Avcılar Belediyesi Kursları

Bir zamanlar İstanbul’a 30 km uzaklıkta bir balıkçı köyü olan Avcılar şimdilerde ise İstanbul’un parlayan bir ilçesi olmaya devam ediyor. Bir tarafı Küçükçekmece Gölü diğer tarafı ise Marmara Denizi ile çevrili olan ilçe çok geniş bir toprak parçasına sahiptir. Sınırları Esenyurt’un bir bölümüne kadar uzanmakta olup, yaklaşık 450 bin insana ev sahipliği yapmaktadır. 10 Mahalleden oluşan Avcılar kültür sanat ve eğitim alanındada oldukça gelişmiş olup, ilçemizde İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü bulunmaktadır. Ücretsiz meslek edindirme kursları arayanlar için Avcılar Belediyesi, Avcılar İsmek ve Halk Eğitim Merkezi kursları bulunmaktadır. Şimdi belediyemizin ilçe halkına sağladığı kursları yakından tanıyalım.

Avcılar Barış Manço Kültür Merkezi

Avcılar Belediyesi Kursları
Biri ilçe merkezinde olmak üzere ilçe genelinde yaygın şekilde bulabileceğiniz kültür merkezi ve kent evleri bulunmaktadır. Avcılar merkezde yaşayanların çok iyi bildiği Barış Manço Kültür Merkezi çocuk ve yetişkinler için bir çok eğitime imza atmaktadır. Aşağıda Avcılar belediyesi kursları, adresleri ve eğitimlerini inceleyelim.

Barış Manço Kültür Merkezi
Merkez Mahallesi Reşitpaşa Caddesi No:63
0212 509 90 55

Çocuklar:Tiyatro, Gitar, Modern Dans, Halk Oyunları, Bale, Bağlama, Keman, İngilizce, Matematik, Resim, Heykel ve Yüzme Yetişkinler: Tiyatro, Gitar, Modern Danslar, Eşli Danslar, Bağlama, Türk Halk Müziği Korosu, Türk Sanat Müziği Korosu, Şan, Fotoğrafçılık, Halk Oyunları, Oryantal, Resim, Kurdela Sanatı, Heykel, Teknik Resim ve Rölyef branşlarından yararlanabilirsiniz.

Denizköşkler Kent Evi
Muhtar Kazım Akgül Caddesi No:30
0212 695 67 23

Çocuklar: İngilizce, Matematik, Tiyatro, Resim, Bale, Gitar, Modern Dans Yetişkinler: Bilgisayar İşletmenlik, Bilgisayarlı Muhasebe, Web Tasarım, Autocad, 3D Max ve Grafikerlik eğitimleri bulunmaktadır.

Firuzköy Kent Evi
Hasan Önal Caddesi No:53
0212 690 90 40

Çocuklar: Bale, Modern Dans, Bağlama, Gitar, Resim, Halk Oyunları, Keman, Heykel, İngilizce, Tiyatro Matematik Yetişkinler: Resim, Bağlama, Gitar, Oryantal

Cihangir Kent Evi
Civa Caddesi No:9
0212 593 25 35

Çocuklar: İngilizce, Matematik, Keman, Gitar, Bağlama, Tiyatro, Bale, Modern Dans, Heykel, Resim Yetişkinler: İngilizce, Almanca, Keman, Gitar, Bilgisayar İşletmenliği, Kurdela Sanatı, 3D Max, Autocad

Tahtakale Kent Evi
Tahtakale Mahallesi Petrol Sokak No:1
0212 648 20 79

Çocuklar: Bale, Bağlama, Gitar, Resim, Halk Oyunları, Tiyatro, Heykel, İngilizce, Matematik, Bilgisayar, Futbol, Voleybol, Tenis, Basketbol Yetişkinler: Rölyef, Kurdela Sanatı, Bağlama, Aşçılık, Bilgisayar İşletmenliği, Web Tasarım, 3D Max, Grafikerlik, Bilgisayarlı Muhasebe, İngilizce ve Almanca eğitimleri verilmektedir.

Avcılar Belediyesi Kursları Ücretlimi?
Bu konuda belediyenin resmi web sitesinde herhangi bir bilgi verilmemiş olup, ücretli olması halinde ise çok küçük bir rakam talep edilmektedir. Kayıt çin bizzat size en yakın kurs merkezi yada eğitimini almak istediğiniz branşı içeren bir şubeye giderek başvuru yapabilirsiniz.

Diğer Avcılar Meslek Kursları
Belediyenin verdiği kurslar genelde kültür sanat ve kısmen bilişim teknolojilerinden bir kaç meslek eğitimi içermektedir. Daha fazla meslek eğitimi ve MEB onaylı sertifika sahibi olmak için ilçemizde bulunan Avcılar İsmek kursları yanısıra Avcılar Halk Eğitim Merkezi eğitimlerinden yararlanabilirsiniz. Gerek İsmek Avcılar, gerekse Avcılar Halk Eğitim Merkezi hakkında detaylı bilgiye sitemizde bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir