Yaz Kursları

İstanbul’da okulların kapanması ile birlikte çocuklar ve gençler İsmek yaz kurslarını merakla beklemeye başladı. Her yıl yeniliklerle bizleri şaşırtan İSMEK 2017-2018 dönemine devrim niteliğinde yeniliklerle başlıyor. 21 yıldır süren uygulamayı baştan sona değiştirdiğini belirtmeliyim. Örnek vermek gerekirse bundan böyle 12 Yaş üzeri gençlerde eğitimlerden yararlanabilecekler.

İstanbul'da Yaz Kursları

İsmek Yaz Kursları Nedir?

3 Yıl önce yaz tatilinde çocuklara eğitim vermek üzere planlanan İsmek yaz okulu uygulaması şimdi farklı bir boyut kazanarak yeni uygulama sistemine geçti. Yazının devamında merak ettiğiniz tüm detayları bulabileceksiniz.

12-16 Yaş Arası Çocuklar ve Gençler Yararlanacak

İlk değişiklik yaş sınırlaması ile alakalı olup, geçtiğimiz yıllarda 9-21 yaş arası olan sınırlama şimdi 12-16 yaş olarak düzenlenmiştir. 16 Yaş üzeri olanlar ise zaten yetişkin kurslarından yararlanabilmektedir.

Kayıtlar 27 Temmuz’da Başlıyor

Okulların kapanması ile birlikte çocuklar ve gençler İsmek yaz kurslarını merakla beklediler ama bir süre daha beklemeleri gerekecektir. Çünkü yaz dönemi kurs kayıtları 27 Temmuz’da başlayacaktır. Bu tarihi not etmelisiniz. Çünkü ilk günlerde kontenjanlar dolabilmektedir. 27 Temmuz’da başlayacak olan kurs kayıtları İnternet üzerinden çevrimiçi ve kurs merkezlerinde bizzat yapılacaktır. İnternet üzerinden kayıt olmak isteyenler ismek.ist adresinden ön kayıt işlemlerini yapabileceklerdir.

Eğitimler 3 Ağustos’ta Başlıyor

1 Haftalık kayıt sürecinden sonra eğitim almaya hak kazanan kursiyerler 3 Ağustos Perşembe günü eğitimlere başlanacaktır. 15 Eylül’e kadar devam edecek olan kurslar hafta içi ve hafta sonu olarak gerçekleştirilecektir.

Yeni Dönemde de Hafta Sonu Eğitimlerinden Yararlanabileceksiniz

Bu yıl birçok yeniliğe imza atan İsmek artık 16 yaş üzeri ile sınırlı kalmadan 12-16 yaş gençler içinde yeni dönemde eğitimlere başlıyor. 12-16 Yaş arası gençlerin yararlanacağı eğitimler sadece hafta sonları olacaktır. Çünkü hafta içi örgün eğitimlerine devam edecekler.

Hangi Branşlarda Eğitim Verilecek?

Birçok değişiklik gibi eğitimi verilecek olan Branşlarda da dikkat çekici yenilikler bulunuyor. İsmek eğitim uzmanları titiz bir çalışma yaparak 10 farklı alandan 49 Branş belirlenmiştir. Kur’an-ı Kerimden geleceğin mesleği haline gelen kodlamaya kadar aradığınız her eğitimi bulacaksınız. Yazının devamında tercih edebileceğiniz Branşları hep birlikte görelim.

Bilişim Teknolojileri

Geleceğin meslekleri arasında hiç şüphesiz teknolojik Branşlar ilk sırada gelmektedir. Teknolojiyi meslek haline getirmek isteyenlerin alan tercihi Bilişim Teknolojileri olmaktadır. İsmek yaz kurslarında bilişim eğitimleri olarak 5 farklı Branş (Kodlama, Güvenli İnternet ve Sosyal Medya Kullanımı, Power Point İle Sunum Hazırlama, Video Klip Hazırlama ve Photoshop ile Web Arayüz Hazırlama) Branşlarından birini tercih edebilirsiniz.

Photoshop ile Web Arayüz Hazırlama: Günümüzde en önemli mesleklerden biri olan Web Tasarımcı ya da Grafiker olmak ister misiniz? Böyle bir düşünceniz varsa dünyanın en gelişmiş resim düzenleyici programı Photoshop ile web arayüz hazırlama eğitimi ile başlayabilirsiniz. İnternet siteleri ilk aşamada Phtoshop ile resim formatında hazırlanmaktadır. Hazırlanan sitenin PSD dosyası parçalara ayrılarak CSS kodlama aşamasına geçilir. Bu eğitim sonrasında Web Tasarım kursuna katılmanız halinde İnternet sitelerinin grafik ve kodlamasını öğrenmiş olursunuz.

Güvenli İnternet ve Sosyal Medya Kullanımı: 2000’li yılların başında kullanılmaya ve yaygınlaşmaya başlayan İnternet şuan sadece bilgisayarlar ile sınırlı kalmadan akıllı telefonlarda da çok küçük yaş çocuklar tarafından bile kullanılmaktadır. Etkili bir iletişim aracı olduğu kadar tehlikeli de olan İnternet ve sosyal medya kullanımını güvenli hale getirmek için eğitimler bulunmaktadır. Sizde bu eğitim katılarak İnterneti daha güvenli şekilde kullanabilirsiniz.

Kişisel Gelişim

Özellikle yetişkin kurslarında en çok tercih edilen alanlardan biri olan kişisel gelişim eğitimleri kişinin kendisini geliştirmesi ekstra yetenekler kazanması anlamına gelmektedir. İsmek yaz kurslarında kişisel gelişim eğitimleri dar kapsamlı olmasına karşın en çok tercih edilen Branşları içermektedir. 2 Branşın yer aldığı kurslar Diksiyon ve Kur’an-ı Kerim şeklinde olmaktadır.

Kur’an-ı Kerim Elifba ve Tecvidli Okuma: Tüm Müslümanların öğrenmesi ve okuması gereken kerim kitabımızı öğrenmek günümüzde artık daha kolay diyebilirim. Yasakların kaldırılması ve eğitim verilen yerlerin sayısının artması Kur’an öğrenmeyi kolaylaştırdı. İsmek Kur’an-ı Kerim Branşında sıfırdan öğrenmek isteyenler için Elifba eğitimi verirken daha güzel, hatasız ve daha anlamlı okumak isteyenler içinde Tecvidli okuma eğitimi vermektedir.

Diksiyon: Yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi yetişkinlerin en çok tercih ettiği eğitimlerden biri Diksiyon güzel konuşma sanatı anlamına gelmektedir. Güzel ve etkili konuşmak insanları etkilemek, ikna etmek için en güzel yöntemlerden biridir. Bu nedenle iş hayatına atıldığınızda göreceksiniz ki diksiyonu düzgün aranan niteliklerden biridir. Diksiyon eğitimlerinde çok keyifli bir süreç sizi bekliyor.

Müzik ve Gösteri Sanatları

Özellikle çocukların en çok sevdiği eğitimlerden biri müzik olmaktadır. Bu alanda enstrüman eğitimleri ilk sırada yer almaktadır. Sizde müzik enstrümanlarından birini kullanmak isterseniz İsmek müzik ve gösteri sanatları alanında Bağlama, Gitar, Ney, Piyano seçenekleri bulunmaktadır. Ses eğitimi almak isterseniz Türk Müziği Korosu ve Türk Halk Müziği Korosu şeklinde eğitimlerden birine katılabilirsiniz.

Tiyatro: Oyunculuk eğitimleri yine çocuk ve gençlerin severek katılarak Branşlardan biridir. İsmek yaz kurslarının eğitimlerinden biride Tiyatro olup, oyunculuk yeteneğinizi ortaya çıkaracaktır.

Yabancı Dil

Tüm kurslarda en çok tercih edilen alanlardan biri de yabancı dil kursları olmaktadır. Birçok insan bu tür eğitimler için her yıl binlerce TL ödemektedir. İstanbul’da yaşayanlar için herhangi bir ücret ödemek zorunda değilsiniz. Çünkü İsmek yabancı dil eğitimlerinde yetişkinler için 10 farklı dilde ücretsiz eğitimler vermektedir. 12-16 Yaş arası çocuklar içinde İngilizce, Arapça, Almanca, Fransızca Türkçe eğitimlerine yer verilmiştir. 16 Yaş üzeri bireyler için normal kurslar yanı sıra Fatih ilçesinde İsmek dil okulu ile eğitim verilmektedir.

Grafik ve Fotoğraf

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ortaya çıkan eğitim ve mesleklerden biride grafik ve fotoğraf alanı olup, yaz kurslarında bu alanda 2 farklı Branş çizgi roman atölyesi ve fotoğraf çekimi kursları bulunmaktadır. Özellikle fotoğraf çekimi kursları son yıllarda en popüler eğitimlerden biri haline gelmiştir. Gelişmiş fotoğraf makineleri yanı sıra akıllı telefonların gelişmiş fotoğraf çekme özeliklerini en iyi şekilde kullanmak isterseniz fotoğraf çekimi kurslarına katılarak yeteneklerinizi artırma imkânı bulabilirsiniz.

Sanat ve Tasarım

Meslek edindirme kurslarına katılan kursiyerlerin büyük bölümü hobi kurslarından istifade etmektedir. Bu tür eğilimi olan insanların tercihi sanat ve tasarım alanında yer alan eğitimler olmaktadır. İsmek yaz kurslarında sanat ve tasarım eğitimi olarak Resim, Karakalem ve Ebru eğitimleri verilmektedir.

Seramik ve Cam

Ecdadımız Osmanlı dünyaya her açıdan rehberlik etmiş olup, özellikle seramik, çini ve cam sanatında çok önemli çalışmalar yapmıştır. Sizde böyle bir eğitim almak isterseniz eğer seramik biçimlendirme kursu farklı bir deneyim yaşatacaktır.

Yiyecek İçecek Hizmetleri

Yetişkinlerin en çok tercih ettiği alanlardan biri de hiç şüphesiz yiyecek içecek alanı olmaktadır. Çünkü bu alanda aşçılık ve pastacılık gibi eğitimler yer almaktadır. Kadın, erkek herkesin ilgisini çeken bu eğitimler gençler içinde planlanmış olup, İsmek yaz kurslarında gerek aşçılık, gerekse pastacılık eğitimleri yer almaktadır. İsmek bu eğitimlere ayrı bir önem vermiş olup, Üsküdar’da mutfak sanatları okulu yanı sıra fırıncılık ve pastacılık okulu şeklinde geniş kapsamlı eğitimlerin yer aldığı merkezler bulunmaktadır.

Giyim Üretim Teknolojileri

Moda küçük, büyük herkesin severek takip ettiği bir olgudur. Türkiye’nin önemli gelir kaynaklarından biri olan Tekstil alanında eğitim almak isteyenler içinde çok özel eğitimleri içeren İsmek giyim üretim teknolojileri alanında çocuklar içinde giysi tasarımı eğitimleri vermektedir.

İsmek Yetişkin Kursları Ne Zaman Başlıyor?

Yazının giriş kısmında belirttiğimiz yenilikler sadece yaz kursları ile sınırlı olmayıp, aynı zamanda yetişkinleri de ilgilendirmektedir. 20 yıldır süre gelen uygulamalarda farklılıklar olduğunu belirtmeliyim. İlk değişiklik yine kayıt tarihlerinde olup, normalde Eylül ayı ilk haftası başlayan kayıtlar bu yıl 27 Temmuz’da başlayacak olup, eğitimlere ise 7 Ağustos tarihinde başlanacaktır. 16 Yaş ve üzeri iseniz İsmek’in yetişkinlere özel eğitimlerini görmek için tıklayınız. http://www.ismekkurs.com/ismek-kayit-tarihleri

Yaz Kursları İçin Geri Sayım Başladı! için 73 yorum yapılmış


Alina

yaz kurslara kayit olmak istiyorum

admin - WEBMASTERYOLCU

Alina: Başvurular kursiyer.ismek.org adresinden yapılmaktadır.

Iulia Tomaili

yaz kurslara kayit olmak istiyorum

Sena

İsmek kursuna gidemediğimiz zamanlar olursa kurstan atılır mıyız yoksa hep gitmemiz mi gerek

admin - WEBMASTERYOLCU

Sena: Belirli bir devamsızlık oranını aşan kursiyerler belge alma hakkını kaybeder.

Sevda

Yazın 21 yaş üstü için kurs açılmıyacakmı?

admin - WEBMASTERYOLCU

Sevda: Yetişkinler için mutfak sanatları okulu açıldı yiyecek içecek hizmetleri alanında eğitim verecektir.

İlknur

21 yaş üstü için yaz okulu olmayacak mı? Geçen yıl üst yaş sınırı yokmuş.ilk defa katılmak istedim ama yaş sınırı gelmiş.

admin - WEBMASTERYOLCU

İlknur: Bu yıl yaş sınırlaması değiştirildi. Mutfak sanatları okulu açıldı o eğitimlerden yararlanabilirsiniz.

Sena

Yaz kursları haftada kaç gün oluyo

admin - WEBMASTERYOLCU

Sena: Eğitim gün ve saatleri seçtiğin branşa göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda detaylı bilgiye ancak kursiyer.ismek.org (kayıt sayfasından) ulaşabilirsin.

Rukiye

Neden resim kursu yok acaba ?

Şule

Merhabalar başvurular halen kursiyer.ismek.org sitesinden başlamamış gözüküyor

admin - WEBMASTERYOLCU

Şule: Başladı T.C. Kimlik numaranız ile giriş yaparak kayıt olabilirsiniz.

ibrahim

merhaba;

hala geçen senenin kursları görülüyor, başvuru kısmında yaz kursları görünmüyor, neden?

admin - WEBMASTERYOLCU

İbrahim: Branş adı kısmında yaş gruplarını seçmelisin. Örnek 16-21 Yaş Grubu seçtiğinde tercih edebileceğin branşları görebilirsin.

Harun

kursiyer.ismek.org Sayfasına giriş yaptım ama yaz kurslarında eğitimi gerçekleşecek dersler gözükmüyor. Daha önceki tarihlerde başlamış olan eğitimler gözükmektedir. Nasıl başvuru yapacağım yaz kurslarına?

admin - WEBMASTERYOLCU

Harun: Yaş gruplarını geçeceksiniz. Örnek 17 yaşındasın burada 16-21 Yaş Grubunu seçeceksin. Karşına tercih edebileceğin branşlar çıkacaktır.İsmek Kursları