İsmek İş Başvurusu

Kurulduğu günden beri milyonlarca insana ücretsiz olarak sanat ve mesleki eğitimler veren İsmek sadece kursiyerler için değil, aynı zamanda eğitimciler içinde kariyer imkanı sunmaktadır. 1996 yılında 3 kurs merkezi ile başlayan faaliyetleri geçen süreçte hızla gelişmiş ve şuan yaklaşık 250 kurs merkezinde yine yaklaşık 400 farklı branşta eğitim vermektedir. Her branşa alanında uzman eğitimcilerin yer aldığı İsmek’te sizde öğretmenlik yada diğer adı ile usta öğreticilik yapabilirsiniz. Bunun için usta öğretici, lise, ön lisans yada lisans mezunu yada lisans 4. sınıf öğrencisi olmanız yeterlidir. İstanbul’un her yerinde yaygın bir eğitim benimseyen İsmek aynı zamanda Türkiye ekonomisine katkı sağlamaktadır. Sizde İstanbul Büyükşehir Belediyesi güvencesi altında İsmek kariyer olanaklarından yararlanmak isterseniz ismek iş başvurusu yapabilirsiniz. Not: Bu sayafadan aktarılan bilgiler yalnızca eğitimcilere yöneliktir. İsmek diğer personel alımları buradan yapılmaz.

İsmek Usta Öğretici

Usta Öğretici (Öğretmen) Nedir?
Yüzlerce branşta eğitim veren İsmek bu branşların eğitimi konusunda yine bu alandan mezun kişilerden titizlikle seçmektedir. Branşında sahip olduğu bilgiye müfredata uygun şekilde kursiyerlere aktaracak olan öğretmenlerimiz aynı zamanda eğitim kalitesini artırmak için gelişim ve yeniliklere açık olmalıdır. İsmek bünyesinde alanı ile ilgili eğitimlerden sorumlu olan usta öğreticiler, direkt olarak görev yaptığı şubenin yöneticisine bağlıdır. Usta öğretici gerek duyulması halinde birden fazla kurs merkezinde görev alabilir. İsmek’te görev almak isteyenlerin başvuru yaptığı branştan mezun yada mezun olabilecek durumda olmasına bakılır.

İsmek İş Başvurusu İçin Bilmeniz Gerekenler
Öğretmen olarak görev almak isteyenler, tüm branşlar olmasa bile %90’ı üniversitelerin ilgili bölümünden ön lisans yada lisans mezunu kişilerden oluşmaktadır. Bazı branşlarda ise meslek liseleri ve lise mezunları ve mesleki eğitim merkezlerinden usta öğretici belgesi olanlardan seçilmektedir. Bu konuda daha fazla bilgiyi aşağıda vereceğim, ismek iş başvurusu için gerekli linkten görebilirsiniz. Yine aynı şekilde sayfa sonunda yer alan iletişim bilgilerinden İsmek’i arayarak aklınıza takılan soru yada soruları sorabilirsiniz

İsmek İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Gelişen teknolojiyi tüm işlemlerinde kullanmaya başlayan İsmek tüm başvuruları internet üzerinden online yapılmaktadır. Bunun için yandaki linkten http://kariyer.ismek.org – Sitesinde başvurular bizzat yapılması gerekmektedir. Yandaki verdiğim linki kopyalayıp, tarayıcınızın adres satırına yapıştırıp web sitesine giriniz. Bu işlem için Chrome, Firefox, Yandex kullanmalısınız. Eski versiyon internet explorer tarayıcılarda hata mesajı alabilirsiniz.

Bazı Değişiklikler Yapıldı (2015)
Daha önceki amatör bir yapıya sahip olan başvuru sayfası yerine daha profesyonel bir tasarım ile devam edilmektedir. Başvurular yine aynı şekilde yukarıda verilmiş olan adresten yapılacaktır. Dilerseniz yeni sistemi ve nasıl başvuru yapabileceğinizi hemen aktarlım.

Oturum Aç / Kayıt Ol
Siteye girdiğinizde en üst sağ kısımda sizi Oturum Aç / Kayıt Ol şeklinde bir buton göreceksiniz. İlk defa başvuru yapacaksanız muhtemelen daha önce kaydınız yoktur. İlk kapmamız gereken kayıt olmak olup, dikkat etmeniz gereken email adresinizin geçerli ve sürekli aktif olarak kullandığınız bir hesap olmalıdır. Çünkü kayıt sonrası aktivasyon emaili ve sonrasında yapılacak iletişimler yalnızca email vasıtası ile yapılacaktır.

CV Doldur / Başvuru Yap
Kayıt olup, email adresinize gelen aktivasyon linkine tıkladığınızda otomatik olarak giriş yapmış olursunuz. Sistem sizi olarak CV bilgilerinizi doldurmaya yönlendirecektir. Herhangi bir eksik ve boş alan bırakmadan sizden istenen bilgileri girmelisiniz. Sonrasında sol kısımda bulunan Başvuru butonundan eğitim vermek istediğiniz branş yada branşlara başvuru yapabilirsiniz. Bundan sonra beklemeye başlıyorsunuz.

Usta Öğreticiler Nasıl Seçiliyor?
Yaklaşık 400 branşta eğitim veren İsmek binlerce öğretmen kadrosu bulunmaktadır. Sürekli açılan yeni pozisyonlara ise ihtiyaç duyulmaktadır. İhtiyaç halinde başvuru yapan adayları sınava çağırmaktadır. 4 Aşamalı yapılan sınav sonucu İsmek usta öğretici alımı yapılmaktadır.

İsmek Usta Öğretici Sınavı Nasıl Yapılır?
Öncelikle bunun kesin bir tarihi olmayıp, ihtiyaç duyulan öğretmen adaylarına yönelik sınav planlanır. Başvurusu uygun görülen adaylara sınav tarih ve saati email ile bildirilir. O nedenle kayıt esnasında kullandığınız email adresine dikkat etmenizi öneriyorum. Neyse arkadaşlar email ile sizlere sınav yeri, tarihi, saati bildirilerek orada olmanız istenmektedir. Sınava gelen arkadaşlarımız 4 farklı aşamadan geçecektir.

Genel Kültür Sınavı: 25 Sorudan oluşan genel bilgilerin yer aldığı sınavdır
Branş Yazılı Sınavı: Eğitim vermek istediğiniz branş ile ilgili yazılı sınavdır.
Uygulama Sınavı: Yine aynı şekilde eğitim vereceğiniz branş ile alakalı olup, bu sefer bilgi ve becerilerinizi yapacağınız uygulama ile göstereceğiniz sınavdır.
Mülakat: Sınavlara ek olarak kişinin hedefleri, vizyon ve misyon anlayışını ortaya koyacağı bir aşama olup, yöneticiler ile yüz yüze yapılacak bir görüşmedir.

Usta Öğreticiler Ne Kadar Çalışır?
3 Farklı çalışma sistemi olup, size uygun olanı tercih edebilirsiniz. Bu yarım gün, tam gün ve devlet okullarında öğretmen olarak görev yapanlara yönelik, özel ihtisas çalışma şeklidir. Aşağıda çalışma tipleri, süreleri ve sağladığı avantajları görebilirsiniz.

İsmek Çalışma Saatleri

İsmek Öğretmen Maaşları Ne Kadar?
En sık sorulan sorulan sorulardan biriside, öğretmen yani usta öğretici maaşları ne kadar olduğudur. Bu konu herkes için aynı olmaması nedeniyle, şu kadar, bu kadar deme imkanı yoktur. Mülakat için çağrıldığınızda yetkili kişiler size, gerekli bilgileri aktaracaktır. Çünkü herkesin branşı, görev saati, mezuniyeti gibi durumlarda değişiklik olması nedeniyle maaşlar farklılık göstermektedir.

Usta Öğretici İkinci Bir İşte Çalışabilir mi?
Yukarıda ki listede çalışma şekillerini gördünüz, evet arkadaşlar sadece İsmek ile sınırlı kalmadan başka işlerde de çalışabilirsiniz. Örnek devlet okulunda görev yapan bir öğretmen İsmek şartlarını sağlaması halinde çalışabilir. Yada bir mühendis, doktor vs bunlar mümkündür.

Başvurunuz 3 Yıl Saklanmaktadır
Bazı branşlarda onlarca başvuru yapılmaktadır. İşe alınma imkanı olmayan adayların başvuruları ilerleyen zamanlarda olacak ihtiyaçlar için 3 yıl sistemde tutulmaktadır. 3 Yıl herhangi bir işe alım yapılmazsa sistemden silinmektedir. Yani İsmek’te kariyer fırsatınız sürekli bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin İsmek Yönetim Merkezi

Aşağıdaki ismek yönetim merkezi adresi yer almaktadır.
Akşemseddin Mahallesi Vatan Caddesi No: 6 Fatih / İstanbul
0212 531 01 41

Halk Eğitim Merkezleri’nde Görev Yapabilirsiniz
İsmek’te görev yapmaya başlayan arkadaşlarımıza başarılar dileriz. Henüz bu imkana kavuşamayan arkadaşlarımız için farklı bir imkan daha sunmak istiyorum. Türkiye’nin her ilçesinde bulunan Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri sürekli usta öğretici ihtiyacı bulunmaktadır. Bu kurumlara mutlaka bizzat uğramanızı tavsiye ederim. Örnek Konya’da yaşayanlar için Komek Usta Öğretici alımı yapmaktadır. Aynı şekilde Kocaeli’de Ko-mek, Kayseri’de Kaymek kursları usta öğretici alımı yapmaktadır.

İsmek İş Başvurusu (Usta Öğretici) için 29 yorum yapılmış


admin - WEBMASTERYOLCU

Leyla: Öncelikle usta öğretici belgesi almanız gerekir.

Leyla ektaş

3yıl makina nakışında emek veren biri olarak usta öğretici olarak görev yapmak istiyorum

admin - WEBMASTERYOLCU

Elif: Başvurular kursiyer.ismek.org adresinde yapılmaktadır.

Elif Ardıç

Tuzlaya ismek iş başvurusunda bulunmak istiyorum.

admin - WEBMASTERYOLCU

Sermin: 0212 531 01 41 numaralı telefondan teknik destek alabilirsiniz.

Sermin Apti Yerli

Ben kayıt formunu doldurdum ancak aktivasyon mesajı gelmesi gerekiyormuş benim mail adresime gelmedi. Mail adresim aktif olarak kullandığım mail adresi ve doğru olarak yazdığıma eminim. Bilgilendirirseniz sevinirim…

admin - WEBMASTERYOLCU

Yasemin: kariyer.ismek.org adresinden başvurmak istediğiniz branş ile ilgili istenen şartları incelemelisiniz.

Yasemin

Merhaba liseyi meslek lisesinde okudum şuan önlisans bilgisayar programcılığı mezunuyum diplomamla direk öğretmenlik başvurusu yapabilirmiyim
usta öğreticilik belgesi şartmıdır?

admin - WEBMASTERYOLCU

Şura: Sayfada da belirtildiği gibi başvurular kariyer.ismek.org sitesinde yapılıyor.

şura

merhaba iyi günler ismeğe öğretmenlik başvurusu yapmak istiyorum bunu nasıl yapabiliriim? elimde millieğitim bakanlığına ait belgem mevcut ve 2 sezon bir kursiyerde öğretmenlikte yaptım kariyer.ismek.org üyeliğimide gerçekleştirdim fakat cv dolumu ile ilgili bir bölüm bulunmamaktadır bunu nasıl nerden yapabilirim?

admin - WEBMASTERYOLCU

Alper: kariyer.ismek.org adresinden başvuru yapmak istediğiniz branşın şartlarını incelemelisiniz.

alper

Merhaba ben liseyi açıktan bitirdim ve mesleki eğitim merkezinden bilgisayar teknik servis üzerine ustalık ve usta öğreticilik belgesi aldım ismek’te öğretmen olabilirmiyim ?

admin - WEBMASTERYOLCU

Handan: İsmek müşteri hizmetleri merkezini arayabilirsiniz.

HANDAN DEMİR

Merhaba cv’mi 5 ay once kariyer merkezine ulatırdım fakat halen bi cevap alamadım..Acil iş ihtiyacım olduğunu yetkili arkadaşlara iletmek isterim..LÜTFEN konuyla ilgili yardımcı olurmusunuz..

admin - WEBMASTERYOLCU

Ahmet Bey: 0212 531 01 41 nolu telefonu arayarak sorunuzun cevabını bulabilirsiniz.

ahmet torun

Merhaba ben ismek kursunuza başvuru yapmıştım sonucu merakla bekliyorum işe alınıp alınmadığını öğrenmek istiyorum herhangi bir Sms Email gelmediği için merak ettim lütfen bu konuda bilgilendirir misiniz

admin - WEBMASTERYOLCU

Hatica: Usta öğreticilik için yüzlerce branş olup, hepsinin şartları farklılık içermektedir. İsmek usta öğretici başvuru ve şartları görmek için kariyer.ismek.org adresine bakınız.

hatice

Merhaba 2005 anadolu kiz meslek lisesi mezunuyum okulumu birincilikle bitirmis olup halen bir is firsati olusturamadim bu yaziyi okuyunca epeyce sasairdim ben dikis nakis desanatorluk mezunuyum eger yapabilirsem ismekte ogretmenlik yapmak istiyorum kosullarini bildirirmisiniz bana simdiden tesekkurler

admin - WEBMASTERYOLCU

Sevda: kariyer.ismek.org sayfasında başvuru yapacağınız branş ile ilgili gerekli şartları görebilirsiniz.

SEVDA

Merhaba Açıköğretim lise mezunuyum Halk eğitimden Çocuk gelişim belgesi ve İlk yardım eğitimi sertifikası aldım bu sertifikayla 4 yıl okul öncesi eğitim verdim ismekte tecrübeden ziyade lisanmı şart?bende parttaym çalışmak isityorum.İsmek Kursları