İsmek İş Başvurusu

Kurulduğu günden beri milyonlarca insana ücretsiz olarak sanat ve mesleki eğitimler veren İsmek sadece kursiyerler için değil, aynı zamanda eğitimciler, usta öğreticiler içinde kariyer imkanı sunmaktadır. 1996 yılında 3 kurs merkezi ile başlayan faaliyetleri geçen süreçte hızla gelişmiş ve şuan yaklaşık 250 kurs merkezinde yine yaklaşık 400 farklı branşta eğitim vermektedir. Her branşa alanında uzman eğitimcilerin yer aldığı İsmek’te sizde öğretmenlik yada diğer adı ile usta öğreticilik yapabilirsiniz. İstanbul’un her yerinde yaygın bir eğitim benimseyen İsmek aynı zamanda ekonomiye katkı sağlamaktadır. Sizde İstabul Büyükşehir Belediyesi güvencesi ile İsmek kariyer olanaklarından yararlanmak isterseniz ismek iş başvurusu yapabilirsiniz. Not: Bu sayafadan aktarılan bilgiler yalnızca eğitimcilere yöneliktir. İsmek diğer personel alımları buradan yapılmaz.

İsmek Öğretmen

Usta Öğretici (Öğretmen) Nedir?
Yüzlerce branşta eğitim veren İsmek bu branşların eğitimi konusunda yine bu alandan mezun kişilerden titizlikle seçmektedir. Branşında sahip olduğu bilgiye müfredata uygun şekilde kursiyerlere aktaracak olan öğretmenlerimiz aynı zamanda eğitim kalitesini artırmak için gelişim ve yeniliklere açık olmalıdır. İsmek bünyesinde alanı ile ilgili eğitimlerden sorumlu olan usta öğreticiler, direkt olarak görev yaptığı şubenin yöneticisine bağlıdır. Usta öğretici gerek duyulması halinde birden fazla kurs merkezinde görev alabilir. İsmek’te görev almak isteyenlerin başvuru yaptığı branştan mezun yada mezun olabilecek durumda olmasına bakılır.

İsmek İş Başvurusu İçin Bilmeniz Gerekenler
Öğretmen olarak görev almak isteyenler, tüm branşlar olmasa bile %90’ı üniversitelerin ilgili bölümünden ön lisans yada lisans mezunu kişilerden oluşmaktadır. Bazı branşlarda ise meslek liseleri ve lise mezunları ve mesleki eğitim merkezlerinden usta öğretici belgesi olanlardan seçilmektedir. Bu konuda daha fazla bilgiyi aşağıda vereceğim, ismek iş başvurusu için gerekli linkten görebilirsiniz. Yine aynı şekilde sayfa sonunda yer alan iletişim bilgilerinden İsmek’i arayarak aklınıza takılan soru yada soruları sorabilirsiniz

İsmek İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Gelişen teknolojiyi tüm işlemlerinde kullanmaya başlayan İsmek tüm başvuruları internet üzerinden online yapılmaktadır. Bunun için yandaki linkten http://kariyer.ismek.org – Sitesinde başvurular bizzat yapılması gerekmektedir. Yandaki verdiğim linki kopyalayıp, tarayıcınızın adres satırına yapıştırıp web sitesine giriniz. Bu işlem için Chrome, Firefox, Yandex kullanmalısınız. Eski versiyon internet explorer tarayıcılarda hata mesajı alabilirsiniz.

İsmek Kariyer

Sayfa açıldığında orta kısımda, yukardaki linkleri göreceksiniz. Başvuru yapmak istiyorum linkine tıklıyoruz. Açılan sayfada TC kimlik numarası ve belirleyeceğiniz, kullanıcı adı, şifre ile kayıt olmanız gerekmektedir. Form doldururken, mutlaka kullandığınız bir email adresi kullanmalısınız.

Üye girişi yaparak sistem sizden gerekli bilgileri doldurmanızı isteyecektir. Yaptığınız başvuru incelenip İsmek Yönetim Merkezi İnsan Kaynakları Departmanı görevlileri size ulaşarak, randevu verecek ve gerekli belgelerle mülakata çağıracaklardır.

Usta Öğreticiler Nasıl Seçiliyor?
Verdiği hizmetleri en üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen İsmek bu kapsamda görev yapan personelininde en başarılısı, en deneyimlisini aramaktadır. Açık pozisyonlara yapılan başvurular belirlenen tarih ve saatte öğretmen adayları sınava çağrılmaktadır. Bu sınav sonrası ayrıca mülakat yapılmaktadır.

İsmek Öğretmen Maaşları Ne Kadar?
En sık sorulan sorulan sorulardan biriside, öğretmen yani usta öğretici maaşları ne kadar olduğudur. Bu konu herkes için aynı olmaması nedeniyle, şu kadar, bu kadar deme imkanı yoktur. Mülakat için çağrıldığınızda yetkili kişiler size, gerekli bilgileri aktaracaktır. Çünkü herkesin branşı, görev saati, mezuniyeti gibi durumlarda değişiklik olması nedeniyle maaşlar farklılık göstermektedir.

Detaylı Bilgi İçin İsmek Yönetim Merkezi

Aşağıdaki ismek yönetim merkezi adresi yer almaktadır.
Akşemseddin Mahallesi Vatan Caddesi No: 6 Fatih / İstanbul
0212 531 01 41

Halk Eğitim Merkezleri’nde Görev Yapabilirsiniz
İsmek’te görev yapmaya başlayan arkadaşlarımıza başarılar dileriz. Henüz bu imkana kavuşamayan arkadaşlarımız için farklı bir imkan daha sunmak istiyorum. Türkiye’nin her ilçesinde bulunan Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri sürekli usta öğretici ihtiyacı bulunmaktadır. Bu kurumlara mutlaka bizzat uğramanızı tavsiye ederim.

   Paylaş
İsmek İş Başvurusu (Usta Öğretici) için 4 yorum yapılmış


Destek

Halime: 0212 531 01 41 nolu telefondan konulyla alakalı yardım ve destek alabilirsiniz.

Halime Mutlu

8 yıl öncesinde birebir genel merkezinize gelerek form doldurmuştum.
şu anda ordaki bilgilerimi güncellemek istiyorum ama eski mail adresi ve şifremi hatırlamadığım için yeni başvuru formu doldurmama sistem izin vermiyor.bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?

admin - WEBMASTERYOLCU

Merve: 0212 531 01 41 nolu telefondan yardım alabilirsiniz.

merve

merhaba ben daha önce verilen adresten iş başvurusu yapmıştım lakin mail adresimde sorun var ve üye girişi yapamıyorum yeni bir hesap açtım ama bunu üye bilgilerimde nasıl değiştiririm yardımcı olabilir misiniz ?

İsmek Kursları