Bundan 300-400 yıl öncesi kayıtlara bakıldığında bağlık olan bir yer Beyoğlu daha sonraları ise Hristiyanların yoğun yaşadığı ve bir dönem elçiliklerin yer aldığı bir ilçe haline gelmiştir. içerisinde herkesin merak ettiği İstanbul’un turizm potansiyeli yüksek olan Taksim semti bulunmaktadır. Her biri bunun kadar gelişmiş 45 mahalleden oluşmaktadır. Kültür, sanat, sağık ve eğitim alanında oldukça gelişmiş olan ilçede aradığınız tüm imkanlara kolayca ulaşabilirsiniz. Özellikle eğitim faaliyetleri her aşamada sizleri memnun edecektir. Sanat ve meslek kurslarından yararlanmak isteyenler için İsmek Beyoğlu kursları 2 farklı noktada Piyalepaşa ve Okmeydanı İsmek olarak hizmet vermektedir. Aşağıda şubelere dair özet bilgileri yer almaktadır.

Beyoğlu Kurs

PİYALEPAŞA
Beyoğlu ilçesinde bağlı 45 mahalleden biri olan Piyalepaşa yapılan analiz sonucu riskli alan ilan edilmiş ve hummalı bir kentsel dönüşüm çalışması başlatılmıştır. İstabul’un en eski semtlerinden olup, 1570 yılında Piyale Mehmed Paşa buraya camii, külliye, medrese, çarşı ve hamam gibi yerler yaptırması ile birlikte yerleşim yeri haline gelmiştir. Osmanlı İmparatorluğu döneminde tarihte bir ilk olan gemileri karadan yürütme olayı buradan yapılmıştır. Şimdi ana konumuz eğitime dönecek olursak, Piyalepaşa İsmek ilçenin en geniş kapsamlı kurs merkezi olarak karşımıza çıkmaktadır. 28 Öğretmen ve usta öğreticinin görev yaptığı kurumda herhangi bir ücret ödemeden yararlanabileceğiniz yaklaşık 40 branş bulunmaktadır. Branş listesi ve iletişim bilgilerini görmek için aşağıdaki butona tıklayınız.

OKMEYDANI
İstanbul’da yaşayanların özellikle sağlık alanında yakından tanıdığı bir semt Okmeydanı geçmişte Fatih Sultan Mehmet’in okçuluk müsabakalarını yaptığı yer olması nedeniyle adı Okmeydanı kalmıştır. Bu semtin tapuları Fatih Sultan Mehmet Vakfında olup, arada bir garip kararlar alarak vakıf yıkıma gelmektedir. Fakat şu ana kadar arzu ettikleri bir sonuç gerçekleşmemiştir. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi adı ile insanlar o bölgeyi Okmeydanı olarak bilmekte fakat çokta doğru bir bilgi değildir. Yine konumuza dönüp, İsmek Okmeydanı şubesine dair bilgilere bakacak olursak branş listesi maalesef biraz zayıf görünüyor. 18 Farklı branşın yer aldığı kurslarda ikisi İngilizce ve Fransızca olmak üzere el sanatları, giyim ve kişisel bakım eğitimleri yer almaktadır. Yine detaylara ulaşmak için aşağıda yer alan butona tıklayabilirsiniz.

Beyoğlu Belediyesi Kursları
İlçede eğitim imkanı sadece İsmek ile sınırlı olmayıp, aynı zamanda çocuk ve gençlerin yararlanması için Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezleri kurulmuştur. Kötü alışkanlıklardan uzak durmak, bilgiye ulaşmak isteyenler bu kurumlarda herhangi bir ücret ödemeden yararlanıyor.

2 Comments

Add a Comment
  1. Rouba Zeino

    أريد التسجيل في المعهد لتعلم اللغة التركية

    1. admin - WEBMASTERYOLCU

      Robe: Turkish Please

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.