’den fazla programa katılabilir ve siz de fırıncı ya da pastacı olma yolunda adım atabilirsiniz.

Güzellik ve Saç Bakımı Hizmetleri Okulu

Kuaförlük, Türkiye’nin en değerli mesleklerinden biridir ve hem erkekler hem de kadınlar için önemli bir gelir kaynağıdır. Eskiden kalfalar ve ustalar çırakları yetiştirirdi. Ancak günümüzde İSMEK güzellik ve saç bakımı okulu sayesinde yetişiyorlar.

Bu merkez Bakırköy’de bulunuyor ve sadece saç yapımı eğitimi sunmuyor, aynı zamanda cilt bakımı ve makyaj gibi birçok alanda eğitim veriyor. Bakırköy güzellik ve saç bakımı okulunda 30’dan fazla programa katılabilirsiniz. Farklı eğitim seçeneklerini görmek ve karar vermek için okulun sunduğu eğitimleri incelemenizi öneririm.

İSMEK iş Başvurusu Yapmak İster misiniz?

Milyonlarca insana eğitim verirken aynı zamanda binlerce insana da istihdam imkanı sağlamaktadır. Bunların içinde binlerce öğretim görevlisi, kurs merkezi yetkilisi ve hizmetli insanlar bulunmaktadır. İsmek kurslarında görev almak ister misiniz? Uzman ya da usta öğretici olarak görev alabilirsiniz.

Bunun için kariyer.ibb.ist adresine göz atmalısınız. Oradan başvurunuzu yaparak İsmek’ten gelecek haberi beklemelisiniz. İsmek iş başvurusu ile ilgili daha fazla bilgiye yine sitemizden de ulaşabilirsiniz.

REFERANSLAR

 1. Eser, A. (2010). Belediyelerin mesleki yaygın eğitimdeki rolü: İsmek örneği (Doctoral dissertation, Marmara Universitesi (Turkey)).
 2. Özer, F. (2010). Meslek ve beceri kazandırmada büyükşehir belediyelerinin rolü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi uygulamaları: İSMEK (Master’s thesis, Sakarya Üniversitesi).

311 Yorum

Yorum yap
 1. Slm tasarim giyim öğretmenliği başvurusu ne zaman yapabilirim

  1. Gülcan: İSMEK İş başvuruları https://kariyer.ibb.istanbul/ adresinden yapılmaktadır.

 2. Merhaba, İngilizce eğitimi verebilmek için öğretmen olarak nereye başvuru yapıyoruz acaba? Başvurular geçti mi geçtiyse de bir sonraki başvuru dönemi ne zaman oluyor acaba? Teşekkürler.

  1. Samet; İSMEK iş başvuruları kariyer.ibb.istanbul adresinden yapılmaktadır.

 3. Yabancı kimlikle olurmu acaba?

  1. Mahabbat: İsmek kurslarından yabancı ülke vatandaşları da yararlanabilmektedir.

 4. Merheba,
  Yabanci için türkçe kursu kayit ne zaman başliyor.

  1. Mahtab: Kayıtlar 19 Ağustos tarihinde başlayacaktır.

 5. fırıncılık okulu kayıtları ne zaman acılıyor

  1. Ömer: Yeni dönem kayıtları ile ilgili açıklama bekleniyor.

 6. Alan geçişleri çok verimsiz. Mesleğimle ilgili kursa katılmak isterken yabancı dil kurslarına katılamıyorum. Bu sorun giderilse çok daha hoş olur.

 7. Merhaba ben pilates kursuna katılmak istiyorum acaba kontenjan doldumu birde farklı günlerde iğne odasına gidebilirmiyim

  1. Tülay: kursiyer.ismek.ist adresinden kontenjan durumunu görebilir ve başvuru yapabilirsin.

 8. Anasınıfı öğretmenliği için on-line kayıt yaptırmak istiyorum ama sayfada böyle bir kayıt yeri yok

  1. Kübra: Eğitim almak için mi? Eğitim almak içinse böyle bir branş maalesef bulunmuyor. Çünkü öğretmenlik için eğitimi gerekmektedir.

 9. Meraba nende pastacılık kursuna başlamak istiyorum merkeze gelip kayıt yaptırsam hemen baslayabilirmiyim

  1. Nuray: Merkeze gelmeye gerek kalmadan başvurunuzu kursiyer.ismek.ist adresinden yapabilirsiniz. Yeni dönemin ilk eğitimleri Eylül ayında başlamaktadır.

 10. merhabalar ben autocad kursu na yazılmak istiyorum ama birçok ilçede yok bana yardımcı olun lütfen

  1. Fehim: Tüm kurs merkezlerinde olmasının maalesef imkanı yoktur. Bu nedenle kursiyer.ismek.ist adresinden AUTOCAD eğitimin olduğu şubeleri görebilir ve kayıt olabilirsiniz.

 11. Mrb bn ismeke kaydolucamda kurs bitis tarihi gozukmuyor

  1. Muhammet: Kursiyer.ismek.ist adresinden giriş yaptığında kursların günler, saatleri, başlangıç ve bitiş tarihleri görünür.

 12. merhaba,kişisel gelişim eğitimi ya da çocuk gelişimi eğitim kursu var mı bulamadım.

  1. Sinem: Evet her ikisi de bulunuyor. Lütfen branş listesine göz atınız.

 13. Meraba ben baglama kursuna gitmek istiyorum sultangazi cebeci hoca ahmet yesevide varmı?

  1. Pakize: Bu şekilde yapmak yerine kursiyer.ismek.ist adresinden bağlama eğitimi olan şubeleri görebilir ve kayıt olabilirsiniz.

 14. Merhaba il dişından gelicem cnc eğitimi almak torna eğitimi almak istoyorum

  1. Hami: İsmek’te belirtmiş olduğun eğitimler yer almamaktadır. Yaşadığınız il ve ilçede bulunan İŞKUR hizmet müdürlüğü ile görüşün.

 15. Kızım keman kursuna gitmek istiyor Güngörendeyim acaba İsneğin varmı keman kursu

  1. Özge: Evet, efendim keman eğitimleri bulunmaktadır.

 16. Daha evvel bir çok defa hafta sonu için form doldurmama rağmen hiç bir haber alamadım.. Bir türlü kayıt olamadım..

 17. Merhaba teknik resim kursuna varmı acaba

  1. Sema: Lütfen branş listesine göz atınız.

 18. Merhaba,bir kursa başvuru yapıp bazı nedenlerden dolayı devam edemediysek diğer dönem veya yıl aynı kursa başvuru yapabiliyor muyuz?

  1. Dilara: Sonraki dönem aynı branşa kayıt olamazsınız.

 19. Hangi branşların açılacağı belli mi?

  1. Begüm: Bu yıl mevcut branşlara yenileri eklenecektir. Branş listesi en kısa sürede yayınlanacak olup, kayıtların başlaması ile birlikte kursiyer.ismek.ist adresinden de görebilirsiniz.

 20. Hep ev hanımlarını düşünüyorsunuz calisan hanımlar icin haftasonu hiç dikim kürsü yok neden acilmiyo bnde temel dikişe gitmek istiyorum ama cumartesi pazar yok dikiş özerine lütven açılsın rica ediyorum sizden talep olucaktir açılsa ama yok hafta ici gidemiyorum çalıştığım icin lütven rica ediyorum sizden bn yeşil ova merkezde açılsa ne ıyi olur

 21. Merhaba, oğlumu dünya mutfakları bölümüne göndermek istiyorum.17 yaşında. Ne zaman kayıt yaptırmam gerekiyor ve eğitim hangi şubenizden veriliyor. Biz maltepe ye bağlıyız.

  1. Nil: Merak ettiğiniz soruların cevabı yorum yaptığınız sayfada yer almaktadır.

 22. Kosgeb girişimcilik kursuna kayıt olmak istiyorum saatleri ve günleri öğrenebilir miyim lütfen

  1. İlknur: İSMEK kurslarında şuan için KOSGEB kursları bulunmuyor. İstanul’da KOSGEB kursları için kosgeb.gov.tr adresine göz atınız.

 23. Üsküdar iğneoyası kursuna ameliyat olduğum için devam edemedim tekrar gitmek istiyorum ama önceden gitmiş göründüğüm için birdahaki kayıt yaptıramıyorum ne yapmalıyım

  1. Esra: Kurs yönetimi ile görüşerek bir esnekli sağlamalarını isteyebilirsin. Evet belli bir süre aynı branşa kayıt olunamıyor.

 24. Merhaba, bu dönem Almanca B2 kur açılacak mıdır?

  1. Ulaş: Branş listesinden mevcut ve yeni branşlara göz atabilirsiniz.

 25. Beylikduzunde oturuyorum,manikür pedikür eğitimi almak istiyorum,ama kayit yapamiyorum bir turlu ayrica ayrıca

  1. Gülhan: Yaşadığınız sorun nedir, nasıl bir hata ile karşılaşıyorsunuz?

 26. 2018-2019 üsküdar bulgurlu geleneksel türk mutfagi kursuna kayit olmak istiyorum fakat online olarak kayit yapamadim nedeni nedir acaba?

  1. Seçgül: Henüz yeni dönem kayıtları başlamadı. En kısa sürede İSMEK bu konuda duyuru yapacaktır.

 27. 2018 2019 kaydını nasıl yaptıracam ismek için yapamadım

  1. Ayşe: Kayıtlar kursiyer.ismek.ist adresinden Online olarak yapılmaktadır. Henüz yeni dönem kayıtları başlamadı.

 28. Merhaba yeni kayitLar ne zaman acaba kuaförlük icin bas vuruda bulunmak istiyorum 2o18 2019 yılı ne zaman açıklama yapılacak acaba teşekürler

  1. Fatma: İSMEK 2018-2019 ile ilgili henüz bir açıklama yapmadı. En kısa sürede bilgi verilecektir.

 29. Merhabalar..hacamat kursu varmi acaba

  1. Gülsüm: Şuan için böyle bir kurs bulunmuyor.

 30. 2018 2019 kayıtları ne zaman ön üflemeci olarak kayıt olacağım

  1. Tamer: Bu konuda henüz açıklama yapılmadı. Kısa bir süre içerisinde duyurulur.

 31. Mrb İSMEK online ve asıl kayıt tarihleri ne zaman acaba

  1. Esra: 2017-2018 dönemi sonuna gelmiş bulunuyoruz. Yeni dönem kayıtları en kısa sürede açıklanacaktır.

 32. Merhaba, 2018-2019 moda tasarim başvuru ne zaman başlayacak?

  1. Yeni dönem kayıtları henüz açıklanmadı. Kısa bir süre içerisinde duyurusu yapılacaktır.

 33. Yeni dönem kayıtlarınız ne zaman başlıyor??

  1. Gizem: İSMEK 2018-2019 kayıt tarihleri ile ilgili henüz bir açıklama yapmadı. En kısa sürede gerekli bilgi aktarılacaktır.

 34. Merhabalar,
  10.02.2009 doğumlu oğlumu İngilizce derslerine kayıt yaptırabilir miyim.
  Ayrıca böyle bir imkan varsa site üzerinden onlıne kayıt için benim mi yoksa oğlumun mu kayıt oluşturması gerekir.

  teşekkür ederim.

  1. Erdoğan: İsmek kurslarında alt yaş sınırı 12 olarak düzenlendi. Çocuğunuz şuan 12 yaşından küçük olduğu için eğitimlere katılamaz.

 35. hangi kursun hangi günler hangi saatte olduğunu nasıl öğrenebilirim

  1. Melis: Bu bilgiye kursiyer.ismek.ist adresine kimlik bilgilerinizle girerek ulaşabilirsiniz.

 36. Kış ayı kurs tarihleri ne zamandır acaba ? ?

  1. Halime:2018-2019 kayıt tarihlerinin açıklanmasını bekliyoruz.

 37. Yardımcı olurmusunuz rica etsem
  Lütfen

 38. Merhaba autocad kursu açmayacakmısınız iyi bir verim olurdu bundan da görmek ve yararlanmak isterdik ismek kursunda

  1. İnci: AUTOCAD eğitimleri yer almaktadır. AutoCAD eğitimlerinin olduğu en yakın şubeyi kursiyer.ismek.ist adresinden görebilir ve kayıt olabilirsiniz.

 39. Merhaba. Rahatsızlığından dolayı kalp ve gastronomi doktorum spor yapmamı önerdi. Spor merkezinden nasıl faydalanabilirim? Teşekkür ederim

  1. Belgin: Kursiyer.ismek.ist adresinden size en yakın spor merkezine başvuru yapabilirsiniz.

 40. Ben internetten başvurdum, merkezde form da doldurdum aerobik için fakat henüz sağlık raporu alamadım. Yarın gitsem derse girebilir miyim? Yoksa belgeyi verip vermediğimi kontrol ederler ve başlayamaz mıyım?

  1. Merve: Sağlık raporu almak 5 dakikalık iştir. Sana en yakın sağlık ocağından bile alabilirsin. Şayet spor yapmana engel bir sağlık sorunun varsa zaten yapmaman senin için iyi olur.

 41. Modelistlik Kursu için kayıtlar ne zaman başlayacaktır ?

  1. Ela: Eğitimler devam ediyor. Kursiyer.ismek.ist adresinden boş kontenjan olup, olmadığını kontrol etmelisin.

 42. Dönemsel kayıt olabiliyor muyuz?sadece eylül de mi
  Basvuru yapilıyor?

  1. Emi: Kayıtlar başladığında Mayıs ayına kadar devam etmektedir. Tabii ki birçok branşta kontenjanlar dolmuş olabilir.

 43. Kaç aydır bilgi toplamaya çalışıyorum ama bir sonuca varmadim kursa gitmek için yazı mı beklemem lazım dönem dönem baştan baslamiyormu kurs

  1. Deniz: Şuan kayıtlar devam ediyor. Ama katılmak istediğiniz kursun kontenjanı dolu ise yeni dönemi beklemelisiniz. Kontenjanları görmek için kursiyer.ismek.ist adresinden görebilirsiniz.

 44. Aydın yiğit yabancı dil öğrenmek istiyorum yaş sınırı varmı

  1. Aydın: 12 Yaş üzeri herkes için İsmek’te eğitimler bulunmaktadır.

 45. Turkmenistanliyim,Yabancilar kayit olabilir mi ve ayni ycretsiz olacak mi?

  1. Murik: Tabii ki İstanbul’da yaşayan yabancı ülke vatandaşları da kursiyer.ismek.ist adresinden ücretsiz kayıt olabilir.

 46. İngilizce kursune katılmak ve öğrenmek istiyorum

 47. Merhaba ben başka şehirden İstanbul dakika YGS LYS kurslarına gidebilir miyim ve internet üzerinden YGS LYS kurslarının nasıl seçebiliyoruz yardımcı olur musunuz

  1. Merhaba: İSMEK kurslarında YGS, LYS gibi sınavlara hazırlık kursları bulunmuyor. Bunun için yaşadığınız yerde halk eğitim merkezine başvuru yapabilirsiniz.

 48. İsmek merkezde kayıt için forum doldurdum . Onun onaylandığını nasıl öğrenebilirim ?

  1. Zara: Form doldurduğunuz yere ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

 49. Daha önce bilgi aldığım bi görevli ve benim ona güvenip üstüne düşmemem sebebiyle kayıtları kaçırmış bulunmaktayım ve çok üzgünüm. Yine de başvuru yapabilir miyim. Hiç oluru yok mudur ki?

  1. Naşide: Kayıtlar sürekli devam ediyor. Ama katılmak istediğiniz Branş ile ilgili boş kontenjan var mı? Onu bilemem. Bunun için kursiyer.ismek.ist adresinden görebilir ve kayıt olabilirsin.

 50. Kurs kayitlari btti mi

  1. Ayşe: Hayır devam ediyor. Başvurunuzu kursiyer.ismek.ist adresinden yapabilirsiniz.

 51. Pastacilik kursunda egitim almak istiyorum

 52. Güvenlik sertifikası almak istiyorum ismekde alabilirmiyim

  1. Ümmü Gülsüm: İsmek’te özel güvenlik eğitimi ya da sertifikası alma imkanı şuan için yoktur.

 53. 2017-2018 28 Temmuz – 7 Ağustos kayıtlarına
  başvuru yapamadım iş nedeniyle
  Eylül ayının sonunda yada kışa doğru kayıtlar var mıdır
  varsa ne zaman kayıtlar başlar?

  1. Gonca: Mevcut kayıtlar Mayıs ayına kadar devam eder. Yeni kayıt, ya da kontenjan eklenmez. Tabii ki arada başvurusunu iptal edenler olabilir. Takip etmeni öneririm.

 54. Merhabalar, ismek yeni donem kayitlari erken baslamis, ben yurt disindayim.
  Kayit olmayi denedim ama ilerlemiyor, acaba suresi mi doldu?
  Pazartesi donecegim kayit yaptirabilir miyim?
  Iyi calismalar

  1. Selen: Evet yönetim kararı ile bu yıl erken başladı ve devam ediyor. Farklı bir cihazdan deneyiniz.

 55. İşkur gibi kursiyerlere sgk yatırılıyormu

  1. İsmek’te sadece perakende okulu kursiyerleri İşkur imkânlarından yararlanabiliyor.

 56. Ben yanlis ilcedeki kursa kayit oldum da onu degistirmek icin napmam gerekiyor ?

  1. Hazar: İptal etmeniz gerekir. Fakat bu sefer boş kontenjan bulmak zor olabilir. Ulaşım sıkıntısı yoksa bence iptal etmeyin.

 57. yaz kurslarına çocuklar için nasıl başvuruyoruz. sanırım sayfada yaz kursları ayrıca belirtilmemiş…

  1. Melek: kursiyer.ismek.ist adresine kayıt olacak kişinin nüfus cüzdanı bilgileri ile giriş yapınız. Branşlar sekmesini açarak branşların bazılarında 49 tanesinde yanında 12-16 yaş ibaresi yazmaktadır. Bunlardan birini seçerek kayıt olabilirsiniz.

 58. drama – tiyatro kursuna 12-13 yaş çoçukları kabul ediyormusunuz

  1. Figen: Evet yaz kursları ile başlayabilirsiniz.

 59. bilgisayar kursuunun saatleri ile ilgil ibilgi alabilirimyimm

  1. Hatice: Henüz kayıtlar başlamadı. 27 Temmuz sonrası kursiyer.ismek.org adresinde görebilirsin.

 60. İyi günler. 2017 yaz dönemi kurslarında hangi bölümler olcak muhasebe var mı ?

  1. Buse: Konuyla ilgili daha fazla bilgiye aşağıda yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz. https://www.ismekkurs.com/ismek-yaz-kurslari

 61. Gerber ile stylecad aynımı yoksa farklımı çünkü ismekte gerber kursu yok napmalıyım

  1. Meral: Programlar farklı olmasına karşın yaptıkları iş aynıdır.

 62. 2017 2018 yaz kursları için internetten ön kayıt nezaman yaptirabilir iz ön kayıt içindeki 27 temmuzu beklemelimiyiz

  1. Sero: Evet kayıtlar 27 Temmuz’da başlıyor.

 63. Ben yedikulede oturuyorum ve 3 buçuk yaşında kızım var
  Evde çok bunaldım kızımla katıla bileceğim bir egitim
  Varmi acaba

  1. Eda: Maalesef İsmek’te kreş desteği bulunmuyor.

 64. merhaba diğer ana sayfanızdaki konu hakkında bilgi almak istiyorum e-ticaret opencart wp kurslarını işkur dan hangi tariflerde alabiliyruz bilgi alabilir miyim acaba

  1. Kadircan: WordPress eğitimleri henüz yok diyebilirim. E-Ticaret eğitimleri ise İsmek ve İşkur tarafından sağlanmaktadır.

 65. kayıt nasıl yapıcam 2017 yaz kayıtları ne zaman başlıyor acaba

  1. Hilal: 2017-2018 kayıtları Eylül ayında başlayacaktır.

 66. Merhaba 2017 yılı için kayıt tarihleri ne zaman başlıyor?

  1. Emre: Önce yaz kursu kayıtları başlayacaktır. Genel kayıtlar için Eylül ayını beklemelisin.

 67. bu yaz çalışmıyorum.yaz kursu imkanı olduğunu görünce sevindim ama yaş sınırı varmış.yaş sınırının yaz kursları için kaldırılması mümkün olabilir mi acaba.

 68. Merhaba efendim! Yabancılar kuaför vs kurslara kayit yaptırabilirmi?

  1. Fatima: Sisteme giriş yaptığınızda size ayrılan branşları görebilirsiniz.

 69. Dans kürsü varmı ismekte

  1. Defne: Branş listesine göz atarak eğitimi verilen kursları görebilirsin.

 70. İsmek kursları ücretli mi ücretsiz mi

  1. Defne: Kurslar tamamen ücretsizdir.

 71. Ben kendimi geliştirmek icin gideceğim.16 yaşındayım
  Perspektif dersim var okulda geliştirmek icin gelebilir
  Mıyım.

  1. Irmak: Okuluna engel olmayacak şekilde kurslardan yararlanabilirsin.

 72. teşekkürler çok faydalı bir yazı olmuş sayenizde kursa kayıt oldum

 73. Şubat yarıyıl tatilinden faydalanabiliyor muyuz?

  1. Duygu:: Yarı yıla özel eğitimler bulunmuyor.

 74. Halk eğitim merkezi ve İsmek kursuna aynı anda gidebilir miyiz?

  1. Ömür: Her ikisi farklı eğitim kurumları olup, gidebilirsiniz.

 75. Bn şimdi bana yakın bir merkeze gidip kayıt yaptırabilir miyim?
  Kayıt dönemini kaçırdım

  1. Şaşkınn: Kayıtlar kursiyer.ismek.org adresinden online olarak yapılmaktadır. Bu adresi kullanın.

 76. Selam.kursunuza Azerbeycandan başvura bilir miyim? çocuk gelişim kursuna katılmak istiyorum.burda üniversite bitirdim.kurs için şartlar nelerdir ? ücret ne kadar ? bir de vize işi nasıl oluyor yabancılar için ?

  1. Ferane: Kurslar ücretsiz fakat eğitim sürecinde İstanbul’da yaşıyor olmanız gerekir. Vize konusunda yeterli bilgim bulunmuyor.

 77. Bu seneki kayıtları kaçırdım. Önümüzdeki senenin
  Kayıtları hangi ayda başlıyor?

  1. Rabia: Bir çok branşta halen uygun kontenjanlar bulunmaktadır. Başvuru yapabileceğiniz eğitimleri görmek için kursiyer.ismek.org adresine göz atınız. Bir sonraki kayıtlar her zaman olduğu gibi Eylül ayı ilk haftası başlamaktadır. Tabii onun öncesinde çocuk ve gençlere yönlik Haziran ayında yaz kursları başlamaktadır.

 78. Merhaba öğretmenlik için boş pozisyonları nereden görebilirim acaba?

  1. Şeyda: kariyer.ismek.org adresinden görebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

 79. Türkçe Kursu varmi?

  1. Mansoor: evet yabancı vatandaşlar için Türkçe kurslar bulunmaktadır. Kayıt olmak için kursiyer.ismek.org adresine tıkladığınızda yabancı kursiyer giriş butonuna tıklayınız.

 80. Merhaba,

  yabancılar icin en yakın tarihli türkce kursu ne zaman baslar bilginiz varmıdır.tskler

  1. Özgür: Bu konuda en net bilgiyi kursiyer.ismek.org adresine giriş yaparak görebilirsiniz.

 81. Merhaba ben uygulamali maliye muhasebesi kursuna kayit oldum mesaj geldi sinav varmis egitim gormeden nasil sinav olacagiz ve nasil nir sinav olacak hicbir bilgim yok yardimci olur musunuz?

  1. Aylin: Sınav kursiyer seçimi için yapılmaktadır. Sınavda en başarılı notu alanlar kursa katılacaktır.

 82. Bu kayıt tarihini kaçırdığım için ocak ayında yapılan kayıtların hangi tarihte olduğunu öğrenmek istiyorum

  1. Betül: Kayıt tarihleri konusunda bilgileriniz hatalıdır. Çünkü kayıtlar Eylül ayı ilk haftası başlayıp, kurs sonuna kadar müsait olan branşlarda devam etmektedir. Yani Ocak ayı vs beklemeye gerek kalmadan şimdi kursiyer.ismek.org adresine giriş yaparak uygun olan branşlara kayıt olabilirsiniz.

 83. kurslar başladı mı acaba be kayedetmiştim çünku

  1. Fatih: Evet eğitimler başladı, başvurunuz ile ilgili bilgi almak için kurs merkezini arayınız.

 84. Haftasonu kurs branşları nelerdir?

  1. Seher: Size haftasonu eğitim verilen branşları yazmaya kalkarsam yüzlerce eğitimden oluşan bir liste çıkar. O nedenle siz kursiyer.ismek.org adresine giriş yaparak bakınız.

 85. Merhaba. Ben 2. Yedek olarak kayıtlıyım sınava da katıldım.
  Bugün kursun ilk günü ama bana mesaj gelmedi.
  Bütün Asil kayıtların başladığını düşünüyorum hiçbiri iptal etmemiş.. Bu durumda ben
  hakkımı kaybetmiş mi oldum Yoksa hala asillerden kursa devam etmeyenler
  olup onların yerine benim çağrılmam ihtimali var mı:(

  1. Büşra: Evet kursa katılma ihtimaliniz devam ediyor. Çünkü ilk hafta sonrası eğitime gelmeyenler olabiliyor.

 86. Ben online başvuruda kadın giysi kalıpları bölümüne 8.asıl sıradan kaydoldum.kurs bugün başladı ama hastalandığım için gidemedim benim başvurum iptal olmuş mudur?

  1. Nehir: Kurs yöneticisi ile görüşerek durumu izah etmeli, bilgi almalısınız.

 87. Hergün kontrol ediyorum fakat sıra no düşüş yok lütfen küçükçekmece yeşil ova ismek 1 sınıf daha olsun kadın Gelinlik kalıbı çıkartma kursu

 88. Kurs kayıtları ne Zaman bitiyor bilgisi olan var mı

 89. Ön kayıt yaptırdım ve Asil listedeyim. Daha aramadılar,aramalarını mı beklemem gerekıyor yoksa aranmadan nufus kagıdı fotokopisiyle gitmem mi gerekiyor?

  1. Eda: Aramalarını beklemeden şubeye gidebilirsiniz.

 90. kursa ön kayıt yaptırdım asil listedeyim . aranmasını mı beklicem yoksa aranmadan nufus fotokopisiyle kurs merkezıne kayıta mı gidicem ?

  1. Ayşe: Asil listede yer alıyorsanız kimlik fotokopinizi götürüp, teslim ediniz.

 91. Merhaba,

  İstediğim kursa yedek olarak kayıt oldum. İsmek 30 Eylül 2016 tarihine kadar kurs merkezine giderek nüfus cüzdanımızla kayıt yaptırmamızı istiyor. Ben yedek olduğum halde kayıt için kurs merkezine gidecek miyim yoksa sizin belirttiğiniz gibi asil listeye geçmem halinde bir yetkili beni arayacak mı?
  Kurs başlangıç tarihi : 22 Ekim 2016

  1. Mahmut: Başvuru yaptığınız kurs merkezini aramanızı öneririm.

 92. Kursun başlangıç ve bitiş tarihini sormuyorum, ikinci dönem için soruyorum. Şu an kayıt olmuş bulunduğum kurs 3 Ekim’de başlayıp 16 Ocak 2017’de bitiyor, buraya kadar sorun yok. Benim sorduğum şu: Bu kurs bittikten sonra, ikinci bir kayıt dönemi olacak mı? Bahar döneminde de benzer şekilde, örneğin Mart-Haziran gibi, yeni bir kursa devam edebilecek miyim? Bununla ilgili bir bilgi bulamadım sitede. Kayıtların her yıl Eylül ayında başladığı yazılmış sadece.

  1. Necmettin: Kursiyer.ismek.org adresinde yer alan eğitimler dışında yeni eğitim eklenmez.

 93. Kayiti nasil silebilirim diyen arkadaş:Valla çok zor oldu bulmak.Kursiyer.org tan kendi sayfana gir.Sağ üstte üstüste yatay çizgiler olan yeri tikla eğitimlerimi seç,sil i tikla.Ben öyle yaptim.

 94. Çini boyama kursuna başvurdum çekmeköy ve diğer yerlerde asil basvuru kontenjani dolmuş yedeklerde dolmak üzere.Risk almayayaim dedimçekmeköydeki yedek kaydimi silip sancaktepeye asil olarak kayit oldum.Ama basvuran sayisi 5 kursun açilmama durumu olur mu?

  1. Mina: 12 Kişinin altında kalması halinde eğitim başlamayabilir.

 95. Merhaba, ben Rusça A1 kursuna kaydoldum ve İSMEK’in resmi internet sitesindeki bilgiye göre bu kurs 16 Ocak’ta sona erecek. Bu tarihten sonra A2 kursu için en erken ne zaman kayıt yaptırabilirim? Bir ay sonrasında yeni kursa kayıt yaptırabilsek çok iyi olur. Sene boyunca tek bir kursa gidebileceksek kötü çünkü, 3.5 ay kursa gidip 8.5 ay oturarak dil öğrenilmez ki.

  1. Necmettin: Kursiyer.ismek.org adresinden başlangıç ve bitiş tarihlerini görebilirsin.

 96. Merhabalar
  bilişim teknolojileri alanındaki tüm branşlarda sınav olduğu yazıyor. Bu sınavların içeriğinin ne olduğunu ya da hangi konulardan sınav geleceğini nasıl öğrenebiliriz?

  1. Gökçe: Sınavlar eğitimi almak istediğiniz branşın temeline yöneliktir. Örnek Web Tasarım eğitimi almak istediğinizde sorular çoğunlukla Bilgisayar bilgisi
   üzerine olmaktadır.

 97. Bn kayit yaptirdigim kursu iptal etmek istiyorum. Lutfen yardimci olur musunuz. Bi de italyanca kursuna basvurmak istiyorum fakat ayni alandan 2 dal secemezsiniz gibi bi uyari verdi. Fakat daha once sadece gitar kursuna basvurdum. Gitar ve italyanca arasindaki baglantiyi kuramadim??? Nedenini aciklarsaniz sevinirim..

  1. Büşra: Kayıt olduğunuz panelden kolayca iptal edebilirsiniz. İtalyanca yabancı dil olup, gitar ise müzik alanıdır. Yani her ikisi farklı alanlar olup, ikinci branş aynı alanda olmalıdır.

 98. ben online olarak ön kayıt yaptırdım ancak başka bir kursun sertifikası isteniyormus sonradan fark ettim. başka bir kursa başvurmak istediğimde kayıtlı kursum olduğu için kayıt gerçekleşmiyor. ilk yaptığım online başvurumu iptal edebilir miyim?

  1. Seda: Evet kolayca iptal edebilirsiniz.

 99. Merhaba,

  Yemek ve pasta kursları hangi merkezlerde vardır?

  Yardımcı olaiblirmisiniiz.

  1. Meral: Kursiyer.ismek.org adresine bilgilerinizle giriş yaptığınızda görürsünüz.

 100. Kursların süresi hakkında bilginiz var mı ? değişiyor ise diksiyon ve bilişim teknolojilerinin kurs süresi kaç ay ?

  1. Nurşah: 540 branşta eğitim bulunmakta olup, her birinin süreleri farklıdır. İkinci husus bilişim teknolojileri branş değil içerisinde yaklaşık 30 farklı kursun yer aldığı bir alandır. Size önerim öncelikle ismek.istanbul adresinden kurumu ve verdiği eğitimleri yakından tanımanızdır.

 101. Kayıt için kurs merkezine giderken yanımızda neler götüreceğiz ve kimlikte resim zorunlu mu?

  1. Yaren: Normal kurslar için kimlik fotokopisi yeterli olup, spor eğitimleri için ayrıca sağlık raporu almak gerekmektedir.

 102. geçen kayıt döneminde kaydolduğum bölüme iş yoğunluğu sebebiyle yalnızca 5 defa gidebildim . acaba bu dönemde aynı bölüme tekrar kaydolma şansım varmı? yoksa hakkım yokmu?

  1. Nurcan: Bir branşa yalnızca bir defa katılma izni bulunmaktadır.

 103. 17 yaşındakiler ismekten yararlanabiliyor mu?

  1. Didem: Evet yararlanabilirsiniz. Fakat bazı eğitimler (İsmek Perakende Okulu vs) 18 yaş üzeri kursiyerler almaktadır.

 104. haftasonu ingilizce kurs programı yok mu ?

  1. Berat: Bu tür detayları kursiyer.ismek.org sayfasına giriş yaparak bakabilirsiniz.

 105. Site açılmıyor nasıl kayıt yaptiricaz 5 eyluldemi acilicak

  1. Çiğdem: Evet başvurular 5 Eylül Pazartesi günü başlayacaktır.

 106. Merhaba altıntepe için cilt bakım kursu hangi günler birde ben çalışıyorum akşam veya haftasonu hangi branşlar açık

  1. Emine: Bu tür bilgilere ancak kursiyer.ismek.org adresine bilgilerinizle giriş yaparak görebilirsiniz.

 107. 21 yaş üzeri kurslardan faydalanamayacakmı ?

  1. Yıldız: 9-21 Yaş uygulaması sadece yaz kursları için geçerlidir. 5 Eylül’de sistem yenilenir.

 108. merhaba ben kursiyer.ismek.org adresine giriş yapmayı deniyorum kabul etmiyor kayıtmı olmam gerekiyo ve nasıl kayıt olabilirim ?

  1. Yıldız: Sunucu geç cevap verebilir. Siteye girdiğinizde sizden T.C Kimlik numarası, doğum yeri ve doğum tarihi istenmektedir. Bunun dışında herhangi bir kayıt vs gerekmez.

 109. Hasta Kabul kayıtları varmı acaba ismekte bulamadim.yardimci olursaniz sevinirim. .

  1. Sevilay: Hasta ve Yaşlı Hizmetleri alanında aradığınız branş yer almaktadır.

 110. Yukarıdaki açıklamada aynı alandan 2 branş alınabildiği
  söyleniyor.Bunun yerine farkli kurs merkezleri olmak üzere
  almanca ve html/css kurslarına kayıt olabilir miyim?

  1. Ayşe: Bu konuda en net bilgiyi kurs merkezi yöneticisinden alabilirsiniz.

 111. Kayıtlar başladığında site genel olarak hata veriyor yoğunluktan sanırım geçen yıl başıma geldi bunu yaşamamak adına nasıl bir yol izlemeliyim

  1. Canan: Sunucu yada server olarak adlandırılan bildiğimiz bir bilgisayar aslında her bilgisayar çok fazla yüklenildiğinde ağırlaşır yada donar. Aynı işlem site içinde geçerli bunun çözümü daha çok sabah erken yada akşam geç saatlerde girmektir. Tabii ki kontenjanların dolma riski bulunuyor.

 112. Merhaba, kursiyer.ismek.org’da 2016-2017 kurs programını göremedim. yayınlanmadı mı? ben mi bulamadım?

  1. Canan: 5 Eylül itibari ile görebilirsin. Çünkü kayıtlar 5 Eylül’de başlayacaktır.

 113. Merhaba eğitimler 5 ekimde başlıyor demişsiniz fakat ben 2/17 ekim tarihleri arasında şehit dışında olmak zorındayım bu durumda ne yapmam gerekir şimdiden teşekkürler.

  1. Hatice: Bunu başvuru yapmayı düşündüğünüz kurs merkezi yöneticisi ile görüşmeniz gerekir.

 114. 5 eylül de mi ? Online kayit yapilmaya baslanacak…

  1. Kader: 5 Eylül’de başlayarak eğitim öğretim dönemi sonuna kadar açıktır.

 115. Merhabalar, 5 eylül’de kayıt yaptırmak için belirli bi saat var mıdır ? Yoksa sabah saat 6 gibi yapsak site açılmış olur mu ?

  1. Meral: kursiyer.ismek.org adresini kontrole etmelisiniz.

 116. Şimdi ben bu sene marmara üni . uzaktan ögretime gitmeyi düşünüyorum ek tercihlerime yazdım eğer gelirse aynı zamanda ismek kurslarına katılmak istiyorum . Örnegin Java Programlama ve Yabancı dil ‘ i seçebilir miyim illede aynı alan içindemi olmak zorunda bölümler ? Akşam vakti için seçebiliyormuyuz ders ? Çünkü aynı zamanda part time çalışmayı düşünüyorum .

  1. Es: Evet aynı alan içerisinde 2 branş olması gerekir. Tabii ki birde ortak seçim alanları bulunmaktadır. Eğitim gün ve saatlerini kursiyer.ismek.org adresinden görebilirsiniz.

 117. Merhaba ben hem spor kursuna hemde müzik kursuna gitmek istiyorum ikisinede kayıt yaptirabiliyomuyuz

  1. Bugse: Evet farklı kurs merkezlerinde olacak şekilde mümkündür. Çünkü spor eğitimleri genelde spor eğitim merkezlerinde yapılıyor.

 118. on kayıt yaptim .kurs merkezine ne zaman gitmem gerekiyor .

  1. Sibel: Kayıtlar 5 Eylül’de başlıyor. Şuan sadece yaz kursu kayıtları mevcuttur.

 119. kayıtı yaptım kurs seç diyorum ama ingilizce kursu çıkmıyor

  1. Sibel: Henüz kayıtlar başlamadı 5 Eylül’de başlayacak olup, o zaman yaparsınız.

 120. Sadece kurs merkezine giderek kayıt olabiliyor muyuz, internet başvurusu zorunlu mu?

  1. Yaren: Son 3 yıldır İnternet üzerinden başvuru zorunludur.

 121. Merhabalar,
  Ben Almanyadan İstanbula taşındım ve Fransızca kursunu kayıt olmak isterim. Alman kimliğim var ama.
  TC kimlik no’suz kayıt olmuyormu?

  1. Bahar: Yabancı ülke vatandaşları da kayıt olabilmektedir. Kursiyer.ismek.org adresine girdiğiniz yabancı kursiyer girişi butonuna tıklayınız.

 122. BENİM YAZ KURSU İCİN ÜYELİGİM VAR EYLÜLDE KURS ACILDIGINDA ÜYELİGİM DÜŞER Mİ

  1. Ahmet: Yaz kursları Eylül ayında son bulacaktır. Evet iptal olur.

 123. mERHABA, iSMEK’in sitesi çalışmıyor. değişti mi acaba?

  1. Merve: ismek resmi İnternet sitesi olarak ismek.istanbul adresini kullanabilirsiniz.

 124. Keman kursuna başlamak istiyorum, şuan ki programlara baktığımda eğitim ortasında görünüyor bu süreç Eylül de bitiyor, fakat asıl kayıtta olmak istiyorum bu yüzden şimdi kayıt yaptığımda Eylül e mi erteleniyor yoksa şimdi devam edilen kursa mı başlatılıyorum ?

  1. Ayşenur: Şuan 9-21 yaş arası çocuk ve gençler için yaz kursları devam etmektedir. Genel kayıtlar Eylül ayında başlayacak olup, başladığı tarihte kursiyer.ismek.org adresinden başvuru yapabilirsiniz.

 125. Merhaba
  bir şey soracağım: türk vatandaşı olmayan
  kurslarınıza katılabilir mi acaba ?
  saygılar

  1. Fany: Tabii ki yabancı ülke vatandaşları da yararlanabilir.

 126. Haziran da biten kursun sertifikasını ne zaman alıyoruz peki?

  1. Merve: 2-3 Ay içerisinde gelmesi gerekir. Gelip gelmediğini öğrenmek için eğitim aldığınız kurs merkezini arayınız.

 127. Selaamun Aleykum,
  Ben, 3DS Max Çizgiflim ve Animasyon kursu (Fatih) almak istiyorum, Aynı zamanda Arapça kursu (ümraniye) almak istiyorum. Çünkü bu sene ilahiyat yüksokulda 4 dönem arapça dersini vermek zorundayım, bilgilendirirseniz sevinirim. İyi çalışmalar

  1. Adem: Kayıtların başlaması ile birlikte (henüz tarihler açıklanmadı) kursiyer.ismek.org adresinden kayıt olabilirsiniz.

 128. merhaba ben eylül ayında yazılmak istiyorum da çizim kursuna acabaa kayıtlar ne zaman

  1. Şeyma: İsmek henüz kayıt tarihlerini açıklamadı. Açıklanınca kesin kayıt tarihleri sayfada yer alacaktır.

 129. Açık Lise öğrencisiyim, ismek kursunda halkla ilişkiler ve organizasyon, bilişim teknolojileri ve ya büro yönetimi gibi bölümlerden eğitim alabilme imkânım var mı?

  1. Yaren: Tabii ki eğitim alabilirsiniz.

 130. Ben bu sene yaklaşık 2 ay gibi karakalem kursuna gittim yaz tatili girdi araya ismek açılınca tekrar gidebiliyormuyum yada yeniden kayıt yapmam gerekiyormu cevabınızı bekliyorum teşekkür ederim..

  1. Naif: Eğitim süresi son bulduysa aynı branşa tekrar kayıt olma imkanınız yoktur.

 131. Merhaba kayıtları başlayınca İngilizce kursuna kaydolmak istiyorum.okuldan aldığım bir eğitim var o yüzden direk başlangıç seviyesinden başlamak istemiyorum acaba seviyeyi kendim seçebilir miyim

  1. Gamze: Bunu katılmak istediğiniz kurs yöneticisi ile görüşmeniz gerekir. Şuan yaz kursları olduğu için yöneticileri kurslarda bulabilirsiniz.

 132. Kaynarcada oturuyorum yakacıktaki ismeğe gidebilirmiyim. Çocuğumu orada bırakıcam çünkü bu yüzden soruyorum teşekkürler.

  1. Şenay: Dilediğiniz İsmek kurs merkezini özgürce kullanabilirsiniz. Herhangi bir sınırlama bulunmuyor.

 133. Kurslarınız ne zaman başlıyor acaba bi bilgi alabilirmiyim ?

  1. Ayşenur: Sayfada tarih bilgilerine yer verilecektir.

 134. kurs nerde ve ne zaman

 135. meraba neden hic bir ismekte karakalen kurslari yok ?

  1. Rabia: Onlarca şubede karakelem eğitimi bulunmaktadır.

 136. ben ingilizce dersialmak istiyorum

 137. Bu pazar işmek kursu ackımı halkalı kücük Çekmecedeki acil cvp lazım

  1. Gizem: Bayram Tatili sonrası 11 Temmuz Pazartesi başlayacaktır.

 138. Meraba eylül ayındaki kursların kayıtları ne zaman başlıyor ?

  1. Zelihanur: Kesin kayıt tarihleri ismek.org adresinde açıklanmaktadır. Ağustos ayı içerisinde kesin tarih açıklanır.

 139. Ben 12 yaşındayım katılabilirmiyim (Teşekkürler)

  1. Ayça: İsmek yaz kurslarına katılabilirsin.

 140. Ben Gerber eğitimi almak istiyorum ama nasıl ve nereden kayıt
  Yaptırmam gerekiyo..

  1. Recep: Kursiyer.ismek.org adresinden kayıt olabilirsiniz.

 141. yabancılarda kayıt yapa bılıyorlarmı lutfen cevap yazın ben azerıyım

  1. Fidan: Evet İsmek kurslarında yabancı ülke vatandaşları da eğitim alabilmektedir.

 142. Ders saatleri hakkında bilgi alabilirmiyim dersler kaçta başlayıp kaçta bitiyor
  Veya akşam kursları varmı

  1. Yunus bu tür bilgileri sadece kursiyer.ismek.org adresinde görebilirsiniz.

 143. Çok teşekkür ederim bilgilendirdiginiz için.

 144. Ben Elazığda oturuyorum ama kursa istanbulda gitmek istiyorum mümkünmü acaba.

  1. Kezban: Eğitim sürecinde istanbul’da olmanız yeterlidir.

 145. azerbaycan vatandaşı müraacat edebilirmi teşekkürler bilgi verirseniz sevinirim
  kuaförlük kursu

  1. Muhittin: kursiyer.ismek.org adresinden yabancı vatandaşlarda kayıt yaptırabilir.

 146. bn kursiyer.ismek.org dan giriyorum ön başvuru formunu doldurmak icin bos ekran çıkiyo ne yapmalıyim

  1. İpek: Başka bir bilgisayardan deneyiniz.

 147. Avcılarda yada esenyurtta şubeniz varmı varsa nasıl kayıt yaptıracağım ?

  1. Sibel: Avcılar ve Esenyurt ilçelerinde ismek kursları bulunmaktadır. Kayıt için kursiyer.ismek.org adresini kullanınız.

 148. almanca kursuna katılarak a1 seviyesinde eğitimin ardından devamsızlık yapmayarak günüöüzü doldurduk ve en son bir sınav olacak ve bu sınav karşılığında mı a1 sertifikası alacağız yada bu eğitimi alıp gote enstitüsünde sınavamı katılacağız sizden aldığımız kurs bilgileri ışığında…
  yada hiç bir sınava girmeden tarafınızdan a1 kursunu başarıyla tamamlamıştır diye bir sertifika mı alacağız, öyleyse bu sertifika alman konsolosluğunca a1 seviyesinde sayılıp aile bileşimi için yeterli olacakmı..
  teşekkürler

  1. Sedat: Öncelikle A1 sonrasında ise A2 eğitimlerine katılarak sertifika alabilirsiniz.

 149. On kayit sayfasinda bilgilerimi dogru girdigim halde “form verileri dogrulanamiyor.lutfen bilgilerinizi kontrol edin” yazisi cikiyor ne yapmaliyim.

  1. Hatice: 0212 531 01 41 numaralı telefondan İsmek yönetim merkezini arayarak destek alabilirsin.

 150. internet uzerinden kayıt oldum bu ilemden sonra ne yapmam gerek

  1. Nuran: Asil listede yer almanız halinde başvuru yaptığınız kurs merkezi tarafından size kısa mesajla yada arama ile bilgi verilmektedir.

 151. ben henüz kayıt yapmadım. ama yapmak istiyorum.geç mi kaldım acaba seneye mi yapmam gerekiyor?????

  1. Yasemin: Kayıtlar sürekli açık olup (yaz tatiline kadar), kursiyer.ismek.org adresinden başvuru yapmaya müsait eğitimleri görebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

 152. Ben on kayıt yaptırdım ama 28 eylülde gittim kurs yeri kapalıydı ve beni arayan da olmadı şimdi kurs yerine gitsem kayıt yapamayacakmiyim

  1. Mehmet: Kurs merkezine gitmeden önce başvuru yaptığınız şubeyi arayarak bilgi alınız.

 153. Ben kayit oldum da yarin da gidicem kursa size bi sorum olacak kayit olduktan sonra internet üzerinden kaydimi gorebiliyomuyum

  1. Gözde: Evet kursiyer.ismek.org adresine giriş yaparak başvuru yaptığınız / katıldığınız eğitimleri görebilirsiniz.

 154. internet üzerinden ön başvuru yaptım iki gün sonra kimlik fotokopisiyle gidip kesin kayıt yaptırmam gerekiyormuş benim yerime kardeşim kimlik fotokopimi götürüp kayıt yaptırabilir mi?

  1. Ayşe: Bunu başvuru yaptığınız kurs merkezi yöneticisi ile telefonda görüşmeniz gerekir.

 155. Merhaba benim bacaklarim rahatsız o yüzden doktor yurumemi söyledi benim yrime annem kayıt yaptirsa benim adıma olur mu

  1. Şule: Başvurular İnternet üzerinden yapılmaktadır. Anneniz kurs merkezine nüfus cüzdanı fotokopinizi götürebilir.

 156. Kayitlar sadece internet uzerinden mi yapiliyor? Kurs merkezine direk giderek kayit yaptirma sansimiz var mi?

  1. Ece: İlk önce İnternet üzerinden (kursiyer.ismek.org) sayfasından başvuru yapmalısınız. Sonrasında ise kısa mesajla yada arama ile bilgi vererek kurs merkezine yanınızda nüfus cüzdanı ile gelmeniz istenecektir.

 157. SAYIN YETKİLİ
  vermiş olduğunuz,bu hizmetlerden dolayı yayında ve yapımda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.Sizlerden ricam neden farklı branşlarda insanlar
  kursa gidemiyor? bu sorunu çözerseniz,insanların daha farklı meslekler edineceğini biliyorum.Buda hem insanlarımız, hemde ülkemiz eleman sıkıntısı
  açısından çok yararlı olacağı inancındayım.İşlerinizde başarılar dilerim.

  1. Sinan bey: Bu konuyu (0212) 531 01 41 nolu telefondan İsmek Yönetim Merkezine iletmeniz daha etkili olacaktır.

 158. kayıt olmak ıcın sayfa acılmıyo duzelte bılırmısnız cok agır hatalar verıo

  1. Mehmet: Kayıtların ilk günü olması nedeniyle aşırı bir yüklenme oluşmaktadır. Bu konuyla ilgili olarak İsmek yetkilileri gerekli çalışmaları mutlaka yapıyorlardır.

 159. Kurslar çok güzel.Adı üzerinde meslek edindirme kursları.Ama meslek edindirme amacı taşıyan kursların, kursiyerlerin işi yok ise hafta içi mesai saatlerinde kesintisiz verilmesi gerektiği düşüncesindeyim.Böylece kısa sürede eğitim tamamlanır ve kursiyerin ihtiyacı olan meslek icrası safhasına geçilir. Eğer bu şekilde kurgulanır sa ,İstanbul dışında ikamet etmemize rağmen çocuğumu bu kurslara göndermeyi düşünüyorum.Selamlar…

 160. ben yabanciyim hem yabancilar icin turkce kursu ve hem osmanlica kursuna katilmak istesem mumkon mu?

  1. Medis: kursiyer.ismek.org kayıt sayfası yabancılar için başvuru kısmından bilgileriniz ile giriş yaptığınızda yabancı vatandaşlarımız için planlanmış olan branşları görebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

 161. Herşey güzel ama aynı alanda 2 kurs zorunluluğu hiç mantıklı değil.Ben pilatese hem Öğrenmek hem spor yapmış olmak için gitmek istiyorum.İğne oyası kursunuda çok merak ettiğim ve Sevdiğim için gitmek istiyorum.Sonuç olmaz ?Amaç sanki kursiyer sayısını azaltmakmış gibi geliyor…Değiştirmelisniz bu şartı bence.

 162. online kayıt konusunda biraz başarısızım bu konuda bilgi almam munkunmu

 163. Merhabalar, 2015-2016 başvuru ne zaman başlıyacak

  1. Mihray: Eylül ayı ilk haftası başlayacak olup, kesin kayıt tarihi ve başvurular kursiyer.ismek.org adresinde yapılmaktadır.

 164. Adalet ve yemek kurslarıyla ilgili başvuru yapmak istiyorum

  1. Yasemin: İsmek başvuruları kursiyer.ismek.org adresinden yapılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir