Ülkemiz çalışkan ve üretken bir toplum üzerine kuruludur. Böylesi toplumlarda en önemli unsurlardan biride finansman yönetimi gerekliliğidir. Geçmişe dönüp baktığınızda çok ilkel yöntemler ile yapılan muhasebe ve finansman işlemleri şimdi ise bilgisayar tekolojileri ile daha basit hale getirilmiştir. Fakat bu görevi yerine getirmek için temel muhasebe bilgisi, bilgisayar otomasyonları ve maliyet hesaplama tekniklerine vakıf olmanız gerekir. Yukarda belirtilen eğitimleri okulların ilgili bölümlerinden öğrenebileceğiniz gibi sizler için sağlanan ücretsiz kurslar vasıtası ilede öğrenecek ve hatta MEB onaylı sertifika sahibi olacaksınız. İsmek Muhasebe Kursu olarak 4 farklı alanda eğitim alacaksınız. Ücretsiz ve sertifikalı olan eğitimleri aşağıda özet şekilde tanıyalım.

Muhasebe Kursu

Ön Muhasebe Kursu
Teknoloji gelişti, sistem kolaylaştı fakat buna paralel olarak artan kazanç ve ödeme kalemleri muhasene birimlerinde birden fazla kalifiye elemana ihtiyaç duyulur hale geldi. Bunun için ön muhasebe uygulaması getirildi. Günlük ve haftalık işlerin takibi, ödeme ve stok takibi alanında önemli bir görev olan ön muhasebe elemanı çek, senet, post ve muhasebe defterlerine vakıf olandır. Bunun için ismek ön muhasebe kursu 280 saat sürecek eğitimle bu bilgileri kazandıracaktır.

Temel Muhasebe Eğitimleri
Böro işlerini yapan ve defter tutma konusunda yeterlilik kazanmış kişiler temel muhasebe alanında istihdam edilir. Tüm muhasebe defterleri ve yasal evrakların doldurulmasına vakıf olacak şekilde 160 saat sürecek eğitim veriliyor.

Bilgisayarlı Muhasebe Kursları
işte şimdi en çok tercih edilen ve gereklilik haline gelen bir branş İsmek Bilgisayarlı Muhasebe Kursu ile 320 saat sürecek eğitim sonunda muhasebe işlemlerini bilgisayar ortamında yapmayı öğreneceksiniz. Tüm muhasebe defterleri ve belgelerine vakıf olarak aynı zamanda muhasebe alanında geliştirilmiş olan otomasyon proğramları ETA, LOGO, MiCRO gibi proğramlara hakim olaccaksınız.

Maliyet Hesaplama Teknikleri
Bir firmanın işleyişini sağlayacak olan en önemli birim maliyet hesaplama birimidir. Alım, satım ve stok kartları konusunda detayları öğreneceğiniz bu eğitimler 256 saat sürmektedir.

Ücretsiz Muhasebe Kursları
Yukarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi İsmek’ten örnek verdiğimiz ücretsiz muhasebe kursları sadece istanbu değil Türkiyenin bir çok ilinde ücretsiz olarak faylanacaksınız. Öğrenmek istediğiniz her şey için aşağıdaki soru ve yorum formunu kullanabilirsiniz.

   Paylaş
İsmek Kursları