İtalyanca Kursu

Resmi adı İtalyan Cumhuriyeti olan bir ülke İtalya büyük bir bölümü Avrupa’nın güneyinde yer alan bu ülke aynı zamanda Akdeniz’in en büyük iki adası olan, Sardunya ve Sicilya’da İtalya toprakları arasında yer almaktadır. Nüfusu ülkemizden daha az olan İtalya özellikle tarihi ve doğal güzellikleri turistlerin sıkça tercih ettiği yerlerden biridir. 1957 Yılında kurulan Avrupa Birliği (AB) kurucu üyelerinden olup, aynı zamanda birliğin kuruluş imzası İtalya’nın başkenti Roma’da atılmıştır. Gerçi bizimde yarım asırdır üye olmaya çalıştığımız birlik bugünlerde dağılma riski ile yaşıyor. Neyse arkadaşlar biz konumuza dönelim. Bu sayfadaki amacımız dünya genelinde 60 milyon ve üzeri insanın kullandığı İtalyancayı öğrenmek isteyenler için ücretsiz italyanca kursları hakkında bilgi vermek istiyorum. Başta Halk Eğitim Merkezi olmak üzere İstanbul’da yaşayanlar içinde İsmek İtalyanca kursları temel ve ileri seviye eğitim vermektedir.

İsmek İtalyanca Kursları

İtalyanca
Bizim dilimiz Türkçe gibi yine latin alfabesi olan İtalyanca 21 harften oluşmaktadır. K, j, w, x ve y gibi harfler yalnızca yabancı kelimelerde kullanılır. Yani bizim w ve x harfini Türkçe telafuzda kullanmadığımız gibidir. Farklı bir yönü ise kelimelerin nerdeyse tamamı ünlü harfler ile bitmektedir. İtalyanca aslında diğer dillere göre öğrenmesi daha kolay olup, dilerseniz italyanca sayıları görelim. Bir uno (una), İki due, Üç tre, Dört quattro, Beş cinque, Altı sèi, Yedi sètte, Sekiz òtto, Dokuz nòve, On dièci

İsmek İtalyanca Kursu
2013 yılı itibari ile yabancı dil eğitimlerine ağırlık veren İsmek İtalyanca kursları ile yaklaşık 10 farklı dilde eğitim vermektedir. 16 Yaş ve üzeri herkesin yararlanabildiği İsmek kursları A1 ve A2 düzeyinde eğitim vermektedir. Sizde bu olanaklardan yararlanmak isterseniz online kayıt olmanız gerekir.

İtalyanca A1: Bu dil hakkında herhangi bir bilgiis olmayanların, sıfırdan öğrenmek isteyenlerin ilk tercih etmesi gereken İtalyanca A1 120 saat sürecek eğitimlerden oluşmaktadır. Temel seviyede İtalyanca bilgisi kazandırılan kurslard eğitim sonunda günlük hayatta ihtiyaç duyacak bilgiye erişebilirsiniz.

İtalyanca A2: Genelde sadece İtalyan vatandaşların kullandığı bu dili seviyor ve daha ileri düzeyde öürenmek istiyorsanız A1 branşına ek olarak A2 düzeyinde eğitim almanızıda tavsiye ederiz. 160 Saat sürecek eğitimlerden oluşmakta olup, temel düzeyde italyanca bilgisi olanlar için her alanda İtalyanca konuşma, dinleme, okuma ve yazma üzerine bir süreç sizi beklemektedir.

Kısıtlı İmkanı Değerlendirin
İçerisinde bulunduğumuz eğitim öğretim döneminde sadece 2 ismek kurs merkezinde eğitimi verilen İtalyanca taktir edersiniz ki kısıtlı kontenjan imkanı olacaktır. Bu imkanları elde etmek için sizde kursiyer.ismek.org adresinden hemen başvuru yapabilirsiniz. Kurs merkezi yetkilileri sizi arayacaktır.

İtalya’nın Turizm Kentleri
Toplamda 60 milyon nüfusa sahip olan İtalya her yıl nüfusundan fazla turisti ağırlamaktadır. Yabancı turistlerin en çok gezmek, görmek istediği yerler arasında Roma, Milano, Napoli ve bir zamanlar Hakan Şükür’ünde futbol takımında oynadığı Torino gelmektedir. Yaklaşık 4 milyon göçmen vatandş bu ülkede yaşamaktadır.

İtalya’nın Vazgeçilmez Lezzetleri
Dünya mutfağında önemli bir yere sahip olan italya özellikle pizza, spagetti ve makarna ve makarna soslarına ek olarak peynir çeşitliliği ile bilinir. Sıcak içeceklerin vazgeçilmezi haline gelen kahve ve espresso bu ülkede daha bir anlam kazandığı söylenebilir. Buraya geldiğinizde bunları denemeden dönmeyin.

Venedik’te Gondol Sefası Bir Başkadır
Bizim genelde luna parklarda gördüğümüz gondol (kayık türü) İtalya’nın önemli kentlerinden biri olan Venedik’in en önemli ulaşım araçlarından biridir. 118 Ada üzerine kurulmuş bu şehir kara parçasından çok su ile kaplıdır. Her tarafta yoldn çok kanal ve köprü bulunmakta olup, ulaşımda büyük ölçüde gondol ile sağlanmaktadır. Bu ülkeye gelenlerin ilk yapmak istediği gondol gezisidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir