İspanyolca Kursu

Resmi adı İspanya Krallığı olan ve Avrupanın güneybatı kısmında yer alan bir ülke İspanya İber yarımadasında yer lan ülkenin bir tarafı Akdeniz diğer tarafı ise Atlantik Okyanusu ile çevrilidir. 1492 Yılına kadar Osmanlı’nın hakim olduğu bir yer olan İspanya şuan Avrupa Birliği AB üyesidir. Dünyanın en büyük 8. ekonomisi olan İspanya ticaret yapabiceğiniz ülkelerden biridir. O nedenle mutlaka İspanyolca öğrenmenizi öneririz. Ülkenin %80’i İspanyolca kullanırken, %10’u ise Katalanca dilini kullanmaktadır. İspanyolca öğrenmek isteyenler için hiç bir ücret ödemeden temel ve ileri seviye eğitim alabilecekleri bir imkan bulunmaktadır. İsmek yabancı dil alanında verilen ücretsiz eğitimlerden biride İsmek İspanyolcu kursudur. A1-A2 seviyesinde eğitim verilmektedir.

İsmek İspanyolca

İspanyolca
Dünya genelinde en çok konuşulan 3. dil olan İspanyolca roman dilleri grubunda yer almaktadır. Dünya genelinde yarım milyon insanın kullandığı İspanyolca aynı zamanda bir çok ülkeninde resmi dili olarak kullanmaktadır. Aşağıda resmi dili İspanyolca olan ülkeleri göreceksiniz. İspanya, Küba, Arjantin, Bolivya, Kolombiya, Kosta Rika, Şili, Ekvador, Guatemala, Honduras, Meksika, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Porto Riko, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Uruguay ve Venezuela ve aynı zamanda ABD ingilizce dilinden sonra ülkede en çok kullanılan yabancı dil İspanyolca olduğu görülmektedir. En az ingilizce kadar önemli bir dil olduğu söylenebilir.

İsmek İspanyolca Kursu
İstanbul’un sanat ve meslek kursları olan dünyanın örnek aldığı İsmek yabancı dil alanında verdiği kurslardan biride İspanyolca olup, 2013 yılından beri temel ve ileri seviye eğitimler vermektedir.

İspanyolca A1: İspanyol dilini öğrenmek isteyenlerin ilk katılması gereken branş olup, 120 saat gibi bir eğitim sürecinden oluşmaktadır. Günlük hayatta iletişim ve aile içi iletişim yeteneği kazanağınız İspanyolca A1 branşı konuşma, dinleme ve anlama ve yazma yeteneği kazandıracaktır.

İspanyolca A2: İlk seviye eğitim alıp, sertifika almaya hak kazananların katıldığı İspanyolca A2 ile biraz daha ileri seviye olup, kişini daha rahat İspanyolca iletişim kurmasını, iş hayatında sorunsuzca gelişmesini sağlayacaktır. 160 Saat sürecek eğitimlerden oluşmakta olup, tekrar belirtmek gerekirse bu branşa katılabilmek için öncelikle A1 seviyesinden eğitim almış olmanız gerekir.

İspanyolca Kursuna Kimler Katılabilir
Sayfamızd İsmek konu edilmiş olup, İstanbul Büyükşehir Belediye’sinin eğitim kurumu olan İsmek İspanyolca eğitimlerinden İstanbul’da yaşayan 16 yaş ve üzeri herkes katılabilir. Bir kaç kurs merkezinde verilen eğitimlere başvurular online olarak internet üzerinden yapılmaktadır. kursiyer.ismek.org sayfasından sizde bu fırsatı kaçırmadan hemen başvuru yapmalısınız.

Kanarya Adaları
Türkçe karşılığı bize çok yakın olması nedeniyle insan bazen bu adayı Türkiye’de sanabilir. Ama maalesef şuan konumuz olan İspanya toprakları arasınddır. Atlas Okyanusu içerisinde yer alan ve bir kaç ada ve adacıktan oluşan Kanarya adaları 1400 yılında keşfedilmiş olup, özellikle İspanyol ve Portekiz halkları arasınd büyük savaşlara neden olmuştur. Sonuç itibari ile adanın sahibi İspanya olmuştur. Kanarya adaları maalesef binlerce insanın katledilmesine şahitlik etmiştir. Bir çok ayaklanmaya sahne olmuş, hepside İspanyolların kanlı bir şekilde bastırması ile sonuçlanmştır. Son olarak 1902 yılınd Afrikalı halkların ayaklanması ile yine İspanya tarafından kanlı bir şekilde bastırılmış ve maalesef unutulmuştur.

Boğa Güreşi Saçmalığı
Sanırım bir tek bu ülkede görebileceğiniz boğa güreşi bir hayvan ve matador arasında geçmektedir. İnsanların keyifle izlediği gösteri aslında o hayvanın işkence edilerek katledilmesinden başka birşey değildir. Matador kılıç darbeleri ile önce boğayı yoruyor ve kan kaybından halsiz düşmesini sağlayıp, sonrada onu öldürerek başarı elde etmiş oluyor. Kesinlikle insanlık onuru ile bağdaşmayacak bir durumdur. Hayvan hakları savunucuları maalesef butür durumlara karşı kör, sağır ve dilsiz olduklarını görüyoruz.

İspanya ve İspanyolca hakkınd aktaracaklarımız bu kadar olup, İspanyolca öğrenmek isteyenler ayrıca Halk Eğitim Merkezi tarafından sağlanan imkanlardanda yararlanabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir