Türkiye’nin en kalabalık 5. ili olan Antalya ekonomisi sadece turizm ve tarım ile sınırlı olmayıp, aynı zamanda hızla gelişen sanayi sektörlerine kavuşmuştur. 2 Milyondan fazla insanın yaşadığı bu şehirde insanların sanat ve meslek sahibi olabilmeleri için Antalya Büyükşehir Belediyesi meslek kursları bulunmaktadır. Kısa adı ASMEK olan (Antalya Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları) 15 yaş ve üzeri herkese açık olup, yaklaşık 100 farklı branşta eğitim vermektedir. Her yıl 2 farklı kayıt dönemi ile sizde severek yapabileceğiniz bir meslek eğitimine katılabilirsiniz.

Asmek

Asmek 2015 – 2016 Kayıtları (7 Eylül’de Başlıyor)
Okulların açılmasına kısa bir süre kala Antalya ve ilçelerinde ücretsiz kurs heyecanı yaşanıyor. Asmek 2015-2016 eğitim öğretim dönemi kayıtları 7 Eylül’de başlayacak olup, burada dikkat edilmesi gereken kayıt tarihlerinin 3 farklı gruba ayrılmış olmasıdır. Aşağıda yer alan tarihlerde size en yakın Asmek kurs merkezine gelebilirsiniz.

  • Yabancı Dil Kurs Başvuruları 7-8 Eylül 2015
  • Bilgisayar Kurs Başvuruları 9-10 Eylül 2015
  • Sanat ve Meslek Eğitimleri 11-12 Eylül 2015

Ön Kayıt Sistemi Getirildi (Zorunlu Değil)
Asmek’in İnternet sitesi uzun bir aradan sonra tasarım ve yapı olarak güncellenmiş olup, yine bu yıl bir ilke imza atılarak kayıtlar başlamadan önce İnternet sitesi üzerinden ön kayıt uygulaması yapılmıştır. 2-3 Gün süren bu uygulama çok sağlıklı işlemediği için kesin kayıtlarda ön kayıt zorunluluğu bulunmamaktadır.

Asmek’ten Kimler Yararlanabilir?
Antalya’da yaşayan 15 yaş ve üzeri kadın, erkek herkes üst yaş sınırı olmadan yararlanabilir. Fakat dikkat edilmesi gereken Asmek kurs merkezleri şuan sadece 14 farklı noktada bulunmakta olup, Antalya’nın bir çok ilçesinde henüz Asmek kurs merkezleri bulunmamaktadır. Bu nedenle ulaşım sıkıntısı olmayan insanlar başvurabilir. Aşağıda yer alan kurs merkezi listesini inceleyerek size en yakın şubeyi bulabilirsiniz.

Antalya’nın 14 Farklı Noktasında Asmek Kurs Merkezleri
Her geçen gün yenilenen ve daha fazla insana ulaşmayı hedefleyen Asmek kurs merkezi sayısını sürekli artırmaktadır. Bu kapsamda 14. şubesini Alanya’da açmış olup, adım adım Antalya’nın tüm ilçelerinde yer alıyor.

akseki aksu alanya altinova dokuma-asmek elmali kepez konuksever lara manavgat muratpasa-ataturk uncali varsak yesilbayir

Manavgat Asmek Kurs Merkezi Eğitime Başladı
Antalya genelinde daha fazla insana ulaşmayı hedefleyen Asmek son olarak Antalya’nın en büyük ikinci ilçesi Manavgat’ta şube açmıştır. Eski Sarılar Belediyesi binasında açılmış olan şubemizde özellikle bilişim teknolojileri ve yabancı dil alanında eğitimler verilmektedir.

Asmek Kurslar Ücretli mi?
Özel kurslar gibi binlerce TL talep etmek yerine kurum verdiği eğitimleri tamamen ücretsiz olarak sağlamaktadır. Asmek bünyesinde görev yapan yaklaşık 200 Usta öğretici ve personel maaşları ile kurs merkezlerinin giderleri ise Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmaktadır. Özel kurslara bir diğer farkı ise eğitim sonunda başarılı olan kursiyerlere basit bir katılım belgesi vermek yerine özel ve kamu kurumlarında geçenli  olan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylu sertifika veriyor olmasıdır.

Asmek Kayıtları Nasıl Yapılır?
Öncelikle eğitim öğretim dönemi içerisinde yılda 2 defa kayıt imkanı sunulmaktadır. İlk kayıtlar Eylül ayı ilk haftası içerisinde olup, bu sayfada kesinleşen Asmek kayıt tarihleri açıklanmaktadır. Henüz online kayıt imkanı olmayıp, belirtilen kayıt tarihlerinde size en yakın Asmek kurs merkezine giderek kayıt olabilirsiniz. Kayıt için gelirken yanınızdan kayıt için gerekli belgeleri getirmeyi unutmamalısınız.

Kayıt İçin İstenen Belgeler

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Diploma Yada Öğrenim Belgesi
  • 2 adet vesikalık fotoğraf,
  • 2. kademesi açılan kurslarımıza kayıt olmak için, aynı kursun 1. kademe sertifikası istenecektir.
  • Halk oyunları, Modern Danslar, Yüz-Vücut Masajı ve Cilt Bakımı Kurs kayıtları için “sağlık raporu” ayrıca Pasta Yapımı ve Sunumu, Cilt Bakımı kursu ve Yüz-Vücut Masajı için “hepatit b” raporu gerekmektedir.

Rusça Olimpiyatları’nda Büyük Başarı
Akdeniz Üniversitesi ve Rusya Dostluk ve Kültür Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Rusça Olimpiyatlarına katılan 2 kursiyerimiz Rusça A 1 seviyesinde önemli bir başarıya imza attılar. Osman Aydeniz isimli kursiyerimiz birinci olurken, yine aynı branşta eğitim gören Sabire Osman isimli kursiyerimiz ise üçüncü olmuştur. Dünya standartlarında eğitim veren Asmek böylesi başarılı bireyler yetiştirmeye devam ediyor. Yarışmaya katılıp, ülkemize başarılar kazandıran arkadaşlarımızı canı gönülden tebrik ederiz.

AKBEM ile 8-14 Yaş Arası Çocuklara Eğitim
Sadece yetişkin eğitimleri ile sınırlı kalmayan Antalya Büyükşehir Belediyesi özellikle yaz aylarında okulların kapanması ile birlikte 8-14 yaş arası çocuk ve gençlere bir birinden özel akademik eğitimler vermektedir. Bu organizasyonı kısa adı AKBEM (Atatürk Kültür Bilgi Eğitim Merkezi) ile gerçekleştirilmekte olup, aşağıda yer alan bağlantıya tıkladığınızda Akbem hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz. http://www.ismekkurs.com/akbem

Asmek’te Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kursu
Antalya’da yaşayanların ücretsiz sanat ve meslek eğitimi ihtiyacını karşılayan Asmek aynı zamanda meslek sahibi olan insanların kendi işlerini kurmaları için devlet kurumları ile işbirliği içerisine girmektedir. Kendi işini kurtmak isteyenler için 30 Bin TL’si hibe olmak üzere toplamda 100 Bin TL faizsiz, taksitli maddi imkan sağlayan Kosgeb destekerinden yararlanabilmek için öncelikle 70 saat sürecek Kosgeb uygulamalı girişimcilik kurslarına katılmak gerekir. Asmek yeni dönemde Kosgeb kursları yeniden olacak olup, burada sizlere duyurusunu yapacağız. Aynı şekilde Antalya Kosgeb Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından açılması planlanan kursları aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak inceleyebilirsiniz. http://www.ismekkurs.com/kosgeb-kurslari-antalya

Diyetisyen Eşliğinde Ücretsiz Spor Faaliyetleri
Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından Antalya’da yaz spor kursları açılacak olup, eğitimlerde aynı zamanda diyetisyen görev yapacaktır. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak ve formda kalmak isteyenleri spor ile buluşturacak uygulama aynı zamanda sağlıklı beslenme için gerekli olan diyet bilgileri içermektedir. Eğitimlerde görev alacak olan diyetisyen arkadaşımız kişiye özel diyet önerileri vermektedir. Eğitimler 20 Temmuz itibari ile başlamış olup, Step, Aerobik, Fitness, Yoga, Zumba ve Pilates gibi önemli spor faaliyetleri içermektedir. Yaz aylarında bu uygulama sürekli yapılacaktır.

Orf Destekli Müzik Eğitimleri Başladı
Türkiye’de bir ilke imza atan Asmek Elmalı kurs merkezinde Orf destekli müzik kursu açılmış olup, farklı bir deneyim yaşamak isteyen kursiyerler başvurulara yoğun ilgi gösterdiler.

Türkiye’de Bir İlk (Mankenlik Kursu) Başlıyor
kurs kayıtlarının devam ettiği bu günlerde Asmek’in resmi facebook hesabından yapılan açıklamada bu yıl mankenlik kursu açılacağı duyurulmuştur. Uncalı Asmek kurs merkezinde gerçekleşecek eğitimin başvuruları 11-12 Eylül tarihlerinde bizzat yapılması gerekmektedir. Sanat ve meslek kurslarında bil ilk olan mankenlik kursu ücretsiz ve MEB onaylı sertifikalıdır. Detaylı bilgi için 0242 229 43 20 nolu telefonu arayınız.

Toplu Ulaşım Sürücü Eğitim ve Meslek Edindirme Programı
Antalya’da yaşayanların istihdam olanaklarını artırmayı ilke edinmiş olan Asmek farklı bir eğitim ile sürücülerin karşısına çıkıyor. E sınıfı (ağır vasıta) ehliyet sahibi olanları toplu taşıma alanında iş sahibi olabilmeleri için eğitim verecektir. Başvurular 11-30 Eylül tarihlerinde Asmek Atatürk Kurs Merkezi yanı sıra Kepez ve Konuksever şubelerinde bizzat yapılması gerekmektedir.

Muratpaşa Belediyesi Kursları
Antalya’nın birinci Türkiye’nin ise yarım milyona yaklaşan nüfusu ile en kalabalık ilçesi olan Muratpaşa eğitim alanında da çığır açmaya devam ediyor. Muratpaşa Belediyesi Kursları yeni eğitim öğretim dönemine 14 kurs merkezinde yaklaşık 60 branşta eğitim planlaması yapmıştır. Muratpaşa Belediyesi, Kaymakamlık, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi tarafından gerçekleştirilecek olan kurslara kayıtlar başlamış olup, 444 80 07 numaralı telefondan kayıt ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Abiye ve Gelinlik DikimiAbiye ve Gelinlik Dikimi Kursları Başladı
Asmek Uncalı şubesinde kursiyerler hem öğreniyor, hemde kazanç sağlıyor. Kişiye özel abiye ve gelinlik dikimi eğitimlerinin verildiği kurs merkezinde el işi gelinlikler göz kamaştırırken, aynı zamanda dışarıdan siparişler alınıyor. Gelin adaylarının istekleri doğrultusunda ölçüleri alınarak gelinlik modelleri hazırlanmaktadır. Prova işlemlerininde yapıldığı eğitimler bol uygulama, kazanç sağlıyor.

İspanyolca Eğitmeniİspanyolca Öğretmeni Aranıyor
Asmek kurslarında açılmış olan İspanyolca branşında öğretmen olarak çalışmak isteyenler için fırsat üniversite mezunu arkadaşlarımız başvurularını Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğüne yapmaları gerekmektedir. Sizde kariyerinizi Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Asmekte yapma fırsatını kaçırmayın.

Asmek Kursları (Antalya) için 19 yorum yapılmış


admin - WEBMASTERYOLCU

Burcu: Asmek kurslarında herhangi bir ödeme yapılmaz. Sizin belirttiğiniz husus sadece İşkur kurslarında uygulanıyor.

burcu

kurslarda katılımcıya para verılır mı verılırse hangı kurslarda?

admin - WEBMASTERYOLCU

Naziya: Evet tarih değiştirebilirsiniz.

Naziya

spor kurslarina kaybettikten sonra ben gun degiştirebilirimme

admin - WEBMASTERYOLCU

Gizem: Ön kayıtları dikkate almayınız.

gizem

Sitenizde ön kayıt yapılırken yayınlanan kurs listesinde bulunmayan kurslar, ön kayıtlar bittikten sonra yayınlanıyor. Sebep???

admin - WEBMASTERYOLCU

Gözde: 2015-2016 branş listesinde sadece bağlama eğitimi verilmektedir.

gözde

keman kursu var mı?

admin - WEBMASTERYOLCU

Fatma: Saatlerin çakışmaması halinde yararlanabilirsiniz.

Fatma

Birden fazla kurstan yararlanabiliyormuyuz ?

admin - WEBMASTERYOLCU

Fatma: Evet öğrenim belgesi yeterlidir.

Fatma

Basvuru icin gerekenlerde diploma kaydi diyor okula hala devam ediyorsak ogrenci belgesimi gerekli ?

nihal

Çaybaşı ve larada ne kursları var ve ders saatleri nelerdir

admin - WEBMASTERYOLCU

Hilal: Eğitim saatlerinize uygun olması halinde katılabilirsiniz.

hilal

Universitede egitim gorenlerde basvurabiliyormu ??

admin - WEBMASTERYOLCU

Dilek: Asmek’te usta öğretici için herhangi bir başvuru sayfası olmayıp, 0242 346 15 71 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

dilek

Asmek Kurslarında usta öğretici/öğretici olarak çalışmak için nereye, hangi evraklarla başvurabilirim? Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler

admin - WEBMASTERYOLCU

Halil: Asmek kurslarında 16 yaş ve üzeri bireylere sanat ve meslek eğitimleri verilmekte olup, herhangi bir ücret ödenmemektedir.

halil

Asmek kurslarin da ögrencilere ücret veriyorlar mi ve bagkura bagliysam giremezmiyim ben 14 yasindayim kimlikte 2000 liyim ama gercekte 1999 luyum asi kartimda 1999 yaziyor onu götürsem olur mu lütfen sorularima cevap verinİsmek Kursları