Çengelköy İsmek

Türkiye’nin her yerinde farklı bir iz, farklı tatlar, lezzetler bulunur. O nedenle şehri sorulan insanlara birde yaşadığı yerin neyi meşhur şeklinde bir soru yöneltilir. İstanbul’da yaşayanlara bu soruyu maalesef günümüzde yöneltme imkanı yoktur. Oysaki geçmişte şuan Anadolu’da olduğu gibi muhteşem tarım alanları olduğu görülmektedir. Özellikle Üsküdar ilçemizde bir yer var ki halen salatalığının meşhur oluşu pazarlarda dile getirilmektedir. Çengelköy’den bahsediyorum, pazarlarda çengelköy hıyarı olarak ün salan salatalığı yanı sıra kiraz ve ayva bağlarını görenler şaşkına dönerdi. Şimdilerde bundan eser kalmadığını üzülerek belirtmeliyim. Asıl konumuz olan Çengelköy’de ücretsiz kurs fırsatlarına dönecek olursak bu alanda da başarılı olduğu görülmektedir. Üsküdar İsmek kapsamında sunulan 11 kurs merkezinden biride bu semtimizde olup, Güzeltepe Mahallesinde hizmet vermektedir.
Üsküdar Çengelköy
Güzeltepe Mahallesi Bosna Bulvarı Nato Yolu No:127 Çengelköy
0216 422 73 50

İsmek Çengelköy Branş Listesi
İsmek Çengelköy

3 Farklı Dilde Yabancı Dil Eğitimi
Saadet Karadereli ve Özlem Aydın yönetiminde hizmet veren Üsküdar Çengelköy İsmek kurs merkezi 40’dan fazla branş seçeneği sunmaktadır. Seçenekler arasında özellikle yabancı dil eğitimleri öne çıkmaktadır. Bu kapsamda Almanca, İngilizce ve Rusça ücretsiz yararlanabileceğiniz kurslar arasında yer almakta olup, özellikle İngilizce başlangıç, temel ve ileri seviye şeklinde 3 branş ile temsilci edilmektedir.

Lezzet Eğitimleri (Aşçılık, Pastacılık, Tatlıcılık)
Yabancı dil eğitimlerinden sonra şimdide rotamızı her yaş insanın severek tükettiği lezzet kurslarına çeviriyoruz. Bu kapsamda en çok tercih edilen Aşçı Çırağı ile Cup Cake Muffin ve Çikolata yapımı gibi bir çok alternatifi olan eğitimler bulunmaktadır. Aynı şekilde pastacılık alanında kurabiye hamuru ve makaron yapımını öğrenebilirsiniz. Yada daha hafif tatlılardan hoşlanan biriyseniz sizin içinde sütlü tatlılar eğitimi kaçırılmaz olacaktır.

Cilt Bakımı, Makyaj ve Tırnak Bakımı Kursları
Şimdi birazda kişisel ve bakım ve güzelliğimizi ilgilendiren konulara bakalım. Özellikle hanımların sürekli önem verdiği cilt bakımı burada detaylı bir şekilde öğretilmekte olup, yine aynı şekilde günlük hayattın vazgeçilmezleri haline gelen makyaj eğitimlerini burada profesyonel bir şekilde öğrenebilirsiniz. Son olarak güzellik merkezlerine masraf etmeye gerek kalmadan evinizin rahatında manikür ve pedikür yapmak isteyenler içinde yine ücretsiz kurslar bulunmaktadır. Vakti olan herkes bu ücretsiz imkanlardan yararlanmaya bekliyoruz.

Diksiyon
Kişisel bakım ve dış görünüşümüze de eğitim verdikten sonra şimdi ihtiyacımız olan günlük yaşam ve il hayatında iletişim kanallarını sürekli açık tutacak olan diksiyon kurslarına geçiyoruz. Başarılı bir iletişim ve etkili, ikna edici biri olmak için yaklaşık 80 saat sürecek olan kurslardan mutlaka yararlanmalısınız.

Fotoğraf Çekimi ve Dijital Fotoğrafçılık
Milenyum yani 2000 yılında hızla gelişmeye başlayan fotoğraf teknolojisi hobi ve profesyonel bir şekilde yapılır hale gelmiştir. Her gün hızla gelişen fotoğraf makinelerini daha profesyonel kullanmak ve daha güzel kareler yakalamak isteyenler için bu kurslar kesinlikle değerlendirilmesi gereken branşlar arasında yer almaktadır.

Ud Eğitimi
Çengelköy İsmek kurslarına dair aktaracağımız son branş müzik ve gösteri sanatları alanında olup, dinlemesi keyif veren bir enstrüman ud olacaktır. Tok ve Davudi ses çıkaran bu musiki aracını çalmak ve insanları meşk etmek isterseniz 312 saat sürecek olan kurslara mutlaka katılmalısınız. İçinizde sanat aşkını ve yeteneğini ortaya çıkarmak isterseniz ayrıca İsmek Müzik İhtisas Merkezi bu alanda 30’dan fazla kurs desteği vermektedir. Size en yakın Müzik Okulu Kadıköy Hasanpaşa semtinde bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir