Arnavutköy İsmek

Zaman bazı şeyleri öylesine hızlı değiştiriyor ve geliştiriyor ki bazen hayal bile edemediğiniz durumlar ortaya çıkmaktadır. İstanbul’da yapılan yasal düzenleme ile ilçe sayısı 39’a yükselmiş olup, yeni ilçe olan yerlerden biriside daha önce Rumların yaşadığı ve halkların değişimi ile Türk yerleşim yeri haline gelen Arnavutköy’dür 2008 yılında ilçe oluşu ile birlikte kaderi hızla değişmiş ve ilçenin geçim kaynağı olan tarım yerini sanayileşmeye bırakmıştır.

Hadımköy Atatürk Organize Sanayi Bölgesi ile hızla gelişirken İstanbul’un 3. Havalimanı burada yapılmaya başlanmıştır. İstihdam alanı hızla gelişen Arnavutköy ilçemizin ihtiyacı olan kalifiye ve meslek sahibi eleman yetiştirmek için başta İsmek çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir. Arnavutköy Halk Eğitim ve Arnavutköy Hesleki Eğitim Merkezi kursları öne çıkmaktadır.

İsmek Arnavutköy

Arnavutköy İsmek Kursları
İSMEK Arnavutköy’de 3 şube ile hizmet vermektedir.

Merkez Mahallesi, Eski Edirne Asfaltı Caddesi, No:1211
0212 597 89 74

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Atatürk Caddesi No:79 / Arnavutköy
0212 597 83 12

Boğazköy

Yunus Emre Mahallesi, 30 Ağustos Caddesi, Bülent Sokak, E Blok, Boğazkköy

0212 312 68 77

Arnavutköy Belediyesi ARGEM Kursları
Çocuk ve gençlere yönelik olarak Arnavutköy belediyesi ilçenin 9 farklı noktasında (Arnavutköy, Nenehatun, Durusu, Taşoluk, Anadolu Mahallesi, Haraççı, Bolluca, Hadımköy ve Hastane Mahallesi) şubeleri ile eğitim vermektedir. Etkinlik ve atölye çalışmaları şeklinde planlanan eğitimler aynı zamanda spor faaliyetleri ve sınavlara hazırlık şeklinde gerçekleşmektedir. Daha fazla bilgi ve başvuru için 0212 597 09 91 nolu telefonu arayınız.

Arnavutköy Halk Eğitim Merkezi
2008 Yılında ilçe oluşu ile birlikte halkın eğitimi için Halk Eğitim Merkezi faaliyete geçmiş ve onlarca branşta eğitim verebilecek şekilde dizayn edilmiştir. Aynı şekilde Açıköğretim vazifesi görev Arnavutköy Halk Eğitim Merkezi Ortaokul ve Lise eğitimi vermektedir. Kursumuz Ayazma İlkokulu üst katında yer almakta olup, aşağıda adres ve telefon bilgileri yer almaktadır.

Yunus Emre Mahallesi Necip Fazıl Caddesi No:19
0212 597 85 76

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir