İzmir’de Aşçı Yardımcılığı Kursu (Teknomutf@k Projesi)

İzmirde yaşayan şanslı hanımlara çok özel bir haber vermek istiyorum. Üreten lezzetli eller mesleğe dönüşüyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kalınma Ajansı ve Kalkınma Enstitüsü tarafından düzenlenen projede kadınlara 3 farklı imkan bir arada sağlanacaktır. 12 Ay sürecek eğitimlerde önce aşçı yardımcılığı devamında bilgisayar kullanımı ve son olarak kendi işlerini kurmaları için Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kursu verilecek olup, aynı zamanda en az 100 saat olmak üzere firmalarda staj imkanı sunulacaktır. 18 – 35 Yaş arası bayanlara yönelik olan projenin detaylarını aktarmaya devam edelim.

Teknomutf@k Projesi
12 Ay sürecek olan kursların kayıtları başlamış olup en az ilkokul mezunu olan 18-35 yaş arasında 28 kadına imkan sağlanacaktır. Kursun amacı aşçı kadınlar yetiştirmek olup, aynı zamanda teknoloji ile iç içe olup, hemde kendi işini kurma imkanı için Kosgeb kapıları açılması hedeflenmektedir.

Aşcı Yardımcılığı Kursu (272 Saat)
Eğitimin ilk ve başlıca branşı aşçı yardımcılığı olup, toplamda 272 saat sürmektedir. Bu süreçte hijyen kurallarına dikkat ederek aşçı yardımcısı düzeyinde eğitim almanız amaçlanmaktadır.

Bilgisayar Kullanımı Kursu (160 Saat)
Günlük hayatın vazgeçilmezi haline gelen bilgisayar kullanmayı öğrenmek ve kendinizi geliştirmeniz için toplamda 160 saat eğitim verilecektir. Önce aşçı yardımcısı olan kadınlar sonrasında öğrenecekleri bilgisayar kullanımı ile başarılarını sanal ortamlarda yapacakları araştırmalar ile geliştirebilecekler.

Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kursu (70 Saat)
Aşçı yardımcısı eğitimi verilerek meslek sahibi yapılan kadınlara ayrıca kendi işlerini kurmaları için Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kursu verilerek sertfika almaları amaçlanmaktadır. Bu aşamadan sonra hazırlayacağınız iş planı ile Kosgeb desteklerinden yararlanabilirsiniz. Kosgeb’in sağladığı destekleri sitemizde görebilirsiniz.

Aşçı Yardımcısı Olarak Staj Görecekler
Eğitim alan hanımlar daha fazla pratik için eğitim sonrasında en az 100 saat olmak üzere mesleğin gerektirdiği firmalarda staj yapma imkanı sunulacaktır. Bu şekilde yemek merkezlerinde pratik yapacaksınız.

İzmir Aşçılık Kursu

Başvuru ve Detaylı Bilgi
Kültür Mahallesi Şevket Özçelik Sokak No:24 Alsancak İZMİR
0232 464 04 75

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir