Ön Muhasebe

Bir dönem çok fazla değil, bundan 20 sene öncesi insanlar iş bulabilmek için İşkur şubeleri önünde kuyruk oluşturmaktaydı. Geçen süreçte düzelen ekonomi ve artan işgücü ile artık daha fazla elemana ihtiyaç duyulmaktadır. Bir fabrikada eskiden muhasebe işlemlerini 1-2 kişi yaparken şuan 7-8 kişiye ihtiyaç duyulmaktadır. Görev dağılımı içerisinde yapılan işlerden biride ön muhasebe görevidir. Muhasebe bölümlerinin olmazsa olmazsı ve yükü hafifleten bir yapıda olup, bilgisayarla yapılıyor oluşuda ayrıca avantaj sağlamaktadır.

İsmek Ön Muhasebe Kursları

İsmek Ön Muhasebe Kursu
Muhasebe müdürü’nün sağ kolu niteliğinde olan bu görev adeta yönetici asistanı pozisyonundadır. Muhasebe işlemlerinin her anında yer alıp aynı zamanda özel takip görevleri bulunmaktadır. Bunlar arasında günlük, haftalık ve aylık ödeme planını çıkartıp, aynı zamanda çek ve senet işlemlerinin takibi gerçekleştirmektedir. Yazar kasa, post ve banka işlemlerinin takibide yine ön muhasebe görevlisince yapılmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi sanat ve meslek edindirme kursları İsmek ön muhasebe kursu ile sizleri muhasebe alanında meslek sahibi yapıyor. 296 Saat sürecek olan eğitimle sizde başarılı bir şekilde ön muhasebe pozisyonunda hemen görev yapmaya başlayabilirsiniz. Eğitim süreci içerisinde göreceğiniz konulara göz atalım.

  • Bilgisayar ve muhasebe proğramları kullanımı
  • Ticari defter ve belgeleri tanıma ve doldurma
  • Perakende satış belgelerini yakından tanıma
  • Fatura, irsaliye ve fatura yerine geçen belgeler
  • Cari hesaplar ile çek senet takibi ve yönetimi
  • Muhasebe paket proğramları yükleme ve yedekleme

İsmek Mesleki Uzmanlık Merkezlerinde
Bu eğitim uzmanlık alanına girmesi nedeniyle genelde İsmek mesleki uzmanlık merkezleri tarafından verilmektedir. Normal şubelerde çok nadir olarak görebilirsiniz. 16 Yaş ve üzeri herkese açık olan bu eğitimlerde kontenjan sınırlı olup, başvuru durumu fazla olması durumunda kursşyer seçimi sınav ile yapılmaktadır.

Bu alanda kendisine meslek edinmek isteyenler, tecrübesini geliştirmek isteyenler için İsmek Muhasebe ve Finans alanında bir birinden özel eğitimleride tercih ederek, mesleğinizde daha başarılı olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey kursiyer.ismek.org sitesinden online başvuru yapmaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir