Gelişen imkanlar ve düzelen ekonomi ile ülkelerin turizm değerleride hızla artmaktadır. Geçtiğimiz yıllara oranla sayısı hızla artan arap turist sayısı aynı zamanda ülkemizde bir boşluğuda gözler önüne serdi. Evet değerli arkadaşlar ülkemizde arap turistlere tercümanlık edecek kadar yeterli arapça bilen sayısı olmadığını biliyormuydunuz. Bunun nedeni ise genelde ingilizceye verilen önemin diğer yabancı diller ve arapçaya verilmemesidir. Son zamanlarda devlet ve yerel yönetimler eliyle bu açık kapatılmaya çalışılmaktadır. İsmek Arapça Kursu branşı 3 farklı seçenek olup sıfırsan arapça öğrenmek isteyenler için Arapça A1 dahil, A2 ve ileri seviye arapça eğitimleri ile istanbulda 233 kurs merkezi ile sizlere en yakın noktadadır.

Arapça Kursu

Arapça A1
İlk seviye arapça eğitimi olup sıfırdan başlayanlar ve hiç bir bilgisi olmayanların ilk adımıdır. 120 Saat sürecek bu eğitimle harfleri tanıma, günlük hayatta iletişim gibi temel kavramları öğrenecek ilerletmek ve pratik yapmak içinse diğer branşlara katılmaya hak kazanacaksınız.

Arapça A2
Bu eğitimi alabilmek için öncelikle yukarda belirtilen A1 eğitimlerini almış ve eğitimi tamamlayarak, sertifika almaya hak kazanmış olunması gereklidir. Kursiyerlerimizin, kendilerini daha fazla geliştirmesi amaçlı farklı bir branştır. Günlük hayatta gerekli olabilecek, çevre, sağlık, bilim ve doğa ile ilgili herşeyi kolayca anlama, okuma, yazma ve iletişim bilgileri kurabilirsiniz. Bu eğitimi alan bireyler günlük hayatta, konuşma ve çeviri yapabilecek düzeye gelmektedir. ismek Arapça A2 eğitimleri 160 saat sürmektedir

İleri Seviye Arapça
Arapçayı benimseyen tam anlamıyla öğrenmek ve hakim olmak istiyorum diyenler içinse 192 saat sürecek bir eğitim öneriyoruz. ileri seviye grammer ve güncel arapça eğitiminden oluşan bu proğramdan yararlanmak için öncelikle diğer alt seviye eğitimleri almış olması gerekmektedir. Arapça ileri kademe kurslarımızda, özellikle grammer bilgileri ile terkip ve kalıplar üzerinde yoğunlaşılmaktadır. Bol bol egzersiz ve güncel çalışmaların yer aldığı eğitimlerden başarılı bir şekilde ayrılan kursiyerlerimmiz, arapça kitap, gazete ve dergileri okuyabilmektedir. Eğitim sonunda alacağı sertifika ile hac ve umre hizmeti veren firmalar ve uluslararası şirketlerde tercüman olarak çalışma imkanı bulabilirler.

İsmek Arapça Kursu
Başlanngıç seviye arapça eğitimleri istanbul genelinde bulunan 233 kurs merkezinin hemen hemen %90’ında bulunmakta olup, Arapça A2 ve ileri seviye arapça eğitimi ise belirli kurs merkezleri ve mesleki uzmanlık merkezi gibi yerlerde verilmektedir. İsmek arapça kurslarından yararlanmak için 16 yaş ve üzeri olmak gerektiğini bir kez daha hatırlatalım.

Kur’an-ı Kerim Öğrenmek İsteyenler
Bir çok arkadaşımız arapça eğitimlerine kur’an-ı kerim öğrenmek için geldiğini söylüyor, bunun için arapça kurslarına gerek yok, İsmek Kur’an-ı Kerim Okuma kurslarından kolayca öğrenebilirsiniz. Tüm arkadaşlara başarılar diliyorum. Allah yolunuzu ve bahtınızı açık etsin.

   Paylaş
Arapça Kursu (Temel ve İleri Seviye) için 6 yorum yapılmış


admin - WEBMASTERYOLCU

Samed: kariyer.ismek.org adresinden usta öğreticisi başvurusu yapmanız gerekmektedir.

samed

Ders vermek istiyorum dönüş yaparsanız beni degerlendireceginize inanıyorum

admin - WEBMASTERYOLCU

Halil: Yaz aylarında kurslar okullar gibi tatil sürecine girmektedir.

Halil Kaya

Merhaba,
Öncelikle böyle hayırlı bir işe vesile olduğunuz için Allah sizden razı olsun. Her müslümanın ibadet dili olan Arapça’yı öğrenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden hizmete sunduğunuz bu kurslardan faydalanmak isterim. Ancak hali hazırda üniversite öğrencisi olduğum için kurslarınızın saat ve tarihleri çoğunlukla derslerimle çakışmakta, uyanlar ise ikame ettğim yere uzak kalmakta. Acaba yaza yönelik kurs açma plannınız var mıdır? (Arapça A1 seviyesi). Eğer varsa hangi merkezde ve nezaman kayıt yaptırabilirim acaba? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim. Sizlere iyi çalışmalar dilerim.

admin - WEBMASTERYOLCU

Mehmet: Kayıtlar ve ders saatlerini İsmek Online kayıt sisteminde görebilirsiniz.

MEHMET ÜNLÜ

slm.a öğretim ilahiyat 2 sınıf öğrencisiyim arapça 2,kur derslerinizden başlamak istiyorum
pazar ve salı hariç akşamları 7den sonra ders almak istiyorum bana uygun ders proğramınız varmı

İsmek Kursları