Avcılık Kursu Başlıyor

Hani zevkler ve renkler tartışılmaz derler ya, kimileri soğuk kış günlerinde sıcak evinde zaman geçirmeyi isterken, kimi vatandaşlarımız ile soğuk, yağmur ve kar demeden avcılık keyfini kırda, dağda ormanda yaşamaktadır. Ülkemizde avcılık maalesef çocukluktan öğrenilen bilgilerle yapılmaktaydı taki 2014 yılına gelene kadar. Halk Eğitim Merkezi 2014 – 2015 eğitim öğretim müfredatına giren Avcı Eğitimi branşı avcılarımız daha bilgili ve donanımlı avlanmalarını sağlayacaktır.

Halk Eğitimi Merkezi Avcılık Eğitimi
Şuan için sadece Halk Eğitimi Müfredatına giren avcılık eğitimi ilerleyen zamanda diğer ücretsiz kurslar tarafındanda uygulanmaya başlayabilir. Türkiye genelinde tüm ilçelerde bulunan Halk Eğitimi Merkezi kurslarında talep gelmesi halinde açılacak olan Avcılık Kursları için 12 kişi başvuru yapması yeterlidir.

40 Saat Avcılık Kursu
Kurslarda verilecek eğitim bir bütün halinde ele alınacak olup av, avlanma ve aynı zamanda avcıların sağlık alanında bilmesi gereken detayları göreceksiniz. Toplamda 40 saat sürecek bir eğitim olup aşağıdaki başlıklarda eğitim verilecektir. Eğitimde devamsızlık yapmamanızı özellikle rica ediyoruz.

 • Avcılık kuralları ve sorumluluklarını öğrenme
 • Avlanma yöntemlerini uygulamalı gösterimi
 • Avda kullanılan silah ve patlayıcı maddeleri tanıma
 • Güvenli silah kullanımı ve bilinmesi gerekenler
 • Avcılar arasında alınacak güvenlik önlemleri
 • İlk yardım kuralları ve kaza esnasında yapılacaklar

Avcılık Belgesi (Sertifika) Verilmektedir
Halk Eğitim merkezi avcılık eğitimi alan ve başarıyla tamamlayan bireylere avcılık belgesi (sertifika) verilmektedir. Eğitimler tamamen ücretsiz olup, Eylül ayında başlayacak olan kayıtlara sürekli olarak başvuru imkanı bulunmaktadır. Nüfus cüzdanı fotokopisi ile ilçenizde bulunan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne bizzat başvurmanız gerekir. Yukardada belirtildiği gibi 12 kişi tamamlanınca eğitimler başlamaktadır.

Avcı Eğitimi

Avcı arkadaşlardan ricamız yasaklara uymaları ve kendilerine tahsis edilen avlaklarda avlanmalarını rica ediyoruz. İnsan sağlığına verdikleri önemi avlanması yasak olan hayvanlarada göstermelerini rica ediyoruz. Bundan böyle sitemizde açılacak avcılık kursları ve başvuru detayları duyurulacaktır.

27 Yorum

Yorum yap
 1. arkadaşlar mecidiye köy kağıtane civarı avcılık kursuna katılmak isteyenler 12 kişi toplanıp halk egitim merkezine gidelim 543 259 23 30 ararsanız haberleşelim

  13/07/2018

 2. Yakın zamanda hangi ilçede bu kurs açılacak bilen var mi? Mail adresim: zgarkin@hotmail.com

 3. Merhabalar benim de arkadaşım var 2 kişiyiz bu kursu açalım Biz de hemen katılmak istiyoruz

 4. 12 kişi ekip olarak gelsek kursa katilabilirmiyiz kurs günleri hafta sonu oluyor mu
  Teşekkür

  1. Orhan: Tabii ki minimum 12 kişi kayıt olursa kurs açılır. Kurs günleri başvuru yapacağınız merkeze göre değişiklik gösterir.

 5. Arkadaşlar merhaba bende avcılık belgesi almak
  istiyorum sizlerde dusunursenir bir gurup kurup basvuru yapalım
  Avcılar k.çekmece sefaköy bahçeli evler bakırköy zeytinburnu
  Toplanıp başvuru yapalım 0533 934 48 55

 6. BEM DERSHANESİ BAYRAMPAŞA TUNA CADDESİNDE GİDİN ORAYLA GRÜŞÜN AVCILIK KURSUNA KAYIT OLMAK İÇİN ORADAN SERTİFİKA
  ALABİLİRSİNİZ….

 7. AV KURSUNA YAZİLMAK İSTİYORUM

 8. Açmıyorlar beyaz masaya kadar ulaştırdık olayı ismek cevap yazmış yeterli talep yok diye.arayin söyleyin dediler aradım yok dediler şimdi tekrardan ismek genel müdürlüğünu ariycam kısaca baştan satıyorlar.

 9. Rica ediyorum ücretsiz kurs varmı yokmu bilgi verin bu sayfada yazmışsınız bari açıklama yapın.

  1. Tarık: Halk eğitim merkezlerinde 12 kişi ve üzeri başvuru olursa açılır.

 10. Kime SD Oradan bilmiyor kimse ilgilenmiyor beyaz masaya sordum söylenilen ismek diyormuski bize istek gelmediğinden kurs başlamadı. İsmegi arayın sorun diyorlar arıyorum ismek öyle bir kursumuz yok diyor kısaca herkes sallıyor bir kenara sonrada KACAK AVCİ OLMAYİN diyorsunuz bir belgeye 400 TL istiyorsunuz kusura bakmayın herkes zengin değil biraz makul fiyat verin alalım bizde.

 11. İST.AV DOGA VE ATİCİLAR YARDİMLASMA PİLATFORMU OLARAK BAHÇELİEVLER HALK EĞİTİM YADA YAKİN HALK EĞİTİM merkezleriNDE İGİTİM ALMAK İCİN UGRASİYORUZ KONUYLA İLGİLİ ARASTİRMADAYİZ BU FECEBOOK GRUBUNDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

 12. Sayı oluştumu arkadaşlar avcılık kursu veren ismek varmı
  Ben sarıyer deyim ortak bir nokta olursa güzel olur

 13. bizde 2 kişiyiz beylikdüzünde

 14. yanımda bir kişi de getirebilirim. Açalım şu kursu.

 15. Ben büyükçekmecedeyim, ben de katılabilirim.

 16. merhaba arkadaşlar

  çatalca halk eğitim merkezine telefon açtım şu an kişi sayısı 12 e ulaştığı zaman kurs açıyorlarmış biz 2 kişiyiz eğer bu bölgeye yakın olaran arkadaşlar varsa 0543 *** ** ** nolu telefondan ulaşın toplanıp gidelim

 17. bende bahçelievlerdeyim eğer başvuru yapıcak varsa bende başvuru yapıcam 13.10.16

 18. Bende güngörendeyim nerede toplanıyoruz?

 19. Avcılık belgesi almak istiyorum Sultanbeyli’de oturuyorum yardımcı olabilecek arkadaşlar varmıdır

 20. İstanbul Bahçelievler deki halk egitim merkeze gerekli yapılanma olmadığından kurs veremiyormus.İstanbul çevresinde varsa bilen toplanalım alalım belgeyi ücreti uygunsa yoksa 400 TL tutuyor.bu yenergeyi devlet yayinliyorsa gerekli bilgiyi paylasssin lütfen.hangi halk eğitim merkezleri veriyor İstanbul da?

 21. İstanbul Bahçeli evler halk eğitim merkezine baş vuru yapmak isteyenler varsa vursunlar 12 kişi olunca olay tamam

 22. halk eğitim merkezine başvurduğumuzda avcılıkla ilgili yardımcı olucaklarmı,kurs açılma imkanı varmı?

  1. Nazmi: Başvuru sayısı 12 ve üzeri olduğunda açılır.

 23. ben ismek bünyesinde açılacak olan avcilik eğitimlerine bizzat katılıp sertifika sahibi olmak istiyorum.bakırkoy,zeytinburnu,topkapı,cevizlibağ bölgelerinde herhangi bir ismek şubesinde açılacak kursa katılmak isterim.ilginize teşekkurler.

  1. Eren: İsmek’te avcılık eğitimi yoktur. Size en yakın Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne başvurunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir