Yüzme Bilmeyen Kalmasın (Yüzme Kursları)

Geçmiş uygarlıklarda yüzme askeri eğitimler kadar önemli görülürdü. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte maalesef boğulma haberleri de peş peşe gelmektedir. Çünkü insanlarımızın %50’den fazla yeteri kadar yüzme bilmiyor. Denizde karşılaşabileceği tehlike ve dip akıntılarına karşı hazırlıklı olmadığı için üzücü haberleri almaya devam ediyoruz. Bu sorunun önüne geçebilmek için ücretsiz yüzme kurslarından daha fazla insanın yararlanmasını sağlamalıyız.

Yüzme Nasıl Öğrenilir?
Genelde insanlar kendi kendilerine öğrendikleri yüzme sporu maalesef bu kadar basit değildir. Mutlaka bir uzman tarafından eğitim verilmeli, kaslar, kol ve bacakların doğru kullanımı konusunda bilgi almalısınız. Yüzme öğrenirken açık deniz ve sahil yerine mümkün oldukça daha güvenli olan havuzlar tercih edilmelidir. Gelişen imkanlarla birlikte Türkiye’nin her yerinde açılan yüzme kursları ile bir kaç saatlik eğitim sonunda sizde yüzme öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz Yüzme Kursları
Bu sayfanın amacı Türkiye’nin her yerinde açılması planlanan ücretsiz yüzme kursları hakkında bilgi verecek olup, sürekli güncel bilgiler eklenecektir. Unutmayın yüzme öğrenmek için belli bir yaşta olmak gerekmez, her yaşta yüzme öğrenilebilir ve mutlaka öğrenilmesi gerekir.

Ümraniye Belediyesi Yüzme Kursu (7-14) Yaş

Ümraniye Yüzme Kursları

Okulların kapanması ile birlikte çocuklara bir birinden farklı eğitim ve etkinlikler hazırlayan Ümraniye Belediyesi 7-14 yaş arası çocuklar için ücretsiz yüzme kursu planladığı görülmektedir. “Yüzme Bilmeyen Çocuk Kalmasın” sloganı ile ilçenin farklı noktalarına kurulacak olan portatif yüzme havuzlarında yüzme hocaları eşliğinde eğitim verilecektir. Kayıtları 20 Temmuz itibari ile başlayacak olan Ümraniye Yüzme Kursları aşağıda yer alan okullarda kayıt yapılmaktadır. Size en yakın okula gelerek kayıt yaptırabilirsiniz.

Yamanevler İlkokulu, Ümraniye Anadolu Lisesi, Atakent Lisesi, 60. Yıl Meyveli Bahçe Orta Okulu, Hekimbaşı İlköğretim Okulu, Ümraniye Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Pınarbaşı İlköğretim Okulu, İstanbul Ticaret Odası İlköğretim Okulu, Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, A. Dudullu İlköğretim Okulu, 60. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Fatih İlköğretim Okulu, Selçuk Ecza 50. Yıl Orta Okulu, Esenşehir İlköğretim Okulu, Mehmet Akif İlköğretim Okulu

Sultangazi Belediyesi Yüzme Kursu (7-12) Yaş

Sultangazi Yüzme Eğitimi

İstanbul’un önemli ilçelerinden biri olan Sultangazi Belediyesi çocukların yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmeleri için 7-12 yaş gruplarına ücretsiz yüzme kursları verecektir. Kayıtları başlamış olup, eğitimler ise 3 Ağustos’ta başlayacaktır. Uğur Mumcu Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde kurulacak olan portatif havuzlarda eğitim verilecektir. Başvurular Atatürk Bulvarı Üzerinde Etkinlik Alanında yapılmaktadır. 7-12 Yaş arası çocukları kayıt yaptırınız.

Kuşadası Yüzme Kursu (12-18) Yaş

Kuşadası Belediyesi Havuz

Aydın ilimize bağlı turizm ilçelerinden biri olan Kuşadası Belediyesi ilçede yaşayan 12-18 yaş arası çocuklara 3 dönem halinde yüzme eğitimleri verilecektir. Ice Man Yüzme İhtisas Klübü ve Kuşadası Belediyesi arasında yapılan anlaşma ile Turban Marina Havuz Tesislerinde eğitimler verilecektir. İlk grup 15-31 Temmuz, ikinci grup 3-21 Ağustos üçüncü grup ise 24 Ağustos 11 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecektir. Kurs sonunda yapılacak olan yüzme yarışmasında derece elde edenlere madalya, ödül ve katılım belgesi verilecektir. Kuşadası Belediyesi yüzme kurslarından yararlanmak isteyen 12-18 yaş çocuk ve gençler başvuru için Kuşadası Belediyesi Halkla İlişkiler bölümüne gelmeleri gerekmektedir.

İstanbul’da Ücretsiz Yüzme Havuzları (Spor A.Ş)
Türkiye’nin en büyük kenti İstanbul’da yaşayanların yüzme ihtiyacını karşılamak için yaz kış hizmet veren İstanbul Spor A.Ş İstanbul genelinde 13 yüzme havuzu ile 4 yaşından büyük herkesin yüzme ihtiyacını karşılıyor. Hafta içi ve hafta sonu açık olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi havuzları 5 tanesi olimpik, 8 tanesi ise 8 yarı olimpik havuzlardan oluşarak Türkiye’nin en gelişmiş yüzme havuzlarından biridir. Size en yakın tesisi aşağıdan bulabilirsiniz.

Beyoğlu Yüzme Havuzu, Ümraniye Kapalı Yüzme Havuzu, Fatih Spor Kompleksi, Halkalı Yüzme Havuzu, Hasan Doğan Spor Kompleksi, Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi, Kafkale Spor Kompleksi, Pendik Kurtköy Spor Kompleksi, Sefaköy Yüzme Havuzu, Yeşilpınar Yüzme Havuzu, Yeşilvadi Spor Tesisi, Çekmeköy Spor Tesisi, Sancaktepe Yenidoğan Yüzme Havuzu ve son olarak Beykoz Spor Kompleksi sizlere ücretsiz yüzme imkanı sağlamaktadır.

İsmek Yüzme Kursu Var mı?
20 Yıldır sanat ve mesleki eğitimler veren İsmek aynı zamanda sağlıklı bir hayat için spor eğitimleri de vermektedir. İstanbul’un bir çok ilçesinde ücretsiz spor eğitimleri veren İsmek Spor Eğitim Merkezlerinde henüz Yüzme branşı bulunmamaktadır. Kadın ve erkeklere yönelik spor eğitimleri arasında Fitness, Aerobik, Pilates gibi eğitimler yer almaktadır. Tabi ki ilerleyen zamanlarda neden olmasın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir