Genç Kaymek Yaz Kursu Kayıtları Başladı.

Kayseri’de yaşayan çocuklar ve gençler için eğitim fırsatları yaz tatilinde de aralıksız sürüyor. Kaymek gençlik merkezlerinde 8-14 yaş arası çocuk ve gençlere yönelik yaz kursu kayıtları başladı.

Ücretsiz kurslardan yararlanmak isteyen (8-14) yaş arası öğrenci ve mezunlar http://www.genckaymek.com/ adresinden kayıt olabilirler. 4 Temmuz’da başlayacak olan eğitimler 26 Ağustos’a kadar devam edecektir.

Eğitimi verilecek kurslar arasında çocukların maneviyatını güçlendirecek Kuran-ı Kerim yanı sıra derslerinde daha da başarılı olmalarına yönelik Türkçe ve matematik eğitimleri yer almaktadır.

8. Sınıfa geçmiş öğrenciler için LGS’ye hazırlık kursları ile 12. sınıfa geçenler ve mezun olanlar içinde YKS’ye hazırlık eğitimleri verilecektir.

Tabii ki her zaman eğitim olmaz arada bir gezi ve eğlence de olması gerekir değil mi? Tam da hayal ettiğiniz gibi bilim merkezi gezileri ve doğa yürüyüşleri ile de farklı yerleri keşfetmeniz amaçlamıyor.

Spor faaliyetlerininde unutulmadığı Kaymek gençlik merkezlerinde yüzme ve buz pateni gibi birbirinden özel eğitimlere hazır olun.

Kaymek yaz kursları

Son olarak, yaz kurslarının yer aldığı KAYMEK kurs merkezlerini aktarmak istiyorum. Argıncık, Bahçelevler, İhtisas, Toki, Sancaktepe, Ziyagökalp, Erciyes, Yeşilmahalle, Anayurt, Beyazşehir, Mithatpaşa yanı sıra Hacılar ve Develi Sosyal Yaşam Merkezlerinde eğitimler verilecektir.

KAYMEK Nedir?
Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş (KAYMEK) Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından 16 yaş ve üzeri bireylerin sanat ve mesleki eğitim ihtiyaçlarını karşılamak üzere kuruldu. 2014 Yılına gelindiğinde ise 16 yaş altı çocuklar ve gençlerinde eğitimlerine yönelik olarak Genç Kaymek (Kaymek Gençlik Merkezleri) kuruldu.

Genç Kaymek Nedir?
Yukarı da kısaca bilgi verdiğimiz Kaymek kursları zorunlu eğitim yaşını tamamlamış olan 16 yaş ve üzeri bireylere eğitim verirken, Genç Kaymek ise gençlere, öğrencilere ve mezunlara eğitim vermektedir. Yine aynı şekilde Kaymek gibi ücretsiz olup, derslerinize önemli katkı sağlamaktadır.

Kimler Yararlanabilir?
Öğrencilere yönelik olması nedeniyle ortaokul ve lise öğrencileri yararlanabilmektedir. Yani 5.6.7.8.9.10.11.12. öğrenci ve mezunları ücretsiz olarak bu imkanlardan yararlanmaktadır.

Hangi Eğitimler Veriliyor?
Genç Kaymek öğrencilere yönelik olması öğrncilerin ihtiyacı olan eğitimler ve etkinliklere imza atmaktadır. Yani mesleki eğitim gibi faaliyetler yer almayıp, özellikle Türkçe, Matematik gibi derslerinize katkı sağlayacak eğitimler yanısıra Bilgisayar ve Bilgisayar teknolojisine dayalı eğitimler bulunmaktadır. Sadece eğitimler ile sınırlı kalmayan, Genç Kaymek aynı zamanda renkli etkinlikler, doğa gezileri ve hatta İzcilik faaliyetleri ile beklentinizin çok üzerinde fırsatlarla sizide çok memnun edecektir.

Kurs Merkezleri Nerede?
Sorumlu belediyecilik anlayışı ile hareket eden Kayseri Büyükşehir Belediyesi üstlendiği projeleri göstermelik yerine ciddi bir şekilde her geçen gün gelişerek ve yayılarak gerçekleştirmektedir. İlk olarak 2014 yılında faaliyetlerine başlayan Genç Kaymek kısa sürede binlerce öğrenciye eğitim verir hale gelmiştir. 9 Farklı kaymek kurs merkezi ile size en yakın noktada olmayı amaçlamaktadır.

Genç Kaymek Kayıtları Nasıl Yapılır?
Sizde yukarıdaki şartları taşıyorsanız Genç Kaymek’in online kayıt imkanından yararlanabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz. İnternet bağlantısı olan her yerden başvuru formu doldurabilirsiniz. http://www.genckaymek.com

Şayet 16 yaş ve üzeriyseniz sizler için Kaymek Sanat ve Meslek Kursları olup, üst yaş sınırı olmaksızın sizde meslek eğitimlerinden yararlanabilirsiniz. Bu imkanları sağlayan Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kaymek yöneticilerine teşekkür ediyoruz. Sağlanan bu imkanlardan yararlanmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir