Bir zamanlar çok uzun değil 1975 yılına kadar numune üzüm bağlarının yer aldığı insanların gönüllerince yediği fakat numune olması nedeniyle dışarı çıkaramadığı bir yer Bağcılar’dan geriye kalan sadece ilçenin ismi diyebiliriz. Olan olmuş yapacak bir şey yok şimdi bir ilçemizin birde eğitim yönüne bakalım. Özellikle konumuz ile alakalı olarak sanat ve meslek kursları Bağcılarda daha gelişmiş olduğu görülmektedir. İsmek tarafından 11 farklı noktada açılan eğitim kurumlarını sayfamızda tanıyacağız.

Bağcılar Meslek Kursları

Bağcılar İsmek Kursları
İstanbul’da bir ilk diyebileceğimiz İsmek Bağcılar şubesi merkez mahallesi dahil 11 farklı noktada bulunuyor. Bağcılar Merkez, Bağlar, Barbaros, Çınar Mahallesi, Evren, Fatih, Fevziçakmak, Güneşli, Kazımkarabekir, Yavuzselim ve Yüzyıl mahallelerinde ücretsiz hizmet vermektedir. Şimdi ilçe merkezinde yer alan kursun iletişim ve branş bilgilerine göz atacağız.

Merkez Mahallesi Branş Listesi
Bağcılar Kurs

Çeşitli Bilgisayar Eğitimleri
Sevgi Aydın ve Süheyla Aslan yönetiminde eğitim veren Bağcılar İsmek (Merkez Mahallesi) şubesinde ilk dikkat çeken bilgisayar eğitimleri olmaktadır. Herhangi bir bilgisi olmayanlar için Bilgisayar Kullanımı ile başlanabilir. 16 Yaş üzeri herkesin yararlanabileceği eğitimler ayrıca Bilgisayarda Döküman Hazırlama, Hızlı Klavye Kullanımı ve Ofis Programları ile kendinizi geliştirebilirsiniz.

Hasta Kabul İşlemleri
Bilgisayar bilgisi olan özellikle hanımlar için önerebileceğimiz bir diğer önemli branş Hasta Kabul İşleri eğitimi olacaktır. 280 Saat sürecek eğitim sonrası sizde sağlık alanında istihdam edilmeye başlarsınız. Sağlık Bakanlığı ve özel hastanelerin hasta kabul birimlerinde kendinize iş bulabilirsiniz.

3 Branşta Yabancı Dil Kursu
Bağcılarda yaşayanlar yabancı dil kursları için para ödemiyor. Bağcılar İsmek kurslarında bir çok yabancı dil eğitimi olup, Merkez Mahallesi kurslarına gelenler İnglizce, Arapça ve Rusça branşlarının başlangıç ve temel seviye eğitimlerine kayıt yaptırabilirler.

ÇINAR MAHALLESİ
Bağcılar İsmek kursları kapsamında en fazla branşı bulacağınız şube Çınar Mahallesi olacaktır. Bilgisayar Kullanımı, Bakım Onarım ve Bilgisayar Destekli Reklam Tasarım eğitimleri ile kendinize geleceğin mesleklerinden birini seçebilirsiniz. Aynı şekilde fotoğraf çekmekten, çekinmekten hoşlananlar içinde fotoğraf çekimi ve dijital fotoğrafçılık eğitimleri ile sizde profesyonel bir fotoğrafçı olma yolunda ilk adımı atabilirsiniz.

BAĞLAR
İlçemizde en fazla branşı içeren kurslardan biride Bağlar İsmek olup, özellikle bilişim teknolojileri alanında meraklı olanlar için bol alternatifler bulunmaktadır. Onlardan biride geleceğin meslekleri arasında yer alan Web Tasarım olup, bilgisayar bilmeyenler için yine Bilgisayar Kullanımı branşında eğitim verilmektedir. Moda alanında eğitimlerin yer aldığı listede özellikle modelist yardımcılığı kesinlikle seçilmesi gereken branşlardan biridir. Aynı şekilde evinizin ihtiyacı nevresim ve yatak örtüsü ile özel perdeler dikmek isteyenler için çok özel eğitimleri bulunmaktadır.

GÜNEŞLİ
İlçe olması beklenen semtlerden biride Güneşli olup, yaklaşık 50 bin insana ev sahipliği yapmaktadır. Bağcılar Belediyesi binasınında yer aldığı semtimizde en gelişmiş 3. kurs merkezini bulacaksınız. Yine aynı şekilde moda alanında oldukça gelişmiş eğitimler yer almakta olup, Bilgisayarlı Modelistlik ve Stilistlik artistik çizim ve kadın giysileri dikimi alanında en çok tercih edilen eğitimleri bulacaksınız. İş hayatına atılanların en çok ihtiyaç duyduğu eğitimlerden Diksiyon ve Yönetici asistanı branşı Güneşli İsmek kurslarında yer almaktadır. Detaylı bilgi ve branş listesine aşağıda yer alan resme tıklayarak ulaşabilirsiniz.

BAĞCILARDA BULUNAN DİĞER İSMEK KURSLARI
İlçemiz diğer ilçelere göre daha kalabalık olması nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi 11 kurs merkezi ile hizmet vermeyi uygun görmüştür. Bizler en çok branşı içeren şubeleri tanıttık, aşağıda ise yer verme imkanımız olmayan şubelerin adres ve iletişim bilgileri yer almaktadır.

Barbaros
Barbaros Mahallesi 7/3 Sokak No:10
0212 657 75 11

Evren
İstiklal Caddesi Gül Sokak No:17
0212 489 18 76

Fatih Mahallesi
Camii Caddesi No:3
0212 657 25 44

Fevziçakmak
Fevziçakmak Mahallesi 8/9 Sokak No:5
0212 434 22 84

Yüzyıl
Kışla Caddesi No:97 Mahalle Konağı Binası
0212 429 24 51

Kazımkarabekir
Mevlana Caddesi No:9
0212 656 76 52

Yavuzselim
Yavuzselim Mahallesi 26/12 C Sokak No:17
0212 462 92 82

Sosyal Hayatta İletişim (Fatih Mahallesi)
Son yıllarda en çok tercih edilen eğitimler arasında Diksiyon ve İletişim eğitimleri gelmektedir. Bağcılar İsmek kapsamında bu alanda yer alan eğitimlerden birisi Sosyal Hayatta İletişim Fatih Mahallesi şubesinde bulunmaktadır.

Muhasebe Eğitimleri (Fevziçakmak)
Finans alanında meslek edinmek isteyenlerin tercihi muhasebe olmaktadır. Bu kapsamda sizde bir meslek edinmek isterseniz Fevziçakmak şubesinde temel ve bilgisayar destekli muhasebe kurslarından yararlanabilirsiniz.

Yabancılar İçin Türkçe Kursu (Yüzyıl)
Ülkemizde milyonlarca yabancı insan çeşitli nedenlerle bulunmaktadır. Bu insanlarla daha iyi iletişim kurabilmek için onlara Türkçe eğitimleri verilmektedir. Bağcılar’da bu eğitimi sadece Yüzyıl İsmek kurslarında bulabilirsiniz.

4 Comments

Add a Comment
 1. Eren

  İSMEK te folklor kursları varmıdır?

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Eren: Evet halk oyunları üzerine eğitimler yer almaktadır.

 2. Gamze Özdemir

  Madem ki Bağcılar İstanbul’un en büyük ve en kalabalık ilçesi,Bağcılar ismek kurslarında neden Türk işaret dili eğitim kursları olmadığını,neden açılmadığının cevabını tarafıma bildirmenizi talep ediyorum. Bilgilerinize sunarım

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Gamze: Artık en büyük ilçesi değil, çünkü son değerlendirmelere göre şuan en fazla nüfusa sahip ilçe Esenyurt, tabii ki hangi eğitimin yer alacağını ben değil de İSMEK yönetimi belirlemekte ve bu liste her yıl yenilenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.