Asmek Kursları

Türkiye’nin en kalabalık 5. ili olan Antalya ekonomisi sadece turizm ve tarım ile sınırlı olmayıp, aynı zamanda hızla gelişen sanayi sektörlerine kavuşmuştur. 2 Milyondan fazla insanın yaşadığı bu şehirde insanların sanat ve meslek sahibi olabilmeleri için Antalya Büyükşehir Belediyesi meslek kursları bulunmaktadır. Kısa adı ASMEK olan (Antalya Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları) 15 yaş ve üzeri herkese açık olup, yaklaşık 100 farklı branşta eğitim vermektedir. Her yıl 2 farklı kayıt dönemi ile sizde severek yapabileceğiniz bir meslek eğitimine katılabilirsiniz.

Asmek Kayıt

Asmek 2016-2017 Kayıtları Başladı
Evet değerli arkadaşlar Asmek kurs kayıtları her yıl 2 farklı tarih aralığında başlıyor. 2016-2017 ilk dönem kayıtları Ağustos ayında başlamış olup, şimdi ise 2. dönem başvuruları başlıyor. Kayıt olmak için İnternet üzerinden online kurs merkezlerinde bizzat başvuru imkanı sağlanmıştır. Her iki uygulamanın kendine özgü başvuru tarihleri olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Asmek online kayıt işleminden yararlanmak isteyenler İnternet bağlantısı olan her yerden 2-3-4 Ocak 2017 tarihlerinde http://online.asmek.org.tr adresine girerek kayıt olabilir. Unutmamanız gereken bu işlem sadece ön kayıt niteliğinde olup, 5-6-7 Ocak 2017 tarihlerinde ise başvuru yaptığınız kurs merkezine gerekli belgeler ile gitmeniz gerekir. Başvurusu kurs merkezlerinde bizzat yapmak isteyenler ise 16-22 Ocak 2017 tarihlerinde eğitim almak istediği kurs merkezine gelerek kayıt olabilir.

Asmek’ten Kimler Yararlanabilir?
Antalya’da ücretsiz eğitim imkanı sağlayan ASMEK ve AKBEM şeklinde 2 kurum bulunmaktadır. Sayfamızın konusu olan ASMEK kurslarından yararlanabilmek için ilk olarak 15 yaş ve üzeri olmalısınız. Bunun dışında eğitim almak istediğiniz kurs merkezine ulaşım sıkıntınız olmamalıdır. 15 Yaşından küçükseniz (8-14 yaş arası) çocuklar için AKBEM kurslarını incelemelisiniz.

Kurs Başvurusu Nasıl Yapılır?
Öncelikle 2 farklı başvuru imkanı bulunmaktadır. Birincisi genel kayıtlar başlamasına kısa bir süre kala başlayan ve İnternet üzerinden yapılan online kayıt bunun için http://online.asmek.org.tr/Giris.aspx adresini kullanabilirsiniz. Diğeri ise genelde yılda 2 defa gerçekleşen kurs merkezinde kayıtlardır. İlk olarak Eylül ayında başlayan kayıt tarihi ile birlikte size en yakın Asmek kurs merkezine bizzat giderek başvuru yapabilirsiniz. Yıl içerisinde tekrar bir kayıt tarihi daha bulunmaktadır. Güncel kayıt tarihlerini sitemiz ve sosyal medya sayfalarında sizlere duyurmaya çalışacağız.

Kurs Merkezleri ve Eğitimi Verilen Branşları İnceleyin?
Eğitim kalitesini hızla artıran Asmek branşları, kurs merkezleri ve eğitim saatleri her kayıt dönemi farklılık göstermektedir. Bu nedenle başvuru yapmadan önce aşağıda yer alan bağlantıya tıklayın ve açılan sayfada katılmak istediğiniz kurs merkezinde eğitimi verilmesi planlanan branşlar, eğitim gün ve saatlerine göz atmalısınız.
http://www.ismekkurs.com/wp-content/uploads/2016/09/asmek-2016-2017-brans-listesi-2-donem.pdf

Kesin Kayıt İçin İstenen Belgeler

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Diploma Yada Öğrenim Belgesi
  • 2 adet vesikalık fotoğraf,
  • 2. kademesi açılan kurslarımıza kayıt olmak için, aynı kursun 1. kademe sertifikası istenecektir. Örnek İngilizce A2 branşına kayıt olabilmek için öncelikle A1 seviyesinden eğitim alıp, sertifika sahibi olmak gerekir.
  • Halk oyunları, Modern Danslar, Yüz-Vücut Masajı ve Cilt Bakımı Kurs kayıtları için “sağlık raporu” ayrıca Pasta Yapımı ve Sunumu, Cilt Bakımı kursu ve Yüz-Vücut Masajı için “hepatit b” raporu gerekmektedir.

ASMEK Kursları Antalya’nın 22 Farklı Noktasında
Türkiye’de hızla yaygınlaşan mesleki eğitim uygulaması kurumları adeta bir birleri ile rekabet eder hala getirdi. Her yıl yeni branş ve kurs merkezleri peş peşe geliyor. Asmek yeni dönemde Antalya ve ilçelerinde 21 kurs merkezi ile daha geniş kitleye hizmet vermektedir. Sürekli yeni şube haberleri alacağınızı şimdiden söyleyebilirim. Size en yakın kurs merkezi bilgisini aşağıda görebilirsiniz.

akseki aksu alanya altinova dokuma-asmek elmali kepez konuksever lara manavgat muratpasa-ataturk uncali varsak yesilbayir

200’den Fazla Branşta Eğitim Seçeneği
Antalya’da gelişen sadece kurs merkezleri değil, aynı zamanda bu merkezlerde yüzlerce eğitim seçeneği bulunmaktadır. Yeni eğitim öğretim döneminde 28 alanda 188 farklı branşta eğitim seçeneği sunulmaktadır. Tamamen ücretsiz ve çoğu eğitimde MEB onaylı sertifika imkanı bulacağınız kursları yakından tanımaya devam edelim.

Kurslar Ücretli mi?
Özel kurslar gibi binlerce TL talep etmek yerine kurum verdiği eğitimleri tamamen ücretsiz olarak sağlamaktadır. Asmek bünyesinde görev yapan yaklaşık 200 Usta öğretici ve personel maaşları ile kurs merkezlerinin giderleri ise Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmaktadır. Özel kurslara bir diğer farkı ise eğitim sonunda başarılı olan kursiyerlere basit bir katılım belgesi vermek yerine özel ve kamu kurumlarında geçerli  olan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifika veriyor olmasıdır.

Manavgat Asmek Kurs Merkezi Eğitime Başladı
Antalya genelinde daha fazla insana ulaşmayı hedefleyen Asmek son olarak Antalya’nın en büyük ikinci ilçesi Manavgat’ta şube açmıştır. Eski Sarılar Belediyesi binasında açılmış olan şubemizde özellikle bilişim teknolojileri ve yabancı dil alanında eğitimler verilmektedir.

Rusça Olimpiyatlarında Büyük Başarı
Akdeniz Üniversitesi ve Rusya Dostluk ve Kültür Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Rusça Olimpiyatlarına katılan 2 kursiyerimiz Rusça A 1 seviyesinde önemli bir başarıya imza attılar. Osman Aydeniz isimli kursiyerimiz birinci olurken, yine aynı branşta eğitim gören Sabire Osman isimli kursiyerimiz ise üçüncü olmuştur. Dünya standartlarında eğitim veren Asmek böylesi başarılı bireyler yetiştirmeye devam ediyor. Yarışmaya katılıp, ülkemize başarılar kazandıran arkadaşlarımızı canı gönülden tebrik ederiz.

AKBEM ile 8-14 Yaş Arası Çocuklara Eğitim
Sadece yetişkin eğitimleri ile sınırlı kalmayan Antalya Büyükşehir Belediyesi özellikle yaz aylarında okulların kapanması ile birlikte 8-14 yaş arası çocuk ve gençlere bir birinden özel akademik eğitimler vermektedir. Bu organizasyonu kısa adı AKBEM (Atatürk Kültür Bilgi Eğitim Merkezi) ile gerçekleştirilmekte olup, aşağıda yer alan bağlantıya tıkladığınızda Akbem hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz. http://www.ismekkurs.com/akbem

Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kursları Bulunuyor
Antalya’da yaşayanların ücretsiz sanat ve meslek eğitimi ihtiyacını karşılayan Asmek aynı zamanda meslek sahibi olan insanların kendi işlerini kurmaları için devlet kurumları ile işbirliği içerisine girmektedir. Kendi işini kurmak isteyenler için 30 Bin TL’si hibe olmak üzere toplamda 100 Bin TL faizsiz, taksitli maddi imkan sağlayan Kosgeb desteklerinden yararlanabilmek için öncelikle 32 saat sürecek Kosgeb uygulamalı girişimcilik kurslarına katılmak gerekir. Asmek yeni dönemde Kosgeb kursları yeniden olacak olup, burada sizlere duyurusunu yapacağız. Aynı şekilde Antalya Kosgeb Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından açılması planlanan kursları aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak inceleyebilirsiniz. http://www.ismekkurs.com/kosgeb-kurslari-antalya

Diyetisyen Eşliğinde Ücretsiz Spor Faaliyetleri
Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından Antalya’da yaz spor kursları açılacak olup, eğitimlerde aynı zamanda diyetisyen görev yapacaktır. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak ve formda kalmak isteyenleri spor ile buluşturacak uygulama aynı zamanda sağlıklı beslenme için gerekli olan diyet bilgileri içermektedir. Eğitimlerde görev alacak olan diyetisyen arkadaşımız kişiye özel diyet önerileri vermektedir. Eğitimler 20 Temmuz itibari ile başlamış olup, Step, Aerobik, Fitness, Yoga, Zumba ve Pilates gibi önemli spor faaliyetleri içermektedir. Yaz aylarında bu uygulama sürekli yapılacaktır.

Orf Destekli Müzik Eğitimleri Başladı
Türkiye’de bir ilke imza atan Asmek Elmalı kurs merkezinde Orf destekli müzik kursu açılmış olup, farklı bir deneyim yaşamak isteyen kursiyerler başvurulara yoğun ilgi gösterdiler.

Türkiye’de Bir İlk (Mankenlik Kursu) Başlıyor
kurs kayıtlarının devam ettiği bu günlerde Asmek’in resmi facebook hesabından yapılan açıklamada bu yıl mankenlik kursu açılacağı duyurulmuştur. Uncalı Asmek kurs merkezinde gerçekleşecek eğitimin başvuruları 11-12 Eylül tarihlerinde bizzat yapılması gerekmektedir. Sanat ve meslek kurslarında bil ilk olan mankenlik kursu ücretsiz ve MEB onaylı sertifikalıdır. Detaylı bilgi için 0242 229 43 20 nolu telefonu arayınız.

Toplu Ulaşım Sürücü Eğitim ve Meslek Edindirme Programı
Antalya’da yaşayanların istihdam olanaklarını artırmayı ilke edinmiş olan Asmek farklı bir eğitim ile sürücülerin karşısına çıkıyor. E sınıfı (ağır vasıta) ehliyet sahibi olanları toplu taşıma alanında iş sahibi olabilmeleri için eğitim verecektir. Başvurular 11-30 Eylül tarihlerinde Asmek Atatürk Kurs Merkezi yanı sıra Kepez ve Konuksever şubelerinde bizzat yapılması gerekmektedir.

Muratpaşa Belediyesi Kurslarını Gördünüz mü?
Antalya’nın birinci Türkiye’nin ise yarım milyona yaklaşan nüfusu ile en kalabalık ilçesi olan Muratpaşa eğitim alanında da çığır açmaya devam ediyor. Muratpaşa Belediyesi Kursları yeni eğitim öğretim dönemine 14 kurs merkezinde yaklaşık 60 branşta eğitim planlaması yapmıştır. Muratpaşa Belediyesi, Kaymakamlık, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi tarafından gerçekleştirilecek olan kurslara kayıtlar başlamış olup, 444 80 07 numaralı telefondan kayıt ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Abiye ve Gelinlik Dikimi Kursları Başladı
Asmek Uncalı şubesinde kursiyerler hem öğreniyor, hemde kazanç sağlıyor. Kişiye özel abiye ve gelinlik dikimi eğitimlerinin verildiği kurs merkezinde el işi gelinlikler göz kamaştırırken, aynı zamanda dışarıdan siparişler alınıyor. Gelin adaylarının istekleri doğrultusunda ölçüleri alınarak gelinlik modelleri hazırlanmaktadır. Prova işlemlerininde yapıldığı eğitimler bol uygulama, kazanç sağlıyor.

Dalgaların Fısıltısı Sergisine Davetlisiniz (Bitti)
Verdiği eğitimler ile insanları sanat ve meslek sahibi yapan Asmek yeni ufuklar açmaya devam ediyor. Kursiyerlerimizden Dursun VARKAL 22-28 Ağustos tarihlerinde Ebru ve Filografi sanatı ile oluşturduğu eserleri muhteşem bir sergi ile sizlerinde görmesini sağlıyor. Aydın Kanza Parkı Sergi Salonunda sizde bu görsel şölene eşlik edebilirsiniz.

Kemer’de Asmek Kursu Açıldı
Antalya genelinde hızla yaygınlaşan Asmek kursları son olarak il merkezine 40 km uzaklıkta bir ilçe olan Kemer’de kurs merkezi açmaya hazırlanır. Daha önceleri Kemer devlet hastanesi olarak kullanılan bina yenilenerek kurs merkezi haline getirilmektedir. Yeni dönemde eğitim vermeye başlayacak olan kurum aynı zamanda kreş ve spor merkezi olarak hizmet verecektir. Konuyla ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Asmek 2016-2017 Kayıtları Başladı için 35 yorum yapılmış


halil

Asmek kurslarin da ögrencilere ücret veriyorlar mi ve bagkura bagliysam giremezmiyim ben 14 yasindayim kimlikte 2000 liyim ama gercekte 1999 luyum asi kartimda 1999 yaziyor onu götürsem olur mu lütfen sorularima cevap verin

admin - WEBMASTERYOLCU

Halil: Asmek kurslarında 16 yaş ve üzeri bireylere sanat ve meslek eğitimleri verilmekte olup, herhangi bir ücret ödenmemektedir.

dilek

Asmek Kurslarında usta öğretici/öğretici olarak çalışmak için nereye, hangi evraklarla başvurabilirim? Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler

admin - WEBMASTERYOLCU

Dilek: Asmek’te usta öğretici için herhangi bir başvuru sayfası olmayıp, 0242 346 15 71 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

hilal

Universitede egitim gorenlerde basvurabiliyormu ??

admin - WEBMASTERYOLCU

Hilal: Eğitim saatlerinize uygun olması halinde katılabilirsiniz.

nihal

Çaybaşı ve larada ne kursları var ve ders saatleri nelerdir

Fatma

Basvuru icin gerekenlerde diploma kaydi diyor okula hala devam ediyorsak ogrenci belgesimi gerekli ?

admin - WEBMASTERYOLCU

Fatma: Evet öğrenim belgesi yeterlidir.

Fatma

Birden fazla kurstan yararlanabiliyormuyuz ?

admin - WEBMASTERYOLCU

Fatma: Saatlerin çakışmaması halinde yararlanabilirsiniz.

gözde

keman kursu var mı?

admin - WEBMASTERYOLCU

Gözde: 2015-2016 branş listesinde sadece bağlama eğitimi verilmektedir.

gizem

Sitenizde ön kayıt yapılırken yayınlanan kurs listesinde bulunmayan kurslar, ön kayıtlar bittikten sonra yayınlanıyor. Sebep???

admin - WEBMASTERYOLCU

Gizem: Ön kayıtları dikkate almayınız.

Naziya

spor kurslarina kaybettikten sonra ben gun degiştirebilirimme

admin - WEBMASTERYOLCU

Naziya: Evet tarih değiştirebilirsiniz.

burcu

kurslarda katılımcıya para verılır mı verılırse hangı kurslarda?

admin - WEBMASTERYOLCU

Burcu: Asmek kurslarında herhangi bir ödeme yapılmaz. Sizin belirttiğiniz husus sadece İşkur kurslarında uygulanıyor.

İsmek 2017 2018

İsmek Kursları