Aydınlı İsmek

Aydınlı İsmek
İstanbul her açıdan bir çok ilke sahne olup, onlardan biride Türkiye’nin en büyük tersanelerini bulacağınız bir ilçe Tuzla şehrin en güneyinde yer alıp, orta dereceli kalabalık yerlerden biridir. Yaklaşık yarım milyon insanın yaşadığı ilçe 17 mahalleden oluşmakta olup, onlardan biriside Aydınlı gelişime açık olan bu semtimizde ücretsiz sanat ve meslek eğitimleri verilmekte olup, Cumhuriyet Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Aydınlı Mahallesi, Dersaadet Caddesi, No:29
0216 393 47 42

İngilizce ve Arapça
Sağlıklı bir hayattan sonra şimdide iş hayatının en önemli gereksinimlerden biri haline gelen yabancı dil kurslarına bakmak istiyorum. Aydınlı İsmek şubesinde bu ihtiyacı karşılamak üzere en çok tercih edilen 2 branş İngilizce ve Arapça eğitimleri yer almaktadır. Her ikisi de başlangıç ve temel seviyede öğretmektedir.

Bilgisayar ve Ofis Programları Kullanımı
Hızla gelişen teknoloji günlük yaşam ve iş hayatında bilgisayarı zaruri kılmaktadır. Bir çok iş alanında zorunlu hale gelen bilgisayar bilmeyen kalmasın diye Aydınlı İsmek şubesinde 160 saat sürecek olan bilgisayar kullanımı ve yönetimde çalışanların en çok gerek duyacağı yazılımlardan Ofis Programları öğretilmektedir.

Etkili Sosyal Medya Kullanımı
İnternet kullanıcılarının büyük bir bölümü sosyal medya sayfalarında zaman geçirmektedir. Ticari anlamda güzel bir gelir kaynağı haline getireceğiniz bu mecra dikkat edilmediğinde ise tehlikeli hale gelebilir. O nedenle İsmek Etkili Sosyal Medya Kullanımı branşını hayata geçirdi ve kısa süreli eğitimler ile Sosyal medya araçlarını daha güvenli, daha etkili ve fırsata çevirmeyi öğreneceksiniz.

Pet Hayvanları Bakımı ve Kurban Kesimi Kursu
Evde bakımı uygun olan hayvanları barındıranlar içinde bir eğitim olup, Pet Hayvanları Bakımı kursu hayatı paylaştığımız diğer canlıların sağlığı, bakımı ve beslenme hususunda bilgi sahibi olmanızı amaçlıyor. Bir diğer kursumuz ise Müslümanlara vacip olan kurban kesimi her yıl büyük bir heyecan ve coşkuyla yapılmaktadır. Kendi kurbanını kesmek isteyenler için İsmek küçük ve büyük baş kurban kesimi eğitimleri vermektedir. Hayvana eziyet etmeden kurban etmek için mutlaka eğitim almak gerekir.

Kur’an-ı Kerim
Konu dinimizden açılmışken her Müslümanın öğrenmesi ve öğretmesi gereken bir kitap Kur’an-ı Kerim ile devam edelim. Genelde çocuk yaşta öğrenilen kerim kitabımız günümüzün şartları ile her zaman mümkün olmayabiliyor. Fakat sorun değil, yaşadığımız sürece fırsatımız olup, 16 yaş üzeri üst yaş sınırı yok 70 yaşında olsan bile yine gel bu kurslarda Elifba ile sıfırdan öğrenme yanı sıra Tecvidli olarak daha güzel okuma eğitimleri verilmektedir.

Okuma Yazma Kursu (1. Kademe)
Tuzla Aydınlı İsmek kurs merkezine dair aktaracağımız son branş yine çok gerekli bir bilgi olan okuma yazma üzerine olmaktadır. Geçmişte geçim şartları ile özellikle kız çocukları okuldan ve eğitimden uzak kalmış olup, büyük bir bölümü okuma yazma gibi en temel bilgileri bilmemektedir. Fakat yine geç kalınmış sayılmaz, 16 yaş üzeri vatandaşlar için İsmek okuma yazma kursları vermektedir. Sizde çocukluğunuzda yaşayamadığınız bu heyecanı ücretsiz kurslarda sizinle aynı kaderi paylaşan insanlarla birlikte yaşayacaksınız.

4 Yorum

Yorum yap
  1. Kadın giyisi dikimi ne zmn kayıtları başlıyor acaba ve haftanın kaç günü var öğrenebilirmiyim.

    1. Bahar: Bu bilgiye buradan vermek yerine sizi kursiyer.ismek.ist adresine giriş yaparak görmeye davet ediyoruz.

  2. merhabalar
    pilates için soracaktım ne zaman başlıyor ve haftada kaç kere diye soracaktım kaçtan kaça kadar !! bilgininiz bekliyorum

    1. Didem: 2018-2019 Kayıtları 3 Temmuz itibari ile başladı. Kursların gün ve saatleri bilgisi ile başvuruyu kursiyer.ismek.ist adresinden yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir