Arapça Kursu

İsmek yabancı dil kategorisinde verilen eğitimlerden biriside arapçadır. Onlarca ülkenin ortak dili olan arapçayı istanbul genelinde 200 ve üzeri şubemizde ücretsiz öğreneceksiniz. ismek arapça kursları 3 farklı branşta belirlenmiş olup, Arapça A1-A2 ve ileri seviyedir. 16 Yaş ve üzeri herkesin faydalanabileceği, arapça kursu tamamen ücretsiz olup aynı zamanda, eğitim sonunda başarılı kursiyerler için MEB onaylı sertifika verilmektedir.

arapca kursu 300x300 Arapça

Arapça A1
İlk seviye eğitim olan bu düzeyde, günlük hayatta basit düzeyde iletişim kurma amaçlıdır. Konuşma, okuma, yazma ve dinleme konusunda beceri kazandırılmakta olup, eğitim süresi 120 saat sürmektedir.

Arapça A2
Bu eğitimi alabilmek için öncelikle yukarda belirtilen A1 eğitimlerini almış ve eğitimi tamamlayarak, sertifika almaya hak kazanmış olunması gereklidir. Kursiyerlerimizin, kendilerini daha fazla geliştirmesi amaçlı farklı bir branştır. Günlük hayatta gerekli olabilecek, çevre, sağlık, bilim ve doğa ile ilgili herşeyi kolayca anlama, okuma, yazma ve iletişim bilgileri kurabilirsiniz. Bu eğitimi alan bireyler günlük hayatta, konuşma ve çeviri yapabilecek düzeye gelmektedir.

İleri Seviye Arapça
Bu eğitimi almak isteyen bireyler, öncelikle diğer alt seviye eğitimleri almış olması gerekmektedir. Arapça ileri kademe kurslarımızda, özellikle grammer bilgileri ile terkip ve kalıplar üzerinde yoğunlaşılmaktadır. Bol bol egzersiz ve güncel çalışmaların yer aldığı eğitimlerden başarılı bir şekilde ayrılan kursiyerlerimmiz, arapça kitap, gazete ve dergileri okuyabilmektedir. Eğitim sonunda alacağı sertifika ile hac ve umre hizmeti veren firmalar ve uluslararası şirketlerde tercüman olarak çalışma imkanı bulabilirler.

İsmek Arapça Kursu
Başlanngıç seviye kurslarımızın %90′ında bulunmakta olup, sitemizde size en yakın kurs merkezi ve eğitim verilen branşları görebilirsiniz. Her yıl eylül ayı ilk haftası başlayan ismek kayıtları eylül ayı sonuna kadar devam etmektedir. Ayrıca belirli dönemlerde ara kayıtlar alınmaktadır.

stumbleupon Arapçatumblr Arapçadelicious Arapçadiigo Arapçafriendfeed Arapçalivejournal Arapçablogger Arapçalinkedin Arapçareddit Arapçashare 16 16 Arapça
Arapça için 2 yorum yapılmış


esra

arapça ögrenmek istıyorum yardım edermisiniz?

Selin yurdakul

Arapça kursuna katılmak istiyorum a1 seviyesindeyim ara dönemde açılan ilk kursa başlamak istiyorum bu konuyla işgili bilgilenmek istiyorum(ocak ayından sonra işk açılan kursa yani en kosa zamanda)

İsmek Kursları