Pursaklar Belediyesi Hanım Evlerinde Kayıtlar Başladı

Ankara ile Çubuk ilçesi arasında kalan köylerden en eskisi olan Pursaklar Osmanlı dönemindeki adı Bursaklar olup, bu isimle 1530 yıllarına dair belgeler bulunmaktadır. Geçen süreçte gelişen ve kalkınan Pursaklar genişleyerek nüfusu yaklaşık 150 bin’e ulaşmıştır. Sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket eden Pursaklar Belediyesi ilk etapta hanımlar için özel eğitim faaliyetleri düzenlemiştir. 4 Farklı kurs merkezi ile hanımların hobi, sanat ve mesleki eğitim almaları amaçlanıyor.

Pursaklar Belediyesi Kursları
Her yıl binlerce insana ücretsiz eğitim veren Pursaklar Belediyesi hanım evlerine kayıtlar başlamış olup, ücretsiz istifade edebileceğiniz eğitimler arasında el sanatlarından, spora, lezzet kurslarından güzellik, bakım ve spor eğitimlerine dair onlarca branş sizi bekliyor. Aşağıdaki listede göreceğiniz eğitimler Pursaklar ilçemizde yaşayan tüm hanımlara açık ve ücretsiz olduğunu hatırlatarak bu fırsatı mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Pursaklar Hanım Evlerinde Hangi Eğitimler Veriliyor?
Arapça, İngilizce, Osmanlıca, iğne oyası, bilgisayar kullanımı, gümüş kazaziye takı, kurdele nakışı, hat, tezhip, ebru, minyatür, güzel konuşma sanatı, pastacılık, kuaförlük, çocuk gelişimi ve spor eğitimlerinden oluşmakta ve aynı zamanda sürekli yenileri eklenen branş listemizden istifade edebilirsiniz.

Nasıl kayıt olunur?
Nüfus Cüzdanı fotokopisi ve 2 adet fotoğraf ile size en yakın Pursaklar Hanım Evlerine gelebilirsiniz. Spor eğitimi almak isteyen hanımlar yukarda belirtilen belgelere ek olarak sağlık raporu almaları gerekmektedir. Size en yakın hanım evleri bilgisini aşağıdaki adres ve iletişim detaylarından görebilirsiniz.

Nezaket Hanımevi
Merkez Mahallesi Gülyazı Caddesi Necip Fazıl Kısakürek Sokak No:23
0312 328 68 87

Ayyıldız
Yunus Emre Mahallesi Osman Bey Caddesi No:20 Ayyıldız Soykan Üstü
0312 527 62 00

Saray
Cumhuriyet Mahallesi Belediye Caddesi
0312 399 36 88

Pursaklar belediyesi hanım evleri kurs

Kitaplar devletten kırtasiye ihtiyaçları belediyeden her yıl geleneksel hale gelen uygulama bu yılda okulların açılması ile gerçekleşti ve Pursaklar ilçesinde yaşayan yaklaşık 21 bin öğrenciye ücretsiz kırtasiye malzemesi dağıtıldı. Böylesine güzel uygulamaları gördükçe insan gururlanıyor ve daha kapsamlı, daha yaygınlaşmasını arzu ediyoruz. Bu kapsamda gerek hanım evleri, gerekse öğrencilere yardım için Pursaklar Belediyesi yöneticilerine teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir