Asmek Kursları

Türkiye’nin en kalabalık 5. ili olan Antalya ekonomisi sadece turizm ve tarım ile sınırlı olmayıp, aynı zamanda hızla gelişen sanayi sektörlerine kavuşmuştur. 2 Milyondan fazla insanın yaşadığı bu şehirde insanların sanat ve meslek sahibi olabilmeleri için Antalya Büyükşehir Belediyesi meslek kursları bulunmaktadır. Kısa adı ASMEK olan (Antalya Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları) 15 yaş ve üzeri herkese açık olup, yaklaşık 100 farklı branşta eğitim vermektedir. Her yıl 2 farklı kayıt dönemi ile sizde severek yapabileceğiniz bir meslek eğitimine katılabilirsiniz.

Kayıtlar Başladı

Asmek 2016 – 2017 Kayıtları Başladı
Antalya’da yaşayanlar için beklenen tarih geldi ve Asmek yeni dönem kayıtları başladı. İlk olarak 19-23 Ağustos tarihlerinde online kayıtlar başlamış olup, şimdi ise kurs merkezlerinde kayıtlar başladı. 1-9 Eylül tarihlerinde geçerli olan Asmek 2016-2017 kayıtları için size en yakın kurs merkezine gitmeniz yeterlidir. Sayfanın devamında kurs merkezleri adres ve iletişim bilgilerini görebilirsiniz.

Asmek’ten Kimler Yararlanabilir?
Antalya’da yaşayan 15 yaş ve üzeri kadın, erkek herkes üst yaş sınırı olmadan yararlanabilir. Fakat dikkat edilmesi gereken Asmek kurs merkezleri şuan sadece 14 farklı noktada bulunmakta olup, Antalya’nın bir çok ilçesinde henüz Asmek kurs merkezleri bulunmamaktadır. Bu nedenle ulaşım sıkıntısı olmayan insanlar başvurabilir. Aşağıda yer alan kurs merkezi listesini inceleyerek size en yakın şubeyi bulabilirsiniz.

Kurs Başvurusu Nasıl Yapılır?
Öncelikle 2 farklı başvuru imkanı bulunmaktadır. Birincisi genel kayıtlar başlamasına kısa bir süre kala başlayan ve İnternet üzerinden yapılan online kayıtlar diğeri ise genelde yılda 2 defa gerçekleşen kurs merkezinde kayıtlardır. İlk olarak Eylül ayında başlayan kayıt tarihi ile birlikte size en yakın Asmek kurs merkezine bizzat giderek başvuru yapabilirsiniz. Yıl içerisinde tekrar bir kayıt tarihi daha bulunmaktadır.

Hangi Kursta Hangi Branşlar, Hangi Günlerde?
Katılmak istediğiniz kurs merkezinde yer alan branşları görmek yada eğitimini almak istediğiniz branşları içeren şubeleri görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. Asmek 2016-2017 eğitim öğretim dönemine ait kurs merkezi, branş bilgisi ve eğitimlerin günleri, saatleri yer almaktadır. http://www.ismekkurs.com/wp-content/uploads/2016/08/Asmek-2016-2017-brans-listesi.pdf

Kayıt İçin İstenen Belgeler

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Diploma Yada Öğrenim Belgesi
  • 2 adet vesikalık fotoğraf,
  • 2. kademesi açılan kurslarımıza kayıt olmak için, aynı kursun 1. kademe sertifikası istenecektir. Örnek İngilizce A2 branşına kayıt olabilmek için öncelikle A1 seviyesinden eğitim alıp, sertifika sahibi olmak gerekir.
  • Halk oyunları, Modern Danslar, Yüz-Vücut Masajı ve Cilt Bakımı Kurs kayıtları için “sağlık raporu” ayrıca Pasta Yapımı ve Sunumu, Cilt Bakımı kursu ve Yüz-Vücut Masajı için “hepatit b” raporu gerekmektedir.

Antalya’nın 19 Farklı Noktasında Asmek Kurs Merkezleri
Her geçen gün yenilenen ve daha fazla insana ulaşmayı hedefleyen Asmek kurs merkezi sayısını sürekli artırmaktadır. Yeni döneme 19 farklı şubesi ile start verecektir.

akseki aksu alanya altinova dokuma-asmek elmali kepez konuksever lara manavgat muratpasa-ataturk uncali varsak yesilbayir

200 Branşta Eğitim Seçeneği
Antalya’da gelişen sadece kurs merkezleri değil, aynı zamanda bu merkezlerde yüzlerce eğitim seçeneği bulunmaktadır. Yeni eğitim öğretim döneminde 28 alanda 188 farklı branşta eğitim seçeneği sunulmaktadır. Tamamen ücretsiz ve çoğu eğitimde MEB onaylı sertifika imkanı bulacağınız kursları yakından tanımaya devam edelim.

Manavgat Asmek Kurs Merkezi Eğitime Başladı
Antalya genelinde daha fazla insana ulaşmayı hedefleyen Asmek son olarak Antalya’nın en büyük ikinci ilçesi Manavgat’ta şube açmıştır. Eski Sarılar Belediyesi binasında açılmış olan şubemizde özellikle bilişim teknolojileri ve yabancı dil alanında eğitimler verilmektedir.

Kurslar Ücretli mi?
Özel kurslar gibi binlerce TL talep etmek yerine kurum verdiği eğitimleri tamamen ücretsiz olarak sağlamaktadır. Asmek bünyesinde görev yapan yaklaşık 200 Usta öğretici ve personel maaşları ile kurs merkezlerinin giderleri ise Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmaktadır. Özel kurslara bir diğer farkı ise eğitim sonunda başarılı olan kursiyerlere basit bir katılım belgesi vermek yerine özel ve kamu kurumlarında geçerli  olan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifika veriyor olmasıdır.

Rusça Olimpiyatlarında Büyük Başarı
Akdeniz Üniversitesi ve Rusya Dostluk ve Kültür Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Rusça Olimpiyatlarına katılan 2 kursiyerimiz Rusça A 1 seviyesinde önemli bir başarıya imza attılar. Osman Aydeniz isimli kursiyerimiz birinci olurken, yine aynı branşta eğitim gören Sabire Osman isimli kursiyerimiz ise üçüncü olmuştur. Dünya standartlarında eğitim veren Asmek böylesi başarılı bireyler yetiştirmeye devam ediyor. Yarışmaya katılıp, ülkemize başarılar kazandıran arkadaşlarımızı canı gönülden tebrik ederiz.

AKBEM ile 8-14 Yaş Arası Çocuklara Eğitim
Sadece yetişkin eğitimleri ile sınırlı kalmayan Antalya Büyükşehir Belediyesi özellikle yaz aylarında okulların kapanması ile birlikte 8-14 yaş arası çocuk ve gençlere bir birinden özel akademik eğitimler vermektedir. Bu organizasyonu kısa adı AKBEM (Atatürk Kültür Bilgi Eğitim Merkezi) ile gerçekleştirilmekte olup, aşağıda yer alan bağlantıya tıkladığınızda Akbem hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz. http://www.ismekkurs.com/akbem

Asmek’te Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kursu
Antalya’da yaşayanların ücretsiz sanat ve meslek eğitimi ihtiyacını karşılayan Asmek aynı zamanda meslek sahibi olan insanların kendi işlerini kurmaları için devlet kurumları ile işbirliği içerisine girmektedir. Kendi işini kurmak isteyenler için 30 Bin TL’si hibe olmak üzere toplamda 100 Bin TL faizsiz, taksitli maddi imkan sağlayan Kosgeb desteklerinden yararlanabilmek için öncelikle 32 saat sürecek Kosgeb uygulamalı girişimcilik kurslarına katılmak gerekir. Asmek yeni dönemde Kosgeb kursları yeniden olacak olup, burada sizlere duyurusunu yapacağız. Aynı şekilde Antalya Kosgeb Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından açılması planlanan kursları aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak inceleyebilirsiniz. http://www.ismekkurs.com/kosgeb-kurslari-antalya

Diyetisyen Eşliğinde Ücretsiz Spor Faaliyetleri
Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından Antalya’da yaz spor kursları açılacak olup, eğitimlerde aynı zamanda diyetisyen görev yapacaktır. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak ve formda kalmak isteyenleri spor ile buluşturacak uygulama aynı zamanda sağlıklı beslenme için gerekli olan diyet bilgileri içermektedir. Eğitimlerde görev alacak olan diyetisyen arkadaşımız kişiye özel diyet önerileri vermektedir. Eğitimler 20 Temmuz itibari ile başlamış olup, Step, Aerobik, Fitness, Yoga, Zumba ve Pilates gibi önemli spor faaliyetleri içermektedir. Yaz aylarında bu uygulama sürekli yapılacaktır.

Orf Destekli Müzik Eğitimleri Başladı
Türkiye’de bir ilke imza atan Asmek Elmalı kurs merkezinde Orf destekli müzik kursu açılmış olup, farklı bir deneyim yaşamak isteyen kursiyerler başvurulara yoğun ilgi gösterdiler.

Türkiye’de Bir İlk (Mankenlik Kursu) Başlıyor
kurs kayıtlarının devam ettiği bu günlerde Asmek’in resmi facebook hesabından yapılan açıklamada bu yıl mankenlik kursu açılacağı duyurulmuştur. Uncalı Asmek kurs merkezinde gerçekleşecek eğitimin başvuruları 11-12 Eylül tarihlerinde bizzat yapılması gerekmektedir. Sanat ve meslek kurslarında bil ilk olan mankenlik kursu ücretsiz ve MEB onaylı sertifikalıdır. Detaylı bilgi için 0242 229 43 20 nolu telefonu arayınız.

Toplu Ulaşım Sürücü Eğitim ve Meslek Edindirme Programı
Antalya’da yaşayanların istihdam olanaklarını artırmayı ilke edinmiş olan Asmek farklı bir eğitim ile sürücülerin karşısına çıkıyor. E sınıfı (ağır vasıta) ehliyet sahibi olanları toplu taşıma alanında iş sahibi olabilmeleri için eğitim verecektir. Başvurular 11-30 Eylül tarihlerinde Asmek Atatürk Kurs Merkezi yanı sıra Kepez ve Konuksever şubelerinde bizzat yapılması gerekmektedir.

Muratpaşa Belediyesi Kursları
Antalya’nın birinci Türkiye’nin ise yarım milyona yaklaşan nüfusu ile en kalabalık ilçesi olan Muratpaşa eğitim alanında da çığır açmaya devam ediyor. Muratpaşa Belediyesi Kursları yeni eğitim öğretim dönemine 14 kurs merkezinde yaklaşık 60 branşta eğitim planlaması yapmıştır. Muratpaşa Belediyesi, Kaymakamlık, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi tarafından gerçekleştirilecek olan kurslara kayıtlar başlamış olup, 444 80 07 numaralı telefondan kayıt ve detaylı bilgi alabilirsiniz.


Abiye ve Gelinlik Dikimi Kursları Başladı

Asmek Uncalı şubesinde kursiyerler hem öğreniyor, hemde kazanç sağlıyor. Kişiye özel abiye ve gelinlik dikimi eğitimlerinin verildiği kurs merkezinde el işi gelinlikler göz kamaştırırken, aynı zamanda dışarıdan siparişler alınıyor. Gelin adaylarının istekleri doğrultusunda ölçüleri alınarak gelinlik modelleri hazırlanmaktadır. Prova işlemlerininde yapıldığı eğitimler bol uygulama, kazanç sağlıyor.

Dokuma Asmek Şubesinde KOSGEB Kursları Başlıyor
Antalya’da yaşayanları sanat ve meslekle buluşturan Asmek kursları şimdide Kosgeb ile işbirliği yaparak kendi işlerini kurmalarını amaçlıyor. Dokuma Asmek şubesinde 11 Ağustos tarihinde başlayacak olan Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kursları için mülakatlar 15 Ağustos tarihinde yapılacaktır. Sadece daha önce kursa katılmış bireylere yönelik olup, daha fazla bilgiye 0242 335 57 80 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Sizde 50 bin TL devlet desteği ile kendi işinizi kurmak için bu fırsatı kaçırmayın.

Dalgaların Fısıltısı Sergisi
Verdiği eğitimler ile insanları sanat ve meslek sahibi yapan Asmek yeni ufuklar açmaya devam ediyor. Kursiyerlerimizden Dursun VARKAL 22-28 Ağustos tarihlerinde Ebru ve Filografi sanatı ile oluşturduğu eserleri muhteşem bir sergi ile sizlerinde görmesini sağlıyor. Aydın Kanza Parkı Sergi Salonunda sizde bu görsel şölene eşlik edebilirsiniz.

Kemer Asmek Açılıyor
Antalya genelinde hızla yaygınlaşan Asmek kursları son olarak il merkezine 40 km uzaklıkta bir ilçe olan Kemer’de kurs merkezi açmaya hazırlanır. Daha önceleri Kemer devlet hastanesi olarak kullanılan bina yenilenerek kurs merkezi haline getirilmektedir. Yeni dönemde eğitim vermeye başlayacak olan kurum aynı zamanda kreş ve spor merkezi olarak hizmet verecektir. Konuyla ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Asmek 2016-2017 Kayıtları Başladı için 31 yorum yapılmış


admin - WEBMASTERYOLCU

Şeyda: asmek.org.tr sitesinden ulaşabilirsiniz.

Şeyda

Merhaba,kurs merkezlerinde hangi kursların ve günlerinin olduğu bir tabloya nereden ulaşabilirim,teşekkürler..

admin - WEBMASTERYOLCU

Münevver: İkinci dönem kayıtlar başladığında gerekli duyuru yapılacaktır.

Münevver soydal

Nasıl online kayıt yaptirabilirim ikinci dönem için?selamlar

admin - WEBMASTERYOLCU

Aynur: sayfada kurs merkezleri bilgisine yer verilmektedir. Lütfen sayfa içeriğini inceleyiniz.

aynur

Kiziltopraka yakin hangi kursunuz var adres alabilirmiyim

admin - WEBMASTERYOLCU

Samet: MEB onaylı sertifika alırsınız.

Samet

Ben pastacilik kursunu bitirince ne belgesi aliyorum ?

admin - WEBMASTERYOLCU

Kübra: Gerekli şartları taşıdığınızda görev alabilirsiniz.

kübra

ben iölp okuyorum bi dersim var onu 13 ağustosta vereceğim . İngilizce öğretmenliği yapabilir miyim asmekte

admin - WEBMASTERYOLCU

Şaziye: Mesleki eğitim merkezlerinde kalfalık, ustalık belgesi alabilirsiniz.

Şaziye

Ben geçen kasım cilt bakımı belgesi aldım bu belge mi buyutmek istiyorum ne yapmalıyım

admin - WEBMASTERYOLCU

Burcu: Asmek kurslarında herhangi bir ödeme yapılmaz. Sizin belirttiğiniz husus sadece İşkur kurslarında uygulanıyor.

burcu

kurslarda katılımcıya para verılır mı verılırse hangı kurslarda?

admin - WEBMASTERYOLCU

Naziya: Evet tarih değiştirebilirsiniz.

Naziya

spor kurslarina kaybettikten sonra ben gun degiştirebilirimme

admin - WEBMASTERYOLCU

Gizem: Ön kayıtları dikkate almayınız.

gizem

Sitenizde ön kayıt yapılırken yayınlanan kurs listesinde bulunmayan kurslar, ön kayıtlar bittikten sonra yayınlanıyor. Sebep???

admin - WEBMASTERYOLCU

Gözde: 2015-2016 branş listesinde sadece bağlama eğitimi verilmektedir.

gözde

keman kursu var mı?İsmek Kursları