Avcılık Kursu Başlıyor

Hani zevkler ve renkler tartışılmaz derler ya, kimileri soğuk kış günlerinde sıcak evinde zaman geçirmeyi isterken, kimi vatandaşlarımız ile soğuk, yağmur ve kar demeden avcılık keyfini kırda, dağda ormanda yaşamaktadır. Ülkemizde avcılık maalesef çocukluktan öğrenilen bilgilerle yapılmaktaydı taki 2014 yılına gelene kadar. Halk Eğitim Merkezi 2014 – 2015 eğitim öğretim müfredatına giren Avcı Eğitimi branşı avcılarımız daha bilgili ve donanımlı avlanmalarını sağlayacaktır.

Halk Eğitimi Merkezi Avcılık Eğitimi
Şuan için sadece Halk Eğitimi Müfredatına giren avcılık eğitimi ilerleyen zamanda diğer ücretsiz kurslar tarafındanda uygulanmaya başlayabilir. Türkiye genelinde tüm ilçelerde bulunan Halk Eğitimi Merkezi kurslarında talep gelmesi halinde açılacak olan Avcılık Kursları için 12 kişi başvuru yapması yeterlidir.

40 Saat Avcılık Kursu
Kurslarda verilecek eğitim bir bütün halinde ele alınacak olup av, avlanma ve aynı zamanda avcıların sağlık alanında bilmesi gereken detayları göreceksiniz. Toplamda 40 saat sürecek bir eğitim olup aşağıdaki başlıklarda eğitim verilecektir. Eğitimde devamsızlık yapmamanızı özellikle rica ediyoruz.

  • Avcılık kuralları ve sorumluluklarını öğrenme
  • Avlanma yöntemlerini uygulamalı gösterimi
  • Avda kullanılan silah ve patlayıcı maddeleri tanıma
  • Güvenli silah kullanımı ve bilinmesi gerekenler
  • Avcılar arasında alınacak güvenlik önlemleri
  • İlk yardım kuralları ve kaza esnasında yapılacaklar

Avcılık Belgesi (Sertifika) Verilmektedir
Halk Eğitim merkezi avcılık eğitimi alan ve başarıyla tamamlayan bireylere avcılık belgesi (sertifika) verilmektedir. Eğitimler tamamen ücretsiz olup, Eylül ayında başlayacak olan kayıtlara sürekli olarak başvuru imkanı bulunmaktadır. Nüfus cüzdanı fotokopisi ile ilçenizde bulunan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne bizzat başvurmanız gerekir. Yukardada belirtildiği gibi 12 kişi tamamlanınca eğitimler başlamaktadır.

Avcı Eğitimi

Avcı arkadaşlardan ricamız yasaklara uymaları ve kendilerine tahsis edilen avlaklarda avlanmalarını rica ediyoruz. İnsan sağlığına verdikleri önemi avlanması yasak olan hayvanlarada göstermelerini rica ediyoruz. Bundan böyle sitemizde açılacak avcılık kursları ve başvuru detayları duyurulacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir