Profesyönel Makyaj Eğitimleri

Makyaj denince ilk akla gelen özellikle hanımların günlük hayatta yanlarından ayırmadıkları ruj, maskara, allık vs gibi ürünlerle uygulanan işlem gelsede bu sadece işin temel kısmıdır. Aslında makyak çirkin insanı güzelliştiren, güzel insanı ise çirkinleştirebilen bir tür sanattır. Hatta öyleki profesyonel bir makyajla kadını erkek bile yapabilirsiniz. Özellikle bayanların ilgi duyduğu bu kozmetik uygulamalarını sağlıklı ve profesyonel bir şekilde uygulamak hatta bu alanda bir meslek edinmek isteyenler için ücretsiz makyaj kursları açılmaktadır. Temel makyaj eğitimlerinden profesyönel sahne makyajları ve makyör, makyöz gibi eğitimleri alabilirsiniz. İstanbul’da yaşayanlar için İsmek tarafından ücretsiz sunulan bu eğitimleri aşağıda tanıyalım.

Makyaj Yapma Bilgisi

Temel Makyaj Yapma Teknikleri
Bu işin ilk safhasını oluşturan temel makyaj teknikleri kursu aslında günlük hayatta makyajdan vazgeçemeyen her bayanın alması gereken bir eğitimdir. Makyaj yapma bilgisi yanısıra kullanılan üürnlerin ve cildinize uygun renk çeşitlerinin seçimi ile sağlıklı ürünleri kolayca anlamayı öğreneceksiniz. 256 Saat sürecek eğitimlerde nokta, çizgi, açık, koyu ve gölgelendirme efektlerini göreceksiniz. Renk, perspektif ve kaş, kirpik şekillendirme ile yüz ve dudak makyajına dair her bayanın bilmesi gereken temel konuları içerir.

Sahne Makyajı
Daha çok meslekği eğitim anlamına gelen Sahne Makyajı Kursu özellikle göz önünde olan, sahneye çıkan, TV proğramlarına katılan ünlü insanların hazırlandıkları çalışma öncesi uygun makyajın yapılması açısındandır. Eğitimde yukarda yer alan temel makyaj teknikleri ile birlikte farklı olarak sahne makyajı eğitimi verilmektedir. 480 Saat sürecek eğitim sonunda sizde profesyönel bir makyaj uzmanı olabilirsiniz.

Makyör ve Makyözlük
Özellikle sağlık ve güzellik alanında çalışanlar, çalışmak isteyenler bu alanda bir meslek edinmek isteyenler için önerebileceğimiz kurslardan biriside makyör ve makyöz branşı olacaktır. 568 Saat sürecek olan eğitimlerde temel makyaj teknikleri yanısıra sahne makyajı, cilt bakımı ve hijyen tekniklerine dair tüm detayları öğrenebilirsiniz.

İsmek Makyaj Kursları
3 Farklı branşta eğitim imkanı sunan İsmek dilediğinizi seçmenizi öneriyor. Gerek kendiniz gerekse profesyönel makyaj ve güzellik hizmeti verebilmek için meslek sahibi olmanızı amaçlamaktadır. Eğitimlere başvurular yalnızca İsmek online kayıt sayfası üzerinden olup, asil yada yedek başvurunuzu yapınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir