Emlak Danışmanlığı Kursu

İnsanlık var oldukça hayatta kalacak bir meslek Emlak Danışmanlığı yada halk arasındaki tabiri ile emlakçı geçtiğimiz yıllarda hayata geçen kentsel dönüşüm kapsamında daha fazla ihtiyacı olan profesyonel emlak danışmanları için ücretsiz kurslar açılmaya başlanmış olup, o ücretsiz kursları bulabileceğiniz yerlerden biride İsmek kurslarıdır.

Emlakçılık Kursu

İsmek Emlak Danışmanlığı Kursu
İstanbul’da yaşayan bireylerin ücretsiz eğitimini sağlayan İsmek Emlak Danışmanlığı kursu 120 saat sürecek eğitimlerden oluşmakta olup, kurs sonunda emlak alım, satım, kiralama, danışmanlık ve resmi işlemlere dair tüm bilgileri edinerek mezun olacaksınız. Son yıllarda en çok tercih edilen kurslardan biri olup, Pazarlama ve Perakende alanında yer almaktadır. Hemen hemen İstanbul’un tüm ilçelerinde bulabileceğiniz İsmek Emlak Danışmanlığı kursu ile ayda binlerce TL kazanmak hayal değildir. Sayfada tüm detayları bulacaksınız.

Bilgisayar Kullanımı
Gelişen teknoloji ile birlikte en çok ihtiyaç duyulan ofis araçlarından biri Bilgisayar olmaktadır. Emlak danışmanlığı kursu ilk saatleri bilgisayar üzerine olup, kısmi bir eğitim verilmektedir. Dosya oluşturma, sunu hazırlama, resmi yazı yazma ve e-ticaret işlemleri ele alınmaktadır.

Müşteriye Odklanma
İşimiz insanlarla olması nedeniyle onlarca kategoride insan profili ile karşılaşmanız mümkündür. İnsan psikolojisine dair temel bilgilerin yer aldığı eğitimlerde aynı zamanda müşteri memnuniyetinin sırlarını bulacaksınız. Temel düzeyde diksiyon eğitimleri ile ikna edici ve etkili iletişim kurma fırsatı bulacaksınız.

Satışa Hazırlık Çalışması
İşimiz satış ve kiralama odaklı olması nedeniyle mutlaka planlı çalışmak gerekmektedir. Bunun için eğitimlerde iş planı yapma, günlük satış programı üzerine odaklanmaktadır. İstatistik ve ticari matematik hakkında temel düzeyde eğitimler verilmektedir.

Kiralama İşlemleri
Bir çok konut ve iş sahibi artık evlerinin kiralama işlerini kendisi yapmak yerine emlak danışmanları vasıtası ile yapmaktadır. Buda sizin en çok karşılaşacağınız işlemlerden biri olup, kiralama işlemlerinde ticari ve ikna kabiliyetinizi artıracak detayları bulacaksınız. Kiralama işlemlerinde kazanç tablosu üzerine bilgilerin yer alacağı eğitimde ayrıca etkili kiralama teknikleri yer almaktadır.

Emlak Satışı
En çok ihtiyaç duyacağınız bilgilerden biride emlak satışı olup, burada alacağınız eğitimlerde en dikkat çekici yönü değer tespiti yapabilmektedir. Ev, Arsa, İş yeri gibi satışı mümkün olan yerlerin satış değerini tespit etme ve sizin kazancınızı ekleyerek olur fiyatına satabilmeyi öğreneceksiniz.

Belediye, Noter, Vergi Dairesi İşlemleri
Emlak danışmanlarının görevi sadece satış ve kiralama olmayıp, aynı zamanda Belediye, Vergi Dairesi ve Noter gibi resmi kurumlarda çok fazla işiniz olacaktır. Eğitimlerde ihtiyaç duyacağınız belgeler ve detaylarını göreceksiniz.

Tapu İşlemleri
Belkide en çok ihtiyaç duyacağınız konuların başında Tapu daireleri gelecektir. Çünkü her gayri menkulün bir tapu dosyası olup, satış işlemlerinde yeni sahibine devredilmesi gerekir. Bununla ilgili uygulamalı bilgileri bulacaksınız.

Satış Artırmaya Yönelik Eğitimler
Eğitimin sonlarına doğru daha fazla müşteri elde edebilmek için teknik konular yer alacak olup, ofis nasıl olmalı, nerede olmalı, tanıtım ve reklam çalışmaları nasıl olacağına dair bir çok işinize yarayacak bilgi yer alacaktır. Devlet destekleri ve nasıl yararlanılacağına dair detaylar bulacaksınız.

11 Yorum

Yorum yap
 1. Emlak danışmanlığı kursuna katılmak istiyorum.

 2. Merhaba hocam 2018 yazindan sonra kayitlar devam edermi

  1. Mehmet: 1996 Yılından beri düzenli olarak devam ediyor. Bundan sonra da devam edecektir.

 3. Kurs sonunda sahip olduğumuz belgeyle emlak ofisi açabiliyor muyuz.

  1. Murat: Alacağınız belge eğitim aldığınızı gösterir belge olup, iş yeri açmak için ek belgeler gerekebilir.

 4. bu yıl emlak kursu ne zaman başlayacak
  kayıtlar ne zaman olacak
  bilgi verirseniz sevinirim..

  1. Seyit: 2016-2017 dönemi kayıtları 5 Eylül’de başlayacaktır.

 5. IYI GUNLER, EMLAK KURSUNA GITMEK VE EMLAKCI OLMAK ISTIYORUM, KURS ILE ILGILI DAHA DETAYLI BILGI GONDERIRSENIZ MEMNUN OLURDUM.

  SAYGILARIMLA
  BAHIT

 6. Merhaba,
  İsmek’in sitesine girip, kurs ve branşlara baktım fakat emlak Danışmanlığı başlığını bulmadım 2015-2016 öğretim yılında bu branşı kaldırdılar mı acaba?
  Bilgi verebilir misiniz?
  İyi çalışmalar, saygılar…

  1. Güllü: Hayır emlak danışmanlığı branşında kayıtlar alınmaktadır.

 7. bilgilendirme mesajı gönderirseniz çok sevinirim teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir