Bağcılar İsmek

Bir zamanlar çok uzun değil 1975 yılına kadar numune üzüm bağlarının yer aldığı insanların gönüllerince yediği fakat numune olması nedeniyle dışarı çıkaramadığı bir yer Bağcılar’dan geriye kalan sadece ilçenin ismi diyebiliriz. Olan olmuş yapacak bir şey yok şimdi bir ilçemizin birde eğitim yönüne bakalım. Özellikle konumuz ile alakalı olarak sanat ve meslek kursları Bağcılarda daha gelişmiş olduğu görülmektedir. İsmek tarafından 10 farklı noktada açılan eğitim kurumlarını sayfamızda tanıyacağız.

Bağcılar İsmek Kursları
İstanbul’da bir ilk diyebileceğimiz İsmek Bağcılar şubesi merkez mahallesi dahil 10 farklı noktada bulunuyor. Bağcılar Merkez, Bağlar, Fatih, Kazımkarabekir, Yıldıztepe, Barbaros, Fevziçakmak, Kirazlı, Yavuzselim ve Yüzyıl mahallelerinde ücretsiz hizmet vermektedir. Şimdi ilçe merkezinde yer alan kursun iletişim ve branş bilgilerine göz atacağız.

Çeşitli Bilgisayar Eğitimleri
Sevgi Aydın ve Süheyla Aslan yönetiminde eğitim veren Bağcılar İsmek (Merkez Mahallesi) şubesinde ilk dikkat çeken bilgisayar eğitimleri olmaktadır. Herhangi bir bilgisi olmayanlar için Bilgisayar Kullanımı ile başlanabilir. 16 Yaş üzeri herkesin yararlanabileceği eğitimler ayrıca Bilgisayarda Döküman Hazırlama, Hızlı Klavye Kullanımı ve Ofis Programları ile kendinizi geliştirebilirsiniz.

Hasta Kabul İşlemleri
Bilgisayar bilgisi olan özellikle hanımlar için önerebileceğimiz bir diğer önemli branş Hasta Kabul İşleri eğitimi olacaktır. 280 Saat sürecek eğitim sonrası sizde sağlık alanında istihdam edilmeye başlarsınız. Sağlık Bakanlığı ve özel hastanelerin hasta kabul birimlerinde kendinize iş bulabilirsiniz.

3 Branşta Yabancı Dil Kursu
Bağcılarda yaşayanlar yabancı dil kursları için para ödemiyor. Bağcılar İsmek kurslarında bir çok yabancı dil eğitimi olup, Merkez Mahallesi kurslarına gelenler İnglizce, Arapça ve Rusça branşlarının başlangıç ve temel seviye eğitimlerine kayıt yaptırabilirler.

BAĞLAR
İlçemizde en fazla branşı içeren kurslardan biride Bağlar İsmek olup, özellikle bilişim teknolojileri alanında meraklı olanlar için bol alternatifler bulunmaktadır. Onlardan biride geleceğin meslekleri arasında yer alan Web Tasarım olup, bilgisayar bilmeyenler için yine Bilgisayar Kullanımı branşında eğitim verilmektedir. Moda alanında eğitimlerin yer aldığı listede özellikle modelist yardımcılığı kesinlikle seçilmesi gereken branşlardan biridir. Aynı şekilde evinizin ihtiyacı nevresim ve yatak örtüsü ile özel perdeler dikmek isteyenler için çok özel eğitimleri bulunmaktadır.

BAĞCILARDA BULUNAN DİĞER İSMEK KURSLARI
İlçemiz diğer ilçelere göre daha kalabalık olması nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi 11 kurs merkezi ile hizmet vermeyi uygun görmüştür. Bizler en çok branşı içeren şubeleri tanıttık, aşağıda ise yer verme imkanımız olmayan şubelerin adres ve iletişim bilgileri yer almaktadır.

Fatih Mahallesi
Camii Sokak, No:3
0212 657 25 44

Kazımkarabekir
Mevlana Caddesi No:9
0212 656 76 52

Merkez Mahallesi
Ebubekir Caddesi, No:4
0212 434 05 26

Yıldıztepe
Yıldıztepe Mahallesi, 461 Sokak, No:3
0212 435 65 89

Barbaros
Barbaros Mahallesi 7/3 Sokak No:10
0212 657 75 11

Fevziçakmak
Fevziçakmak Mahallesi 8/9 Sokak No:5
0212 434 22 84

Kirazlı
Kirazlı Mahallesi, Mahmutbey Caddesi, No:15
0212 630 68 76

Yavuzselim
Yavuzselim Mahallesi, 1050 Sokak, No:17
0212 462 92 82

Yüzyıl
Yüzyıl Mahallesi, Kışla Caddesi, No:97
0212 429 24 51

Sosyal Hayatta İletişim (Fatih Mahallesi)
Son yıllarda en çok tercih edilen eğitimler arasında Diksiyon ve İletişim eğitimleri gelmektedir. Bağcılar İsmek kapsamında bu alanda yer alan eğitimlerden birisi Sosyal Hayatta İletişim Fatih Mahallesi şubesinde bulunmaktadır.

Muhasebe Eğitimleri (Fevziçakmak)
Finans alanında meslek edinmek isteyenlerin tercihi muhasebe olmaktadır. Bu kapsamda sizde bir meslek edinmek isterseniz Fevziçakmak şubesinde temel ve bilgisayar destekli muhasebe kurslarından yararlanabilirsiniz.

Yabancılar İçin Türkçe Kursu (Yüzyıl)
Ülkemizde milyonlarca yabancı insan çeşitli nedenlerle bulunmaktadır. Bu insanlarla daha iyi iletişim kurabilmek için onlara Türkçe eğitimleri verilmektedir. Bağcılar’da bu eğitimi sadece Yüzyıl İsmek kurslarında bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir